در سالگرد سلطنتی هند نیروی دریایی شورش از سال 1946 آن زمان ما به یاد شجاع مردان جوان که به جرأت سرپیچی از یک امپراطوری و “انرژی قلب و ذهن ما ملوانان پیاده نظام سربازان, سربازان عادی آسیاب دست دانش آموزان و کارگران و شهروندان است.”

یکlthough آن قسمت که در واقع به طول انجامید کمتر از یک هفته باقی می ماند تا حد زیادی فراموش شده در حافظه سلطنتی در هند نیروی دریایی (RIN) شورش فوریه سال 1946 بود مسلما تنها مهم ترین رویداد در قانع کننده, انگلیسی, برای تسریع خروج از هند است.

ارتقاء

موجب شده توسط یک گروه از 20 جوان هندی در رتبه بندی (رتبه پایین ملوانان) از RIN بین سنین 17 و 24 مستقر در اعلیحضرت هند کشتی (HMIS) Talwar این شورش به 74 کشتی های نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا—از اندونزی به عدن 20 ساحل موسسات را گرد هم آورده و نزدیک به 20 ، 000 همکار هندی ملوانان در سراسر مادر زبان, کلاس کاست و کیش.

این مردان جوان که نام خود را ‘آزاد اسلامی واحد هندی’ (رایگان سرخپوستان) حال یک علت اتصال آنها را با هم—سریع خروج انگلیسی ها از هند است. اما چه چیزی باعث 20 جوان هندی در رتبه بندی به انجام چنین عمل شجاعانه در صبح روز 18 ماه فوریه ؟

پاسخ چند برابر هستند. با پایان جنگ جهانی دوم بریتانیا خزانه شد تقریبا خالی است. آنها نمی تواند استطاعت برای حفظ زیادی نیروی دریایی در هند آغاز شد و رها از بسیاری از هندی پرسنل به خصوص رتبه بندی با وجود heroics در جنگ.

کسانی که رتبه بندی که در ادامه کار پرداخت شد ضعیف داده شده جنس بنجل مسکن ساخته شده برای انجام تحقیرآمیز وظایف مانند تمیز کردن توالت جارو کف و حمل چای برای افسران انگلیسی و پس از آن رنج می برند هتک ابرو از درد و رنج نژادپرستانه و توهین از آنها. اضافه کردن یک غیر حساس و بی رحمانه disciplinarian مانند فرمانده فردریک آرتور King فرمانده این HMIS Talwar و شورش دور نبود.

“شکنجه و بی عدالتی در کار اغلب به عنوان یک قدرتمند چسب حتی زمانی که تحمیل بر نامتجانس گروه با یک هدف مشترک. جوان رتبه بندی—مسلمانان, مسلمانان, مسیحیان, Dalits Brahmins با زبان مادری همه کلاس و طبقه ساخته شده بودند به نشستن در اطراف بزرگ چوبی کشتی پر از هضم daal داده شده نیمه پخته rotis که آنها را فرو مشترک رگ و خوردن به عنوان یک وعده غذایی جامعه. صرف نظر از مذهبی و کلاس تفاوت عمل شکستن نان با هم آنها را ساخته برادران در آغوش. سهوا انگلیسی افسران نیروی دریایی تا به حال ایران آنها را به نوبه خود به شورشیان” می نویسد: Pramod کاپور, نویسنده ‘1946: ناشناخته شورش’.

For the story
(منبع: توییتر/Advaid)

اما تجربیات خود را در این جنگ همچنین باعث رشد نارضایتی با این موسسه بود که بیشتر به اتهام روزافزون روح ضد استعمار و ضد امپریالیسم.

در حالی که رهایی بخش کشورهای مختلف از تلاطم فاشیسم خدمت هندی پرسنل نیز شاهد بسیاری از کشورها مبارزه خود را برای استقلال از استعمار بوده است. امثال میلاد دات, یکی از قهرمانان اصلی شورش خواسته خود سوالات مانند “چه من مبارزه برای’ و ‘جنگ که من مبارزه.’

کلید تقاضای mutineers شد خروج سربازان هندی از اندونزی بود که مبارزه خود را در جنگ استقلال. یکی دیگر از قابل توجه تقاضا شد انتشار هندی سربازان ارتش ملی که به خدمت زیر Subhash Chandra Bose. هدف آنها این بود ” انقلابی اقدام علیه انگلیسی ها به این دلیل که آنها “به همان اندازه فرزندان این خاک به عنوان ملی سرخپوستان مبارزه برای استقلال” استدلال میلاد دات.

تخمگذار زمینه را برای شورش در ساعت اندکی 2 فوریه سال 1946 دات نقاشی شعارهایی مانند ‘هند ترک’ و ‘Jai Hind” در پلت فرم های چوبی پیشرو تا HMIS Talwar, که در آن فرمانده از RIN شد به آدرس افسران و مردان است. دات دستگیر شد اما در بازداشت نگه داشته در هیئت مدیره و تنش بین افسر فرمانده و خدمه رشد داشته است.

در ضمن دات و همکار خود توطئه گران مانند MS خان و مادان سینگ شروع به متقاعد کردن همکار خود رأی به پیوستن به آنها را در اعتصاب غذا است. سرانجام در صبح روز 18 فوریه 1500 رتبه بندی رفت و در اعتصاب فریاد شعارهایی مانند “نه غذا! هیچ کار!” در ظروف سرباز یا مسافر بر HMIS Talwar.

