FSSAI سفارشات شیرین مغازه به ذکر است ‘بهترین قبل از ژوئن 1: نحوه خرید امن Mithai

این است که صابون را kaju katli? در اینجا چگونه برای اطمینان از شما در حال غذا خوردن جعل و تزویر-رایگان شیرینی این #هولی! #EatSafe #FSSAI

Sweets و جشنواره را به بهترین جفت. در تمام کشورها و فرهنگ ها و جشنواره های ناقص و بدون فراوان نفر از شیرینی. مانند در هند, هیچ جشنواره است همیشه کامل و بدون ذوب شدن در دهان Mysuru paak های جهانی loved kaju katli و آبدار نرم rasgullas!

ارتقاء

شیرینی ها از چه, هندی, جشنواره, جشن

حق انتخاب mithai در یک فروشگاه پس از آن می شود دقیق ورزش! کمک به مصرف کنندگان در تمایل خود را برای خرید بهترین کیفیت محصول و ایمنی مواد غذایی و استانداردهای اقتدار هند (FSSAI) صدور یک فرمان در فوریه 24 گفت که همه شیرین مغازه ها باید به تاریخ تولید و “بهترین قبل از تاریخ” برای سست شیرینی فروخته شده در محل خود. “بهترین قبل از تاریخ” از شیرینی خواهد بستگی به ماهیت محصول و شرایط محلی.

چه نظارتی مقامات می گویند

هدایت یادداشت منتشر شده توسط FSSAI در همان روز صحبت در مورد حصول اطمینان از بهداشت و بهداشت در تولید محصولات لبنی به خصوص شیرینی. طراوت و امکان جعل و تزویر است که به طور مسلم با رعایت طعم و بافت و رنگ از محصولات لبنی. مقامات نظارتی انجام خواهد شد به طور منظم نظارت و اجرای سفارش.

FSSAI انجام یک نظرسنجی از شیر محصولات در دهلی نو بین 15 اکتبر تا 7 نوامبر 2019 که در آن 1041 نمونه از محصولات از جمله Khoya پنیر, روغن و شیر را بر اساس شیرینی بودند جمع آوری شده و آزمایش شده در آزمایشگاه ملی مواد غذایی در Ghaziabad. این نمونهء از 11 منطقه در سراسر دهلی شورای ملی مقاومت و همزمان با جشنواره نجومی.

سست شیرینی نیاز به ذکر “بهترین قبل از تاریخ’ از 1 ژوئن.

این اولین نمونه ای که در آن آزمون نیز متمرکز بر عوامل میکروبیولوژیکی. نتایج خود را نشان داد که در هر دو مواد شیمیایی و میکروبیولوژیکی پارامترهای مصرف محصولات امن نیست.

بر این اساس FSSAI اعلام کرده برخی از دستورالعمل ها برای این کسب و کار مواد غذایی برای اطمینان از درست شیوه و نتیجه را امن مواد غذایی در دسترس عموم است.

ارتقاء

تعداد کمی از این دستورالعمل مستقیم مغازه ها که فروش سست شیرینی در سینی به برچسب بهترین یا قبل از استفاده توسط, تاریخ, همراه با اطلاعات در مورد اینکه آیا روغن حیوانی یا vanaspati استفاده می شود. استفاده غیر مجاز رنگ و روغن باید اجتناب شود.

محصولات شیر uded به شیرینی هند اغلب از نه تقلبی.

خروجی باید خود نمونه های آزمایش از FSSAI اطلاع آزمایشگاه به صورت منظم همراه با یک صفحه نمایش از FSSAI مجوز و یا ثبت نام در واحد.

چه می توانید انجام دهید

به این منظور موثر خواهد بود از 1 ژوئن 2020. تا آن زمان ما یک دسته از جشنواره ها قبل از آن با هولی راست در اطراف گوشه.

مصرف خراب شیرینی ممکن است کاملا چند عواقب. Krishnaveri Kottala, 36, معاون مدیر فنی در Nexus تست آزمایشگاه در بنگلور می گوید که آلودگی باکتریایی است که برخی از رایج ترین در شیرینی. “هنگامی که ما از خوردن این شیرینی ها که آلوده شده است یکی ممکن است از سردرد رنج می برند, استفراغ, حرکات سست در میان سایر علائم,” او می گوید.

حق انتخاب در هنگام مراجعه به مغازه های شیرین

علاوه بر این از مواد تشکیل دهنده استفاده می شود به این شیرینی نیز ممکن است تقلبی است. “برخی از مواد تشکیل دهنده رایج است که اضافه شده به شیر مورد استفاده در این شیرینی ها ضخیم تر هستند و نشاسته و مواد شوینده و حتی صابون!” او می گوید.

پس چه می تواند ما را به اطمینان حاصل شود ما به پایان رسید تا مصرف شیرینی که ممکن است خراب شود?

او می گوید که بهترین راه برای پیدا کردن است که به طعم و بوی محصول. شیرینی نباید طعم ترش و نه باید آن بوی ناپاک. یکی باید اطمینان حاصل شود که فروشگاه آنها را از خرید FSSAI گواهینامه. همچنین, آن است که همیشه یک ایده خوب برای خرید بسته بندی شیرینی که در حال حاضر با تاریخ تولید و بهترین قبل از تاریخ’ در خیلی از مغازه ها حتی در حال حاضر.

چه از شما انتظار دارند ؟ خرید مورد علاقه خود را به شیرینی در حال حاضر و گسترش شادی.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>