برای 33 سال این جنگل نگهبان مواجه شده است و گلوله و سیل برای Kaziranga حیوانات

“من شروع به کار در Kaziranga در سال 1987 زمانی که من فقط 21. این نیست کار آسان اما من دوست داشتم هر بیت از آن” لبخند 54-سال-پدربزرگ. #EarthHero #احترام

ثانیهaving رشد در آسام اجباری سالانه سفر به Kaziranga National Wildlife Park یک تجربه مشترک بسیاری از آسامی خانواده. من هنوز هم به یاد داشته باشید اولین سفر من. من هیجان زده بود و در هیبت برای دیدن, زیبا, سفید, شکوه فیل پنهان شدن پشت چمن های بلند و یاد یکی از شاخ کرگدن.

آنچه که من نمی دانم در این زمان است که چگونه با ارزش و در خطر انقراض این گونه هستند. Kaziranga شامل حدود 71 درصد از جهان وحشی جمعیت از یک شاخ کرگدن که آن هم اغلب آب حیوان در دولت است.

Dimbeswar دس دریافت زمین قهرمانان سال گذشته جایزه برای تلاش های خود را در حفاظت از حیوانات برای 33 سال!

در راس فعالیت های حفاظت است که در خط مقدم جنگل کارکنان در Kaziranga. و شما خواهد بود شگفت زده می دانیم که 54 سال اختصاص داده شده است 33 سال از عمر خود را در حصول اطمینان از این حیوانات را به ایمنی.

دیدار Dimbeswar داس است که خود را در خطر می جنگیدند شکارچیان گلوله برای سال و همچنان به کار خستگی ناپذیر حتی در حال حاضر.

“من شروع به کار در جنگل در سال 1987 زمانی که من تنها 21 سال. من نمی دانم که در آن تمام زمان گذشته است” لبخند Dimbeswar بود که تنها ارتقا به رتبه یک نگهبان جنگل در سال گذشته پس از سپری کردن حیوانات و جنگل برای بیش از 30 سال!

جنگل گارد داده شد زمین قهرمانان جایزه در ماه نوامبر سال گذشته توسط بانک سلطنتی اسکاتلند. این جایزه تشخیص افراد و موسسات قرار داده است که در تلاش فوق العاده ای در حفظ و حفاظت از اکوسیستم های ما. نامزدی خود را فرستاده شده توسط ارشد جنگل مقامات که تلقی او را نامزد مناسب برای این جایزه.

“من نمی توانم باور کنم که من این جایزه و من بسیار سپاسگزار به مافوق من برای انتخاب من است. چیزی که در مورد این کار این است که من دوست دارم هر جنبه ای از آن است. پس هر کاری که به من داده من با خوشحالی آن را انجام دهد می گوید:” Dimbeswar تواضع.

کشاورز به یک محافظ Kaziranga

Dimbeswar در راه بازگشت از گشت

Dimbeswar بزرگ شده در یک خانواده شش خواهر و برادر با او که قدیمی ترین در یک روستا به نام Japori Pathar مجاورت Kaziranga. پدرش کشاورز بود و کشت برنج خردل و سبزیجات در 4 هکتار زمین در حالی که مادرش خانه دار بود.

Dimbeswar تنها مورد مطالعه تا سن 13 سالگی و پس از آن او شروع به اعطای وام یک دست در مزرعه پدر را. “ما نبودند مالی انجام بیش از حد و در زمان و حال قدیمی ترین از شش خواهر و برادر, من تا به حال به این مسئولیت” او به یاد می آورد.

Dimbeswar تمایل به مسئولیت و پاسخگویی به ندای وظیفه چیزی است که کمک کرده است تا او در طول زندگی حرفه ای او.

“در سال 1987 شکار غیر قانونی در Kaziranga حال تبدیل شدن به یک تهدید بزرگ و جنگل بخش نیاز بیشتر مردم بر روی زمین برای حفاظت از حیوانات می گوید:” Dimbeswar.

این زمانی بود که آسام حفاظت از جنگل زور قانون سال 1986 نیز به وجود آمد برای حفاظت بهتر و امنیت, جنگل, حیات وحش و جنگل تولید در آسام جنگل های.

Dimbeswar شد به زودی پس از استخدام یک تست فیزیکی. یکی دیگر از انگیزه برای او را به این کار بود چرا که پدرش در گذشت و او در زمان کار برای حمایت از خانواده اش. او به عنوان یک پیوست ‘بازی گاه به گاه کارگر که نبود یک موقعیت دائمی در آن زمان همراه با بیش از 80 نفر دیگر.

