ساخته شده با نارگیل چوب و این فوق العاده Goan خانه هیچ دیوار یا ACs

“در این خانه وجود دارد هیچ حس enclosement. آن را مانند نشستن زیر یک درخت وجود دارد سایه اما هیچ موانع. حفظ حریم خصوصی است که به دست آورد با استفاده از سبک وزن ذخیره سازی ماژول های که می توان دوباره مرتب در هر زمان.” #SustainableHomes

ارتقاء

Tucked دور در میان یک جنگل سرسبز سبز در Carona کوچک Goan روستا می ایستد Carona خانه های غیر معمول ‘آبشار’ ویلا با دیوار.

به خانه کاترین و ریچارد Maddison های پایدار خانه با یک استخر بی نهایت فضای باز مشرف به تپه Chorao جزیره معماری مارول ایجاد شده توسط معمار Ini Chatterji.

از خاکی پالت به یک محیط زیست-مسئول و غیر خشونت آمیز رویکرد (بیشتر در زیر) طراحی برای Carona خانه تحت تاثیر قرار بود توسط ایده ایجاد یک سیال فضا بدون موانع. و به جای جامد آجر یا بتن دیوار او ایجاد تاشو برای روشنایی یا دودکش درب های چوبی به عنوان دیوار افتتاح خانه به طبیعت را در آغوش.

“من نقل مکان کرد به گوا در سال 2004 و شروع به کار در خانه من (نارگیل خانه) بود که بر اساس همان اصل سیالیت فضا. داشتن زندگی در گوا برای مدتی من آگاه بود و از آن, آب و هوا و می خواستم برای ایجاد یک خانه که استقبال از نور کافی و ثابت و هوا و در نتیجه به حداقل رساندن نیاز به یک سیستم تهویه مطبوع. پس از تجربه کار با این دیوار کمتر خانه ایده آغاز کار من در Maddison پروژه خانه (در حال حاضر شناخته شده به عنوان Carona خانه) در سال 2009 و در آن زمان حدود 4.5 سال کامل می گوید:” 59 ساله Chatterji که معتقد است در ایجاد در حالی که به حداقل رساندن فشار بر طبیعت تا آنجا که ممکن است.

پایدار و غیر خشونت آمیز معماری

“در سال های اولیه زندگی حرفه ای من من تا به حال مشغول به کار در پروژه هایی که تهاجمی بود روی زمین. که به من احساس خوب و با زمان من سعی در تغییر آن و به حداقل رساندن تاثیر تا آنجا که من می توانم. خانه نارگیل خانه ( در Olaulim) و سپس Carona خانه نمونه هایی از این تلاش به همه چیز ایجاد شده است با نهایت احترام به طبیعت می گوید:” Chatterji که به طور گسترده استفاده می شود چوب نارگیل به عنوان یک جایگزین و سازگار با محیط زیست مواد و مصالح ساختمانی برای هر دو خانه.

چگونه است که با استفاده از چوب نارگیل بهتر است ؟

“نخل نارگیل است به طور طبیعی اتفاق می افتد بومی جنگل گونه است و نه بخشی از اکوسیستم جنگل. آن است که در مزارع و خصوصی خواص و بر خلاف دیگر درختان است که در زندگی برای صدها سال نارگیل, نخل دارای یک عمر محدود در حدود 50 تا 80 سال است. پس از تولید آجیل و برگ برای سال های بسیاری از این زمانی که درخت سالخورده و تهدید از سقوط و باعث تهدید به زندگی و اموال آن حذف شده است. آن تنه به خصوص نیمه پایین است و سپس با استفاده از داربست و هیزم. من آزمایش برای درک ماهیت این مواد و استفاده از آن به طور موثر به صورت اولیه سازه ساختمان اهداف بدون قرار دادن هر گونه بار بر روی محیط زیست است. من شروع با ساخت مبلمان فارغ التحصیل شد و به آرامی به ساخت کل یک خانه در خارج از آن از طریق بسته بندی (با استفاده از قطعات کوچکتر برای ایجاد پانل) به عنوان شما می توانید پیدا کردن بزرگ, مستقیم قطعه در آن با توجه به آن قطب یا چیز نوک تیز سوراخ کردن-مانند ساختار” او توضیح می دهد.

نارگیل خانه. حسن نیت ارائه میدهد عکس: Fabien Charuau

در حالی که بزرگترین قطعات متعلق به سقف تخته ها قطعات باقی مانده با کوچکتر مقطع پیوست شد با چسب و پیچ و مهره ای و در نتیجه چند لایه و عمل به عنوان یک تک ابعادی پایدار عنصر می افزاید: Chatterji.

Chatterji نیز ذکر شده است که از لحاظ دوام نارگیل چوب سخت تر و قوی تر از بسیاری حتی چوب درخت ساج.

“اکثر درختان رشد در تمام جهات و یک لایه می شود اضافه شده به تنه هر سال است. در درختان نارگیل این است که آنها تنها به سمت بالا رشد می کند و نه افقی. این به این معنی است که پایین درخت قدیمی ترین و قوی ترین و به طوری است که برای استفاده در ساخت و ساز می گوید:” Chatterji در حالی که اضافه کردن که بر خلاف خانه خود را که غالب با استفاده از نارگیل چوب Carona خانه با استفاده از ترکیبی از چوب ساج و چوب نارگیل, در علاوه بر این به دیگر مصالح ساختمانی مانند بتن ( برای اتصال پل ساختاری بنیاد) و سنگ برای محوطه سازی.

او اضافه می کند که در حالی که استفاده از رنگ بسیار محدود برای حفظ خانه خاکی و نزدیک به طبیعت’ اصل, استفاده از آجر به عنوان مصالح ساختمانی به طور کامل وجود ندارد. و آن را محکم سفارشی-ساخته شده از دو لایه سقف آب-ضد حرارت-ضد و ضد صدا.

همچنین در خط با محیط زیست-مسئول رویکرد این خانه به طور کامل عملکرد آب باران سیستم برداشت محصول ظرفیت ذخیره 7 لاخ لیتر آب در هر سال است.

باز به طبیعت

روکشی عرض قابل تنظیم درب-مانند دیوار Carona خانه است که سی دقیقه رانندگی از Panjim رشد در حال جادار و باز می شود تا به آسمانی views خارج است. و این اصل است و نه فقط محدود به نمای خانه بلکه در تمام شش اتاق.

“در این خانه وجود دارد هیچ حس سلول. حفظ حریم خصوصی در خانه به دست آورد با استفاده از نور-وزن مفید ذخیره سازی ماژول های که ممکن است دوباره مرتب در هر زمان در آینده به صورت های مختلف occupancies و یا نیاز به. آن بیشتر است مبتنی بر تابع از یک سطح جامد,” او توضیح می دهد. این Maddisons تبدیل Carona خانه در حال حاضر به یک اقامتگاه اجازه می دهد تا مهمانان را به تجربه منحصر به فرد این شیوه زندگی است.

با وجود اینکه دیوار-کمتر Chatterji توضیح می دهد که طراحی به گونه ای است که در حالی که یکی می تواند جهان خارج از درون چیزی داخل آن قابل رویت است از خارج.

با توجه به Maddisons این چند طبقه 1000-مربع-متر محل اقامت در سراسر بیش از یک هکتار از زمین یکی از مدرن ترین خانه های ساخته شده در هند در دهه گذشته است. “زندگی در اینجا واقعا جادویی. گاهی اوقات ما خرج خودمان را فقط به این باور چقدر شگفت انگیز و خوش شانس هستیم که این خانه به عنوان خانه ما می گوید:” کاترین.

شبیه به رابیندرانات تاگور را Ghore Baire که تار خط بین جهان خارج و داخل Chatterji منحصر به فرد ایجاد یک جرقه انقلاب آماده به دوباره تعریف معنای فضا و عملکرد در معماری برای همیشه لطفا برای.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

عکس حسن نیت ارائه میدهد: Bharath Ramamrutham

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>