گناه زده در کشتن یک ببر, Padma شری افسر در ادامه به تغییر سرنوشت خود را در هند

“به نظر می رسد چیزی در مورد هند را در خاک خود که الهام بخش حفاظت و humbles مرد” نوشت: Padma شری کایلاش Sankhala بهتر به عنوان شناخته شده هند را ببر ، #UnsungHeroes

Oتو تاریخ مملو از داستان استادانه درست شده بازی بزرگ شکار به خصوص از ببر و پلنگ که یک تفریح و سرگرمی مورد علاقه از خانواده های سلطنتی در شبه قاره هند. این وقایع بودند اغلب صحنه به نمایش گذاشتن خود و خانواده سلطنتی, قدرت, ثروت, و, البته, مردانگی.

افسران دولت بریتانیا به طور معمول شکار این گربه وحشی با بی پروا در کنار خود اتباع هندی که حکومت بیش از اسمی مستقل ‘شاهزاده متحده است.’

پس از استقلال این قتل ببر افزایش یافت. شکارچیان از سراسر جهان جمع آوری شده در هند با آژانس های مسافرتی محلی امیدوار کننده آنها خیمه غنائم از حیوانات از جمله ببر, فیل ها و کرگدن, در میان دیگران. و منجر به بسته بودند Maharajas.

جدی و علمی تحقیقاتی در زمینه حفاظت از حیات وحش فقط شروع در این کشور هنگامی که مشهور حیات وحش, زیست شناس, جورج Schaller به هند آمد در 1960s. قبل از ورود او بسیاری از داستان های اطراف حیات وحش شد نوشته شده توسط Britishers که مشغول به کار بودند با راج زمانی که شکار اجازه داده شد که آیا او جیم کوربت و یا هر کس دیگری. مردم مجذوب بیشتر با زیبایی شناسی از ببر و در نهایت کشتن آنها و ما شاهد ناپدید شدن تدریجی از قوی ترین گربه ها از استخر ژن.

پس از بازدید از یک سری از مناطق جنگلی مانند Kanha جورج Schaller نوشت: یک کتاب محبوب با عنوان “گوزن و ببر” منتشر شده در سال 1967 که ارائه یک حساب دقیق از محیط زیست و رفتار ببر بنگال و چهار گونه از hoofed, پستاندار.

اما حفاظت از حیات وحش در هند واقعا در زمان خاموش در اوایل دهه 1970 که دیدم تصویب قانون حفاظت از حیات وحش (1972) ایجاد پروژه ببر (1973) امضای بر روی اعلامیه استکهلم (1972) و کنوانسیون بین المللی تجارت گونه های در معرض خطر (CITES) از گیاهان و جانوران وحشی (1973).

کایلاش Sankhala اولین مدیر پروژه ببر را به بازی در یک نقش اساسی در تبدیل جزر و مد برای حفاظت از حیات وحش در هند به ویژه از ببر. او احتمالا اولین هندی میدان افسر که واقعی زمینه کار تحقیقاتی در درک مرموز زندگی ببرها از رفتار پویایی جمعیت به فعالیت های روزانه.

اوایل زندگی

متولد در جوداپور در 30 ژانویه 1925, Sankhala مطالعه زیست شناسی در کالج با وجود پدرش آرزو می کنم که او مطالعه مهندسی.

پس از کالج او کارشناسی ارشد خود را از Jaswant کالج در جوداپور قبل از کسب مدرک کارشناسی ارشد در جنگل از جنگل کالج در سال 1953. همان سال او پیوست و خدمات جنگل در راجستان “جایی که شکل من و آینده من حرفه ای” نوشت: Sankhala در کتاب خود ‘ببر! داستان هندی ببر.’

“قبل از اینکه شور و شوق خود را از حفاظت مشتعل شد او مسئول صدور مجوز شکار. یک روز زمانی در اوایل 1950s او کشته ببر که او را تبدیل. آن را یک نقطه عطف است. او سرند با گناه که در نهایت منجر به او را تبدیل به یک محیط زیست. او صرف بقیه عمر خود را حفاظت از ببر و زیستگاه آن می گوید:” Amit Sankhala مدیر عامل این Bandhavgarh تسلیم جنگل و نوه کایلاش Sankhala در یک ایمیل مصاحبه با بهتر هند.

Tiger
کایلاش Sankhala (منبع: Amit Sankhala)

آن چیزی کایلاش Sankhala یادداشت نیز هست. “حتی امروز صحنه است به عنوان تازه به عنوان آن بود که صبح و باز چشم که ببر خالی از سکنه شده اند من تمام زندگی من است. برای غلبه بر احساس گناه من من اختصاص داده شده زندگی من به علت ببر حفظ” او می نویسد: در کتاب خود.

