اولین heatwave ثبت شده در قطب جنوب

سیدنی: حتی جهان سردترین قاره سیستم ایمنی بدن است به افزایش درجه حرارت جهانی با دانشمندان ضبط اولین heatwave رویداد در قطب جنوب بیش از 2019-20 دوره تابستان.

محققان استرالیایی قطب جنوب برنامه نشان داد در روز سه شنبه که آنها تا به حال ثبت شده در دماهای بالا به عنوان 9.2 درجه سانتیگراد در کیسی ایستگاه در شرق قاره در اوایل سال جاری, به گزارش ایسنا, اخبار agnecy.

“موج گرما به عنوان طبقه بندی شده در سه روز متوالی با دو افراطی حداکثر و حداقل درجه حرارت” دانشگاه ولونگونگ زیست شناس شارون رابینسون توضیح داد.

بین ماه های ژانویه 23 و 26 ایستگاه ثبت حداقل درجه حرارت بالاتر از صفر درجه سانتیگراد و حداکثر دما 9.2 درجه سانتیگراد است.

“در 31 سال اخیر برای کیسی این حداکثر 6.9 درجه سانتیگراد بالاتر از ميانگين حداکثر دما برای این ایستگاه در حالی که حداقل 0.2 درجه سانتیگراد بالاتر” رابینسون گفت.

دانشمندان نگران هستند که در اثر موج گرما می تواند در قطب جنوب زیست — هر دو مثبت و منفی.

“بسیاری در زندگی وجود دارد در یخ-رایگان آبادیها در قطب جنوب و تا حد زیادی بستگی به ذوب شدن برف و یخ برای تامین آب” استرالیا قطب جنوب بخش کاربردی قطب جنوب بوم دانا Bergstrom گفت.

“ذوب یخ سیل اضافی ارائه می کنند آب به این کویر اکوسیستم منجر به افزایش رشد و تولید مثل خزه ها گلسنگ ها در, میکروب ها و بی مهرگان. اما بیش از حد جاری شدن سیل می تواند بیرون راندن گیاهان و تغییر ترکیب جوامع از بی مهرگان و میکروبی تشک.”

اعتقاد بر این است که غیر معمول درجه حرارت در ارتباط بودند به الگوهای هواشناسی که رخ داده است در نیمکره جنوبی در طول بهار و تابستان 2019.

این الگوها تحت تاثیر قرار شد در بخشی از اوایل فرار کردن از سوراخ ازون در اواخر سال 2019 با توجه به گرم شدن سریع در استراتوسفر با توجه به استرالیا قطب جنوب تقسیم جوی دانشمند اندرو Klekociuk.

Klekociuk گفت که تعاونی جهانی تلاش های انجام شده برای تعمیر و در نهایت بستن سوراخ در لایه ازن کمک به کاهش منطقه ای تغییرات در سیستم آب و هوا.

منبع: IANS


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>