برای از هند قبایل: چگونه یک کنفرانس سالانه است که جرقه انقلاب خاموش

استخراج نام خود را از کلمه سانسکریت برای ‘گفت و گو’ Samvaad سازمان یافته توسط تاتا استیل یکی از بزرگترین قبایل گیرد و یا اکوسیستم در هند. آن رسیده است به بیش از 10 ، 000 نفر و 17 کشور در سراسر جهان.


این مقاله منتشر شده است در همکاری با Samvaad 2019

ارتقاء


गांव छोडब नही, जंगल छोडब नही
माय माटी छोडब नही लडाय छोडब नही

(ما نمی خواهد ما را ترک کرد ما نمی خواهد ما را ترک جنگل
ما نمی خواهد ما را ترک خاک ما را از مبارزه)


تیاو فریاد Adivasi مقاومت که Bhagwan Maajhi یک بار راديال و از او به عنوان اعتراض بوکسیت استخراج از معادن در کشیپور بازتاب از طریق باز کردن مرحله Samvaad در فرهنگ قبیله ای مرکز در جمشدپور, Jharkhand.

تنها در این زمان, 23 قبایل از هند و در سراسر جهان قرار داده و سلاح های خود را در اطراف هر یک از دیگر در یک دایره شکل گیری آنها به عنوان رقص به لحن آواز زنده توسط قوم محبوب خواننده و ترانه سرا, Padma شری Madhu منصوری Hasmukh. این آهنگ نه تنها متصل داستان مبارزات و آرمان و آرزوی جوامع قبیله ای جمع آوری شده در Samvaad بلکه جشن adivasiyat (قبیله ای هویت), فرهنگ, تاریخ و میراث فرهنگی.

و این دقیقا چیزی است که Samvaad مجموعه ای را به انجام.

چه Samvaad?

tata steel india tribe conclave samvaad jamshedpur jharkhand
گفت و گو فراتر از مرزهای جغرافیایی

استخراج نام خود را از کلمه سانسکریت برای ‘گفت و گو’ Samvaad سازمان یافته توسط تاتا استیل یکی از بزرگترین قبایل گیرد و یا اکوسیستم در هند. آن رسیده است به بیش از 10 ، 000 نفر و 17 کشور در سراسر جهان.

از جنگل مرد هند, Padma شری viktor vogel Payeng که به تنهایی کشت 500 هکتار Molai جنگل; به آنا Kujur که مبارزه بدون ترس برای حقوق جنگل-خانه در جوامع و به 16,000 Adivasis حق خود را ‘patta’ – Samvaad بوده است در ساخت بسیاری صداهای منتقد از جوامع بومی شنیده می شود. جشن ششم آن در سال 2019, Samvaad همچنین بزرگداشت سالروز نمادین رهبر قبیله ای Birsa Munda. موضوع رویداد سالانه است که یک بار به سادگی شروع با ایده جشن قبیله ای هویت در حال حاضر تبدیل به یک انقلاب خاموش برای تغییر اجتماعی.

در میان چند نمونه از داستان های باور نکردنی است که از پنج روز-کنفرانس هستند کسانی که از جوان مردان قبیله ای با استفاده از موسیقی برای شکستن تابوهای مورد قاعدگی زنان مبارزه برای حق خود را به آموزش زنان رقابت و برنده شدن panchayat انتخابات و تمام روستاها و در آینده هم به ساخت مخازن جمع آوری آب باران ساختار.

در علاوه بر این به یک فضای امن برای جوامع بومی برای باز کردن مکالمات در مورد فرهنگ و هویت و زبان و حفظ آب و هوا, عدالت, حقوقی, حقوق و قانون اساسی چارچوب آن را نیز به ارمغان می آورد با هم شادی های قبیله ای آشپزی, صنایع دستی درمانگران و اجرای برنامه های فرهنگی در Gopal میدان بیش از پنج شب.

در آن دیدار به Samvaad 2019, بهتر هند (TBI) در دیدار با نیروهای محرک پشت این رویداد و یک اجماع در مورد آنچه باعث می شود این اولین از نوع خود پلت فرم باز برای جوامع بومی.

tata steel india tribe conclave samvaad jamshedpur jharkhand
جشن قبیله ای هویت

Dr Ramaswami مانیان یک نویسنده هندی, مکان عمومی, سیاست, مدافع و فعال شناخته شده است که خود را برای توسعه همکاری با مناطق روستایی و قبیله ای مردم در میسور زیبایی خلاصه هدف از Samvaad. او توضیح می دهد که چگونه آن را فقط در مورد آهنگ یا رقص, زبان, مواد غذایی و یا لباس ها را که می بیند از خارج اما چیزی که اجرا می شود بسیار عمیق تر. “برای پنج سال گذشته فولاد تاتا شده است بی سر و صدا ارتباط آن با اعتقاد راسخ به علت بسیج قبایل برای بزرگتر, خوب, در, سکوت ظریف در راه است. Samvaad است و بر خلاف هر گونه دیگر کنفرانس به دلیل آن است که در مورد عشق و احترام و عزت و نگرانی واقعی برای تغییر مثبت در میان جوامع بومی. به کمک مردم بر این باورند که آنها باید کنترل زندگی خود را و نه صرفا پاسخ به این روایت که دیگران مد برای آنها. این نیرو برای دیدن هزاران نفر از جوانان قبایل را از سراسر کشور و خارج با هم به بحث و گفتگو را به بحث و شرکت در گفت و گو است.”

