کولر ارزان & قابل بازیافت: 7 دلیل که چرا ما پدربزرگ و مادربزرگ’ دیوارهای گلی بهترین

می خواهید یک خانه است که مزایای هر دو شما و محیط زیست ؟ گل خانه ها شناخته شده هستند و با دوام و کم هزینه و از همه مهمتر زیست تخریب پذیر است.

ارتقاء

Did شما می دانید که هند 65 میلیون گل خانه ها از مجموع 118 میلیون ؟ لوری بیکر از روی علاقه به عنوان ‘گاندی معماری’, است که احتمالا دلیل چنین تعداد زیادی.

پس از گاندی, فلسفه, انگلیسی-متولد معمار در ادامه به ساخت صدها گل خانه ها و الهام بخش یک نسل از معماران به استفاده به صورت محلی در دسترس ساخت و ساز مواد.

از سهولت دسترسی و کاهش هزینه گل خانه ها چندین مزایا در مقابل سیمان یا فولاد است. بر خلاف مصالح مدرن آنها نیز پایه ثابت پس از چند دهه و زمانی که برچیده نمی تولید کربن تولید گازهای گلخانه ای.

در اینجا 7 دلیل که چرا دیوار های گلی هستند بهتر

1. محکم و قوی & فاجعه-مقاوم در برابر

یک فاجعه-مقاوم در برابر خانه برمر در منطقه راجستان

گل و آجر و اگر تثبیت شده می تواند به اثبات می شود یک جامد و با دوام ساخت و ساز مواد برای دیوارها و کف. آن را می توانید قرن گذشته بدون توسعه ترک ها حتی در طول زلزله و یا سیل.

“در حالی که گل خانه ها ممکن است باعث شود برخی از مشکلات در طول باران این مسائل را می توان در ساخت و ساز. تثبیت کننده های مانند گندم پوسته کلش آهک و کود گاو می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای جلوگیری از هر گونه آسیب” کرالا-معمار مبتنی بر یوجین Pandala توضیح می دهد.

برای مثال با استفاده از تثبیت فشرده به هم پیوسته زمین بلوک (SCEB) فن آوری محلی گل می تواند تثبیت شده با پنج درصد سیمان. نهایی فشرده بلوک های بالا و استحکام سازه و آب-مقاومت در برابر.

یک مثال از این است که Bhunga در Kutch یک منطقه زلزله خیز که در آن خانه ساخته شده با گل و لای آجر شاخه و کود در یک ساختار مدور.

به همین ترتیب در راجستان برمر منطقهاین خانه را سه عنصر حیاتی–استوانه ای شکل گلی و کاهگلی. این خانه ساخته شد توسط دهلی نو-بر اساس غیر انتفاعی سازمان محیط زیست پایدار و زیست محیطی توسعه جامعه (دانه) پس از سیل ویرانگر در سال 2006 که خانمان و هزاران نفر از خانه ها و ارائه صدها نفر از روستاییان بی خانمان.

2. عایق حرارتی

تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Thannal

شما همیشه تعجب که چرا خانه های ساخته شده از گل و لای دیوارها باید درجه حرارت متوسط بدون در نظر گرفتن فصل?

که به دلیل گل و لای دیوارها به طور طبیعی عایق, تامین آسایش حرارتی در داخل خانه است. در طول تابستان افزایش داخل دمای پایین تر خواهد بود در حالی که در زمستان گل و لای دیوارها را به راحتی شما را با گرما است.

علاوه بر این منافذ همچنین اجازه می دهد تا یک نسیم خنک به خانه را وارد کنید.

“گل ساختمان ها شبیه به بدن انسان است. دیوار های گلی بودن متخلخل می تواند در تنفس مانند پوست ما. این کمک می کند تا در حفظ و نگهداری راحت دمای داخلی بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی شدید در خارج. بنابراین یکی می تواند صرفه جویی در مقدار زیادی از پول صرف شده در ACs و دیگر ابزار مکانیکی برای حفظ فضای راحت می گوید:” Biju Bhaskar. او از بنیانگذاران Thannal دست مجسمه خانه می سازد که دوستدار محیط زیست سازه از تیرووننملی, Tamil Nadu.

