Ex-مهندس آورده Goan روستا با 500 خانواده به کشاورزی پس از 30 سال

“با ما در شهرستانها در ژنده پوش و سازندگان در حال حاضر شروع به حمله به کشور ما روستا. ما می خواهیم مردم را به بازگشت به کشاورزی و آنها را نشان می دهد که آن را سودآور و تلاش.”

ارتقاء

Nاستور Rangel 52 ساله agriculturist و تیم خود کمک کرده اند و 500 خانواده در روستای مادری خود را از سنت Estevam برای تبدیل آیش و زمین استفاده نشده به تولیدی ارگانیک مزارع برنج.

مانند اکثر روستاهای گوا, این روستای زیبا بر روی رودخانه Mandovi شد یک بار در هدف نخست برای توسعه دهندگان املاک و مستغلات به دنبال قطعه از زمین های زراعی دروغ آیش برای ساخت بتن های تجاری و مسکونی و موسسات. روستا بود و حتی اختصاص داده شده توسط توسعه دهندگان برای زغال سنگ حمل و نقل carriageway.

نستور در مدل موفق از جامعه کشاورزی آغاز شد که به صورت جدی در طول kharif فصل 2018 است که دیده می شود به عنوان یک وسیله مانع سریع تبدیل زمین های کشاورزی به جنگل های بتنی. این باعث شده است طرح های مشابه در مختلف Goan روستاها با جوامع محلی و آگاه از نیاز به حفاظت از زمین های خود را و محیط زیست.

Farming
نستور Rangel دادن بحث.

شروع سفر

یک مهندس الکترونیک با تجارت نستور صرف بیشتر از زندگی خود را به دور از سنت Estevam در شهرستانها مانند بمبئی و پس از آن وادودارا جایی که او مدیر یک کارخانه متعلق به یک شرکت چند ملیتی ASUS تولید لوازم الکترونیکی مصرفی است. در سال 2002 کارخانه تعطیل با ژاپنی MNC بسته شدن فروشگاه در سراسر جهان.

پس از این شرکت تعطیل او بازگشت به گوا برای باز کردن یک, الکترونیک, مرکز خدمات و نمایشگاه خرید و فروش در محصولات الکترونیکی مصرفی. با مراکز خدمات در Margao و پنجی او تا به حال حدود 40-عجیب و غریب کارکنان کار برای او.

همه چیز تغییر کرده در سال 2007 او تصمیم به تعطیل مغازه و سرمایه گذاری به کشاورزی است. فقط قبل از خارج شدن از کسب و کار الکترونیک, نستور خریداری 7 هکتار زمین در قهوهای مایل به زرد یک روستا در گوا ستاری Taluka. امروز این “زمین” که گسترش تا 40 هکتار شامل لبنی, بز, مزرعه انبه کشت و زرع از 700+ درختان و باغ بادام زمینی.

پس از نستور شروع به گسترش مزرعه خود را در سال 2007 پدر Bismarque Dias, یک فعال و کشیش یک بار شناخته شده برای مصرف در دولت بدنام مافیای زمین و خواست او را به کشاورزی به سنت Estevam. “او همیشه پس از من برای شروع یک جامعه مزرعه پروژه در سنت Estevam و بازدید از مزرعه من چند بار” او به یاد می آورد.

برای چهار دهه اخیر ساکنان روستا شده و کشاورزی را بیشتر پر سود کار روی کشتی قایقرانی در خارج از کشور و یا در شهرهایی مانند بمبئی.

“دانستن از دخالت در کشاورزی, او از من خواست برای انجام کاری در سنت Estevam. زمین بیش از همه گوا است که خریداری شده و اشغال شده توسط افراد خارج از دولت که در حال ساخت سازه های عظیم بالای بکر این زمینه است. ما زمینه های دروغ شده اند آیش برای 30-40 سال از آنجا که اکثر مردم کار بر روی کشتی قایقرانی در خارج از کشور و یا در بمبئی. اکثر Goans به سختی وابسته به کشاورزی است. اما اگر ما همین حالا تمرین کشاورزی دولت می گویند که زمین صرفا دروغ خالی آن را دور و فروش آن به بالاترین پیشنهاد. ما تصمیم به مبارزه با کشت ما زمین” اشاره نستور.