در سال 1956 او با ارسال نامه ای به حیات وحش مدیره راجستان با درخواست برای توقف تیراندازی از ببر و در نتیجه تبدیل به یکی از اولین اياد به صحبت می کنند تا برای حفاظت از خود را.

نزدیک به یک دهه بعد هنگامی که او منصوب شد مدیر دهلی پارک وحش او را متقاعد هندی هیئت مدیره از حیات وحش به موسسه یک سیستم است که مسیر صادرات از توله ببر نیاز صادرکنندگان به وضوح توضیح دهید که چگونه آنها به دست آمده آنها.

ببر

آن را در طول زمان خود را به عنوان مدیر دهلی وحش باغ وحش از سال 1965 تا 1970 زمانی که کار خود را در اطراف ببر واقعا شروع به انتخاب کنید تا. با وجود تظاهرات توسط رسانه های محلی او را متوقف ساخت حیوانات انجام برای عموم در حالی که بازسازی این محله که در آن ببر نگهداری می شدند و بیشتر شبیه به زیستگاه طبیعی خود. او همچنین شروع به انجام برخی از تحقیقات اولیه خود را در ببر نزدیک و سفر به نقاط مختلف به جمعیت تخمین می زند.

در سال 1967 او مورد بررسی فروش ببر و پلنگ خز در بازارهای سراسر دهلی نو منتشر شد و این یافته ها در صفحه از هند اکسپرس. دو سال بعد او التماس کرد قبل از اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) برای حفاظت از ببر که تعداد آنها به سرعت در حال کاهش است.

در واقع با جمع آوری حمایت عمومی در مورد این موضوع در سطح ملی و بین المللی و رسانه ها او را متقاعد سپس نخست وزیر ایندیرا گاندی به ممنوعیت شکار ببر در دسترس نباشد. حتی برخی از Maharajas دیدم عقل از این درخواست.

“رفتن ببر شکار شد به طور منظم تفریح و سرگرمی از Maharajas. آنها هرگز نمی تواند تصور کنید که یک روز خواهد بود وجود دارد, هندی, جنگل بدون هیچ گونه ببر در آنها می گوید:” Amit.

در مارس سال 1970 او اهدا شد آرزو جواهر لعل نهرو مشارکت برای پروژه خود را با عنوان “بحث برانگیز ببر: یک مطالعه اکولوژی رفتار و وضعیت’ که واقعا او را قادر به پرش با هر دو پا را در زمینه حفاظت از حیات وحش. تحت یاران او مجموعه های خارج برای انجام یک همه هند مطالعه به درک چگونه بسیاری از ببرها هنوز زنده بودند و در هند.

در ماه سپتامبر سال 1970 او معتقد Dr Karan Singh, وزیر گردشگری و حمل و نقل هوایی داخلی به ممنوعیت صادرات و ببر و پلنگ و پلنگ, پوست و یا محصولات ساخته شده از آنها.

برای دو سال آینده او به سفر در سراسر هند به مطالعه رو ببر جمعیت. در میان پروژه خود آن رایت یک صدای پیشرو برای حفاظت از حیات وحش یک مقاله منتشر شده در مارس 1971 با عنوان پوست مغازه ها که توصیف در برخی دلخراش جزئیات غیر قانونی فروش از ببر و پلنگ, پوست, در کلکته. این بود که یک بار دیگر بخشی از یک تلاش هماهنگ برای بالا بردن این موضوع از ببر حفاظت به جریان اصلی گفتمان.

پس از او متقاعد شد مشکل توسط حفاظت از منابع طبیعی مرد Mountfort نخست وزیر ایندیرا گاندی هند تاسیس اولین کارگروه ببر به رهبری دکتر Karan Singh. نیروی کار در ببرها نیز شامل کایلاش Sankhala آن رایت, Dr MK Ranjitsinh اقتدار در حیات وحش و ظفر Futehally یک طبیعت و محیط زیست.

Tiger
نخست وزیر ایندیرا گاندی برگزاری یک توله ببر است. (منبع: Amit Sankhala)

ماه بعد در تاریخ 9 سپتامبر سال 1972 مجلس تصویب قانون حفاظت از حیات وحش برای حفاظت از گیاهان و گونه های جانوری است.

این نقطه عطفی قطعه ای از قوانین است که در میان چیزهای دیگر تسهیل ایجاد پناهگاه حیات وحش و پارک های ملی به شدت محدود و کنترل شده فعالیت در آنها علاوه بر ممنوعیت شکار از حیات وحش است.

چند ماه بعد در آوریل سال 1973 نخست وزیر گاندی تاسیس پروژه ببر به “حفاظت و احیای زیستگاه های طبیعی از ببر و برای پیگیری و حفاظت از باقی مانده وحشی ببر در هند” و دستچین Sankhala به عنوان اولین مدیر آن.

