از آبله به بیماری هاری در اینجا تاریخچه جالب پشت ما واکسن

با بشریت مبارزه جهانی همه گیر دانشمندان در همه جا در حال کار دور ساعت برای یافتن یک واکسن برای COVID-19.

ارتقاء

COVID-19 نگه داشته است جهان را بر روی لبه صندلی خود. سیاستمداران مردم کسب و کار طبقه کارگر شهروندان و به حاشیه رانده – هر کس در حال انتظار با نفس bated برای توسعه یک واکسن برای این بیماری همه گیر. واکسن از خود دولت باید احتمالا نجات زندگی بیشتر از آنتی بیوتیک ها[1].

داستان واکسن یکی از پیشرفت تدریجی و قابل ستایش صبر و شکیبایی است که در سراسر امتداد سابقه ای طولانی در علم پزشکی است. یک زیرچشمی نگاه کردن به زندگی حرفه ای خود را پیشگامان به ما می دهد یک ایده از خود پر پیچ و خم سفر به پایان رسید که در, صرفه جویی میلیون ها زندگی می کند.

از میلاد به آگهی

(L) هنری توسن. منبع: ویکی انبار. (R) Waldemar مردخای Premier Fst Haffkine. منبع

جین فلاسفه در قرن ششم قبل از میلاد اشاره به موجودات میکروسکوپی موجود در تعداد بیشماری به عنوان Nigodas[2] اما تنها در تئوری است. تا قرن 17 هیچ کس نمی تواند تایید حضور خود را. هیچ کس نمی دانست چرا شیر ترش رفت یا چرا گوشت بوی متعفن بعد از چند روز.

یک عینک ساز از هلند Zacharias Janssen, برای اولین بار بود اختراع میکروسکوپ در 1590[3]. اختراع خود نقش حیاتی در آوردن میکروب به نور هر دو به معنای واقعی کلمه و ظاهرا. 80 سال بعد یک دانشمند هلندی به نام آنتون Van Leeuwenhoek که علاقه زیادی به هنر بزرگنمایی از طریق لنز و میکروسکوپ کشف مولکولی موجودات زنده در دندان خود scrapings. او نام این یافته ها – Animalcules[4] که به معنای حیوانات کوچک.

واکسیناسیون به عنوان یک روش شناخته شده است به در استفاده می شود در هند و چین از 1000 A. D.[5] به منظور توسعه ایمنی در برابر آبله. این بیماری باعث خارش و جوش و حتی مرگ به علت تب و عفونت دستگاه تنفسی است. اوایل واکسیناسیون (پس از آن شناخته شده به عنوان variolation) مورد نیاز تزریق یک فرد سالم با دلمه یا پوسچول به دست آمده از یک بیمار است. این اجسام خارجی هیجان زده فرد سیستم ایمنی بدن به تولید آنتی بادی و در نتیجه به فرد مبارزه با شانس. اما واکسیناسیون فرزندتان نبود تضمین شده با توجه به این پاتوژن را بالا حدت.

در سال 1796 Edward Jenner کشف کرد که واکسیناسیون با پوسچول از یک فرم خفیف تر از مرغان بیماری در گاوها به محافظت دائمی از این بیماری شایع در انسان است. آن را برای اولین بار در جهان زندگی می کنند-واکسیناسیون.

اگر چه Jenner دریافت تمجید برای اثبات و بهبود دیرینه مفهوم بنیامین Jesty در 1774 در حال حاضر سعی کردم یک آزمایش مشابه در خانواده[7]. یک گاو-مرغ مادر او به خوبی آگاه بود از ایمنی به آبله که dairymaids انجام شده با توجه به قرار گرفتن در معرض خود را به cowpox. در طول یک محلی آبله بیماری او تصمیم گرفت برای واکسینه کردن خانواده اش با cowpox. فرزندان خود را مصون ماند به این بیماری حتی پانزده سال پس از واکسیناسیون[8].