ارتقاء

55 ساله Mansaram مادری از Gond قبیله, Madhya Pradesh شده است که حضور در این کنفرانس برای دو سال گذشته پژواک مانیان را مرور می. “Samvaad به ارمغان می آورد با هم قبایل که آشکار نهایت عشق و احترام به جال (آب) جنگل (جنگل) و Jameen (زمین). با تغییر بار بسیاری از جوانان ما که در حال حرکت به شهرهای بزرگتر فراموش کرده اند که ریشه های خود را. با تشکر از سیستم عامل مانند Samvaad که جشن ما هویت ما می توانید پیدا کردن راه هایی برای شامل افراد جوان بیشتر است. داستان های بسیاری از مبارزات مشترک در اینجا ما امیدواریم که که ما به تنهایی نیست ما در مبارزه برای حفظ هویت ما است. آن را الهام بخش ما را به اتهام از زندگی ما است. امروز ما در حال کار با 600 خانواده های قبیله ای در داخل و اطراف روستای ما برای حفظ فرهنگ و سنت های ما.”

tata steel india tribe conclave samvaad jamshedpur jharkhand
های, داستان, فرهنگ و هنر سنتی اشکال

اولین بار شرکت کنندگان Kunal سینگ از Munda قبیله Nilgiris لزبين می گوید: “ما هرگز حضور یک قبیله رویداد برگزار شد در این مقیاس است. قرار گرفتن در معرض شگفت انگیز است و فرصت بزرگ است. به عنوان ما نشسته در میان برادران و خواهران ما از اقوام مختلف و گوشه و کنار هند وجود دارد; ما نمی تواند درک هر یک از دیگر با توجه به موانع زبان است. اما پیوند خویشاوندی ما احساس پیشی گرفتن از آن همه است.”

برای Sourav روی, رئیس تاتا استیل مسئولیت اجتماعی شرکت ها بازوی Samvaad همه چیز در مورد روابط و changemakers.

“روند توسعه در طول سال به دلایل مختلف نشده است بسیار مهربان به ما جوامع بومی. ما در تاتا استیل بر این باورند که پاسخ به بسیاری دشوارترین سوالات مدرن روز مشکلات دروغ در ایران باستان شیوه های قبیله ای. و بنابراین ما می خواهید برای پر کردن شکاف و ایجاد خنثی پلت فرم است که اجازه می دهد تا این صداها شنیده شود. Samvaad نمی کشد هر موقعیت در مسائل و در عین حال اجازه می دهد تا یک فضای امن برای قبایل به صحبت می کنند و قلب خود را به اشتراک گذاری داستان خود را به دست آوردن قدرت از هر یک از دیگران پذیری و پیدا کردن راه حل. ما نمی خواهیم به دیکته کردن به مردم از جوامع بومی در مورد آنچه که هویت خود هستند. در عوض ما می خواهیم به تسهيل کننده است که کمک به مردم نگاه عمیق در داخل و کشف هویت خود را, خود را,” او می گوید.

tata steel india tribe conclave samvaad jamshedpur jharkhand
زنان در یک منطقه ای Samvaad

Samvaad آمده است یک راه طولانی از یک جشن رویداد یک بار انجام شده برای جوامع قبیله ای. امروز آن را تبدیل به یک پلت فرم است که کمک به جوامع بومی پیدا کردن راه حل های مدرن روز مشکلات. جالب دیگر شاخه ای از این رویداد است که به توانمند سازی مستحق جوانان قبیله ای با Samvaad یاران 2019. کمک هزینه تحصیلی فراهم می کند کمک مالی به جوانان قبیله ای برای انجام یک پروژه از طریق یک طرح پژوهشی یا یک عمل اجتماعی ابتکار—برای کار بر روی جنبه های فرهنگی مربوط به جامعه خود.

با بیش از هفت منطقه ای Samvaads بودن سازمان در Odisha, Tamil Nadu, Rajasthan, Nagaland, Chhattisgarh, Gujarat, Karnataka, مگالایا کرالا و Madhya Pradesh در همکاری با موسسات مشهور انقلاب رسیدن به بیشتر جوامع قبیله ای در این کشور ، به عنوان گفت: امیدوارم که آن را همچنان به رسیدن به مردم بیشتر و بیشتر در حاشیه و ‘samvaad’ (مکالمه) هرگز متوقف!


همچنین بخوانید: Telangana قبیله با استفاده از برگ و حصیر بامبو به رشد برنج موجب صرفه جویی در آب و زمان!

ارتقاء


مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر