ورزش ممکن است آهسته پیری مغز را در افراد مسن

نیویورک: به طور منظم پیاده روی و باغبانی, شنا و رقص ممکن است سرعت پیری مغز و جلوگیری از انقباض مغز در افراد مسن, محققان می گویند.

این مطالعه با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) و اسکن برای اندازه گیری مغز افراد با طیف وسیعی از فعالیت های سطوح از جمله کسانی بودند که غیر فعال به کسانی که بسیار فعال است.

اسکن نشان داد کمتر فعال مردم در حال کوچکتر حجم مغز محققان گفتند.

“این نتایج بسیار هیجان انگیز به عنوان آنها نشان می دهد که مردم به طور بالقوه ممکن است جلوگیری از مغز و کاهش اثرات پیری بر مغز به سادگی با فعال تر شدن” گفت: نویسنده مطالعه Yian گو از دانشگاه کلمبیا در ایالات متحده است.

مطالعات اخیر نشان داده است که سن افراد فعالیت بدنی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به زوال شناختی و زوال عقل است.

“مطالعه ما با استفاده از اسکن های مغزی برای اندازه گیری حجم مغز یک گروه متنوع از مردم و در بر داشت که کسانی که درگیر در بالا سوم بالاترین سطح فعالیت بدنی به حال حجم مغز معادل چهار سال جوانتر در پیری مغز نسبت به افرادی که در پایین سوم سطح فعالیت” Gu اضافه شده است.

این بررسی شامل 1,557 افراد با سن متوسط 75. هیچ کدام تا به حال به زوال عقل اما 296 نفر اختلال خفیف شناختی و 28 درصد تا به حال ژن APOE که مرتبط است در معرض خطر بیشتری از بیماری آلزایمر.

شرکت کنندگان داده می شود امتحانات فیزیکی تفکر و حافظه آزمون و خواسته شد در مورد کارهای روزانه و سایر فعالیت های فیزیکی است.

محققان سپس به محاسبه چقدر زمان و انرژی هر فرد صرف شده در آن وظایف و فعالیت های.

محققان با تقسیم مردم به سه گروه تقسیم شدند: کسانی که غیر فعال; کسانی که تا حدودی فعال معنای هر هفته آنها هم تا به حال حدود دو و نیم ساعت از شدت کم فعالیت بدنی یک و نیم ساعت فعالیت بدنی متوسط یا یک ساعت با شدت بالا فعالیت بدنی; و کسانی که فعال ترین معنای هر هفته آنها هم تا به حال هفت ساعت از شدت کم و فعالیت بدنی و چهار ساعت فعالیت بدنی متوسط یا دو ساعت از شدت فعالیت فیزیکی است.

محققان پس از بررسی MRI اسکن مغز از همه شرکت کنندگان و متوجه شد که هنگامی که در مقایسه با افراد غیر فعال این گروه کسانی بودند که بیشتر فعال بود و بزرگتر از کل حجم مغز.

“نتایج ما اضافه کردن به شواهدی که بیشتر فعالیت بدنی مرتبط است بزرگتر از حجم مغز در افراد مسن” گفت و گو.

“همچنین بر اساس شواهدی که در حال حرکت بدن خود را بیشتر در طول زندگی ممکن است محافظت در برابر از دست دادن حجم مغز,” Gu اضافه شده است.

مطالعه برنامه ریزی شده است برای ارائه در آکادمی نورولوژی آمریکا را 72nd Annual Meeting در تورنتو کانادا از مارس 25 آوریل 1.

منبع: IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>