پاریس: باروری پزشکان در فرانسه اعلام کرده اند که تولد اولین نوزاد متولد شود به یک بیمار سرطانی از یک نابالغ تخم مرغ بود که بالغ در آزمایشگاه منجمد و سپس ذوب شده و بارور و پنج سال بعد.

مقاله اخیر در پیشرو سرطان مجله Annals of Oncology — توضیح می دهد که چگونه نوزاد پسر متولد 34 ساله فرانسوی که نابارور بود چرا که او تا به حال تحت درمان با شیمی درمانی برای سرطان پستان و پنج سال قبل.

قبل از شروع درمان سرطان, پزشکان, حذف هفت نابالغ تخم از تخمدان ها و با استفاده از یک تکنیک به نام بلوغ آزمايشگاهی (IVM) برای فعال کردن تخم مرغ برای توسعه بیشتر در آزمایشگاه است.

بالغ با تخم مرغ شد و سپس منجمد با استفاده از انجماد شیشه ای که انجماد تخم مرغ بسیار به سرعت در نیتروژن مایع برای کاهش احتمال از بلورهای یخ تشکیل و آسیب رساندن به سلول.

تا به حال وجود داشته است هیچ موفق حاملگی در بیماران مبتلا به سرطان پس از تخم مرغ است که تحت IVM و انجماد شیشه ای, اگر چه برخی از کودکان متولد شده اند به عنوان یک نتیجه از IVM به دنبال فوری لقاح و انتقال به بیمار بدون انجماد.

پروفسور مایکل Grynberg رئیس بخش طب تولید مثل و باروری حفاظت در Antoine Beclere بیمارستان دانشگاه فرانسه گفت: “من 29 ساله بیمار پس او را تشخيص سرطان و ارائه باروری بوده است. من پیشنهاد او را گزینه انجماد تخم مرغ پس از IVM و همچنین انجماد بافت تخمدان. او را رد کرد و گزینه دوم که در نظر گرفته شد بیش از حد تهاجمی چند روز پس از تشخیص سرطان.”

سونوگرافی نشان داد وجود 17 کوچک پر از مایع کیسه حاوی تخم مرغ نابالغ در تخمدان. اما با استفاده از هورمون برای تحریک تخمدان خود برای رسیدن به تخم مرغ گرفته اند بیش از حد طولانی و ساخته شده می تواند سرطان بدتر است.

بنابراین روش اورژانس برنامه ریزی شده بود شش روز بعد بدون تحريک تخمدان و پروفسور Grynberg برگرفته هفت نابالغ تخم مرغ قبل از شیمی درمانی آغاز شده است.

پس از پنج سال بيمار در حال بهبود از سرطان پستان یافت اما شیمی درمانی ساخته شده بود او نابارور به عنوان او تا به حال شده است قادر به تصور در عرض یک سال است. تحریک کننده تخمدان خود را بی درنگ آنها را به تولید بیشتر تخم مرغ در معرض خطر است که این هورمون استفاده می شود می تواند باعث سرطان پستان عود پس از او و پزشکان تصمیم به استفاده از او منجمد تخم مرغ است.

تمام شش تخم مرغ جان سالم به در برد ذوب روند و آنها را بارور با استفاده از ICSI (intracytoplasmic sperm injection). پنج تخم مرغ بارور با موفقیت و یک جنین منتقل شد به بیمار رحم. او باردار شد و نه ماه بعد او به هنگام تولد به یک پسر بچه سالم به نام ژول در 6 جولای سال 2019.

Grynberg پیشنهاد کرد که “حفظ باروری همیشه باید در نظر گرفته شود به عنوان بخشی از درمان برای بیماران مبتلا به سرطان. تخم مرغ و یا انجماد شیشه ای جنین پس از تحريک تخمدان است که هنوز هم بسیاری از تاسیس و کارآمد گزینه است.”

“برای برخی از بیماران مبتلا به تخمدان تحریک نیست عملی با توجه به نیاز فوری برای درمان سرطان و یا برخی از دیگر موارد منع مصرف. در این شرایط انجماد بافت تخمدان یک گزینه است اما نیاز به یک روش لاپاروسکوپی و علاوه بر این در برخی از بیماری های آن اجرا می شود خطر ابتلا به reintroducing سلول های بدخیم که از بافت پیوند به بیمار است.”

“ما می دانیم که تخم مرغ بالغ در آزمایشگاه ها از کیفیت پایین تر در مقایسه با زمانی که به کسانی که به دست آمده پس از تحريک تخمدان. اما موفقیت ما با ژول نشان می دهد که این روش باید در نظر گرفته شود یک گزینه قابل دوام برای باروری زن حفظ ایده آل همراه با انجماد بافت تخمدان به عنوان خوب,” او به این نتیجه رسیدند.

منبع: IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de