به یاد داشته باشید بدنام ‘سوزاندن دریاچه’ در بنگلور? در اینجا است که چرا ما صفحه اصلی محصولات نقشی در آن!

Fراث و آتش سوزی یک دید مشترک در بنگلور را لیکس پس از سال ها از آلودگی ناشی از فاضلاب و زباله های صنعتی. در ژانویه 2018, Bellandur دریاچه بزرگترین از 262 دریاچه ها در بنگلور آتش گرفت و به آتش کشیده شد به مدت 30 ساعت به طور مداوم. دو هفته بعد این دریاچه در آتش دوباره.

آن را فقط به یکی از این دریاچه است. سال پس از سال, بنگلور, ساکنان شاهد پایان بسیاری از دریاچه ها از جمله Halasuru (Ulsoor) دریاچه و آن زمان ما فکر می کردیم در مورد سهم ما در این مصیبت.

پس چگونه دقیقا شهری بنگلور جامعه مسئول این ؟

از بسیاری از علل سوزاندن Bellandur دریاچه زباله های شیمیایی از خانواده محصولات یافت می شود عامل اصلی. تقریبا 40 درصد از این شهر را فاضلاب جریان آب به دریاچه هر روز.

زبان, به, بهتر, هند, Kshithij Urs سابق مدیر اجرایی صلح سبز هند صحبت از اثرات بد از نمکهای فسفات معمولا در بر داشت در مواد شوینده و چگونه آن را نمی توان حذف عمومی یا خصوصی فاضلاب تصفيه آب.

“نتایج آزمون از این دریاچه با اشاره به حضور مواد شیمیایی که معمولا در خانواده محصولات تمیز کردن. این مواد شیمیایی آسیب رساندن به ما و محیط زیست به همان اندازه می گوید:” Kshthij.

در اینجا برخی از معمول مواد شیمیایی موجود در خانواده محصولات تمیز کردن

فنیل در کف پاک کننده: در مطالعات انجام شده این ثابت شده بود که فنیل/فنل معمولا در بر داشت در کف پاک کننده عمل می کند به عنوان یک ضد عفونی کننده و بی ارزش از بین می برد, باکتری های خوب موجود در محیط زیست ما است. آن می تواند باعث تحریک شدید به چشم, پوست و حتی آسم. همچنین ثابت شده است که قرار گرفتن در معرض به فنیل می تواند بسیار مخاطره آمیز برای کودکان زیر سن 5.

فسفات در مواد شوینده: فسفات حال حاضر ما در شستن عوامل و مواد شوینده سخت ذرات است که می تواند شکسته با حل کردن در آب است. اگر چه آنها کم سمیت آنها شده اند ثابت شده به علت آلودگی مواد مغذی و باعث جلبک به شکوفا. به همین دلیل فسفات تبدیل شده اند یکی از دلایل اصلی برای دریاچه آلودگی است.

این مواد شیمیایی مضر نیز مختل سطح pH آب بدن منجر به مرگ و زندگی آبزیان است.

Harini بازیگر Nagendra استاد در Azim Premji دانشگاه بنگلور است که انجام تحقیقات گسترده در دریاچه ها و شهرنشینی می گوید: “در این رای ما خواهد شد از دست دادن همه ما دریاچه ها و خواهد شد در سمت چپ با هیچ آب بدن. وجود دارد یک نیاز ضروری برای جامعه شهری به آگاه شدن از اثرات مضر این مواد شیمیایی در مواد شوینده و پاک کننده و پایدار سوئیچ.”

better home subscribe

پایدار سوئیچ که harini بازیگر اشاره, امتیاز نسبت به آنزیم ها و باکتری ها بر اساس پاک کننده که حاوی هیچ گونه مواد شیمیایی مضر و کاملا رایگان از فسفات فنیل و دیگر موادی که در آب حل می شود. این پاک کننده ها نیز امن برای پوست و حیوان خانگی پسند.

ایجاد یک تغییر پایدار در پاک کننده ها و مواد شوینده ممکن است به نظر می رسد مانند یک سهم ناچیز, اما در واقعیت, آن می تواند موج تغییر به محیط زیست و سلامت خانواده خود را.

آیا شما به دنبال اعتماد سیاره پسند پاک کننده? آنها در حال حاضر فقط با یک کلیک دور. خود را لباسشویی ظرفشویی و کف و تمیز کردن توالت است که تمام مجموعه به امن است. دنبال این لینک به می دانم که چگونه.


همچنین بخوانید: پاک کننده های کف پر کردن خانه خود را با مواد شیمیایی مضر. در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im