“پدر بزرگ من چیز نوک تیز پروژه ببر با شروع با نه ذخایر ببر. یک وظیفه مهم بود برای جابجایی روستاهای در خارج از پارک های ملی که وجود دارد می تواند امن تر زیستگاه ببر. وظیفه جدی بود—راه اندازی یک دولت که نظارت بر جابجایی روستاها ایجاد پارک مرزی و توسعه جامعه مشارکت به طوری که آن را تمام انجام می شود در صورت هماهنگ می گوید:” Amit. وی برگزار این پست از مدیر تا 1976. اما پیشگام خود را در نقش ببر حفاظت از نبود صرفا محدود به عنوان مدیر پروژه ببر.

“مشخصه سهم خود را که بسیاری نمی دانند که در مورد زمینه تحقیقاتی او انجام ببر. هنگامی که شما خواندن کتاب خود ” ببر! داستان هندی ببر’ شما را در درک که چگونه علمی او مورد مطالعه حیوانات. او ساعت را صرف رعایت ببر چگونه خواهد رفتار آنها چگونه ترشح فرومون که چگونه آنها را در قلمرو خود و تماس های مختلف آنها را. این همه تحقیقات اولیه در ببر رفتارشناسی و محیط زیست بود و به خوبی مستند شده توسط Mr Sankhala. به نظر من این مهم ترین سهم را که اکثر مردم نمی underline به عنوان آنها باید” می گوید رامش Pandey ارشد هند خدمات جنگل افسر صحبت کردن بهتر از هند است.

Tiger
(منبع: Amit Sankhala)

انجام تحقیقات خود را, اما ترجمه در زمین تلاش های حفاظت?

Pandey به نظر می رسد فکر می کنم. “اگر شما یک ببر در جنگل, این رفتار یکی از خونسردی و وقار مانند یک راهب. نیازهای این بسیار مرموز حیوانات حداقل است. اگر به شما ارائه بسته به یک منطقه خاص از جنگل ببر نژاد آمده از پریشانی خاک خود افزایش محدوده آن و مدیریت بر خود را دارد. با ارائه بسته شما کاهش دامنه برای تنشهای فشار است. آن را دارای پتانسیل بسیار زیاد برای جستن به عقب و تنظیم به سختی. به نظر من او می تواند دیدن خونسردی حیوانات به نمایش گذاشته است و اگر آن را با ارائه به اندازه کافی حفاظت از طبیعت را به مراقبت از بقیه,” او می گوید.

در هند بسیاری از آنچه است که در مورد جنبه های عملی حفاظت از محیط زیست مانند سرزمین (چگونه حیوانات با استفاده از فضایی برای برقراری ارتباط مالکیت) با هم تداخل دارند از مناطق شکار-شکارچی دینامیک ارائه بهتر زیستگاه و غذا و سرپناه و آب و پوشش رژیم باید در درجه اول ناشى از Sankhala کار و تجربه.

“یک ببر سرگردان با هیچ طرح مشخص در ذهن است. اما در درون خود ‘محدوده خانه’ او یک روانی توجه داشته باشید از ویژگی های چنین به عنوان روز پناهگاه waterholes و مکان های که در آن مواد غذایی ممکن است انتظار می رود. (دوره ای خود reappearances در این مکان است که گاهی اوقات به عنوان بازدیدکننده داشته است برای محافظت از قلمرو خود است.) او به ندرت از خانه خود را به جز محدوده به دنبال پذیرای tigresses و یا زمانی که رانده از جان گذشته گرسنگی” Sankhala یک بار نوشت.

Tiger
عکس گرفته شده توسط Sidharth سینگ. (منبع: توییتر/پروین Kaswan)

پروژه ببر: از Sankhala و فراتر از آن

با وجود پله پایین به عنوان مدیر پروژه ببر در سال 1976 او همچنان به مطالعه و نوشتن در مورد ببر (انتشار سه کتاب در مجموع در کنار آثار دیگر در حفاظت از حیات وحش) و مشغول به کار به عنوان رئیس حیات وحش سرپرست راجستان از سال 1978 تا 1983.

پس از یک عمر خدمت به حفاظت از حیات وحش به او اهدا شد Padma شری در سال 1992. متاسفانه او گذشت دو سال بعد در 15 اوت سال 1994 در سن 69 اما میراث او در پشت برگ بسیار زیاد است.

پروژه ببر آغاز شد و در مارس 1973 با 9 ببر ذخایر و صرف 268 ببر. امروز, وجود دارد 50 ذخایر ببر در سراسر هند و تعداد آنها رشد فراتر از 3,000. اما اعتبار زیادی برای این افزایش قابل توجه در ببر جمعیت نیز باید به مکانیسم های نهادی که قرار داده شده است در محل 15 سال گذشته.

