ایزوال: Mizoram فرماندار DoNER وزارت کار و جوامع مدنی باید به طور جداگانه ابراز نگرانی خود را از افزایش ایدز/HIV موارد در شمال شرقی ایالت هم مرز با میانمار و بنگلادش در انتخابات گفت: در روز جمعه.

دنر (توسعه منطقه شمال شرق) وزارت کار, Inder Jit سینگ گفت که Mizoram دولت را به تلاش گسترده برای بررسی رشد گسترش ایدز/HIV در کشور هم مرز.

سینگ که در حال حاضر در یک سفر سه روزه به Mizoram به مطالعه پروژه های تمویل شده توسط اتحادیه DoNER وزارت, در روز پنج شنبه به نام دولت فرماندار P. S. Sreedharan Pillai در راج Bhavan در اینجا و در مورد افزایش ایدز/HIV موارد در Mizoram در میان مسائل دیگر.

سینگ گفت که در حال رشد مورد AIDS/HIV در Mizoram یک مشکل بزرگ است که نیاز به حضور بلافاصله با همه تلاش.

بالای رهبری از جوان Mizo انجمن (YMA) یک تاثیرگذارترین بدن در Mizoram به تازگی ملاقات فرماندار و به دنبال کمک خود را برای تقویت همکاری بین دولت و سازمان های غیر دولتی به منظور مبارزه با سوء استفاده مواد مخدر و اچ آی وی/ایدز در جای پای جنگ.

YMA جمهور Vanlalruata گفت: سرپرستان بیش از تلفن در روز جمعه که با توجه به Mizoram دولت ایدز کنترل جامعه اطراف 2.04 درصد از دولت کل جمعیت است به HIV آلوده.

“ما مطمئن نیستیم که آیا این اطلاعات HIV/AIDS درست است یا نه اما جنگ-جای پا اقدامات باید توسط همه اعضا به بررسی گسترش این بیماری مخوف” این جوانی رهبر گفت.

این YMA رهبران مطلع فرماندار است که حرکت آزاد مردم همراه هند و میانمار مرز روستاها منجر به افزایش عرضه و قاچاق مواد مخدر از میانمار.

Mizoram یک unfenced بین المللی مرز 404 کیلومتر با میانمار و 318 کیلومتر با بنگلادش است. در حالی که مرز نیروی امنیتی سپاه پاسداران بنگلادش, مرز, مرز با میانمار است امن آسام تفنگ.

با 10,91,014 جمعیت (سرشماری سال 2011) مسیحی تحت سلطه Mizoram دوم کم جمعیت ترین ایالت در کشور است.

فرماندار در حالی که پرداختن رسمی تابع در اینجا گفت که اچ آی وی/ایدز تبدیل به یک مشکل عمده و نیاز به مقابله با این مشکل در یک جنگ-جای پای شیوه ای.

“ما نیاز به ایجاد جرم آگاهی و حرکت را به اطمینان حاصل شود که این بیماری به سرعت در حال بررسی و رشد آن دستگیر شد. من قدردانی از تلاش های کلیسای, سازمان های غیر دولتی و سازمان های داوطلبانه در مقابله با این تهدید و به اعتقاد من اگر ما دست ما را هم می توانیم برنده این نبرد” فرماندار گفت.

او گفت که دولت به تازگی راه اندازی بهبود یافته Mizoram دولت مراقبت های بهداشتی طرح که با هدف ارائه بیمه درمانی به ذینفعان به ویژه از لحاظ اقتصادی عقب کلاس و هر شهروندان باید بهترین استفاده را از این طرح.

منبع: ANI

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im