افت بازدید از این 200 سال, کتابخانه, حمایت توسط Subash چاندرا بوز!

آیا شما بر این باورند که این کتابخانه تا COVID-19 مستند هرگز بسته شده است حتی برای یک روز پس از آن تاسیس شد در 1800s?

ارتقاء

من و مجزا به یاد داشته باشید آن را ماه مه و چنای تجربه بود ‘آگنی Nakshatram‘ فاز. یک زمان که در آن درجه حرارت افزایش می یابد و زمین خشک می شود. بعد از ناهار پدر من محبوب ، regaling ما با او روز به کالج antics زمانی که بحث به آرامی در حالیکه به سمت “یک محل در شهرستان است که دارای قدرت جادویی حمل و نقل شما را به دوران”. من به یاد بیاورید فتنه که موجب درون من با شنیدن این کلمات. که من معرفی مدرس ادبی جامعه است. ساخته شده تقریبا دو قرن پیش در کتابخانه می ایستد امروز به عنوان یک افتخار مخزن از تاریخ و میراث فرهنگی و معماری از کشور ما است.

در نوشتن این مقاله, من آرزو می کنم زنده را به برخی از سحر و جادو من با تجربه در طول آخر هفته بازدید از کتابخانه.

تاسیس در دهه 1880 کتابخانه – یکی از بزرگترین وام کتابخانه ها در جنوب آسیا است که گنجینه ای از نسخه های خطی نوشته شاهکارهای داستانی و غیر داستانی انباشته بیش از چند دهه.

در فوریه 28, سال 1919 Annie Besant با ارسال نامه ای به مدرس انجمن ادبی کتابخانه که او یک عضو. حسن نیت ارائه میدهد عکس: Instagram

برای یک دوستدار کتاب در این کتابخانه است که شبیه به یک کودک که در یک فروشگاه آب نبات. آن دشوار خواهد بود برای تصمیم بگیرید که کدام کتاب را انتخاب کنید و کدام یک را برای دیگری بازدید; هنگامی که شما می توانید سر خود را از swerving اطراف آن را خیس خوردن در ، از ارسطو Opera Omnia به نیوتن Principia Mathematica و نمرات از کتاب در هند به گویش های منطقه ای این کتابخانه به بیش از 85,000 کتاب.

اما این فقط یکی از پر در تاج آن.

مدرس انجمن ادبی – معماری مارول

به عنوان شما را وارد کنید ترکیب این چیزی است که شما خوش آمد می گوید. حسن نیت ارائه میدهد عکس: Facebook

Nestled در ترکیب این کتابخانه به استقبال شما با بلندی Gulmohar درخت قبل از اعمال ساختار جلب توجه خود را. در معرض خاک سرخ-رنگی آجر نمای می دهد که ساختمان تقریبا یک قصر مانند احساس.

پس از ورود به درگاه ورودی قوسی شما به خودتان پیدا کنید در یک به خوبی روشن سالن به انتظارنشسته بودند با ردیف 28-پا-بلند قفسه که بوسه بر سقف.

یک نگاه در کتابخانه حسن نیت ارائه میدهد عکس: Thirupurasundari Sevvel

چنین سقف من تعجب می کنم ؟ “در درجه اول به اندازه کافی نور کافی و تهویه و همچنین جای کتاب که در دو سطح قوی قفسه های ساخته شده از آهن نرم بدست میآوردند. وجود دارد یک قرقره در بین قفسه ها برای حمل و نقل کتاب از قفسه بالا,” intones Thirupurasundari Sevvel افتخاری دبیر کل کتابخانه و انجام معمار که به من گفت برخی از قطعات جذاب در مورد عناصر معماری و طراحی بافته شده از طریق ساختمان.

