برنده جایزه TN کشاورز کمک می کند تا صدها رفتن آلی را بدست آورده و سود!

“من تا به حال تمرین شیمیایی کشاورزی برای حدود 30 سال است. من پس از مشاهده چه آفت است که می تواند یک بار کشته شوند تنها 5 میلی لیتر از آفت کش ها در حال حاضر مورد نیاز بیش از 60 میلی لیتر دوز.”

ارتقاء

Organic کشاورزی است که اغلب به عنوان یک نسبتا رمان مفهوم به دست آوردن شهرت تنها در چند سال گذشته با گسترده افزایش آگاهی در میان کشاورزان هندی. اما SR Sundararaman یک کشاورز از ساییده شدن تامیل نادو است که به وضوح یک استثنا.

78 ساله در حال رشد بوده است طیف گسترده ای از محصولات کاملا طبیعی و ارگانیک به شیوه ای خود را در 10 هکتار مزرعه از اوایل 1990s.

S R Sundararaman

در حال حاضر او مورد ستایش قرار داد به عنوان یکی از پیشگامان کشاورزی ارگانیک در جنوب هند و چندین جایزه و افتخارات از دولت و تاسیس موسسات کشاورزی. Sundararaman نیز آموزش صدها نفر از منطقه ای کشتکار و تاسیس یک گره شبکه ارگانیک کشاورزان است.

تبدیل به کشاورزی ارگانیک 28 سال پیش

یک کشاورز با اصل و نسب Sundararaman آغاز کشاورزی در سختی 20 سال سن و 30 سال از کشاورزی زندگی حرفه ای او مشغول متعارف شیمیایی کشاورزی به عنوان در هر گرایش از بار.

پست انقلاب سبز از 1963 غیرعلمی استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی کشاورزی زمینه های رشد نگران کننده, رقص برهنه کردن این کشور در خاک حاصلخیز کردن آن مواد مغذی طبیعی. آن قبر, تحقق مورد تجزيه خاک در مزرعه اش که رو او را به فکر می کنم آلی است.

“به نظر من مشهور زیست SN Nagarajan به عنوان کشاورزی ارگانیک گورو. هم او بود که برای اولین بار به من گفت در مورد مزایای استفاده از کشاورزی ارگانیک و همچنین به من هشدار داد که مواد شیمیایی کشاورزی تنها منجر به شایع افزایش بیماری در میان انسان ها” آغاز می شود Sundararaman.

پس از مشاهده که کیفیت خاک در مزرعه اش رو به وخامت گذاشته و چه آفت است که می تواند زودتر کشته شوند تنها 5 میلی لیتر از آفت کش ها در حال حاضر مورد نیاز بیش از 60 میلی لیتر مقدار مصرف با توجه به افزایش مقاومت در برابر او شروع به دنبال راه حل در کشاورزی ارگانیک.

Sundararaman (سمت چپ) نشان دادن چگونگی به کودهای آلی و سموم دفع آفات

او کاملا به دنبال راهنمایی از استاد SA Dabholkar از دانشگاه پونا, یک, ریاضی, مدرس با حیرت انگیز دانش در مورد محیط زیست-فرهنگ. پروفسور Dabholkar برای اولین بار بود او را آگاه از حضور مفید میکروب در خاک است. این میکروب کمک در بهتر آب احتباس نیتروژن تثبیت و غنی سازی خاک. تعداد آنها می تواند به چند برابر به سادگی با اضافه کردن آلی گیاه و کود حیوانی به خاک و درگیر شدن در مخلوط چرخشی کشاورزی پس از آن.

“بالا نه اینچ از خاک باید یک فلور سالم است که می تواند نگهداری با استفاده از دامی کود” اشاره Sundararaman گذاری پروفسور Dabholkar مشاوره.

جانباز کشاورز همچنین ادعا می شود عمیقا تحت تاثیر قرار L Narayana ردی پیشگام کشاورز ارگانیک از کارناتاکا.

Sundararaman را در شکوفایی کشاورزی روش

در 10 هکتار از زمین Sundararaman در حال حاضر فصلی رشد حدود 1 تا 1.5 هکتار از نارگیل 3 هکتار از زردچوبه 2 تا 4 هکتار از نشاسته کاساو یا مانیوک و حدود 2 هکتار از خوراک گاو. علاوه بر این او نیز آزمایش عصاره مورینگا و برگ کاری در حال حاضر. تمرکز خود را باقی می ماند در بازگرداندن طبیعی و تنوع زیستی از یک نوع خاص از خاک است.

آموزش دیگر کشاورزان

زردچوبه اتفاق می افتد به یک غالب محصول در مزرعه خود را. در واقع برای هفت سال گذشته خود را در مزرعه صادر شده است نزدیک به 160 تن آلی زردچوبه سالانه که بازخوانی حدود 12000 تومان در هر quintal در مقایسه با مواد شیمیایی رشد کرده زردچوبه که به سختی به فروش می رساند در حدود 6000 تومان به 7000 تومان در هر quintal.

“Sundararaman شده است کار بسیار کم هزینه و تکنولوژی مایع انتشار است. او procures مواد اولیه به صورت محلی و با استفاده از این روش برای حفاظت از گیاهان از همه آفات و بیماری ها. او تقریبا کامل مفهوم است و در حال حاضر الهام بخش برای بسیاری از کشاورزان” سهام ببو P کشاورزی تسهیل کار با ICRA (مرکز بین المللی برای توسعه گرا تحقیقات در بخش کشاورزی), Karnataka.

ببو همچنین می افزاید که Sundararaman بسیار مشتاق در مورد کشاورزی ارگانیک, به طوری که حتی در این سن او به طور مداوم در حال سفر از ساییده شدن به کارناتاکا و دیگر نقاط تامیل نادو به آموزش صدها نفر از کشاورزان است.

او به طور مداوم تحقیق جدیدتر راه و روش برای افزایش عملکرد و یا تشدید این گیاه پتانسیل رشد.

“ما نمی توانیم نیروی تمام کشاورزان در کشور به انجام کشاورزی ارگانیک!”

برای برش لبه خود را در نوآوری و ثبات در کشاورزی ارگانیک, SR Sundararaman اعطا شده است Sristi Sammaan جایزه.

وقتی پرسیده شد که در مورد برنده جایزه روش او روشن است که وجود دارد به عنوان مثل هیچ روش خاص یا فرایند به دنبال در کشاورزی ارگانیک است که می تواند اعمال به اتفاق آرا در تمام زمینه ها.

خاک در هر منطقه خود را دارد خواص طبیعی است که باید حفظ شود در وهله اول.

یک راهنمای درست برای مبتدیان از کشاورزی ارگانیک

“کشاورزی ارگانیک است که به طور کامل محل خاص. آن نیز بستگی دارد که چه محصولات در حال رفتن به پرورشی,” او می گوید.

این کارشناس کشاورز, اما, اظهار تاسف است که ما نمی توانیم اجبار هر کشاورز در کشور برای رسیدن به کشاورزی ارگانیک, حتی اگر آن است که بهترین راه ممکن در کشاورزی است.

“کشاورزی ارگانیک نه تنها بازده سود بیشتر اما همچنین محافظت از خاک خود را از دست دادن مواد مغذی طبیعی” او آگاه اضافه کرد که دولت باید بیشتر تمرکز بر کمک به کشاورزان اتخاذ کشاورزی ارگانیک و صرفه جویی در کل جمعیت.


همچنین بخوانید: کرالا تکنسین نوبت آلی کشاورز را بدست آورده تومان 8 لاخ از 40,000 کیلوگرم برداشت!

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>