کابل: رئیس جمهور اشرف غنی روز دوشنبه تشکر دولت هند برای پیام تبریک پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری.

“به عنوان یک دوست و همسایه و بزرگترین دموکراسی جهان, با تشکر از شما هند به طور کامل برای حمایت از افغانستان در روند دموکراتیک!” توییتی کرد.

در بیانیه روز پنجشنبه وزارت امور خارجی (MEA) گفت که دولت جدید و همه رهبران سیاسی در افغانستان باید برای تقویت وحدت ملی. افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات (IEC) بود در روز دوشنبه اعلام کرد که باریک پیروزی اشرف غنی در انتخابات در سپتامبر برگزار شد.

آرا برگزار شد در سپتامبر گذشته در میان تعداد بی سابقه ای از حملات طالبان با هدف اخلال در روند انتخابات. نتایج اعلام شد و پس از هفته ها از ارزیابی توسط کمیسیون مستقل انتخابات (IEC) و پس از آن تکمیل بخشی حسابرسی از 300,000 اختلاف آرا.

“ما تبریک رئیس جمهور اشرف غنی در انتخابات پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری توسط کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت:” MEA.

“هند پشتیبانی از آرمان های دموکراتیک مردم افغانستان و همچنان متعهد به ادامه کار با دولت جدید و دموکراتیک حکومت در تقویت دوجانبه ما همکاری استراتژیک در مبارزه با این معضل از خارج حمایت مالی از تروریسم و به صورت پایدار و فراگیر ملی صلح و آشتی است که افغانستان به رهبری و مالکیت افغانها و افغانستان کنترل” به آن اضافه شده است.

نتایج اولیه از سپتامبر آرا اعلام شد و در ماه دسامبر. غنی دقت برنده اعلام شده در حالی که عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کردم 39 درصد از مجموع بیش از 1.8 میلیون رای.

اما احزاب مخالف بلافاصله اعتراض به نتیجه تهدید تمام عیار بحران سیاسی در آستانه ایالات متحده توافق صلح با طالبان. کمیسیون مستقل انتخابات انجام ارزیابی آرا و اعلام نتایج در اوایل این هفته اعلام غنی به عنوان برنده.

منبع: ANI

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de