هادی اتوبوس به برنده جایزه فیلمساز: دیدار فوق العاده ای Manipuri مدیر

یک سری از شرایط پیش بینی نشده مجبور, نوجوان Amarjit Maibam را به کار به عنوان یک هادی اتوبوس در مسیر از ایمفال به مره صدق از این که. اما نه به این جهت او به معنای گرفتن است.

ارتقاء

منt بود در سال 2014 زمانی که Amarjit Maibam (عمار) سابق, اتوبوس, هادی شروع مستند زندگی از رانندگان کامیون که از طریق رانندگی خطر ناک ملی بزرگراه های 2 و 37 آوردن کالاهای ضروری مانند مواد غذایی سبوس دار و سوخت و دارو به ساکنان مانیپوریک دولت محصور در خشکی.

او به دنبال رانندگان و خانواده های آنها به مدت پنج سال با دوربین خود را گرفتن سهم منحصر به فرد برای زندگی در دولت و مستند خود را در سختی ها و در طول راه.

Conductor
Amar Maibam

آنچه محسوس بود عمیقا درگیر شدن 52 دقیقه ای مستند به نام بزرگراه زندگی. تولید شده توسط فیلم تقسیم هند را برنده چهار جایزه در جشنواره فیلم — بهترین غیر از ویژگی های فیلم, بهترین جهت بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین — در 8th آزادی DocFest بنگلادش. همچنین برنده همان مجموعه ای از چهار جایزه در 13 ایالت مانیپور جوایز فیلم در اوایل این سال است.

“من خوشحال هستم در این فیلم دریافت شده است. اما بیش از این جوایز من خوشحال هستم که مخاطبان بزرگتر می توانید شاهد زندگی این كانون از طریق فیلم من است. این فیلم در زمان پنج سال به ساقه از آنجا که من نمی خواهم به اتخاذ استاندارد روایت فرمت فیلمسازی مستند. من می خواستم لحظات به خود را به طور طبیعی و صبر برای آنها را به جای فقط تیراندازی دو-سه ماه و با استفاده از استاندارد صوتی روایت می گوید:” Amar, زبان, به , بهتر, هندوستان.

Conductor
هنوز هم از بزرگراه زندگی است.

خطرات این رانندگان کامیون را بسیار واقعی است. آنها نبرد vagaries از طبیعت با جاده ها اغلب گرفتن شسته شده با باران و رانش زمین, اقتصادی, محاصره اعمال شده توسط سازمان های جامعه مدنی به نمایندگی از برخی از جوامع قومی زندگی در دولت غیر قانونی جمع آوری مالیات جاده توسط شورشیان گروه سرقت پلیس و فساد است.

“زندگی کامیونداران بسیار غیر قابل پیش بینی. برای مثال هر زمان که هر گونه عمده سیاسی سازمان می خواهد برای پیشبرد دستور کار خود و تحت فشار قرار دادن دولت آنها سازماندهی اقتصادی محاصره, که اغلب به معنی مسدود کردن این بزرگراه. کامیون ها نمی رفت و آمد و آنها متوقف خواهد شد. اگر كانون نافرمانی محاصره وسایل نقلیه خود را خواهد شد سوخته سنگسار و لوازم ضروری کشیده پایین. آنها همچنین می توانید غارت در بزرگراه ها و یا خواسته برای پرداخت های غیر قانونی. حتی پلیس در بازرسی از آنها خواسته به پرداخت رشوه. آنها را مورد ضرب و شتم و اهداف آسان برای مشکل سازان می گوید:” Sunzu Bachaspatimayum یک مانیپور بر اساس فیلمساز.

Conductor
پس یک گروه از کامیونداران دیده می شود در زمان استراحت. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Amar Maibam)

در این فیلم Amar قطاری که چگونه یک گروه از رانندگان کامیون جان سالم به در برد طولانی ترین محاصره اقتصادی در حافظه زندگی در 2016-17 که به طول انجامید 141 روز. محاصره شد اعمال شده توسط ایالات نگا شورای جامعه مدنی سازمان بودند که در مخالفت با ایجاد هفت مناطق جدید در دولت است. در همان سال در NH-37 او را دیدم این درایور رشته در بزرگراه در پی سقوط یک پل.

“عمار کسی است که می خواهد به داستان که گفته بودن در رسانه های جریان اصلی. به عنوان کسی که شاهد سختی ها و مشکلات زندگی در بزرگراه او منحصر به فرد قرار داده شده را به بزرگراه زندگی” می گوید: “Sunzu.

سخت-دست کشیدن از زندگی

این غیر ممکن است به درک که انتخاب Amar ساخته شده برای تبدیل شدن به یک اتوبوس هادی در دوران نوجوانی بدون درک شرایطی که منجر به آن.

او پدر مرحوم MA سینگ بود مشهور از ویژگی های فیلمساز در مانیپور که تا به حال مورد مطالعه ویرایش فیلم و جهت باد در فیلم و تلویزیون موسسه هند (مواد مخدر) پونا از 1969 تا 1975.

در موسسه او امثال دنی Denzonpga خود را به عنوان batchmate در حالی که شبانه Azmi بود junior. تا سال 1977 او با Doordarshan در بمبئی قبل از بازگشت به مانیپور به تحقق رویاهای خود را از تبدیل شدن به یک فیلمساز. در واقع در بازگشت خود را به مانیپور او کار ارائه شده در این ایستگاه رادیویی محلی در ایمفال که او خودداری کرد.

از سال 1977 تا 1980 سینگ مشغول به کار در یک سری از فیلم های مستند در مورد مانیپور برای دولت, ریاست اطلاعات و روابط عمومی (DIPR). در سال 1982 او منتشر شد اولین فیلم بلند سینمایی به نام Sanakeithelکه ترجمه را به ‘طلایی بازار’ در Meitei.

این برنده بهترین فیلم سینمایی در Manipuri /Meitei زبان در 31st ملی جوایز فیلم در سال 1983.

در سال بعد او منتشر شد اولین رنگ از ویژگی های فیلم به نام Langlen Thadoiکه برنده یک دولت در سطح جایزه. این دومین Manipuri رنگ از ویژگی های فیلم تا کنون ساخته شده پس از Paokhum آنا توسط فیلمساز مشهور Aribam Syam Sharma سال قبل.

سریع به جلو به مارس سال 1989 آغاز شد و او مشغول کار بر روی ویژگی های عمده بعدی فیلم بر اساس Sahitya Akademi برنده جایزه مجموعه ای از داستان های کوتاه با عنوان Chekla Paikhrabada.

از نزدیک مشاهده او در مجموعه یک جوان Amar بود که به سختی در مدرسه در زمان. “پدر من به من آموخت که چگونه به کار یک دوربین هنوز هم اگر چه من تنها تمرین هنگامی که دوربین نبود نورد. در میان این روند او الهام بخش من برای تبدیل شدن به یک فیلمساز اگر چه من نمی دانم که آن را در زمان” یاد می آورد Amar.

این سلولوئید فیلم تقریبا به پایان رسیده بود اما در نیمه راه از طریق پست کار تولید سینگ فرار از منابع مالی و نبود هر گونه تولید به پشت او. اگر چه او دریافت برخی از پشتیبانی از ملی توسعه فیلم, شرکت فیلم راه رفت, بیش از بودجه پس از آن به ضرب گلوله کشته شد در سراسر شمال شرق در ایالات آسام و Nagaland به عنوان به خوبی.

بازگشت به غرب بود و حتی کوچکتر بازار برای فیلم های و بنابراین کمی وجود دارد حمایت از تولید کنندگان. او سرمایه گذاری کرده بود تمام خانواده و اموال و پول به این فیلم است.

“خانواده من ورشکسته. پدر من رویاهای در هم شکسته شد و تا سال 1993 او در یک چرخه معیوب از سوء استفاده از الکل. مالی آن زمان بسیار دشوار برای ما است. بنابراین پس از تکمیل ورودی در سال 1995 من در زمان کار به عنوان یک هادی در یک اتوبوس پیمودن بین ایمفال و مره صدق از این که یک شهر واقع در هند و میانمار مرز. من این خط کار می کنند چرا که بر خلاف دیگر حرفه ای آن را به من دسترسی به پول سریع” او می گوید.

“از آنجا که او تجربه کرده است و این زندگی از مبارزه Amar بیشتر همدلانه به وضعیت مردم عادی که گاهی اوقات قابل ملاحظه ای برای غلبه بر شرایط دشوار در زندگی است. در حالی که این در واقع یک زمان دشوار برای او این لحظات چه احتمالا شکل او به نوع فیلمساز او امروز است,” استدلال می کند Sunzu.

Bus
Amar Maibam

زندگی به عنوان یک هادی اتوبوس در مانیپور

Amar کار کردم با تشکر از پسر عموی اما این نیست برای رفتن به یک ساده فرفره. بر خلاف بسیاری از مسیرهای در هند کار از یک اتوبوس هادی در سفر به مره صدق از این که پشت و مملو از خطر است.