یکی از نکات برجسته از محل قرقره سیستم حمل کتاب از یک مکان به مکان دیگر را گرفتن شما بی خبر. زمانی که من نشان داد یک تصویر به یکی از بچه های من او بانگ زد: “درست مثل هاگوارتز!”. من لبخند زد با دیدن من کمی یکی از نکات از همان شیفتگی من تا به حال برای این کتابخانه به عنوان یک کودک.

کتاب های بیشتر از شما می توانید به عنوان خوانده شده در یک عمر ؟ حسن نیت ارائه میدهد عکس: Facebook

کتابخانه در میان بسیاری از تحسین شده اند نیز مفتون محض آن عجیب و جالب, هوا, نیز دارای, داشتن میزبان بازدید کنندگان نامی مانند Subhas چاندرا بوز, Annie Besant و Dr S Radhakrishnan.

آن است که همیشه زنده با مردم, خوانندگان, دانش آموزان, مسافران — تمام شدند به سوی ساختمان درست مثل سحر و جادو. تا زمانی که این بیماری همه گیر زده است. آیا شما بر این باورند که این کتابخانه تا زمانی که این مستند تا به حال هرگز بسته شده است حتی برای یک روز پس از آن تاسیس شد در 1800s?

از من خواسته Thirupurasundari آنچه که به گفته او باعث می شود این کتابخانه بسیار ویژه.

سه مواد تشکیل دهنده کلیدی از یک ساختمان خوب ساختار

مرجان چوب درخت نیز محبوب شناخته شده به عنوان مهره قرمز درخت در مدرس ادبی جامعه است. حسن نیت ارائه میدهد عکس: Instagram

با توجه به Thirupurasundari وجود دارد سه کلید از مواد تشکیل دهنده مورد نیاز برای یک ساختار به کار آب و هوایی سازگاری ویژگی های صوتی و نورپردازی و کتابخانه همه آنها را!

“شما ببینید, طراحی ساختمان با آن دو لایه ویندوز و مدرس تراس پشت بام, نه برای فراموش کردن گچ آهک پایان را فراهم می کند کافی تهویه طبیعی و آشنایی با آن آب و هوا-تطبیقی خواص” او به من می گوید.

او در ادامه می گوید که حتی چیزهای کوچک مانند قرار دادن مایک می توانید تفاوت را به صدا در داخل ساختمان. همانطور که دستیار کتابدار Vinayagam طول می کشد مراقبت های دقیق از ترتیبات و مایک دادن در مجامع عمومی و یا سمینارها.

من شخصا احساس می کنم که چه چیزی باعث این فضا واقعا خاص هستند کسانی که کار کرده اند را به نگه داشتن آن رفتن – سر کتابدار Uma Maheshwari شده است که با کتابخانه برای بیش از دو و نیم دهه Vinayagan که به کار گرفته شده است برای بیش از 17 سال یا Marthamma شده است که مراقبت از این کتابخانه برای چهار دهه است. من مطمئن هستم که همه آنها داستان های خود را برای به اشتراک گذاشتن در مورد بازدید کنندگان کتاب و nooks و crannies در کتابخانه.

“آنها به ستون که در آن این ساختار می ایستد قد بلند” سهام Thirupurasundari با یک لبخند.

این ستون که در آن این ساختار می ایستد قد بلند – مردم در پشت آن!’ حسن نیت ارائه میدهد عکس: Facebook/P Devika

این که آیا شما را در درک ادبیات و یا یک هوادار سرسخت ساختمان های زیبا, شما می توانید صرف ساعت در مدرس ادبی جامعه انجام می دهند بسیار و یا فقط در مورد هیچ چیز. برنامه ریزی یک سفر به کتابخانه هنگامی که شما در چنای next و فقط خیس خوردن در آن تاریخ غنی.

اگر مقاله افروخت علاقه شما و سپس شما می توانید به دنبال مدرس انجمن ادبی در Instagram, Facebook, یا رسیدن از طریق e-mail در – [email protected] شما می توانید داوطلب برای کمک به اطراف در MLS را به خوبی!

عکس روی جلد: محمد رفیق

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>