“حیوانات می دانم که شما قصد می گوید:” Dimbeswar شده است که زندگی در میان آنها است. این یک شاخ کرگدن.

در طول آموزش Dimbeswar یاد گرفتیم که چگونه به استفاده از تمام حواس خود و هوشیار باقی می ماند که چگونه بی سر و صدا به راه رفتن در اطراف جنگل و چگونه به کار یک تفنگ در مورد خطر است. “من یاد گرفتم چگونه برای تمیز کردن اسلحه و تفنگ چگونه به نگه داشتن آن را به خوبی چرب و چگونه آن را,” او می گوید.

هنگامی که او شروع به کار خود را از روز آغاز خواهد شد در 4 هستم و او را فشار خود را برای گشت وظایف توسط 7 هستم و در فواصل زمانی خواهد سرمایه گذاری برای گشت زنی حداقل چهار بار در روز.

خطرات در داخل جنگل های انبوه

پس از کار به عنوان یک بازی گاه به گاه کارگر به مدت دو سال Dimbeswar رسما پیوست صفوف دو سال بعد به عنوان یک ‘قایقرانی’. وظایف قایقرانی همان است که از یک بازی گاه به گاه کارگر اما خطرات در جنگل بسیار زیاد شد.

Kaziranga به بزرگ هند کرگدن, گونه های بومی تنها در هند. که تنها نقطه برای این گونه پارک ملی کازیرانگا شد یک نقطه داغ برای شکارچیان.

“بسیاری از این شکارچیان خواهد بود محلی در حالی که برخی از آنها متعلق به کشورهای همسایه. شده اند وجود دارد بسیاری از برخوردهای که من حتی از دست داده و تعداد آنها را,” او می گوید.

Dimbeswar می گوید که گاهی اوقات کرگدن ایستاده در گل و لای برای تا زمانی که آنها گیر کرده است. در اینجا او دیده می شود به کمک یک.

پس از ابتلا به آنها این شکارچیان سوال در مورد فعالیت های خود را. “وجود دارد یک تقاضای بسیار بالا برای کرگدن شاخ. ما در بر داشت که این امر می تواند به طور غیر قانونی و قاچاق از طریق میانمار و فروخته شده در بین المللی بازار سیاه برای خواص دارویی آن,” اطلاع Dimbeswar.

چه Dimbeswar است گفت: درست است. کرگدن شاخ است که به دنبال پس از در چینی ها و ویتنامی بازار سیاه برای خواص دارویی به عنوان طلا و جواهر به عنوان هدیه و برای چیزی به عنوان خرده به نمایش ارقام به انتقال ثروت.

بین سال های 2008 تا 2013 Dimbeswar اطلاع که شکار غیر قانونی در Kaziranga رسیده بود تمام زمان بالا. Dimbeswar همچنین اضافه می کند که در طول فصول بارانی که جنگل مستعد ابتلا به جاری شدن سیل آن را در خدمت یک فرصت برای شکارچیان از آنجا که این منطقه را دشوار است به گشت که در آن زمان.

“برای مقابله با آن, من به همراه دیگر مقامات در جنگل شروع به استخدام پسران جوان به عنوان خبرچین برای نگه داشتن گوش خود را به زمین. آنها شده اند بسیار مفید در مدیریت شکار غیر قانونی مشکلات آنها را به ما بگویید اگر هر فرد جدید وارد Kaziranga محل که در آن از آنها و آنچه انجام می دهند. که به ما کمک گرفتن بسیاری از شکارچیان,” او می گوید.

یکی از شاخ کرگدن یکی از مهمترین و آب پز حیوانات در Kaziranga.

Dimbeswar قوی مقاومت در برابر شکارچیان, اما قرار دادن او و خانواده اش در خطر است.

“وجود دارد یک زمان ما گرفتار یک کرگدن شکارچی دزدکی چند سال به عقب و دستگیر کرده و او را برای بازجویی. به نحوی او موفق به فرار شده است. چرا که او به رسمیت شناخته شده به نام من و صورت من و نه تنها من را تهدید اما حتی خانواده من به این قرار است. برای اطمینان از ایمنی خود را, من تا به حال برای زندگی به دور از آنها را برای مدت طولانی اما من مورد استفاده آن زمان در خدمت من” او می گوید.

در طول سال ها در شهرک های اطراف جنگل ها را افزایش داده اند. این بلافاصله به افزایش موارد از انسان و حیوانات, جنگ و خط مقدم کارکنان برای مدیریت این شرایط است. Dimbeswar به یاد می آورد حادثه ای که در سال 2004.