3. قابل بازیافت

تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Malaksingh Gill

در حالی که بازیافت تبدیل به یک شعار برای حفاظت محیط زیست امروز, گل خانه شده اند در سکوت انجام می دهند که برای سنین.

زمانی که برچیده گل خانه ها قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد.

“مواد قابل استفاده مجدد, و اگر شما آن را شکستن گل به راحتی می تواند بازگشت به طبیعت است. پس اگر پسر شما نیاز به ساخت یک خانه او می تواند دوباره با استفاده از تمام مواد و به دنبال چیزی جدید. این راه ما می تواند به کاهش وابستگی برای ساخت و ساز از طبیعت می گوید:” Biju.

ارتقاء

این پایدار ویژگی همچنین باعث کاهش کلی هزینه ساخت و ساز.

4. زیست تخریب پذیر

تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Ashams راوی

با تشکر از سریع مصرف ما با احاطه مواد مانند پلاستیک و فلز و مس که سال ها برای تجزیه. این اتحاد بر دوش سیاره ما و آب بدن با تن زباله.

با هیچ دیگر جایگزین آنها همچنان به محیط زیست را آلوده کنند.

گل یک مثال عالی از یک دایره اقتصاد است. آن را به آسانی می رود بازگشت به طبیعت از کجا آمده است.

5. مقرون به صرفه

با توجه به فراوانی آن گل یا منفجر زمین می توان تهیه شده در نرخ معقول. علاوه بر آن محلی مواد در دسترس است که باعث کاهش و یا کاهش هزینه های حمل و نقل.

این کاهش کلی هزینه ساخت و ساز تا 30 درصد “اگر یکی فوت مربع در یک معمولی خانه هزینه های Rs 1,000 همان منطقه در یک دوستدار محیط زیست خواهد بود در قیمت 600 تومان می گوید:” Pandala.

6. سازگاری

تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Malaksingh Gill

وجود دارد چهار پایه تکنیک های ساخت و ساز برای ساخت یک خانه گلی است که بستگی به شرایط آب و هوایی محل و اندازه آن است.

  • بلال: مخلوطی از خاک رس و کود گاو یونجه گاو ادرار و آهک است که عجين با ابزار دست یا پا را توده که در نهایت به صورت پایه و دیوار.
  • Adobe: آفتاب خشک خاک رس به شکل آجر.
  • به ترکه برای ساختن سبد و Daub: چوبی/بامبو نوار به نام تاج هستند ‘daubed’ با مواد چسبنده ساخته شده از گل رس و شن و ماسه و غیره.
  • این زمین منفجر روش: رمنج از مخلوط زمین (گل) همراه با شن و ماسه و شن و خاک رس تا زمانی که آن را تبدیل به سنگ جامد است.

گل به راحتی می تواند مخلوط با مواد دیگر و تنظیم به چهار تکنیک های ساخت و ساز.

7. کربن

Not Just a Humble Hut: TN Org Shows How Mud Houses Can Be Viable in Cities Too!
منبع: Thannal

آیا شما می دانید که صنعت سیمان تولید حدود هشت درصد از تولید جهانی دی اکسید کربن (CO2) تولید گازهای گلخانه ای?

“اگر صنعت سیمان یک کشور آن خواهد بود سومین دی اکسید کربن امیتر در جهان به 2.8 میلیارد تن پیشی تنها توسط چین و آمریکا” خوانده شده گزارش مستقر در لندن, سازمان غیر دولتی چتم هاوس.

در قرن 21 و سیمان تبدیل به یک جایگزین برای گل و رفتن به مواد برای بسیاری از معماران. در مقایسه گل است ناچیز ردپای کربن به عنوان آن قابل بازیافت است و می تواند کاوش های باستان شناسی از روی زمین است. به علاوه, آن است که منابع محلی از بین بردن حمل و نقل (از معدن به سایت های ساخت و ساز) است که در غیر این صورت می توانست چپ کربن تولید گازهای گلخانه ای.

در حال حاضر شما نمی خواهید یک خانه با کم کربن تولید گازهای گلخانه ای است که نمی سوزاند جیب شما ؟

تصویر ویژه: حسن نیت ارائه میدهد Thannal

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>