در گفتگو با تریبون, Madan سینگ توضیح می دهد چگونه شورشی رتبه گسترش پیام خود را از شورش به همکاران سوار در کشتی های مختلف.

“ما این کار را با کمک از سیستم های بی سیم تحت کنترل ما است. ما قادر به برنده شدن بیش از تقریبا تمام 70 کشتی و تمام 20 ساحل دریا موسسات. ما تا به حال امن کنترل غیر نظامی با تلفن و کابل شبکه و بالاتر از همه بر انتقال مرکز در Kirkee سرنشین دار توسط نیروی دریایی بود که کانال ارتباطی میان دولت هند و بریتانیا می گوید:” سینگ.

ظرف چند روز شورشیان تا به حال موفق به کنترل از 74 دیگر RIN کشتی های مستقر در بمبئی کراچی و دیگر نقاط جهان است. همه این “کشتی آزاد” بود به جای انگلیسی, پرچمدار با سه پرچم از کنگره مسلم لیگ و حزب کمونیست.

ارتقاء

“مهم ترین ویژگی های این قیام بود فوران عظیم از حمایت عمومی برای mutineers. شهر بمبئی به خصوص کلاس رنجبر در ادامه اعتصاب در 22 بهمن در همبستگی. این شبکه حمل و نقل عمومی آورده شد و به توقف قطار شدند سوخته موانع ساخته شد و موسسات تجاری تعطیل شد” می نویسد نظامی مورخ Srinath Raghavan برای نعناع.

For the story.
ملوان سلطنتی هند نیروی دریایی (RIN) دستگیر و پس از نیروی دریایی شورش كرد. (منبع: توییتر/Advaid)

و پاسخ سریع بود و دردناک. به عنوان Pramod کاپور می رود به نوشتن

“نه فقط نیروی دریایی رتبه بندی دانش آموزان’ اتحادیه های کارگری و کارگران کارخانه گالوانیزه توسط کمونیست ها هم پیوست در شورش و ضربه خیابان های بمبئی منجر به گسترده آتش سوزی غارت و vandalising از هر چیزی ، مقابله به مثل اجتناب ناپذیر بود و نزدیک به 300 شهروندان جانشان را از دست دادند و بیش از 1500 زخمی شدند که پلیس آتش گشودند. آنقدر شدید بود که خشم در برابر انگلیسی ها و خیلی سریع و گسترده بود که شورش است که در آن زمان ماه قبل از صلح و سلامت عقل می تواند بازگشت…رسما HMIS Talwar و در نزدیکی کشتی تسلیم در فوریه 23, اما در کراچی شورش به طول انجامید تا 25 فوریه است.”

تصمیم به تسلیم شدن در 23 فوریه از نیروی دریایی مرکزی اعتصاب کمیته تاسیس شده در فوریه 19 که انتخاب پیشرو دیدبان ستوان MS خان و افسر Telegraphist مادان سینگ به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور بود.

آنها انتظار رهبری ملی برای پیوستن به آنها را در مبارزه شان اما دریافت پاسخ ناکافی. رها شده و سمت چپ برای مرده کمیته ترسید که بیشتر می میرند بیرحمانه و در نتیجه تصمیم به تسلیم شدن است.

“ما تصمیم به تسلیم و پس از اینکه خواسته به انجام این کار توسط کنگره رهبران به خصوص توسط سردار پاتل. ما مطمئن باشید که وجود خواهد داشت هیچ قربانی…ما روشن ساخته است که ما باید تسلیم تنها به ما رهبران ملی و نه به مقامات انگلیسی. اما این وعده به ما در مورد ‘هیچ مجازات’ مفتخر شد بیشتر در نقض می گوید:” مادان سینگ زبان به تریبون.

بسیاری از آنها را به بازداشت فرستاده اردوگاه را رد کرد و از خدمات خانه فرستاد بدون ردیابی و دادگاه-martialed.

For the story.
نیروی دریایی قیام مجسمه Colaba, Mumbai. (منبع: توییتر/مانو Pubby)

اما دلیل این که چرا آنها در سمت چپ محراب توسط رهبران آزادی مبارزه (با استثنای احتمالی Aruna Asaf علی) به تفسیر باز است.

برخی استدلال می کنند که کنگره رهبری نبود مشتاق اخلال شدید مذاکره برای استقلال با یک اعتصاب که تا به حال تفویض به خشونت است. “رهبران [نیز] متوجه شدم که هر توده قیام خواهد به ناچار حمل خطر بودن متمایل به متمرکز جهت و کنترل است. علاوه بر این در حال حاضر که استقلال و قدرت در نزد آنها مشتاق بودند نه برای تشویق به بی انضباطی در نیروهای مسلح” می نویسد: Srinath Raghavan.

هر چه دلایل خود را از آن زمان ما به یاد شجاع مردان جوان که به جرأت سرپیچی از یک امپراطوری و “انرژی قلب و ذهن ما ملوانان پیاده نظام سربازان, سربازان و RIAF [سلطنتی نیروی هوایی هند] خلبانان عادی آسیاب دست دانش آموزان و کارگران و شهروندان” می نویسد: دریاسالار ویشنو Bhagwatاین فرمانده سابق نیروی دریایی کارکنان.


همچنین بخوانید: ‘بزرگترین استدلال حقوقی تحویل در هند’: چگونه یک گجرات وکیل در دفاع از قانون مهاجرت و ملیت


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de