با مقدمه ای از قانون حفاظت از حیات وحش (WPA) در سال 1972 مفهوم حفاظت در ابتدا تنها مورد مشخص یک منطقه خاص به آن اهمیت بیشتر و تماس با آنها در پارک ملی و پناهگاه.

در اعلام منطقه به عنوان پارک ملی و یا پناهگاه این فضا داده می شود حمایت های حقوقی با مقررات است که کسانی که به نقض WPA خواهد بود شکایت کرد و مجازات شوند. اما WPA نمی ارائه هر نسخه ای برای حفاظت از اقدامات است که می تواند گرفته شود.

آنچه مقامات زودتر بود با مراجعه به پارک ملی و پناهگاه به عنوان “ببر ذخایر’ حتی اگر که با عبارت برگزار شد و هیچ ارزش قانونی است.

علاوه بر این پروژه ببر فقط یک پروژه است که از نظر مالی کمک ببر ذخایر اعلام شده توسط متبوع خود دولت آنها را با دادن ویژگی های و, متفرقه راهنمای برای حمایت از ظرفیت سازی, آموزش, تحقیقات علمی, نظارت, از, ببر, سرشماری ،

اما همه چیز تغییر کرده با این خبر که ببر ناپدید شده بود از Sariska ببر رزرو در ماه دسامبر 2004. وجود دارد یک رنگ و گریه سراسر کشور در اطراف به سرعت در حال تهی تعداد ببر. پست-Sariska یک ببر نیروی کار تشکیل شد تحت رهبری محیط زیست سونیتا Narain که ساخته شده برخی از توصیه های قابل توجه. نتایج حاصل از این توصیه های قابل توجهی بودند.

یک قانونی بدن به نام ملی ببر حفاظت از اقتدار (NTCA) راه اندازی شد در ماه دسامبر سال 2005 به اجرای پروژه ببر. علاوه بر این ببر ذخایر واقع شد اشخاص حقوقی با هسته (تعرض مصون مناطق با هیچ زندگی انسان) و بافر مناطق.

“هر طرح مدیریت از ذخایر ببر تا به امروز به تصویب NTCA. قبلا متحده می تواند نوشتن نسخه خود را اما نمی شود. این دستورالعمل های عملیاتی استاندارد (SOP) برای دنبال ببر حفاظت شده اند به وضوح تعریف شده است. هر سال شما باید انجام دهید دوربین دام انداختن برای جمعیت تخمین می زند و هر چهار سال ما در حال انجام همه هند ببر برآورد مربوط به حیات وحش موسسه هند, که در آن ما آمده ایم تا با عکاسی برآورد تعداد ببرها در ذخایر ببر. ما در حال کار بر روی چگونگی ایجاد عملکردی حیات وحش راهروها و چگونه ما می توانیم اتصال دو meta-جمعیت (یک گروه از جمعیت هستند که از هم جدا شده توسط فضایی, اما شامل همان گونه) از ببر. ما همچنین در حال کار کردن چگونه ببر بیرون آمدن به مناطق مجاور که در حال محافظت نشده در حال زندگی می کنند و ساکن وجود دارد” به اطلاع رامش Pandey.

بسیاری از موفقیت در حفاظت از ببر در هند امروز است که به ایجاد این چارچوب نهادی پست-Sariska. پروژه ببر است و نه فقط یک پروژه در حال حاضر, اما یک سیستم است که همه آن verticals نهادینه از مدیریت نظارت و ارزیابی تحقیقات علمی دستورالعملهای عملیاتی استاندارد تجویز و foresightedness چگونه به جلو بروید.

بله تند چالش های فراموش باقی می ماند مانند افزایش انسان و حیوانات, درگیری قانع کننده جمعیت زندگی در نزدیکی مناطق حفاظت شده ارزش اقتصادی و حفاظت از ببرها و دیگر گربه های وحشی و ایجاد عملکردی دالان برای متا-جمعیت و جلوگیری از تکه تکه شدن بیشتر از مناطق جنگلی با تشکر به رشد زیرساخت های خطی (قدرت و خطوط ارتباطی جاده ها).

اما امید وجود دارد که در کلمات کایلاش Sankhala “وجود دارد به نظر می رسد چیزی در مورد هند را در خاک خود که الهام بخش حفاظت و humbles مرد به عنوان تنها یک موضوع نازک در وب سایت بزرگ روند طبیعت است.”

(منبع: Amit Sankhala)

همچنین بخوانید: وحشی, Karnataka: هند برجسته حیات وحش مستند که در زمان 4 سال به ایجاد


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>