گجرات Headmaster رشد مواد غذایی آلی برای دانش آموزان برای 17 سال تضمین 100% حضور و غیاب!

“پدر و مادر این کودکان زندگی در فقر مطلق. بسیاری حتی نمی توانید با ارائه یک وعده غذایی سالم را به کودکان خود. این کمک های زیادی به آنها برای دیدن فرزند خود هاله و دلچسب با توجه به ارگانیک غذای مدرسه.”

منn سال 2001 زمانی که نارندرا Chouhan منصوب شد به عنوان مدیر مدرسه از Vayadpur مدرسه ابتدایی واقع در وادودارا گجرات او ساخته شده دو مهم مشاهدات.

ارتقاء

یکی نرخ ترک تحصیل بسیار بالا بود و بسیاری از دانش آموزان که با حضور در مدرسه مورد ستایش قرار داد از خانواده های فقیر در روستا و بزرگترین وسوسه به حضور در مدرسه بود رایگان اواسط روز غذا.

“اما اواسط روز وعده غذایی خدمت کرده است در اینجا کاملا مطلوب و انجام نمی بسیار برای اطمینان از سلامت و تغذیه” به یاد می آورد Chouhan.

به دنبال یک راه حل او تصادفا نیم هکتار آیش زمین اطراف ساختمان مدرسه تحت پوشش در هجز و تصمیم برای رشد سبزیجات وجود دارد.

باغ آشپزخانه در Vayadpur مدرسه ابتدایی

“من می خواستم به ارائه دانش آموزان با سالم و خوشمزه پلاتر هر روز برای ناهار. من شروع به کشاورزی ارگانیک در خود من و به تدریج دانش آموزان نیز شروع به کمک به” سهام Chouhan.

17 سال گذشت و امروز متعصب مدیر پشتیبانی شده توسط یک گردان از بچه ها مشتاق رشد سبزیجات مانند گوجه فرنگی و بادمجان cauliflowers کلم و تربچه و هویج, کدو تنبل و همچنین سبزی های برگ دار مانند اسفناج و شنبلیله (methi) و گشنیز.

“ما با استفاده از صفر شیمیایی در مدرسه ما ‘باغ آشپزخانه’. من تهیه تمام آلی کود و آفت کش ها توسط خودم. برخی از روستا کشاورزان نیز تحت تاثیر روش من و در حال آزمایش با کشاورزی ارگانیک” او اطلاع.

دانش آموزان و معلمان آیا کشاورزی ارگانیک با هم به عنوان یک اضافی-فعالیت های علمی

جالب ناهار سالم هستند بیش از حد!

از Palak Paneer به Methi Thepla به یک سالاد سالم گسترش هر روز—دلپذیر, اواسط روز وعده های غذایی از Vayadpur مدرسه ابتدایی در حال حاضر به خوبی شناخته شده در taluk.

“والدین اغلب می گویند که دانش آموزان در حال حاضر با عجله به مدرسه هر روز صبح بدانم چه چیزی وجود دارد برای ناهار امروز” Chouhan صمیمانه سهام. او می افزاید: چگونه مشکلات بهداشتی را به شدت پایین رفته و در کودکان بیش از سال است. “در گذشته این 17 سال کودکان را سالم تر و فعال تر در کلاس, در تجربه من.”

ارتقاء

تا تاریخ Chouhan را به همراه داشت بیش از 8000 کیلوگرم از سبزیجات تازه در مزرعه.

دانش آموزان شلوغ در کشاورزی

دانش آموزان به طور فعال در کشاورزی

آن است که نه فقط بخار صفحات از مواد غذایی تازه, اما سرگرم کننده در کشاورزی نیز که همواره کودکان و نوجوانان از Vayadpur روزانه به مدرسه. آنها مجدانه شرکت در تمام کشاورزی ارگانیک فعالیت—از کاشت بذر با کوچک خود دست به تسلط منحصر به فرد و تکنیک های برداشت برای هر نوع سبزی.

گاهی اوقات در صورت وجود مازاد سبزیجات Chouhan باعث می شود مطمئن شوید که دانش آموزان حمل آن به خانه به خانواده خود را.

“پدر و مادر این کودکان زندگی در فقر مطلق. بسیاری از آنها حتی قادر به ارائه یک سالم غذایی روزانه برای بچه های خود را. آن است که کمک های زیادی به آنها که فرزندان خود را در همه حال دلچسب و کامل با تشکر از مدرسه مواد غذایی است. و آنچه بیشتر ما انجام تمام فعالیت های به صورت رایگان از طریق پایدار رویکرد” Chouhan ادعا میکند.

سالم اواسط روز وعده های غذایی تازه از باغ

او صرفا بر نیاز برای این دانش آموزان برای یادگیری به مزرعه ارگانیک راه از آنجا که بسیاری از آنها متعلق به کشاورزی خانواده ها و می توانید با معرفی اصول علمی به زمینه های خود را در آینده.

گذشته از سبزیجات تازه و مجلل اواسط روز وعده های غذایی Chouhan نیز اهدا لباس و لوازم التحریر و کفش به دانش آموزان خود را رایگان از هزینه. او امیدوار است چنین تلاش خود را در جذب بیشتر کودکان به آموزش و پرورش و ارائه آنها را با احتمال یک آینده بهتر.


همچنین بخوانید: Nagaland بچه های مدرسه رشد خود آلی اواسط روز وعده های غذایی, الهام بخش تمام ایجاد کرد


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>