“مادر ببر جرأت به زمینه یکی از همسایه روستاها در جستجوی توله اش. او حمله یک فیل و فیلبان. ما تا به حال برای مدیریت وضعیت با تضمین این که ما نمی صدمه زدن به حیوانات در حالی که همچنین نگه داشتن در ذهن ایمنی از روستاییان” او به یاد می آورد.

در نهایت آنها قادر به فرو نشاندن ببر و پس از بررسی توسط دامپزشکان او منتشر شد به جنگل دوباره.

یک مرد شما می توانید تعداد

Dimbeswar کاشت درختان.

سال گذشته زمانی که جنگل مقامات تا به حال به ارسال نام یکی از Kaziranga به عنوان یک ورودی برای زمین قهرمانان جایزه تنها یک نام به ذهن خود. آن بود که هیچ یک دیگر از Dimbeswar داس خود را برای کمک به حفظ حیات وحش در پارک ملی برای بیش از 30 سال خدمات اختصاص داده شده.

Bastav Borkotoky یک جنگل در خط مقدم خدمات بوده و با همکاری نزدیک با Dimbeswar پس از سال 2016 زمانی که او پیوست صفوف. او همچنین یکی از افرادی است که از بحث و بررسی نامزد Dimbeswar برای جایزه. در واقع 31 ساله همراه Dimbeswar تمام راه را به دهلی نو برای مراسم اهدای جایزه.

“Kaziranga بود من اول ارسال و هنگامی که من برای اولین بار پیوست همه می دانستند که Dimbeswar داس بود. او می داند که جاده جنگل به خوبی به عنوان اگر او نگاشت و آن را در تمام ذهن خود را. او در خدمت به جنگل های دور ماندن از خانواده و حتی دریافت تهدید به زندگی خود را از شکارچیان” او اطلاع.

با وجود این همه Bastav می افزاید که Dimbeswar داس است که یک نفر هر کس که در خط مقدم خدمات می تواند بر. “می شود آن را پس از رسیدن بر روی یک کرجی با یک دامپزشک برای حیوانات به توزیع غذا در میان کارکنان و حتی نشان دادن بلافاصله اگر کسی مجروح شده است وجود دارد,” او می گوید.

Dimbeswar می گوید: او نمی توانست قادر به انجام خدمات خود را بدون حمایت از خانواده اش.

پس از کار کردن در جنگل برای 33 سال Dimbeswar واقعا احساس می کند مانند او جعلی است یک پیوند با حیوانات وجود دارد.

“یکی از چیزهایی که من آموخته اند که پس از سال های بسیاری است که حیوانات می دانم که شما قصد. یکی باید فقط اجازه دهید آنها را و آنها نمی خواهند به شما آسیب برساند مگر اینکه خود آنها احساس تهدید,” او می گوید.

همیشه تماشای حیوانات از راه دور Dimbeswar خواهد همیشه به نوبه خود برای آنها را زمانی که آنها به آنها نیاز دارید. “در طول سیل و بسیاری از حیوانات نیاز به نجات. پس من به عنوان یک خدمت قایقرانی برای سال های بسیاری از من به نوبه خود با یک دامپزشک در کرجی به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است می گوید:” Dimbeswar.

اما Dimeswar می گوید که اگر نه این بود که خانواده اش او را نداشته اند قادر به رسیدن به آنچه او کرده است.

“همسر من شده است یک منبع حمایتی برای من و ما پس از ازدواج در سال 1992. من نه کسی که طول می کشد بسیاری از تعطیلات و یا حتی به عقب می رود خانه اغلب, اما در تمام آن مدت او به من ایستاده بود,” او می گوید.

Dimbeswar دارای سه فرزند و همه آنها ازدواج کرده است. در واقع او حتی پدربزرگ با چهار نوه. پس از شش سال از خدمات خود را که باقی مانده است آنچه در آن است که او می خواهد برای رسیدن به?

“این کار آسان نیست اما من دوست داشتم هر بیت از آن. من می خواهم به کاشت درختان بیشتر در داخل و اطراف منطقه جنگل بنابراین به عنوان برای جلوگیری از کاهش به طوری که حیوانات که در اینجا زندگی می کنند هرگز از دست دادن خانه خود را,” او می گوید امضای کردن.


همچنین بخوانید: در 5 سال ماهیگیر گیاهان 75000+ درختان حرا در امتداد سواحل کرالا!


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>