ب’Luru فیلمساز است که کمک به صرفه جویی در یک بزرگ قبیله خود را قبل از فرهنگ ناپدید

این Halakki قبیله را تولید کرده است Padma شری awardees مانند Sukri Bommagowda و Tulasi Gowda. متاسفانه فرهنگ خود را در معرض خطر اضمحلال.

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


On راه به گوا, بنگلور, بر اساس فیلمساز مستقل سارا توماس آمد در سراسر یک گروه از زنان مسن تر در حومه شهر.

“این 5 هستم و این زنان بودند که در یک شیوه ای منحصر به فرد—نیم تنه بالایی خود را پوشانده بود استادانه درست شده لایه از دانه و پایین بدن در ساری بخور مانند یک حوله رسیده است که کمی فراتر از زانو. آنها مشغول به کار بودند و به نظر می رسید crooning قوم لحن” سهام سارا.

در زمان او بود و تدوین یک فیلم در Dom جامعه در هند اما این شانس برخورد شیفته او عمیقا. پس از کمی تحقیق سارا کشف کرد که آنها متعلق به Halakki Vokkaliga قبیله کارناتاکا—یکی از مهمترین نادیده گرفته و به لحاظ اجتماعی ostracised جوامع در دولت است.

آن دسته از زنان سارا را دیدم شد تعداد کمی از باقی مانده پزشکان از روش های سنتی زندگی خود. پس از مواجهه با دهه ostracisation از “متمدن’ جامعه برای خود منحصر به فرد و فرهنگ و نسل جوان از Halakkis است امید بستن به فاش کردن اصل و نسب خود را و در ترکیب با دیگران است.

سارا تصمیم گرفت به سند زندگی و فرهنگ Halakkis اما واقعیت سخت است که او در بر داشت در طول تحقیقات و فرآیند فیلمبرداری از فیلم ‘گمنام’ ساخته شده راه خود را به این فیلم و آن را به پایان رسید تا بودن heartwrenching کرونیکل از یک قبیله است که محروم از هویت آن است و به آرامی محو و به فراموشی.

سارا توماس
سالمندان Halakki زن (هنوز هم از فیلم)

این Padma شری awardees میان Halakkis

این قبیله کوچک دارای دو Padma شری awardees. در سال 2017 Sukri Bommagowda به دست آورده افتخار برای قوم آواز و فعالیت های اجتماعی خود را برای محو شدن آهنگ. در سال 2020 Tulasi Gowda از Halakki قبیله برنده Padma شری برای دانش دائره المعارف گیاهان و در مقیاس بزرگ کشت و زرع درخت.

Padma شری awardee Surki Bommagowda


داستان فردی از این دو زن بوده اند برجسته در رسانه ها بار ها و بار ها اما قبیله خود به ندرت یافت می شود cognisance.

سارا اضافه می کند که تقریبا همه Halakki زنان دارای یک یا دیگر از جمله مهارت های باور نکردنی. در واقع فرهنگ و حکم آنها را به آواز خواندن در حالی که مشغول به کار است. آنها همچنین به نظر می رسد درخشان می دانید-چگونه در مورد گیاهان دارویی و آنها سخت در تلاش برای حفظ محیط زیست تنوع زیستی.

سارا در گفتگو با Surki Bommagowda

پنهان کردن هویت خود را در ترکیب

“فعلا قبیله حدود 2 لاخ اعضای باقی مانده اما به سختی به 1 ٪ از آنها که یک گروه ارشد از زنان احترام و حمایت خود را از فرهنگ تا تاریخ. قبیله معتقد است که منشأ آنها از برنج و شیر که تقسیم در حالی که الهه پارواتی در تلاش بود تا خوراک پروردگار شیوا” نشان می دهد سارا.

او در مواجهه با یک سری از چالش های زمانی که او شروع به سفر خود را به دیدار با اعضای قبیله. این عمدتا به دلیل شایع زدایی است بی خانمان آنها را از خود اصلی مناطق جنگلی و همچنین به این دلیل که قبلا ذکر نسل حاضر ترجیح میدهد برای حفظ هویت خود را پنهان.

“مردم به من بگویید که آن را تقریبا غیر ممکن است برای رسیدن به Halakkis. من جستجو برای آنها در نزدیکی گکرنا که در آن زمان. من تقریبا در آستانه از دست دادن زمانی که من معمولی پرسید هتل منشی خانم یک روز. با یک معامله بزرگ از خجالت او با بیان این که او هم متعلق به Halakki قبیله اما تصمیم به افشای هویت او است.”

سارا (در کلاه سفید) و خدمه فیلمبرداری در یک Halakki حل و فصل

او هدایت سارا در مسیر درست که در نهایت موفق به پیدا کردن آنها در انکلا. عادت به زندگی در میان جنگل فضل آنها در حال حاضر در تلاش برای حل و فصل موقت در چادر و اردوگاه ها در شهر ساحلی. حدود دو دهه پیش, شرکت, حرص و طمع آنها را بیرون راندند خود را در جنگلی در خانه های آنها را وادار به حل و فصل نزدیک به دریا—ناآشنا زیستگاه. قانونی ممنوعیت شکار بازی نیز ناشی از این قبیله به تجدید نظر خود را انتخاب رژیم غذایی.