“هادی اتوبوس نقش بسیار مهمی در مره صدق از این که جاده ها است. ما نه تنها به مسافران کشتی اما حمل و نقل مقدار زیادی کالا از سراسر مرز در میانمار به ایمفال و در نتیجه باید برای مقابله با تعداد زیادی از مردم در بین — از پلیس به طالبان. بنابراین من نشسته و آموخته هنر اتوبوس از انجام دیگر با تجربه تر جوانب مثبت و رانندگان” او به یاد می آورد.

تا سال 2000 او به عنوان دستیار رهبر ارکستر قبل از مصرف شارژ. او می دانست که هر کسی که سفر در این جاده است. همچنین آن بود در جاده ای که در آن او می خواهد در پایان مطالعات خود را.

“ما می ماند در ایمفال برای سه روز در کشش که در آن پسر عموی من خواهد تحویل کالا و جمع آوری کرایه در حالی که من مطالعه است. من به نحوی موفق به پایان دوره دبیرستان و دانشگاه, این راه را,” او می گوید.

Bus
زندگی در جاده ها, در روز. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Amar Maibam)

با تشکر از این پنج سال روی لئامت دادن او را نجات داد تا به اندازه کافی پول برای خرید خود دو اتوبوس. در حالی که این بدان معنی است که خانواده او در حال حاضر به حال یک جریان ثابت درآمد او تا به حال هیچ تمایل به ماندن در حمل و نقل کسب و کار. با وجود زندگی در جاده ها, فیلم همیشه اقامت در قلب خود را.

“من میل سوزان برای بازگشت به فیلم هایی که سوار این تصمیم به خرید این اتوبوس ها و کسب درآمد اضافی” یادداشت Amar.

در سال 2005 عمار و پدرش شروع به کار در راه اندازی برنامه Doordarshan برای شرق. با وجود کشف لذت از کار با پدرش برای چند سال او خوشحالم زیرا او مهارت سطح نبودند به آن.

در نهایت در سال 2008 او به کلکته و ثبت نام در کلکته فیلم و تلویزیون موسسه برای یادگیری فیلمبرداری.

Bus
جمع آوری کرایه اتوبوس (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Amar Maibam)

گرفتن مانیپور خود را از طریق لنز

Amar اولین فیلم مستند در سال 2009 به نام شهر از قربانیان مستند پاسخ های عمومی به فرا قضایی قتل در مانیپور.

ارتقاء

این فیلم باعث شد جعلی برخورد 22 ساله Chungkham Sanjit در ایمفال توسط مانیپور پلیس در 23 ژوئیه 2009. در طول برخورد Thockchom Rabina یک زن باردار اتفاق افتاده است که به اطرافیان نیز کشته در تیراندازی. پس از این قتل وجود دارد سه ماه bandh و تظاهرات گسترده در خیابان.

برای Amar این نیست یک تحقیقی مستند هم حوادثی که منجر به Sanjit مرگ اما گرفتن خشم عمومی. او معتقد است که فیلمسازی است همه چیز در مورد گرفتن زندگی مردم عادی در شرایط فوق العاده.

با اینحال علاوه بر فیلم مستند او همچنین ساخته شده در 10 قسمت تله-بازی به صورت Doordarshan در سال 2012 در حالی که کمک به بسیاری از دیگر مدیران وجود دارد را از ویژگی های فیلم است. در حالی که تیراندازی برای بزرگراه زندگی او همچنین موفق به ساخت دو مطلب کوتاه مستند. برای اولین بار از دو نامیده می شد من سخاوتمندانه ایجاد کردکه به شرح زیر است زندگی یک قاچاقچی اسلحه دنی Jajo که پس از دستگیری و زندانی شد یک کشاورز در مرز از راه دور ایجاد کرد از Sibung.

تامین شده توسط این فیلم تقسیم هند را برنده ویژه جایزه هیات داوران و بهترین جایزه موسیقی در مانیپور دولت جوایز فیلم 2019. سومین فیلم مستند با عنوان NAWA – روح Atey در سال 2019 حدود 13 سال Meitei transperson, Nupamacha Atey و چگونه او هدایت جامعه است. این فیلم به همکاری با کارگردانی بابا خوری و صعود بهترین فیلم مستند جایزه در 2 Nagaland جشنواره فیلم 2019.

Bus
گرفتن خوب, بد و زشت است. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Amar Maibam)

“خود را از طریق مستند Amar ارائه رنگ های مختلف از مانیپور. در کشور ما جوامع قبیله ای مانند Nagas, Kukis و Meiteis که همیشه در مواجهه سیاسی حداقل. از طریق فیلم های خود را, اما او به تصویر می کشد آنچه آنها به اشتراک بگذارید به جای آنچه باعث می شود آنها را متفاوت از مبارزات خود را به شادی و عشق خود را برای خانواده” یادداشت Sunzu.

