ارزان تر توسط 40 ٪ سازگار با محیط زیست خانه در کارناتاکا نیاز به هیچ ACs

به نگه داشتن خانه به خوبی تهویه و شادی بخش او با استفاده از پنجره ها و روزنه ها برای ایجاد آنچه که به عنوان شناخته شده ‘قیف اثر’. پیدا کردن چگونه. #SustainableHomes

ارتقاء

Fیا Jitendra P نایاک که آگاهانه از محیط زیست در حالی که طراحی ساختمان ها همواره یک اولویت است. در هوبلی-بر اساس معمار به دنبال پایداری در عمل خود را برای بیش از 24 سال است.

“من شده اند پرشور در مورد استفاده مجدد از مواد و به عنوان یک معمار من کمک کرده اند بازگرداندن چند ساختمان های میراث در هوبلی. ما حتی نجات یک ساختمان است که در آستانه تخریب توسط, تبدیل آن به یک مدرن آن سلول چند سال پیش” لبخند 47 ساله است.

حتی زمانی که ساختمان ها برچیده شد اگر او معمار برای پروژه او شماره هر آجر و قطعه ای از چوب است. او سپس استفاده مجدد از این مواد در ساختار جدید در نتیجه صرفه جویی در مصرف تن از منابع و ردپای کربن.

او همچنین ارائه خدمات خود را به مشتریان از طریق شرکت معماری ‘زیرساخت های یک” بر اساس هوبلی. در 15 سال این شرکت تحویل داده و 200 پروژه در سراسر کارناتاکا.

اما پس از پنج سال گذشته تمرکز خود را بر روی ساخت و ساز از ساختمان های سبز.

Jitendra خانه ساخته شده با استفاده از اصلاح مصالح و شیوه های ساخت و ساز سبز

اما او متوجه شد که مفهوم ساختمان سبز می تواند از دست رفته به علت عدم درک در میان مشتریان خود را.

“اگر چه ما ساخته شده اند کاملا چند ساختمان که استفاده مجدد از مواد مانند ستون ها و ستون از سایت های تخریب نیست هر کس یک ذهن باز. چندین مشتریان احساس می کنید که آنها در حال ایجاد یک خانه فقط یک بار در طول عمر است و از این رو آنها باید نه سازش با استفاده از مواد. اما این درک است که کاملا دقیق نیست,” او توضیح می دهد.

هنگامی که آن را به ساختمان خانه خود را در حدود 10 سال به عقب Jitendra می دانست که او می تواند هر کاری که او خواست. آن زمان برای او را به تمرین آنچه که او موعظه!

در یک از 2500 فوت مربع طرح او ساخته شده یک صفحه اصلی با استفاده مجدد از مواد و در نتیجه کاهش هزینه ها با 40 درصد!

پیش بازیگران Ferrocement اسلب/پانل برش استفاده از فولاد با 80%

علاوه بر این از طریق استفاده از سبزتر مصالح ساختمانی مانند Ferrocement اسلب او کاهش در استفاده از جراحی در حدود 80 درصد است. همان مواد ذخیره شده 60 درصد در سایت سیمان استفاده.

او همچنین با استفاده از تکنیک های رمان برای ساخت و ساز و تهویه در اطراف خانه. و این خانه هیچ AC!

‘سبز’ معمار سهام چگونه او ساخته شده خود را به آب و هوا انعطاف پذیر, صفحه اصلی است که می تواند مثال خوبی برای ما هنگامی که ما می خواهیم برای ساخت خود ما.

یک ساختمان سبز چشم انداز

Jitendra اولین تجربه کاری در معرفی او به خوبی از محور ساختمان های قدیمی و ارزش واقعی در زباله.

پس از او به پایان رسید لیسانس خود را در رشته معماری از BVB دانشکده مهندسی و فناوری در هوبلی, Jitendra رفت و به احمدآباد که در آن او کار می کرد تحت KB جین و همکاران برای یک سال. این جایی است که او یاد گرفته در مورد upcycling و این باز چشم خود را به این امکانات استفاده مجدد از مواد.

“آنها پیشگامان در معماری بومی و بازسازی ساختمان های قدیمی با لمس مدرن,”, به یاد می آورد Jitendra.