پاستور ورود و جوانه نظریه

(L) جوزف لیستر. منبع (R) لویی پاستور. حکاکی چوب با C Baude پس از یک گرم در یک Edelfelt, 1885. منبع

در حالی که ادوارد و بنیامین توسعه واکسن آنها غافل بودند از عامل پشت آبله[10]. به زودی یک شیمیدان فرانسوی لوئیس پاستور در اواسط 1800s ارائه جوانه تئوری بیماری است. او کشف کرد که تخمیر الکل اتفاق می افتد با توجه به حضور میله به شکل موجودات میکروسکوپی (از این رو نام باکتری ها از یونانی bakteria معنی کارکنان و یا عصا). او همچنین متوجه شد که قرار گرفتن در معرض گرما را بکشند چنین میکروارگانیسم ها است که همچنین ابتدایی اصل پشت pasteurisation.

در آن زمان fowl cholera بدنام بیماری شناخته شده به کشتن بیش از نیمی از مرغ طی شیوع. پاستور موفق به ایجاد یک واکسن شدت (تضعیف) آن میکروب ها. جالب است که توسعه آن بود یک تصادف خوش شانس. پاستور چپ به صورت مختصر تعطیلات ترک وبا باکتری ها در فرهنگ ظروف. پس از از سرگیری کار خود را پس از تعطیلات او متوجه شد که تعداد کمی از فرهنگ ها تبدیل شده بود اسیدی. زمانی که او آلوده جوجه سالم با میکروب ها از اسیدی فرهنگ آنها مریض شد اما نمرد[11]. کاهش حدت توسط قرار گرفتن در معرض اسید بود که دستیابی به موفقیت.

کار با امیل Roux یک متخصص شناسایی انواع باکتریها, پاستور نیز تولید اولین واکسن هاری. اما این بار او در یک ثابت. مانند در مورد Jenner, او در برخورد با یک ارگانیسم تقریبا غیر ممکن است برای دیدن در زیر میکروسکوپ از وقت خود را. برای رسیدن به میرایی, پاستور سعی در انتقال این بیماری به سایر حیوانات است. با رقص گونه ویروس جهش یافته شد و نسبتا خوش خیم به انسان است. این فرآیند به دست می آمد به عنوان شناخته شده در in vivo سریال گذشت. از آلوده خرگوش پاستور استخراج آن نخاع که در آن او فکر کرد که این ویروس بیشتر متمرکز[12]. یک زمین ریز معجون از بند ناف خشک شده بود و پس از آن اداره به عنوان یک واکسن.

این واکسن سیاه زخم نیز دارای جایگاه ویژه ای در میان افسانه ها از واکسن. هر دو پاستور و هنری توسن در گردن به گردن رقابت برای توسعه آن[13]. یک میکروبیولوژیست آلمانی رابرت کخ در حال حاضر تاسیس که سیاه زخم می تواند زنده ماندن نامحدود در قالب اسپور.

توسن در یک دامپزشک این باورند که عوامل بیماری زا بسیار تلخ در خون آلوده bovines. پس از آن استخراج به او گرم خون در 55o سانتیگراد و سپس فیلتر را از طریق 12-لایه فیلتر برای تولید ضعیف شده واکسن. او همچنین سعی در تضعیف این باکتری ها با استفاده از فنل اسید. هر دو آزمایش به نتایج مثبت است. اما به ناامیدی خود پاستور برای اولین بار به نمایشگاه یکسان واکسن علنا و در زمان بیشتر از اعتبار.

جوزف لیستر انگلیسی جراح بود piqued است با یافته های پاستور و در نتیجه به این نتیجه رسیدند که میکروب ها شدند عفونت. برای آزمون تئوری خود را به او دستور برای نگه داشتن عمل جراحی بخش بی عیب و زخم های عفونی با ضدعفونی کننده ها. نتایج شگفت آور است. پست-op بقای افزایش یافته و از 50 به 85 درصد[14]. در نتیجه عقیم سازی تبدیل به یک استاندارد در صنعت.

یکی دیگر از پیشرفت و آمد با توسعه ، واکسن. در سال 1886 دانیل المر ماهی قزل آلا و Theobald اسمیت ارائه یافته های خود را در واکسیناسیون فرزندتان از کبوتر از گراز وبا با استفاده از آن عوامل بیماری زا به قتل با قرار گرفتن در معرض گرما. این تحقیقات توسط ماهی قزل آلا و اسمیت با مته سوراخ کردن میوه در توسعه واکسن طاعون در هند.