Farming
نستور Rangel

خزان کشاورزی, برنج & Comunidade

یکی از راه های بازگرداندن کشاورزی به این منظره رودخانه جزیره به بازگشت به سنت است. نسل های گذشته از Goans حال تمرین یک دهانه رودخانه کشاورزی سیستم به نام خزان “یک به دقت طراحی شده topo-آبی-مهندسی کشاورزی-aquacultural اکوسیستم عمدتا بر اساس مقررات شوری و جزر و مد” متحده گزارش در پایین به زمین مجله.

“Khazans در حال اصلاح اراضی از رودخانه و یا دریا. ایجاد یک شبکه میباشد محافظت مزارع کشاورزی و روستاهای مجاور از جریان های جزر و مدی” یادداشت این توضیحات.

یک محصول است که می تواند رشد در این شرایط شور است برنج ، “این بسیار همه کاره محصول است که می تواند در رشد saltish و آب لب شور. بنابراین ما تصمیم گرفت تا برنج کشت پس ما همچنین دریافت مقادیر کافی از باران. این بود که مدتی در 2017-18 kharif فصل و برای پروژه جامعه ما در زمان 5 لاخ متر مربع می گوید:” نستور.

زیر بنای جامعه در سطح ورزش led توسط نستور و تیم خود بود و مکانیکی روند کشت برای شخم, نشاء و برداشت با توجه به بازدارنده هزینه های کار و کمبود نیروی انسانی. کمک به آنها در این تلاش بودند که پدر جورج Quadros یکی از پیشگامان مکانیزه کشت برنج در جنوب گوا دولت وزارت کشاورزی و شرکت تابعه آن فناوری کشاورزی مدیریت آژانس (آتما).

“ما باید به کل مکانیزاسیون کار با برنج و تمرکز بر روی آیش اراضی گوا. بیشتر به طور خاص ما در حال کار با transplanter را به دور از خرحمالی هزینه بالا و عدم در دسترس بودن نیروی کار. کشاورزان مزارع خود را شخم زده و آماده ما به عنوان ارائه دهندگان خدمات را transplanter به زمینه های خود را. این transplanter را پوشش می دهد یک هکتار در ساعت که فوق العاده است و موجب صرفه جویی کشاورز 50 درصد در هزینه های اصلی خود. وجود دارد نه به اندازه کافی ارائه دهندگان خدمات در حال حاضر, اما هنگامی که این رشد کشاورزی در گوا خواهد شد بیشتر یا کمتر مبتنی بر جامعه می گوید:” پدر جورج که مدیر پروژه در دان Bosco Loutolim جامعه است.

برای پروژه جامعه شاغل تكنیك ماشین آلات تولید شده توسط Kubota یک شرکت ژاپنی است که در آن آنها باید برای قرار دادن نهال در سینی. این سینی ها پس از لود به transplanter دستگاه آن میدارد تا نهال و انتقال آنها بر روی زمین. آن را می تواند پوشش حدود 30000 متر مربع در حدود 8 ساعت فقط با دو نفر عامل آن و در نتیجه کاهش هزینه های کار. هیچ کودهای شیمیایی و یا آفت کش ها استفاده می شد در این روند و برداشت آنها شاغل یک رفتگر ماشین.

Farming
سنت Estevam پروژه جامعه (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Facebook)

“برای خرید این تجهیزات ما نیاز یارانه از دولت است. تنها زمانی ما با استفاده از نیروی کار برای ده-وجین, بخش مهمی از مراحل پس از علف های هرز تا پایان گرفتن تغذیه به معنای برنج خود را. بسیاری از افراد استفاده از مواد شیمیایی برای د-وجین اما ما تصمیم خود را به دلیل وجود مقدار زیادی از تنوع زیستی در زمینه های مانند مار و تمساح و ماهی و غیره. به جای قرار دادن آنها در معرض خطر, ما تصمیم به علف های هرز به صورت دستی می گوید:” نستور.

آن را کمی در سمت گران اما جامعه که قرار بود به صورت ارگانیک پروژه. کار برای وجین آمد از ستاری. پس از بادام زمینی های نجومی آمد به پایان در زنان و کارگران مشغول به کار در يک مزرعه در قهوهای مایل به زرد تا به حال هیچ اشتغال است. او با قرار دادن 10 از آنها را به کار در جامعه مزرعه در خیابان Estevam رانندگی آنها 40 متر در هر راه در کامیون خود را. هر یک از این زنان حدود 30000 تومان-35,000 پس از آنها کمک کرد تا با ده-وجین.