نزدیک به 40 درصد از جوانان جامعه فارغ التحصیلان هستند اما آنها هنوز هم کار می کنند به عنوان فصلی کشاورزان میوه فروشندگان فروشنده و حتی کارگران. جامعه به نظر می رسد بر جامعه خود را با چنین تعصب است که آنها نمی توانند در ترکیب با جریان اصلی مگر اینکه البته آنها هویت خود را مخفی کنند.

ارتقاء

یک نگاه اجمالی به تنگ چادر توسط دریا – اقامت در حال حاضر از Halakkis

سنتی تزیینات از لباس

به طور سنتی مردان در قبیله فرسوده lungisاما در حال حاضر جوانان در پیدا کردن لباس های غربی به مراتب راحت تر است. در حالی که افراد مسن و زنان هنوز هم چوب به لباس سنتی خود را نسل جوان از زنان می یابد آن را مستهجن در حالی که مردان آن را به “خارج از نزاکت” و یا “منحرف.”

“وقتی که من پرسید که زنان در مورد دلیل پوشیدن گردنبند هیچ کس نمی تواند پاسخ دهد. همه آنها گفت که شاید خود مادران و مادربزرگ امر آگاه بوده است اما در حال حاضر آنها همچنان با پوشیدن آن برای حمایت از خود و اعتماد به نفس” اشاره به سارا.

در واقع هیچ Halakki زن پهن تزیینات از گردنبند در چند دهه گذشته است. آنهایی که پوشیدن آنها در حال حاضر به ارث برده اند از همان مادران خود را به عنوان یک یادگار موروثی است. حتی اصلی و طبیعی ترکیب دانه های در حال حاضر یک راز باقی مانده است.

تزیینات از گردنبند


این Halakki مادربزرگ ادامه تمرین آواز در حالی که مشغول به کار است. این آهنگ ها قبیله ای هستند ballads که هیچ مستند وجود و منتقل شده است را به صورت شفاهی و بیش از نسل. جشن های خود را شامل ‘Janapada’ رقص و آهنگ ها به تصویر می کشد که خود را غیر متعارف و آداب و رسوم است. “آنها حتی روایت یک نسخه از رامایانا بسیار متفاوت به والمیکی رامایانا شدیم تا با” سهام سارا.

مردسالاری و اعتیاد به الکل

برقراری ارتباط با نسل مسن تر بود مانع دیگری برای سارا چرا که آنها صحبت می کنند ترکیبی عجیب و غریب از کانادا و تلوگو. در آن زمان او ماه از ترجمه و تفسیر آنها را درک کنید. حتی پس از آن وجود دارد مقدار زیادی از داستان بی حد و حصر است که او تاسف نمی دانستند و یا درک نشده است.

“قبیله استفاده می شود ذاتا مادرسالار, با یک زن رهبر انتخاب به عنوان رئیس جامعه. دیگر از آن آنها تا به حال یک چشم انداز برابری طلب که معتقد برابری از جنس. اما در سالهای اخیر مشکلات جامعه هند نفوذ خود زندگی می کند. با وجود داشتن یک زن رهبر مردسالاری در حال حاضر غالب; با افزایش حوادث خشونت بر زنان” به اطلاع سارا lamenting است چگونه ریشه پوسیدگی باید چشمانداز در آنها از خارج است.

چهره شاد


مشکل دیگر در حال حاضر فاکتورها باعث ایجاد پلاک Halakkis شدید و اعتیاد به الکل. با قرار گرفتن در معرض خود را به جریان اصلی مردان جوان و حتی پسران در زمان حال خطرناکی تبدیل شدن به معتاد به مشروب. بسیاری از آنها در حال تسلیم شدن به آسیب کبدی در سن مناقصه ها و مزایده.

در تلاش خود را برای آوردن Halakkis به جریان اصلی دولت است و مارک آنها را به عنوان یک برنامه ریزی قبیله آنها را واجد شرایط برای برخی از رزرو در آموزش و پرورش و حرفه ای. برای رسیدن به این تگ قبیله تا به حال خود را به اثبات ‘عقب مانده هویت از طریق معیارهای مانند بدوی ویژگی های صورت کمرویی از تماس با جهان مدرن و جغرافیایی در انزوا.

اما سارا فیلم برداری از پیامدهای همان.

Halakki زنان رقص توسط دریا


“ما شهری مردم در نظر آنها را به عقب. اگر ما در حال به حاشیه راندن آنها و سپس نجات دهنده ما پیچیده و ممتاز تربیت بی درنگ ما را به فکر می کنم آنها نیاز به صرفه جویی در ما. این نگرش اثبات مخل به Halakkis و بسیاری دیگر از قبایل هند که برای ماده. ما در تلاش برای نوسازی آنها ما را محو فرهنگ غنی” او ادعا میکند.

یک فیلم که برنده چندین جایزه

منتشر شده در سال گذشته این فیلم توسط سارا STOM تولیدات رفته اند برای کسب تمجید از سراسر جهان از جمله 15 نامزد در هفت کشور جهان است. ‘گمنام’ همچنین برنده جایزه بهترین ویرایش در این دادا صاحب Phalke جشنواره فیلم.

یک پوستر از فیلم


شما می توانید در حال حاضر اجاره فیلم و تماشای آن را در اینجا.

‘گمنام’ قطاری از داستان ناگفته از Halakkis و مبارزه فرهنگي روزی میان یک جهانی موج از تخصیص است. آن است که زمان ما را داشته باشید و انجام بهترین های ما برای حفظ فرهنگ و میراث فرهنگی از جوامع از جمله در گوشه و گوشه و کنار جهان است.


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>