مقامات چینی دستور داده اند که سه وال استریت ژورنال خبرنگاران به ترک مطبوعات خود اعتبار و خروج از کشور — به عنوان مجازات برای “نژادپرستانه” نظر قطعه منتشر شده توسط خود کارفرما. نظر مقاله در سوال را محکوم کرد دولت چین در پاسخ به شیوع کروناویروس.

متخلف op-ed با عنوان “چین واقعی بیمار مرد آسیا” انتقاد چین تلاش ها برای مهار ویروس مرگبار ادعا که دولت با حفظ محرمانه بودن بیش از مقیاس واقعی از این بیماری همه گیر.

“چین اولیه پاسخ به بحران کمتر بود قابل توجه است. این ووهان دولت پنهان و خود خدمت; مقامات ملی پاسخ داد و با شور و نشاط آن را در حال حاضر به نظر می رسد غیرموثر” نوشته والتر راسل مید یک “دیدگاه جهانی” ستون نویس نشریه. “چین شهرها و کارخانه های در حال تعطیل; این ویروس همچنان در حال گسترش است.”

اخراج نشانه اولین بار از سال 1998 است که مقامات چینی را به طور همزمان رییس متعدد روزنامه نگاران از یک بین المللی, اخبار سازمان, به عنوان دقیق توسط نیویورک تایمز.

“مردم چین نه خوش آمدید, رسانه که انتشار اظهارات نژادپرستانه و لام چین با حملات مخرب,” Geng Shuang سخنگوی چین, وزارت امور خارجه گفت: در اخبار روزانه جلسه چهارشنبه.

Shuang اضافه شده است که وال استریت ژورنال به حال بارها و بارها نادیده گرفته مطالبات از مقامات چینی به عقب مقاله و موضوع رسمی عذرخواهی.

The Wall Street Journal newspaper is offered for sale alongside other papers at a newsstand in the Chicago Board of Trade building July 17, 2007 in Chicago, Illinois. Rupert Murdoch's News Corp. has made a $5 billion offer to purchase Dow Jones & Co., publisher of The Wall Street Journal.
  اسکات اولسون / گتی ایماژ

روابط رسانه ای به نظر می رسد بحرانی در هر دو طرف به چین تصمیم یک روز پس از وزارت امور خارجه ایالات متحده سخت تر قوانین در چین رسانه های دولتی سازمان های فعال در ایالات متحده آمریکا با استناد به “تبلیغ” نگرانی. مقررات جدید در حال حاضر نیاز به تمام پنج چینی رسانه ها — از جمله Xinhua news agency چین و جهانی شبکه تلویزیونی — به دنبال تصویب به خرید هر گونه ملک و همچنین به ارائه یک لیست از تمام کارکنان است. این روزنامه نگاری فعالیت های این رسانه ها در ایالات متحده آمریکا را به ظاهر محدود نمی شود با شرایط جدید است.

در یک مقاله خبری اعلام کرد چین تصمیم وال استریت ژورنال شناسایی سه خبرنگاران خارجی به جاش چانه معاون رئیس دفتر در پکن و یک شهروند ایالات متحده; Chao Deng یک خبرنگار پوشش اقتصاد و امور مالی و تجارت و فیلیپ ون یک شهروند استرالیایی.

داو جونز اجرایی و ناشر روزنامه, William Lewis, در بیانیه ای گفت که او “عمیقا ناامید” با چین تصمیم و درخواست کرده بود که خبرنگاران ویزا می تواند دوباره. لوئیس با اشاره به این که هیچ یک از اخراج روزنامه نگاران تا به حال چیزی برای انجام با متخلف مقاله که منتشر شد در نظر بخش — جدا کردن از کاغذ اخبار به طور منظم عملیات.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo نیز محکوم چین ،

“مادر مسئول کشورها درک کنند که مطبوعات آزاد و گزارش حقایق و بیان نظرات… پاسخ درست است که در حال حاضر مقابله با استدلال نه محدود کردن بیان. ایالات متحده امیدوار است که مردم چین را به لذت بردن از دسترسی یکسان به اطلاعات دقیق و آزادی بیان است که آمریکایی ها لذت ببرید.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im