“ما در برداشت اول ما حدود 75000 کیلوگرم برنج ، وجود دارد که سازمان تهیه برنج از کشاورزان در دولت تصویب قیمت است که در حدود 20 تومان در هر کیلوگرم است. فروش آن را در قیمت است که کشاورزان به دلیل از دست دادن پول خود را هزینه کشت با این نسخهها کار به اطراف تومان 4.5-5 در هر متر مربع. بدون یارانه آن می رود تا 8-9 تومان در هر متر مربع. اگر ما فروش برنج به عنوان یک سازمان دولتی ما از دست دادن پول است. به جای ما تصمیم به آن را پردازش و تبدیل که برنج به برنج. برنج ما رشد مغذی قهوه ای رنگی, انواع به نام Jyothi. من این برنج را به یک نورد در ماهاراشترا’ Sindhudurg منطقه که به ما کمک کرد تا تبدیل برنج به برنج. از کل مقدار برنج آنها استخراج شده حدود 60 درصد به برنج. برنج نبود جلا برای حفظ ارزش غذایی آن را. پس از ما فرآوری برنج ما بسته بندی شده آن به فروش می رسد و آن را بیش از همه دولت برای 60 تومان برای هر کیلو” به اطلاع نستور.

“جوامع در گوا گرد هم آمده اند به سرزمین خود. اگر جوامع نمی آیند با هم مکانیزاسیون کار نمی کند پس از استفاده از این تجهیزات نیاز به بزرگ مناطق. مکانیزاسیون موجب صرفه جویی در زمان و هزینه به ارمغان می آورد بهره وری به کل فرایند می گوید:” پدر جورج.

Farming
تاکید بر مکانیزاسیون.

سرمایه نسل و Comunidade

سرمایه برای کل این پروژه از ساکنان این روستا است. از لحاظ تاریخی Goans تمرین شکل مجزا از جامعه کشاورزی به نام gaonkaria سیستم که استعمارگران پرتغالی نگهداری و rechristened به آنچه که امروز شناخته شده به عنوان comunidade.

زمین های دسته جمعی متعلق به روستا و تقسیم شده توسط یک واحد اداری در جامعه محلی سطح. در یک جامعه سطح آنها اختصاص زمین برای یک خانواده که در آن آنها می تواند در ساخت یک خانه و یا مزرعه به حفظ خانواده خود را. هر خانواده اختصاص داده شده بود در حدود یک هکتار یا بیشتر توسط هسته واحد اداری است که به کار گرفته لیزینگ خارج از زمین به ساکنان آن است. زمین نمی تواند اجاره را به افراد غیر مقیم. اگر یک زن ازدواج یک مرد از یک روستای دیگر او را از دست او gaonkari (روستا ساکن) و وضعیت را برای ثبت نام به عنوان یک gaonkari در او ایجاد کرد.

“هنگامی که هند اصلاح گوا از پرتغالی بودند و در قوانین و متاسفانه کسی که محصول زمین در حال حاضر تبدیل به یک مستاجر. قبل از آن اگر شما نمی مزرعه در زمین برای دو-سه سال آن را به عقب بروید به جامعه که reallocate که زمین به شخص دیگری است. هنگامی که جامعه متعلق به سرزمین آنها در حال حاضر تحت مستاجران است. مردم نام خود را بر روی زمین سند به نام فرم I & چهاردهم که مارکس آنها را به عنوان مستاجر. برای ساختن یک جفتک سریع بسیاری از فروش زمین به بالاترین پیشنهاد. به طور طبیعی, پیر حکومت از دادن زمین به جامعه رفت. که یکی از دلایل چرا کشاورزی متوقف شد و در گوا” به اطلاع نستور.

ارتقاء

Farming
(حسن نیت ارائه میدهد تصویر Facebook)

حمایت تمام روستا نستور و تیم خود را به جمع آوری پول از مردم است. حتی خانواده اش در حال مستاجران در یک هکتار از comunidade زمین.

“هر landholding در فرم I و IV در زمان ما Rs 3.50 هر فرد در هر متر مربع. اگر کسی از 1000 متر مربع آنها را 3500 تومان. این همه پول جمع آوری شد و تحت عنوان ‘ایلها ورد کشاورزان’ باشگاه’. وجود دارد در مورد چهار نفر از ما سازماندهی همه چیز در این باشگاه به دلیل بیشتر نمی درگیر در کشاورزی,” او می گوید.

