بیهار مهندس اختراع بومی شیر سرد واحد برنده تومان 25,000 از BRICS!

راوی پراکاش از Champaran توسعه فن آوری است که می تواند لرز شیر خام از 37° 7° ظرف 30 دقیقه و صرفه جویی از شیر گرفتن خراب.

Tهاف هند پیشرو در جهان, شیر, تولید میلیون ها لیتر رفتن به زباله هر سال به دلیل عدم وجود سردخانه و یا عملی سرد امکانات.

ارتقاء

شیر فساد تحمیل بحران شدید اقتصادی در حاشیه دامداران که منبع اصلی درآمد است ،

با هدف حل این مشکل راوی پراکاش از بحار را Champaran منطقه آمده تا با یک راه حل ابتکاری برای کوچک و حاشیه های لبنی و کشاورزان است.

توسعه پس از سه سال از دقیق سخت کار 29 ساله توسعه نانو سیالات مبتنی بر تکنولوژی است که می تواند لرز شیر خام از 37° 7° ظرف 30 دقیقه.

در حال حاضر در فاز نمونه اولیه خود خنک کننده سطل دستگاه دریافت اولین جایزه به ارزش $25,000 در 4 BRICS دانشمند جوان فروم (YSF) برگزار شد در نوامبر سال 2019 در ریو د ژانیرو ،

کشاورز پسر می رود به ریشه مشکل

تصویر حسن نیت ارائه میدهد: راوی Prakash

راوی یک دکترا محقق از ICAR-ملی لبنی موسسه تحقیقات (NDRI), بنگلور. او در یک روستای کوچک به نام Harsari.

به عنوان پسر یک کشاورز راوی اغلب بازدید خود را سبز خوش مزه زمینه قبل از او به Karnala برای لیسانس در فن آوری است.

“کشاورزان در روستای ما از جمله پدر من اغلب بحث در مورد مشکلات خود را با هر یک از. از طریق این تعاملات یاد گرفتیم گریم موضوع شیر فساد. به عنوان یک کودک من موفق به درک کنند که دلیل دامداران ناراحتی چیزی به عنوان ساده به عنوان خنک کننده شیر است. به عنوان من حفر عمیق به مشکل من انگیزه بود برای پیدا کردن یک راه حل” راوی می گوید بهتر است هند.

ارتقاء

در اینجا چیزی است که راوی مشاهده:

پس از شیر تازه گرفته شده از گاو کشاورزان حمل لیتر شیر به مراکز جمع آوری کرد. از وجود آن است که حمل و نقل به یک خنک کننده مرکز.

این چرخه انجام شده است دو بار در روز به عنوان گاو شیر در صبح و همچنین شب.

بالا و هزینه های حمل و نقل و افزایش کربن ردپای کنار این روند قابل دوام نیست چرا که از زمان آن طول می کشد.

شیر تازه باقی می ماند برای حدود پنج ساعت پس از آن زمان آن غنایم پس از آن بود سرد در آن پنجره. مشکل بدتر در تابستان زمانی که ضایعات بالاتر است.

“کشاورزان که می توانیم خنک کننده واحد نیز قربانیان, با توجه به نامنظم قطع برق در روز است. از همه طرف کشاورزان واقعی بازنده با درآمد خود را در خطر است. این عوارض جانبی مشکل نیز تاثیر می گذارد ما در تجارت بین المللی و سلامت مصرف کنندگان است به خطر بیافتد و اگر شیر است حتی کمی خراب,” او می گوید.

چگونه این دستگاه می تواند یک بازی را تغییر

با کمک مالی از NDRI راوی سرمایه گذاری بیش از 10 تومان لاخ و بی حد و حصر ساعت برای طراحی یک سیستم که سرد تازه شیر خام از دمای محیط به زیر حد بحرانی.

با توجه به شکاف بین عرضه و تقاضای برق در مناطق روستایی سطل شکل گرفته است مانند یک ظرف استیل است; آن است که همراه با یک شارژر برای تسهیل شارژ زمانی که وجود دارد این است که منبع تغذیه.

اتهام سطل را می توان مورد استفاده برای شیر همراه با خنک کننده.

“قوی و با دوام سطل با یک بار سرمایه گذاری برای دامداران. از نظر کیفیت حفظ و نگهداری و زمان گرفته شده برای شیر سرد این سطل نسبت به موجود دیگر سیستم های خنک کننده” می افزاید: راوی.

هندی شورای تحقیقات کشاورزی-ملی لبنی موسسه تحقیقات (ICAR-NDRI) برنامه ریزی برای همکاری با راوی به این فن آوری به توده مردم. هدف آنها برای استفاده از دستگاه خود را در چرخش که در آن توزیع خواهد شد به کشاورزان بر اساس بازگشت.

فعلا سطل در قیمت 10 ، 000 تومان و راوی امید برای پایین آوردن قیمت بیشتر با کار بر روی نسخه های مختلف.


همچنین بخوانید: درمان های خانگی برای, شیر: 6 بهداشت کودک افسانه افشا و خنثی توسط پزشک


تصویر برجسته منبع: Raveesh کومار/توییتر

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر