طوفان Nisarga در ماهاراشترا & گجرات: اورژانس آماده سازی شما باید

به عنوان طوفان Nisarga اینچ نزدیک این مهم است به درک خطرات ناشی از آن را به ارمغان می آورد و اقدامات احتیاطی لازم برای حفظ خود و خانه خود را امن است.

ارتقاء

Less از دو هفته پس از طوفان Amphan گذشت, طریق, West Bengal در راه خود را به بنگلادش و هند و نیروبخش است خود را برای یکی دیگر. این زمان آن را ‘سیکلون Nisarga’ در غرب, اینا را رهبری نسبت به خط ساحلی غرب بمبئی و جنوب گجرات.

با توجه به هواشناسی در بخش (آی) Nisarga است به احتمال زیاد به یک ریزش زمین بین Harihareshwar در ماهاراشترا منطقه Raigad و دامان در 3 ژوئن. IMD نیز صادر قرمز هشدار به سایر مناطق—پلقر قهوهای مایل به زرد, Raigad, دوله, نندوربر و Nashik از 3-4 ماه ژوئن است.

به عنوان طوفان اینچ نزدیک تر از آن است که حیاتی به درک خطرات ناشی از آن را به ارمغان می آورد. این ماهاراشترا دولت به عنوان یک اقدام احتیاطی اعزام چند واحد از فاجعه ملی در پاسخ به زور در مناطق آسیب پذیر.

اما این نیز مهم است برای مردم در این مناطق به اقدامات فعال برای نجات خود و خانواده و خواص آنها.

در اینجا راهنمایی برای خودتان نگه دارید و خود و خانه خود را امن:

قبل از طوفان:

  1. حرکت به یک سیکلون-مقاوم در برابر محل: اگر شما زندگی می کنند در یک ساختمان قدیمی سعی کنید به حرکت به یک مکان امن است که می تواند مقاومت در برابر بادهاي شديد و باران های سنگین.
  2. تهیه یک کیت اضطراری: با توجه به ملی مدیریت بحران اقتدار (ان دی ام ای) کیت اورژانس که شامل کمک های اولیه لوازم, باطری, مشعل, اضافی, باتری, مقالات مهم (جیره کارت aadhaar کارت و رای دهندگان id) نوشیدن آب اضطراری تامین مواد غذایی مانند بیسکویت ،
  3. امن وسیله نقلیه خود را: بادهای سنگین می نکته-بیش از دوچرخه و اتومبیل. آن را نیز می تواند پرواز باقی مانده به سقوط به وسیله نقلیه خود را. اگر امکان پارک وسیله نقلیه خود را تحت پوشش فضای پارکینگ و یا محل آن را در پشت یک دیوار محکم است که می توانید آن را از بادهای قوی.
  4. نگه داشتن یک باطری رادیو: در چنین شرایطی دسترسی به تلویزیون و اینترنت محدود و یا به طور کامل پایین. رادیو و دسترسی شما به منابع قابل اعتماد از اخبار و اطلاعات مهم است.

در طول طوفان:

  1. خاموش اصلی خود را برق: در طول یک طوفان, آن است که مشترک برای خطوط برق به شکستن از بادهای قوی و بارش باران. برای جلوگیری از هر گونه آتش-خطر مرتبط با اطمینان تمام دستگاه های برقی خاموش هستند و اگر ممکن است امتیوی.
  2. بستن درها و پنجره ها: گاهی از روی کنجکاوی مردم باز کردن پنجره یا درب به احساس سرعت. این می تواند باعث آسیب به شما و خانه شما. باد نمی تواند آسیب یک اتاق یا خانه اگر آن را به درستی مهر و موم شده.
  3. خود را خاموش کنید گاز رگولاتور: با توجه به سرعت باد وجود دارد شانس باقی مانده توفنده به خانه خود را. گاز لوله آسیب پذیر هستند به این و نگه داشتن تنظیم کردن می توانید جلوگیری از هر گونه خطر آتش سوزی.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>