هر کس در این روستا است که بخشی از کشاورزان ، هر یک از پرداخت گروه Rs 3.50 به ازای هر متر مربع به عنوان هر landholding برای شروع کار از آنجایی که آنها نمی باید هر منبع دیگر از سرمایه است. این است که چگونه آنها در تولید سرمایه است.

“پس از پردازش برنج به برنج قهوه ای, ما موفق به پرداخت همه و وجود دارد برخی از پول اضافی در سمت چپ دست (Rs 2-3 لاخ طبق برخی تخمین می زند که ما استفاده می شود برای تعمیر سازه مانند Manos که سد دروازه که کنترل جریان آب به و از dikes و جلوگیری از آب نمک از ورود. آن را مانند یک سد در سیستم. بنابراین ما با استفاده از این پول برای تعمیر این سد گیتس و حتی سازه های جدید. اگر این سد دروازه شکستن نمک آب از رودخانه سیل زمینه ساخت آنها uncultivable چون خاک می شود بیش از حد شور و حتی برای کشت برنج,” او اشاره می کند.

آوردن جوامع با یکدیگر است. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Facebook)

بیش از کشاورزی

برای فصل آینده در 2019-20 خیابان Estevam جامعه دو برابر سطح زیر کشت به 10 لاخ متر مربع. متاسفانه وجود سنگین و جاری شدن سیل که فصل و روستا بود اب اشباع حدود 20 روز است. تمام برنج ها دچار پوسیدگی می گردند و آنها را از دست داده در مورد Rs 28-30 لاخ فصل گذشته. تا به حال آنها نشده است جبران توسط دولت است.

در این سال به عنوان یک نتیجه از COVID-19 بسیاری از ساکنان که کار بر روی کشتی در خارج از کشور آمد چون هیچ کسب و کار در خطوط کروز. آنها بالا گرفته بود 1 لاخ متر مربع در این سال فقط بر اساس محاکمه و همه چیز به نظر می رسد در حال پیشرفت خوبی است.

“سنت Estevam آزمایش داده و کل بخش کشاورزی در گوا امیدوارم که مکانیزاسیون زمین تجمع جامعه کشاورزی و بازاریابی اجتماعی کار می کنند و گوا مزارع برنج کاری واقعیت یک بار دیگر گفت:” سابق کشاورزی افسر میگوئل Braganza به حرکت.در.

اما نستور در تلاش نیست و صرفا محدود به سنت Estevam. او امروز است مشاوره با روستاهای دیگر مانند سانتا کروز و Dongri که می خواهند به تقلید از مدل خود را از جامعه کشاورزی است. در ضمن او همچنین میدارد برنج از کشاورزان درگیر در خزان کشاورزی و تسهیل فروش 10000 کیلوگرم برنج در هر ماه است. او مبادرت به فروش برنج تنها از خزان زمین به دلیل آن سلیقه های مختلف با رودخانه معدنی است. هر دو ماه او فرآیندهای 25,000 کیلوگرم برنج و آن را به Kudal ماهاراشترا برای پردازش.

“شاید با توجه به همه گیر از دیگر صنایع را تعطیل بسیاری از Goans در حال رفتن به کشاورزی است. اما من امیدوارم که این روند همچنان ادامه دارد. هدف اصلی ما نبود به رشد برنج, اما برای ما زمینه های کشت به طوری که سازندگان نمی چشم آنها. شایع ساخت و ساز است و در نتیجه تپه قطع و بکر زمین های کشاورزی نابود شده است. با ما در شهرستانها در ژنده پوش و سازندگان در حال حاضر شروع به حمله به کشور ما روستا. ما می خواهیم مردم را به بازگشت به کشاورزی و آنها را نشان می دهد که آن را سود آور تلاش. در مزرعه خود من, من در مورد استخدام 7 نفر و پرداخت آنها را در هر 15,000 تومان در ماه در علاوه بر این به یک لیتر شیر در هر روز. این یک پروژه برای صرفه جویی در زمینه های ما و ما با استفاده از کشاورزی به عنوان یک وسیله نقلیه برای انجام این کار” صرفا نستور.

“روستای من بستگی ندارد کشاورزی از نظر مالی. این است که در مورد حفاظت از سرزمین ما از شایع ساخت. فعالیتهای من نیست اعتراض در جاده ها اما رشد برنج در مزارع و مصرف آنها را به عقب از سازندگان” او می افزاید.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme