“من شروع به داشتن بینی سوزش و تنفس مسائل اگر من در جاده ها برای برخی از زمان. من متوجه شدم که من تنفس در مقدار بسیار عظیمی از دوده ندانسته.” #AirPollution

“من شده اند در تلاش برای طراحی یک دستگاه که کنترل آلودگی هوا پس از 7 استاندارد” نشان می دهد Ashik SV 3 سال دانشجوی مهندسی خودرو در Dayanand ساغر دانشکده فنی و مهندسی که به تازگی موفق به ثبت یک دستگاه برش لبه است که به طور موثر فیلتر دوده & ذرات معلق از هوای آلوده و ارائه آن را امن برای تنفس.

ارتقاء

این جوان مبتکر بوده و کاملا تثبیت شده در ایجاد چنین دستگاه تا کنون از او دیدم شواهدی از آلودگی هوا و آسیب به عنوان یک نوجوان و بعد از آن به عنوان یک دانشجو. Ashik تحویل داده شده بود نزدیک به 35 نمونه های اولیه دستگاه از آن به بعد تا زمانی که کامل طراحی شده است. او تعمید به عنوان دستگاه P-PAL درخت شناخت Peepal درخت به عنوان یک 24 ساعت اکسیژن تولید.

در تلاش برای مبارزه با آلودگی هوا پس از کلاس 7

در گفتگو با بهتر هند (TBI), Ashik روایت این حادثه که الهام بخش او را سال پیش.

“این آخرین دوره از روز ما کلاس علوم می گذرد. معلم بود توضیح علل آلودگی هوا زمانی که من کمی پریشان برخی از سر و صدا در خارج. من خیره به بیرون از کلاس درس و پنجره در بر داشت اصلی ما تلاش برای kickstart قدیمی خود را در روروک مخصوص بچه ها. ضخیم سیاه و دود شد و به طور مداوم ساطع از روروک مخصوص بچه ها را combustor. من کاملا شوکه شده به درک چقدر آلودگی یک روروک مخصوص بچه ها می تواند باعث” سهام Ashik که اصل را تحسین کرد از Shankarnarayana, Udupi.

زمان Ashik شده بود کاملا سرمایه گذاری در حال توسعه یک دستگاه جدا که دوده یا ذرات (که در واقع آن را سیاه و سفید و یا ضخیم خاکستری) از هوا.

او همچنین متوجه شده است که وجود دارد کافی تصفیه هوای موجود صنعتی و تجاری است که به کمک در کنترل دی اکسید کربن و مونوکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای. با این حال تعداد بسیار کمی از تصفیه برخورد با مشکل عمده دوده و یا ذرات معلق در هوا معلق.

درد و رنج با آلودگی هوا در بنگلور

“این است که این ذرات که به شدت بر سلامت مردم باعث بیماری های کشنده مانند سرطان و حتی تاثیر کودکان متولد نشده در رحم مادر است. این آلاینده ها خراب محصولات آسیب رساندن به آثار تاریخی و باعث خرابی بهداشت عمومی از عمده ترین عامل گرمایش جهانی” Ashik توضیح می دهد.

آن بود که ورود او در بنگلور برای او به دنبال B. Tech که در واقع باعث Ashik به تشدید تلاش خود را در طراحی دستگاه خاص. او در اولین برخورد با این شهر شده است بسیار ناخوشایند به علت آلودگی هوا است.

“من خواهد بود با داشتن بینی سوزش اگر من در جاده ها برای مدتی. من در مواجهه با برخی مسائل تنفس نیز هست. من به وضوح متوجه شدم که من تنفس در مقدار بسیار عظیمی از دوده ندانسته. من می دانستم که آن زمان من با یک دستگاه فانکشنال که فیلتر دوده” Ashik سهام.

سال های پس از آزمون و خطای او در نهایت در بر داشت یک مربی در Dr Naveen B E که هدایت او را در رسیدن به طرح نهایی آن رونمایی شد حدود یک سال پیش. او با انجام گسترده محاکمات پس از آن. دستگاه آماده به نصب در سراسر بنگالور در مدت کوتاهی شروع از Kadarenahalli دایره نزدیک دانشگاه بود.

ارتقاء

Ashik (سمت چپ) و تیم کالج که به او کمک کرد تا با طراحی

بهترین ویژگی های Ashik دستگاه

در یک روز, P-PAL درخت قادر به فیلتر کردن تا 1 کرور لیتر هوای آلوده. یک ورودی فن جذب آلاینده هوا در داخل دستگاه پس از آن به هوا منتقل می شود از طریق یک سری از فیلم های نازک که تله ذرات. دوده و ذرات سپس channelled نسبت به جمع آوری یک اتاق در حالی که فیلتر هوا فورا به کارگردانی خارج است. در پایان شش ماه دوره دوده جمع آوری شده در تعیین اتاق جدا شده است و می تواند مورد استفاده برای تولید جوهر چاپگر رنگ و لاستیک و غیره.

“یکی از بهترین جنبه های این دستگاه است که آن را بسیار کم مصرف برق (در حدود 35-40 وات) تقریبا شبیه به یک پایه پنکه سقفی. آثار آن را به راحتی در خانواده حد ولتاژ 230 ولت و به سختی نیاز به هر گونه سرویس دهی در تجربه ما.”

جالب Ashik تیم انجام داده است بیش از 150 ساعت از دادگاه تا تاریخ با دستگاه و آن را تحویل بی عیب و نقص نتایج تا کنون!

همانطور که در حال حاضر Ashik نیز موفق به طراحی یک به روز رسانی P-PAL درخت است که مناسب برای مصارف صنعتی. در طول یک زمین مراجعه به Peenya شهرک صنعتی او مشاهده هولناک شرایط کار در برخی از کارخانه ها که در آن کارگران را به معرض ساعت های طولانی از آلودگی و گرما. این تجربه باعث شد که او طراحی صنعتی پیشرفته نسخه از P-PAL درخت. او در حال حاضر عرضه شده و سفارشات عمده به آسفالت و jaggery کارخانه.

سه ماه پیش او ثبت شده خود شرکت – Panjurli Labs – که درگیر در تحقیق و تولید P-PAL درخت و محیطی دیگر دستگاه های. در واقع او در حال حاضر مشغول کار بر روی ایده های نوآورانه مانند بامبو-بر اساس کولرهای هوایی, صفر-هزینه آب اقیانوس آب شیرین کن و منحصر به فرد تصفیه آب. آن است که به سادگی یک ماده از زمان برای دانشمند-در گیری به آمده تا با بعدی شگفت انگیز نوآوری است.

به دانستن بیشتر در مورد Ashik نوآوری بازدید Panjurli آزمایشگاه کانال یوتیوب.


همچنین بخوانید: مقابله با آلودگی و ترافیک E-دوچرخه راه اندازی محدودیت 935 تن از انتشار گازهای گلخانه ای!


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im