Jitendra با همسرش, آشا است که یک طراح داخلی

پس از این تجربه او به هوبلی آغاز شده و مستقل.

در همان زمان او همچنین استاد دانشگاه اقلیم یک موضوع در معماری در دانشگاه که در آن او فارغ التحصیل از. او به آموزش دانش آموزان در مورد معماری سبز از نظر مواد یک می توانید استفاده کنید و تکنیک یکی می تواند به ساخت خانه های که در هماهنگی با طبیعت است.

در سال 2006 او به اتمام دو سال کارشناسی ارشد برنامه مدیریت زیرساخت از Visvesvaraya فن آوری دانشگاه در هوبلی. او به عنوان یک استاد در BVB تا سال 2008 زمانی که او تصمیم گرفت برای شروع شرکت معماری.

با استفاده از مواد مناسب

پس از زندگی مشترک, خانواده, Jitendra تصمیم به ساخت خانه خود را در سال 2010. او متوجه شد که این یک فرصت بزرگ برای او به استخدام بهترین شیوه های سبز او می دانست.

این طرح که در آن او تا به حال تصمیم به ساخت خانه خود را دو متر دور از اصلی شهر است. اما در طول سال های محیطی توسعه یافته است.

شده است وجود دارد بدون استفاده از گچ در روند ساخت و ساز و آجر باقی می ماند در معرض.

به عنوان یک مروج معماری سبز به کارگیری پایدار و سازگار با محیط زیست مواد کلیدی بود. او تصمیم گرفت به استفاده از پیش ساخته سیمان سنگ شناخته شده به عنوان ‘Ferrocemenent’, مصالح ساختمانی ساخته شده از سیم مش و ملات سیمان. این نه تنها برطرف ساخت و ساز به دلیل وزن کم آن, اما همچنین کمک می کند تا در سریع ساخت و ساز. به طور طبیعی, Jitendra خانه ساخته شد در نه ماه!

قبل از بازیگران اسلب شده اند مورد استفاده در نقاط مختلف ساختمان و عمدتا برای بام. سبز معمار نیز اشاره به برخی دیگر از مزایای استفاده از این مواد است.

“پس از آن است که در حال حاضر تولید در یک کارخانه وجود دارد حداقل استفاده از سایت درمان از ساختار است که مورد نیاز است هنگامی که شما در حال ایجاد با استفاده از سیمان. بنابراین Ferrocement تسهیل خشک شکل از ساخت و ساز. دیگری یکی به درمان دیوار برای 21 روز با پاشش آب بر روی دیوار. این می تواند منجر به اتلاف 3000 لیتر آب در یک روز!” او اطلاع.

دیگر از آن, آن کاهش می یابد استفاده از جراحی برای پایه های ساختمان تقریبا 80 درصد است. همچنین استفاده از سیمان و سنگ در-سایت کم بود اطمینان کمتر آلودگی محیط در طول ساخت است.

تمام چوب مورد استفاده در اطراف خانه اصلاح شده و در نتیجه آن کاهش هزینه های ساخت و ساز 40 درصد

یکی دیگر از پایدار عمل از نظر مواد مورد استفاده شامل استفاده مجدد از چوب است. در واقع چوب برای راه پله, پانل, ریل کوره و غیره, تمام شده است upcycled!

“هنگامی که ماشین آلات وارد شده از خارج است شیاردار به این ضخامت آلپ سیاهههای مربوط چوب به طوری که آن را نه آسیب دیده در حمل و نقل. این شگفت انگیز چوب سیاهههای مربوط به دور انداخته می شوند یک بار آنها را در خدمت هدف خود را. من در بر داشت یک تکه چوب فروشنده در بنگلور بود که فروش این برای Rs 32 به ازای هر کیلوگرم است که اساسا یک اتفاقی قیمت!” exclaims Jitendra.

در مقایسه او تصمیم گرفت به خرید تازه چوب آن را هزینه او را 10 بار بیشتر در علاوه بر این به هزینه های محیط زیست است. این به او کمک کرد پایین آوردن هزینه های خود را با 40 درصد. این چوب نیز استفاده می شود در پنهان کردن سیم در اطراف خانه.

علاوه بر این, آشا Naik, یک طراح داخلی و Jitendra را با استفاده از ضایعات چوب برای ساخت مبلمان خود را.

ارتقاء

ساختمان آب و هوا-انعطاف پذیر, صفحه اصلی

کاشت بامبو درختچه در جنوب و غرب جهت از خانه را تضمین می کند نور خورشید خشن نیست وارد ساختمان می باشد. این نگه می دارد و فضای داخلی سرد

به عنوان یک معمار Jitendra آشنا بود با چند ترفند که آن را به تکنیک های ساخت و ساز. از جنبه های جالب از خانه است که در آن هیچ ACs; و اقلیم در معماری تا حد زیادی به انجام با آن.

Jitendra اطلاع که دیوار در جنوب و غرب جهت تمایل به جذب بیشتر نور خورشید و گرم کردن کل ساختمان در داخل. برای جلوگیری از این او تصمیم گرفت برای محافظت از این دیوارها با کاشت یک دیوار از بامبو درختچه. این تضمین می کند سایه و مانع از ساختار از گرم نگه داشتن فضای داخلی کولر توسط حداقل دو درجه است.

یکی دیگر از جنبه است که خارج از غرفه در معرض آجر.

معمار-صاحب خانه توضیح می دهد که چرا او خودداری از گچ دیوار.

چوب اصلاح شده است مورد استفاده قرار گیرد به تقسیم ویندوز برای گردش هوا.

“استفاده از گچ در ساختمان است که تنها برای زیبایی شناسی. آن را اضافه نمی کند هر قدرت به ساختمان در هر راه. در واقع آن را تنها در جذب گرما و باعث می شود یکی به نگرانی در مورد re-گچ کاری دیوار در طول زمان است. از این رو اجتناب از این به ما کمک کرد کاهش هزینه مواد و نیروی کار” او می گوید.

حصول اطمینان از وجود تهویه مناسب در داخل چیزی بود Jitendra در ذهن نگه داشته شود در حالی که طراحی خانه. برای این کار او با استفاده از پنجره ها و روزنه ها برای ایجاد آنچه که به عنوان شناخته شده ‘قیف اثر برای گردش هوا. در اینجا دو سطوح مجاور فشار هوا بین آنها کمک می کند که در افزایش سرعت باد یا هوا.

در خانه ها حفره های ایجاد شده در طرف شمال و شرق به منظور تسهیل حرکت هوا. او ایجاد یک تقسیم پنجره در دیوار از این جهت است که برای اطمینان از تهویه مناسب.

نیز وجود دارد یک مربع کوچک باز در طبقه که تقسیم دو طبقه از ساختمان. این کمک می کند تا در حالت عمودی و حرکت هوا در علاوه بر این به افقی نسیم را از طریق تقسیم ویندوز.

یک میدان باز برای تهویه مناسب بین دو طبقه از خانه

به خاطر داشته باشید که انرژی بهره وری عامل وجود دارد که پنجره های بزرگ در ‘لکه های خورشیدی’ در اطراف خانه است که اجازه می دهد در نور طبیعی در طول روز است.

دیگر از آن وجود دارد گرمایش خورشیدی و سیستم های قدرت همراه با آب باران سیستم برداشت محصول ذخیره آب است.

اگر شما بخواهید Jitendra در مورد چالش های شما یک حس است که این بیشتر از یک شور و شوق پروژه و کار عشق است که او را دیدم به وجود. پس از سالها کار در ساختمان های سبز او می دانست که چگونه به حرکت از هر گونه موانع.

اگر هر چیزی, زندگی در یک خانه ساخته شده با استفاده از شیوه های سبز تنها reinstates ارزش خود را از بودن و آگاه از محیط زیست در ساخت و ساز.

“هنگامی که شما را به آشپزخانه شما تصمیم می گیرید به طبخ با آنچه در دسترس است. این همان فلسفه ما نیاز به اتخاذ با معماری است. ما باید با استفاده از آنچه در دسترس است به ما و دریافت بیش از این به این مفهوم است که با استفاده از جدیدتر مواد اطمینان حاصل شود بهتر است خانه. ایده این است به استفاده از تکنیک های جدید به استفاده از این مواد و ساخت یک خانه است که نور در مادر زمین” او می گوید: امضای کردن.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>