این طاعون از سال 1896 تا به حال هند تحت چنگال آن با کانون در بمبئی. دولت استعماری احضار Dr Waldemar Haffkine یک متخصص شناسایی انواع باکتریها برای پیدا کردن درمان آن. Dr Haffkine تصمیم را به گرما ، واکسیناسیون. پس از استخراج پاتوژن از آلوده موش, او آنها را در یک مایع گوشت (که در عمل مانند یک ظرف پتری) در زیر لایه ای از روغن حیوانی یا روغن نارگیل. باکتری ها در هفته کشت داده به موضوع مانند ساختارهای در حال حاضر commemoratively شناخته شده به عنوان Haffkine طاقدیس [15]. این طاقدیس شد و سپس کشته شدن توسط حرارت و تزریق به یک انسان سالم به عنوان یک واکسن.

ب ث ژ (باسیل Calmette-Guerin) واکسن نیز دوری مربوط به پاستور. خود را شاگرد آلبرت Calmette آغاز کشت یک سویه از باکتری های به دست آمده از یک گاو در سال 1906 با یک دامپزشک به نام کامیل Guerin. در ابتدا آنها اشتباه گاوی سل فشار برای انسان سل فشار است. آنها ضعیف پاتوژن توسط اجازه می دهد آن را به تکامل برای 13 سال[16] در های مختلف آزمایشگاه کنترل شرایط شناخته شده به عنوان روش in-vitro سریال گذشت. نتیجه نهایی یک ویروس جهش یافته, آماده برای استفاده به عنوان یک واکسن.

ارتقاء

تاریخ به ما نشان داد که فرایند پیدا کردن یک واکسن است دشوار انجام آزمایش و خطا است. در حال حاضر با بشریت مبارزه با یک بیماری همه گیر دانشمندان در حال کار در سراسر ساعت برای یافتن یک واکسن برای COVID-19. در اینجا به این امید نام آنها اضافه شده به این تاریخچه به زودی.

پانوشت

[1] Chirico JoAnn جهانی مشکلات-راه حل های جهانی: چشم انداز برای یک دنیای بهتر (ایالات متحده آمریکا, Sage Publications, 2018) ص C4. XXII.iv
[2] Wiley کریستی, A to Z, جین, (Toronto, The Scarecrow Press, 2009) ص 156
[3] بک راجر, تاریخ جهان: الگوهای تعاملات (فلوریدا Houghton Mifflin, مدرسه, 2010) Pg 627
[4] Pelczar Michael J, میکروبیولوژی – یک برنامه مبتنی بر رویکرد (New Delhi, Tata McGraw Hill 2010) Pg pr4
[5] Nijkamp Frans. P, اصول Immunopharmacology, (آلمان Birkhauser Verlag, 2005) ص 231
[6] Someswara N جاویدان چراغ: Edward Jenner, (Banglore, Sapna, کتاب خانه, 2005) ص 32
[7] Plotkin استنلی واکسن (چین ساندرز, 2004) ص 2
[8] Plotkin استنلی واکسن (چین ساندرز, 2004) ص 2
[9] Plotkin استنلی, تاریخچه واکسن توسعه (New York, Springer, 2011), Pg 18
[10] Gaynes رابرت P جوانه تئوری: پیشگامان علم پزشکی در بیماری های عفونی (ایالات متحده آمریکا ASM, 2011) ص 114
[11] دیویدسون Tish واکسن: تاریخچه علم و مسائل (کالیفرنیا ABC-CLIO, 2017) ص 31
[12] Plotkin استنلی, تاریخچه واکسن توسعه (New York, Springer, 2011) ص 39
[13] دیویدسون Tish واکسن: تاریخچه علم و مسائل (کالیفرنیا ABC-CLIO, 2017) ص 32
[14] بک راجر, تاریخ جهان: الگوهای تعاملات (فلوریدا Houghton Mifflin, مدرسه, 2010) Pg 764
[15] Jhala H. من W. M. W. Haffkine متخصص شناسایی انواع باکتریها یک نجات دهنده بزرگ مردم (تف Haffkine موسسه 1967) ص 111
[16]دیویس پیتر بالینی Tuberclosis, (New York, Hodder آرنولد 2013) ص 411

(ویرایش شده توسط China Radhakrishnan)

تصویر ویژه: (L) Edward Jenner واکسیناسیون ، نقاشی رنگ و روغن توسط E.-E Hillemacher, 1884. منبع (R) بنیامین Jesty. منبع

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>