گوگل Waymo را افزایش می دهد $2.25 میلیارد دلار از غیر منتظره حاکمیت سرمایه گذاران

John Krafcik مدیر عامل شرکت Waymo. فرانک Rumpenhorst/تصویر داد via Getty Images

Waymo خود رانندگی واحد چرخید گوگل و در حال حاضر متعلق به شرکت مادر آن الفبا به ثمر رساند تا خود را برای اولین بار خارج از بودجه در 11 سال از فهرستی از غیر منتظره بین المللی دولت و حاکمیت سرمایه گذاران.

خودمختار رانندگی راه اندازی روز دوشنبه اعلام کرد که آن را مطرح کرده بود عظیم $2.25 میلیارد دلار در یک دور چراغ خصوصی سهام غول دریاچه نقره ای طرح بازنشستگی کانادا سرمایه گذاری مدیره (CPPIB) و ابوظبی و ثروت صندوق Mubadala شرکت سرمایه گذاری.

سرمایه گذاران اضافی شامل سرمایه نیروگاه Andreessen Horowitz, بخش خودرو تامین کننده مگنا بین المللی Sloanetoyotaglenside و الفبای خود را.

همچنین نگاه کنید به: Salesforce را Marc Benioff تکه از همکاری مدیر سیستم تنها پس از 18 ماه

Waymo مدیر عامل John Krafcik گفت: آخرین جمع آوری کمک های مالی این شرکت به دنبال “شرکای استراتژیک” و گسترش کارکنان اندازه. “با این تزریق سرمایه و تیزهوشی در کنار الفبای ما تعمیق سرمایه گذاری ما در ما مردم ما تکنولوژی و عملیات ما همه در حمایت از استقرار Waymo راننده در سراسر جهان” Krafcik گفت: در بیانیه ای در روز دوشنبه.

Waymo در حال حاضر بدون راننده تجاری خدمات مالیاتی در یک منطقه محدود در خارج ققنوس, Ariz.

جذب یک میلیارد دلار سرمایه گذاری از امثال CPPIB و Mubadala غیر معمول است با توجه به دولت-اجرای بودجه نادر قرار گرفتن در معرض مخاطره آمیز سرمایه فضا.

آن را قطعا به نظر می رسد مانند Waymo با نزدیک شدن به CPPIB (و یا راه دیگری در اطراف) در یک زمان مناسب. صندوق بازنشستگی و بزرگترین در کانادا با بیش از $368 میلیارد دلار دارایی های تحت مدیریت در سال 2018 اعلام کرد طرح خود را کنار بگذارند بین $500 میلیون و 1 میلیارد دلار به طور انحصاری برای حمایت startups—یا از طریق سرمایه گذاری مستقیم مانند Waymo و یا قرار دادن پول در صندوق های سرمایه گذاری.

توسط این ژانویه CPPIB متعهد شده بود به سه دره سیلیکون مبتنی بر سرمایه گذاری صندوق های سرمایه با توجه به سرمایه مجله. این طرح بازنشستگی نیز یک حامی در کمتر خانواده-نام نوپا از جمله Scopely, Netskope و پارچه.

این Mubadala شرکت سرمایه گذاری در مقابل هیچ سابقه نشان می دهد که آن را مرتکب شده و این مقدار پول و در عین حال-به-می شود-سودآور راه اندازی است. این ثروت صندوق مدیریت بیش از $225 میلیارد دلار دارایی برای دولت ابوظبی. این صندوق دارای سهام در تعدادی از شرکت های دولتی در خاورمیانه است. آن را نیز یکی از نهادهای درگیر در 1MDB رسوایی های چند میلیارد دلاری مرزی تقلب مالی.

به عنوان بخشی از کمک های مالی معامله Waymo اضافی را اضافه کنید اعضای هیئت مدیره از دریاچه نقره ای و کانادا صندوق بازنشستگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>