دهلی خانواده مجموعه تراس باغ با 500 تومان رشد می کند Gem ذرت & 35 گیاهان نادر

تا کنون دیده اسفناج انشعاب در کنار یک سیر گیاهی ؟ ایندرا سینگ سهام چگونه مورد استفاده مجدد قرار گیاهی جعبه شگفتی در تراس باغ.

ارتقاء

Corn در شاهوار آبی دور بطری کدو های نه چندان تند, سرد, ایتالیایی, ریحان با عطر عجیب و غریب خارج از فصل اما به طور طبیعی شیرین هندوانه و بیشتر — به انجمن خوش آمدید ایندرا و Malvika سینگ رنگارنگ تراس باغ در دهلی نو.

با 35 نادر و عجیب و غریب انواع ارگانیک, سبزیجات و میوه های این باغ رشد کرده و توسط مادر و پسر دو جشن برای حواس — هوا در اطراف آن redolent با ترکیبی از بوی خوشمزه. دو-افراد تیم خود را از باغ شهری با کمتر از 500 تومان و بیشتر از همه آنها صرف پول صفر در نگهداری آن!

و گیلاس در بالا است که این انعطاف پذیر باغ رشد حتی در گرمای سوزان دهلی نو است. آنها بازیافت زباله دور انداخته مانند میوه جعبهها و استفاده از پساب و خانه ساخته کمپوست.

عجیب و غریب, میخچه

راه اندازی رنگارنگ تراس باغ

“زندگی حرفه ای من شامل بسیاری از رفت و آمد هر دو در هند و خارج از کشور. من آمده از کشاورزی خانوادگی و در آن فضیلت دانه ها من سوغاتی. من تحت پوشش بیش از 1200 روستا و حتی برخی از دانه از دوستان خارج از کشور زندگی می” ایندرا که در حال حاضر نویسنده و مدیر سیاست و توسعه ملی بذر انجمن هند می گوید بهتر است هند.

ایندرا است مشتاق علاقه به جمع آوری و حفظ نادر و در خطر انقراض گونه های گیاهی مانند اسفناج دانه از Uttarakhand نگا فلفل پنج رقم از آلوچه و گوجه فرنگی.

این هیچ جای تعجب است که سینگ خانواده تراس باغ دارای 14 جعبهها و بیش از 25 گلدان.

اواز یا موسیقی دو نفری شروع به کاشت آسان-به-رشد دانه ها مانند فلفل و گوجه فرنگی و tamarinds در جعبهها و پس از آن شاخه به کدو تنبل, غذا خوردن, بطری, کدو. ایندرا توصیه کاشت بیش از دو دانه در یک جعبه/گلدان.

نمی گیاه بیش از 2 دانه را در یک جعبه

و کود?

“من ساخت خاک باروری با اضافه کردن برگ های خشک و گاو کود و کمپوست. چند ماه بعد دیدم کرم های خاکی پر رونق به طور طبیعی. در هیچ زمان و دیدم باغ شد و به زیستی ساکنان مانند پروانه و مورچه و سالم میکروب. برای جلوگیری از این خاک از ریختن را بر من تمام جعبهها با یک باغ پارچه قرار می گیرد و پیر کیسه های پلاستیکی بر روی زمین” او اطلاع.

هنگامی که آن را به عجیب و غریب, ذرت, ایندرا کاشته دانه در 15 اینچ از خاک و این رشد در گوجه فرنگی خشک شده برگ استفاده به عنوان کود

“در چند ماه ذرت بود هم هوایی هند به آب و هوا و به آبی و حباب gem ذرت “این یک معجزه بود به عنوان ذرت معمولا رشد می کند در Kharif فصل اما ما آن را در ربیع” او می افزاید.

شادی از برداشت سبزیجات مستقیم از خود تراس باغ.

نه shying به دور از چالش او در زمان خطر از کاشت هندوانه در offseason در مارس و قمار می شود در دماهای گرم پشتیبانی از رشد آن است.

ایندرا نیز استفاده می شود به همراه تکنیک که او کاشته دو گیاهانی که از یکدیگر حمایت کنند. مثلا فلفل رشد کوهنوردان محافظت ذرت از نور خورشید خشن است.

پایدار باغبانی هک

ایندرا با استفاده از پساب و کمپوست به عنوان بخشی از باغبانی هک

ایندرا و Malvika به شدت اجتناب تولید ردپای کربن و صرف یک مقدار سنگین در باغبانی.

“هدف از باغبانی شکست خورده است وقتی که شما خرید یک باکره زمینی یا کود از بازار است. در عوض هر مشتاق باغبان باید استفاده مجدد و کمپوست. نه صرف بیش از 1,000 تومان برای راه اندازی این باغ,” توضیح می دهد که ایندرا.

ایندرا خریداری دور ریخته جعبهها در فقط 20 تومان از سبزی فروشندگان. خوشبختانه او حتی در گلدان قبلی صاحبان خانه را ترک کرده بود.

“جعبهها بسیار سبک وزن و ارزان و محکم است. به علاوه ریشه بیشتر فضا و زمان به گسترش آزادانه و می تواند جای چند دانه است. برای مثال یک جعبه برای رشد سیر اسفناج بیرون آمدن از طرف” او می افزاید.

دیگر هزینه-برش و اندازه گیری, ساخت کمپوست در خانه. برای دو سال گذشته سینگ خانواده است نه پرتاب دور زباله های آشپزخانه.

تراس باغ: بازیافت گیاهی جعبهها به رشد گیاهان

توضیح مزایای او می گوید: “کمپوست را فراهم می کند مواد مغذی و کمک می کند تا در بازیافت خاک است.”

ارتقاء

به عنوان خود را برای نیازهای آب ایندرا محتاطانه جمع آوری آب سرشار از همسایه خود رسانه های آب در سطل با رضایت خود را.

با تشکر از این باغبانی انجمن سینگ خانواده را متوقف کرده است خرید چند سبزیجات مانند گوجه فرنگی و اسفناج از بازار است.

هر فصلی چرخه باغ می دهد 30 کیلو اسفناج, 15 کیلو فلفل دو کیلو بطری خربزه و جردس و پنج کیلو گشنیز. در اخیر برداشت چرخه باغ به عظیم 26 کیلو کدو تنبل.

علاوه بر مصرف مواد غذایی سالم و تازه این دو نیز برخوردار سرد درجه حرارت در داخل خانه به عنوان گیاهان در تراس جذب بیشتر گرما “باغبانی درمانی است که باعث بهبود سلامتی و موجب صرفه جویی در پول” می افزاید: Indra.

کافی است این مادر و پسر اواز یا موسیقی دو نفری کاملا تعریف شهری باغبانی اهداف با استفاده از روش ها هستند که در هماهنگی با طبیعت و اکوسیستم.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>