چگونه Amar پیدا کردن این بسیار جذاب افراد?

“برای من سخاوتمندانه ایجاد کردمن تا به حال سفر از طریق فضای داخلی با کامیونداران در امتداد مرز میانمار. در طول سفر من در بر داشت دنی خانواده اجرا می شود که یک فروشگاه چای برای کامیونداران عبور-و یا دیگران درگیر در محلی چوب و کسب و کار. از جنبه های جالب در مورد این خانواده بود که به غیر از دنی و یکی از خواهر و برادر و چهار دیگر همه مشغول به کار در شهرهای مختلف در سراسر سرزمین اصلی هند مانند چنای و بمبئی. من برای اولین بار ملاقات دنی مدتی در 2015/16 و در طی دو سال ما در حال توسعه یک رابطه خوب به عنوان او را باز کرد تا در مورد داستان خود را. این فیلم به ضرب گلوله کشته شد در Tangkhul با زیرنویس فارسی,” او اشاره می کند.

در ضمن آن بود بابا خوری که تا به حال شنیده Atey داستان از مادر خود. Atey برخاستیم و متوقف رفتن به مدرسه وقتی پرسیده شد که برای پوشیدن یک دختر نوجوان و فقط رفت و برگشت پس از مدرسه مدیر مدرسه صادر شده و از او یک پسر است ،

برای تازه ترین فیلم مستند با عنوان همه برای خواهر مناست که در پس از تولید در حال حاضر او رسیده وزنه بردار Khumukcham Sanjita Chanu که دچار رسوایی و اجتماعی تحریم های زیر اتهامات دوپینگ در سال 2018 پس از او برنده مدال طلا در بازی های کشورهای مشترک المنافع.

“پس از رسوایی دوپینگ, Sanjita دچار اجتماعی را تحریم کنند چرا که همه فکر می کردند او فریب خورده است. بنابراین وقتی به من نزدیک شد و گفت: او در مورد تمایل من به او بگویید که داستان او بسیار کمک می کردند. او را دیدم من به عنوان کسی که می خواستم به او بگویم داستان” او اشاره می کند.

Bus
آوردن صدای مانیپور. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر Amar Maibam)

آن را تنها در اوایل این ماه که بین المللی فدراسیون وزنه برداری کاهش دوپینگ اتهام Sanjita به دلیل “غیر conformities” در دست او نمونه است. اما برای دو سال او را نگه داشته بود تحت تعلیق و مجبور به ترک وزنه برداری. در طول این زمان او بود برادر که به طور مداوم به مبارزه برای عدالت است.

اگر آن را برای رسوایی دوپینگ او می توانست برنده Arjuna جایزه در سال 2018 است. دولت به تازگی اعلام کرد که او برنده خواهد شد آن را به زودی پس از آن کسر کرده بود پس از رسوایی دوپینگ. “من می خواهم برای پایان دادن به این مستند با دریافت این جایزه. نهایی ویرایشهای ساخته خواهد شد و پس از او برنده Arjuna جایزه,” او می گوید.

با این وجود ساخت این فیلم است و به سختی cakewalk برای Amar. او توسط پلیس دستگیر شد در حالی که تیراندازی برای بزرگراه زندگی به اتهام ارتکاب جرائم عمومی که بعد از آن کاهش یافته است. همچنین هر موضوع به عنوان پاسخگو و یا انطباق به اینکه مستند در دوربین مانند Sanjita.

“برخی نمی خواهند داستان خود را گفت. واقعا دلخراش روند به دنبال برخی افراد برای ماه و شاید یک سال قبل از اینکه آنها متوجه است که آنها نمی خواهند این دوربین در اطراف دیگر. آنها راحت با داستان های خود را به اشتراک گذاشته و خطرات احتمالی مرتبط با آن” او می گوید.

اما در لحظات خود را از پریشانی او به یاد پدرش که گذشت در سال 2013.

“پس از همه, که درد و رنج او بسیار خوشحال بود از دیدن من فیلم بسازیم. او دیده نشده من کسب شناخت من از امروز, اما من به یاد داشته باشید لذت در چهره خود را زمانی که من برگشتم به فیلمسازی. حتی تا آخرین سال ما مشغول به کار در یک زن و شوهر از پروژه های. او را دوست دارم, من می خواهم برای ادامه مستند زندگی عادی مردم در شرایط فوق العاده. آن چه به من می دهد شادی” او آمده است.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>