Fifty Shades of Greywater: چگونه شما می توانید جمع آوری و استفاده مجدد از فاضلاب از ماشین لباسشویی خود را

ماشین لباسشویی حساب برای یک چهارم از داخلی و فاضلاب. با استفاده از سازگار با محیط زیست مواد شوینده به greywater را می توان مورد استفاده مجدد قرار برای بسیاری از خانواده ها نیاز دارد.

ارتقاء

تیاو آب را از ماشین لباسشویی و سینک حمام و یا به آرامی با استفاده از جریان فاضلاب از خانه خود را می توان مورد استفاده مجدد قرار در بسیاری از راه های.

بر خلاف آلوده “سیاه آب” از خود توالت و سینک آشپزخانه greywater آسان تر است برای پاک کردن. همچنین حاوی مواد مغذی است که می تواند خود را تغذیه گیاهان. آن است که در مایع طلا. در روز گذشته رایج بود به یک باغ پچ نزدیک به ظرفشویی منطقه و یا حمام خانه سیراب توسط run-off از این مناطق است. اینجا همه شیوه ای از محصولات غذایی: موز و اسفناج, گیاهان و سبزیجات می تواند به رشد به نیازهای خانواده است.

بسیاری از خانه های مدرن دارای سیستم greywater تصفیه و استفاده مجدد. آب می تواند مورد استفاده مجدد قرار برای آبیاری باغ سیفون توالت تمیز کردن وسایل نقلیه و مناطق. آن را کاهش وابستگی ما به آب تمیز و تازه و سبک بار بر روی محلی تصفيه آب. آن را نیز موجب صرفه جویی زیادی در انرژی و پول و اجازه می دهد تا ما را به کشش محدود تامین آب برای طولانی تر است.

شستن ماشین حساب برای حدود یک چهارم از داخلی و فاضلاب. بسته به نوع دستگاه (به طور کامل اتوماتیک جلو-بارگذاری دستگاه ها گفت: برای استفاده کمتر آب و انرژی از بالا به بارگذاری آنهایی که) شما تولید بین 32 و 199 لیتر در هر شستشو. بنابراین اگر شما شستن لباس های شسته شده شما 5 روز در هفته و خود را به خصوص آب فشرده ماشین خانه خود را می تواند تولید بیش از 1000 لیتر فاضلاب در هر چرخه. که خوب تمیز آب شیرین همه رفتن از پایین کشیدن!

تصور کنید اگر هر خانوار در هند منحرف این آب دور از تخلیه. کشور ما می تواند به خوبی در راه خود را به آب های امنیتی.

چه ماشین لباسشویی اجرا کردن باشد ؟

تجاری مواد شوينده رختشویی یک کوکتل از مواد شیمیایی. آنها شامل:

  • فسفات به منظور نرم کردن آب سخت.
  • Sulphates که نرم کردن پارچه.
  • کلر مبتنی بر سفید کننده نوری و زودهنگام که لباس سفیدتر به نظر می رسد.
  • سورفاکتانت و کف آن را شل نگه دارید و از خاک روی لباس.
  • رایحه که قرض دادن لباس های شسته شده و یک بوی دلپذیر است.
  • برای اضافه کردن این مواد شوينده رختشویی به شدت قلیایی با Ph بیشتر از 10 است. این ممکن است کمک به خلاص شدن از شر لباس های خاکی, اما از آن است که فاجعه برای سیستم های بیولوژیکی است که ترجیح می دهند یک Ph بین 6 و 9.

همه این به این معنی است که آب بیرون آمدن از ماشین لباسشویی خود را بسیار سازگار با محیط زیست دوستانه است. آن بالا در biological oxygen demand است که مقدار اکسیژن مصرف شده توسط باکتری ها و دیگر میکروارگانیسم ها در حالی که آنها تجزیه مواد آلی.

آن را نیز کم اکسیژن محلول. فاضلاب شهری تصفيه و گرفتار با حجم بالا و هزینه های درمان این آب و مواجه با کمبود زیرساخت های انتشار این آب در صورت عدم درمان به آب مانند دریاچه ها و رودخانه ها. هنگامی که لباس های شسته شده مواد شوینده وارد یک اکوسیستم آبزی آنها انتقام ویران کردن بر روی آن. آب غنی از مواد مغذی است که به خودی خود برای تلفن های موبایل مانند یک چیز خوب نیست.

لباس های شسته شده فاضلاب حاوی فسفات — یک عنصر است که ممنوع شده است از مواد شوینده توسط چندین کشور. فسفات استفاده می شوند تجاری کود زیرا آنها کمک به رشد گیاه است. اما جریان در حجم زیادی به آبراه آنها حمایت از رشد جلبک در دریاچه ها و رودخانه ها. جلبک مصرف تمام اکسیژن محلول در آب, ترک چیزی برای ماهی و موجودات دریایی دیگر در نتیجه کشتن آنها.

بیشتر به عنوان گواه در مورد Bellandur دریاچه در بنگلور و رودخانه Yamuna در دهلی آنها آب آلوده از بین بردن زندگی دریایی و باعث کف تشکیل و ناپاک بو. هشدار دهنده حقیقت است که به عنوان بسیاری از هند دریافت به طور فزاینده ای سخت آب صنعت شوینده را جبران ساخت توربو شارژ محصولات حاوی اضافی فسفات و سورفاکتانت به تمیز کردن آسان تر است.

آب تمیز و یا تمیز کردن لباس ؟ در حال حاضر شما لازم نیست را به را انتخاب کنید.

چگونه به منظور بهبود کیفیت از لباس های شسته شده فاضلاب?

هنگامی که شما جمع آوری greywater شما می خواهید آن را به عنوان امن به عنوان امکان پذیر است برای به حداقل رساندن آسیب به باغ خود را, وسایل نقلیه و لوازم و اتصالات. آن است بنابراین بهترین خود را به هدایت روشنی از مواد شوینده حاوی مواد شیمیایی ذکر شده در بالا. اگر شما پیدا کردن مواد تشکیل دهنده ذکر شده بر روی برچسب تماس با سازنده درخواست کردهاید ، یا بهتر است تبدیل به یک جایگزین رایگان است که از این مواد شیمیایی.

کوچک خود را از فاضلاب های صنعتی با کاهش فرکانس از لباس های شسته شده شستشو. صبر کنید تا زمانی که شما یک بار کامل قبل از خود را در حال اجرا ماشین لباسشویی. شما همچنین می توانید سعی کنید کاهش در مقدار مواد شوینده استفاده می کنید در هر چرخه به حداقل رساندن تعدادی از مواد شیمیایی سمی برای شما ارسال شده به محیط زیست است.

همیشه در شستن لباس در آب سرد است. این کاهش تعداد microfibres ریختن با لباس های خود را, به خصوص آنهایی که مصنوعی. Microfibres کوچک پلاستیکی رشته های موجود در نایلون و پلی استر لباس. زمانی که شسته آنها منتشر شد به این آبراه که در آن آنها باعث آسیب به دریایی و زیستگاه موجودات زنده است که زندگی می کنند وجود دارد. این الیاف بسیار کوچک است که آنها فرار فیلتر کهنه در اکثر ماشین لباسشویی. با استفاده از مواد شوینده مایع پایین تر از ماشین لباسشویی و درجه حرارت و با استفاده از یک جبهه در حال بارگذاری ماشین لباسشویی می تواند به کاهش میکرو ریختن.

اگر این کار عملی راه اندازی یک greywater گیاه درمان را در خانه خود. گزینه های اشغال طیف از ساده و مقرون به استادانه درست شده و گران است. اگر شما زندگی می کنند در یک آپارتمان شما می توانید به جای ذخیره greywater در bin یا سطل و استفاده از آن در عرض 24 ساعت.

اگر شما زندگی در یک خانه مستقل و با استفاده از سازگار با محیط زیست مواد شوینده اجازه می دهد که لوله از ماشین لباسشویی خود را به طور مستقیم برای آبیاری باغ خود را.

ارتقاء

بهتر است خانه لباس های شسته شده مایع از فسفات آب ژاول و اسید. آن است که pH خنثی و ملایم روی لباس کمک به آنها دست نخورده باقی بماند ، آن است که سازگار با محیط زیست و آلودگی.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>