باله نیاز به پایان دادن به استفاده از آن از Yellowface; این فیل چان ماموریت را که اتفاق می افتد

فیل چان. الی اشمیت

از بین بردن نژاد پرستی در باله کلاسیک در حالی که حفظ زیبایی آن است که چگونه فیل چان خرج می کند روز خود را. در کنار شریک زندگی خود را جورجینا Pazcoguin یک سولیست برای باله نیویورک—و تنها رقاصه, آسیایی تبار به دریافت یک ارتقاء در تاریخ شرکت—چان آغاز گفتگو با باله مدیران در سراسر جهان است. هدف او این است که این گفتگوها منجر به آنها را گرفتن تعهد برای پایان دادن به Yellowface. این تعهد یک توافق برای ارائه تنوع در باله در حالی که کار به سمت زمینه توهین آمیز و کلیشه.

این کلیشه شامل برروی آن بکشید, مراحل, چهره زرد-رنگ ساخته تا نقطه چشم و رفتار است که میکی رونی را نژادپرستانه به نوبه خود در صبحانه در تیفانی نگاه اهلی در مقایسه ، به طور سنتی این ویژه رقص استفاده می شد به شخصیت های مرجع از کشورهای دیگر اما از آنجا که اختراع شد مردم با صفر, فرهنگی, تسلط, نتایج ناخواسته نژادپرست است.

جورجینا Pazcoguin و فیل چان. نینا Westervelt

غیر عمدی و پس از آن به رسمیت شناخته شده اما در حال حاضر برای آنچه که هستند تکان دهنده وجود دارد افرادی که در دفاع از این شیوه اصرار دارد که نژادی کاریکاتور بخشی از میراث فرهنگی است. که Mariinsky باله پاسخ به باله سوپراستار Misty Copeland, پس از او معروف به نام آنها این زمستان گذشته برای استفاده از Blackface در باله لا Bayadère. Mariinsky تاسیس شد و در سال 1740 با حمایت از روسیه دربار و اگر آن را به عنوان یکی از نخبگان باله شرکت در این جهان دیدگاه های خود در مسابقه کمتر تکامل یافته

چان رویکرد به بحث در مورد مسابقه شانه خالی کند رویارویی است. به رسمیت شناختن است که گفتگو تحریک است برای هر کس که او شروع می شود با اذعان به وضعیت و سپس حرکت بر روی بحث در مورد آن ناخواسته, انقباض غیر ارادی ماهیچه القا اثرات. پس با سوال در مورد واقعی قصد او ایجاد می کند طراحی رقص راه حل های مناسب زمینه باله با جزئیات خاص این حس را به مخاطبان مدرن. گاهی اوقات که نیاز به به روز رسانی باله طرح. به عنوان مثال به جای یک دزد دریایی منظره پر از عربی کلیشه و مبارک بردگان’, چان است reimagined لو Corsaire به عنوان یک مراسم مجلل زیبایی در آتلانتیک سیتی. در چان عبارت “ما مسئولیت داریم که به عنوان هنرمندان آمریکایی به اختراع دوباره انجام.” این درست است به خصوص اگر باله است که باقی می ماند مربوط به مخاطبان جوان که تحمل صفر برای نژاد پرستی.

که از یک مخلوط-میراث background—پدر چینی است و مادر او سفید—چان به رسمیت می شناسد که او دارای یک سطح سفید امتیاز که اجازه می دهد تا او را به این مکالمات در راه است که دیگر مردم رنگ نمی تواند. “این مسئولیت من,” او می گوید: “چون من سفید مجاور.” اولین پیروزی پس از قانع کننده پیتر Martins سابق مدیر هنری شهرستان باله برای حذف توهین آمیز و کلیشه های از فندق شکن. به جای نگه داشتن وضعیت آرام چان و Paccoguin تصمیم به استفاده از لحظه شروع بسیار مورد نیاز گفتگو در مورد مسابقه رقص.

Kyle Davis در باله غرب را نسخه به روز شده از Lew کریستنسن را Nutcrackerکه ویژگی های یک شهر پکن اپرا-الهام جنگجو مبارزه با اژدها چینی. باله غرب در حال امضا کنندگان چان تعهد است. باله غرب

یک نسخه قدیمی از Lew کریستنسن را فندق شکن. باله غرب

در حالی که به خوبی دریافت, تلاش خود را برای از بین بردن نژاد پرستی آمده است نه بدون آن ضربه. “ما شده است در اطراف برای دو یا سه سال” چان سهام “اما آن را واقعا سخت به رقصنده های آسیایی تبار به بیرون می آیند و می گویند” بله ما نیاز به این کار است.” او به تازگی متوجه شدم که چرا. “ما لازم نیست که یک جامعه است.” آسیایی, هویت یکپارچه نیست. بسیاری از رقصنده های آسیایی تبار مشغول به کار در این کشور آموزش دیده بودند و خود را در پشتیبانی خود را ملی باله مدارس و بیان کمی همبستگی با یکدیگر است. چان پاسخ شده است به انتشار یک کتاب که اسناد آنچه که او انجام شده است و برای شروع به ساخت یک جامعه توسط مصاحبه 31 رقاصان از سراسر مهاجر (ویدئوها از آن دیده می شود بر روی صفحه یوتیوب خود.

این آمریکایی های آسیایی اقیانوس آرام ماه میراث مصاحبه نشان داد یک پرده نقش دار غنی از تجربه و همچنین درک است که برخی از رقصنده ها آگاه تر از چالش های است که آنها بیش از دیگران است. این چالش ها تبدیل شده اند بیشتر شدید در پی coronavirus سوخت نژاد پرستی در برابر آسیایی تبار مردم است. چان به اشتراک گذاشته است که او بوده است تف در حالی که راه رفتن به خانه. به جای تعظیم به نژادپرستی او را نگه داشته راهپیمایی به جلو در پشت سر هم با جریان تظاهرات علیه خشونت پلیس.

این سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات قطع با چان اعتقاد است که حتی اگر آنها تمرکز در یک جامعه خاص آنها به نفع همه مردم است. در حالی که صحبت کردن در مورد تظاهرات چان ابراز همبستگی با توضیح که “ما باید اذعان کرد که هر گونه پیشرفت که آسیایی ها ساخته شده اند از نظر حقوق مدنی بوده است نهفته گام های ساخته شده توسط سیاه و سفید جامعه است.”

چان کار با Pazcogiuin شروع به دریافت بیشتر شناخت. پس از یک های اخیر, ارائه, او حتی نزدیک سابق NYTimes رقص نویسنده Alastair مکالی که او تبریک گفت و پرسید: “چه می خواهید انجام دهید در مورد ‘عربستان’?” “عربستان” یکی دیگر فرهنگی نادرست و توهین آمیز رقص در فندق شکن. بعد توضیح داد که او با تمرکز بر تصاویر در رقص چرا که او فقط می تواند صحبت می کنند از خود دیدگاه چان با اشاره به این که “پس از شنیدن ما صحبت در مورد این ساعت شما را تبدیل به بخشی از راه حل است. بنابراین آنچه از شما می خواهم به انجام در مورد ‘عربستان’?”

این چیزی است که چان امیدوار است هر کسی که می بیند کاریکاتورهای توهین آمیز در رقص خود را بپرسید در آینده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>