آسام دانشمند سهام چگونه به رشد فوق العاده قارچ به ارزش بیش از Rs 2 لاخ/Kg

این نادر سرچماقی ها قارچ, خواص دارویی حمایت پژوهش است. آنها ضد التهاب, ضد اکسیدان, ضد پیری, ضد میکروبی و ضد ویروسی در میان مزایای دیگر.

ارتقاء

Nutty و مغذی, قارچ, شده اند مورد علاقه آشپزی کارشناسان از سراسر جهان برای خود منحصر به فرد طعم اومامی. با بیش از 14000 گونه های شناخته شده در جهان هستند نه تنها طعم دار مواد تشکیل دهنده اما بسته بندی شده با مواد مغذی و خواص دارویی بسیاری از آن ها هنوز کشف نشدهاند.

این فتنه که, کشید,,,, Dr سندیپ داس به مطالعه قارچ. The 40-year-old استاد و رئیس دانشکده علوم و فن آوری در Bodoland دانشگاه در آسام شده است به طور فعال تحقیق در مورد انواع قارچ به مدت هشت سال گذشته.

“از لحاظ تاریخی قارچ شده اند غفلت گونه است. وجود دارد خیلی محدوده برای توسعه آنها و درک چگونه آنها می تواند به نفع ما,” او می گوید.

سوپر قارچ با مزایای متعدد

سوپر قارچ ارزشمند و شناخته شده برای خود مزایای بهداشت و درمان. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Atik پاتل

پژوهشگر توسعه روش ها به رشد یک نوع خاص از قارچ به نام سرچماقی ها که تخمین زده می شود را به حداقل Rs 2 لاخ به ازای هر کیلوگرم! این نادر قارچ, ضد التهاب, ضد اکسیدان, ضد پیری, ضد سرطان, ضد میکروبی و ضد باکتریایی و ضد ویروسی و ضد دیابتی انرژی و ایمنی-تقویت خواص.

کارآفرینان و کشاورزان که رشد این قارچ در کنترل آزمایشگاه محیط زیست توصیه شده است توسط Dr Sandeep. او همچنین ماهر 2,652 کشاورزان و دانش آموزان و سایر علاقه مند مردمی در سراسر شمال شرق منطقه در حال رشد مختلف زیر گونه از قارچ صدف.

در ککرژر خود آنها را از نزدیک کار کرده با 48 کشاورزان که مرتب با آنها و آموزش دیده اند زنان از 25 گروه خودیاری. آنها شروع تولید تخم ریزی (برای قارچ صدف) در خانه و در حال ساخت آن را در دسترس برای کشاورزان در 100 تومان به ازای هر کیلوگرم که در آن یک کیلوگرم تخم ریزی می تواند به رشد 15 کیلو قارچ.

به دلیل از کار پیشگامانه خود را در تحقیق و توسعه از سرچماقی ها همراه با ترویج کارآفرینی در میان کشاورزان آنها دریافت بیش از Rs 6 کرور در بودجه از دولت مرکزی و سازمان های دولتی به ویژه وزارت بیوتکنولوژی (DBT).

با این کمک های مالی Dr Sandeep راه اندازی ‘تکنولوژی جوجه کشی, مرکز کارآفرینی در قارچ فرهنگ’ در Bodoland دانشگاه. در اینجا او همچنین راه اندازی یک آزمایشگاه برای تحقیقات خود را.

دانشمند می گوید ما بیشتر در مورد این فوق العاده منحصر به فرد قارچ چگونه آنها شروع به تحقیق در مورد آن و بهترین شیوه برای رشد این.

کشف سرچماقی ها در طبیعت

Dr سندیپ داس دانشمند و استاد در Bodoland دانشگاه در آسام

زمانی که او پیوست Bodoland دانشگاه در سپتامبر 2012, برنامه درسی خواستار تحقیقات در تک سلولی پروتئین ها و قارچ, بودند, بهترین مثال است. در آن زمان او با تمرکز بر روی حیوانات بیوتکنولوژی.

“اما وجود ندارد هر تخم ریزی (دانه) های موجود در اینجا به رشد قارچ. تجاری بیش از حد قارچ در حال رشد بود این پتانسیل به نفع کشاورزان در این منطقه” توضیح می دهد که 40 سال محقق.

او و برخی دیگر از تحقیقات دانشمندان (کار خود را تحت نظارت) قرار گرفتند جرعه جرعه چای در فروشگاه شیرین آنها کشف یک بسته قارچ تازه در محوطه شیشه ای. “این بلافاصله هیجان زده به ما و ما به دنبال این کشاورز که در حال رشد بود این قارچ صدف. در نهایت ما رو تخم ریزی کردن از او و این چیزی است که ما آغاز شده,” او می گوید.

در آنجا او شروع به تحقیق انواع قارچ. به شمال شرق است پر جنگلی از گیاهان و جانوران محقق با دانش آموزان خود را خواهد سرمایه گذاری در جنگل با امید کشف برخی از انواع جدید.

“ما می بینیم مرده عنکبوت و حشرات با قارچ جوانه از آنها. پس از نگاه کردن به آنها از نزدیک ما در بر داشت که می توان آن را نوعی قارچ انگلی مانند سرچماقی ها,” او می گوید.

سرچماقی ها Militaris در خشک فرم. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Raksha Baid

سرچماقی یک گونه از انگل قارچ با 400 شناسایی گونه. آن قارچ حملات میزبان حشرات مانند کرم و عنکبوت.

“اکثر کرم ها و یا حشرات هستند که مورد حمله این قارچ زندگی می کنند در زیر زمین است. هنگامی که آنها آلوده شده اند آنها را راه خود را به بالا و تسلیم شدن به این بیماری است. قارچ و سپس جوانه از آنها” توضیح می دهد که دکتر Sandeep.

عمدتا در نپال و چین و ژاپن و بوتان و جنوب شرق آسیا کشورهایی مانند کره جنوبی و تایلند و ویتنام این قارچ رشد در آب و هوای مرطوب و انبوه جنگل های استوایی. ارزش خود را تعیین سطح Cordycepin یک جزء است که کمک می کند تا در بهبود علائم پزشکی و شرایط.

اما با توجه به بیش از, مجموعه, اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) ذکر شده است این گونه در لیست قرمز به عنوان یک گونه تهدید.

از این رو حفاظت از نشان می دهد رشد این قارچ در یک محیط کنترل شده برای جلوگیری از انقراض. اما به جای آن از کرم Dr Sandeep و تیم خود را با استفاده از برنج به عنوان یک رسانه به رشد فوق العاده قارچ (سرچماقی ها Militaris).

کشت آنها در آزمایشگاه

Dr Sandeep و تیم خود را از محققان

“ما تا به حال دو اتاق کوچک در آزمایشگاه که در آن ما تصمیم به رشد این قارچ. برای رشد متوسط ما با استفاده از برنج قهوه ای با کیفیت خوب ساخته شده و مخلوط از خرد و درشت مغذي ها با رسانه های مایع که شامل گونه های سرچماقی ها قارچ. این است که تمام اعمال برنج,” او می گوید.

پس از آن برنج را نگه داشته است در اتوکلاو برای ضد عفونی کردن و نیاز به نگهداری در منطقه تحت کنترل درجه حرارت حدود 15 روز است. پس از این مرحله برنج می شود به طور کامل سفید است. سپس برای بعد 45 روز ‘نور و تاریکی” دوره شرح زیر است که در آن قارچ نیاز به نگهداری زیر چراغ های فلورسنت برای 12 ساعت در روز. در حالی که در باقی مانده 12 ساعت در آن نگهداری می شود در یک محل تاریک است.

“شما متوجه خواهد شد که برنج به آرامی می شود صورتی و قارچ ها شروع به جوانه زدن است. در 60 روز با قارچ آماده برای برداشت می شود” او اطلاع.

به محض این که انجام آنها قرار داده شده در داخل lyophilizer یک ماشین است که با استفاده از یخ خشک (هزینه درجه حرارت) تکنیک های. دکتر سانجی توضیح می دهد که کشاورزان است که در حال حاضر رشد این اب چیزی را گرفتن قارچ در دمای بالا. اما سطح رطوبت به طور کامل به محروم کردن.

“اگر چه Lyophilizers شده اند موجود برای مدتی نه بسیاری از مردم یخ خشک قارچ به -86 درجه است. این به طور کامل نوار کردن سطح رطوبت و کمک می کند تا در افزایش طول عمر قارچ بدون خراب آنها را در حالی که همچنین کمک به در آسان مصرف,” او می گوید.

سرچماقی ها رشد کرده در آزمایشگاه به ریاست دکتر Sandeep

در علاوه بر این به فرآیندهای اصلی Dr Sandeep همچنین لیست چند نکات ضروری برای بهترین شیوه. او می گوید که داشتن یک مجموعه تمیز کردن ضروری است. برای رسیدن به این هدف یک فیلتر هپا قرار داده شد برای تمیز کردن هوا (مورد نیاز برای رشد قارچ) این فیلتر ذرات کوچک به عنوان 0.22 میکرون.

آنها همچنین باید یک AC در محل با نام تجاری لوید ‘داغ و لرز’ AC. “دلیل ما تصمیم گرفتند این یکی است که شما می توانید نگه داشتن دما در 16 تا 17 درجه در حالی که حفظ سطح رطوبت در 85 یا 90,” او می گوید.

نیز وجود دارد یک پرده هوا قرار داده شده در درب ورودی خارج از اتاق به طوری که هر بار که کسی قدم به داخل اتاق بار از خاک فیلتر شده است.

آموزش مردم و تنوع

داشتن شده است قادر به رشد و را اب چیزی را گرفتن سرچماقی ها قارچ با موفقیت Dr Sandeep مرکز اخذ شده بسیاری از تماس های تلفنی. اینها عمدتا از دانش آموزان علاقه مند کشاورزان و کارآفرینان که می خواهند به هر دو شروع به رشد قارچ یا بهبود دانش خود را.

جیپور-بر اساس Raksha Baid آنها تماس گرفته و پس از او خوانده شده در مورد کار خود را. یک متخصص تغذیه آموزش Raksha تصمیم به شروع کسب و کار خود را از فروش خشک میوه ها و سبزیجات همراه با رشد سرچماقی ها Militaris در آزمایشگاه.

“من رانده شد به ارائه یک راه حل از طریق سالم و مواد طبیعی. من گیاهخوار هستم و به عنوان یک متخصص تغذیه من آگاه هستم که بسیاری از گیاهخواران دچار کمبود ویتامین B12 است که نقش حیاتی در تولید سلول های قرمز خون. سرچماقی ها Militaris که من رشد در آزمایشگاه این ویتامین در مقدار خوب,” او می گوید.

ارتقاء

به طور طبیعی او می خواست به گرفتن بهتر در رشد آنها.

Raksha Baid, Nutrionist و کارآفرین از جیپور که در حال رشد است سرچماقی ها Militaris در آزمایشگاه

“دکتر Sandeep توصیه من برای رشد این قارچ به رنگ قرمز و آبی و زرد چراغ, در علاوه بر این به نور سفید که به نظر می رسد به کار خوب است. من نیز او را در مورد خود freeze-drying روش. زمانی که شرایط عادی سازی من به قصد بازدید از آنها را در خود مرکز در آسام برای کسب اطلاعات بیشتر” به اطلاع 26 ساله.

یکی دیگر از حیدرآباد بر اساس کارآفرین, Atik Patel, شده است در حال اجرا خود را سرمایه گذاری کلون معاملات Pvt Ltd. برای دو سال گذشته است. آنها به رخ کشیدن از بزرگترین آزمایشگاه در هند گسترش بیش از 27000 متر مربع در حال رشد در درجه اول سرچماقی ها Militaris.

“من تصمیم گرفتم برای تماس با آنها را به درک که چگونه آنها با استفاده از یخ روش. اگر چه ما هر دو را freeze-drying روش بهتر است چون رنگ ها, ترکیب احساس و خواص تغذیه ای قارچ دست نخورده باقی می ماند. آنها به من برخی نکات را با توجه به نور متوسط و جنبه های دیگر می گوید:” 31 ساله.

اما اذعان به این تحقیقات توسط دکتر Sandeep و تیم خود را می آید از DBT خود را.

Yogender سینگ مدیر در DBT-منطقه شمال شرق بیوتکنولوژی برنامه. او به یاد می آورد که این تیم نزدیک به دولت بدن با یک پیشنهاد به مهارت افراد در منطقه نیز در حال انجام تحقیقات بیشتر.

“او آموزش داده است نزدیک به 3000 نفر در حال رشد تجاری قارچ در حالی که همچنین کشف راه های جدید از رشد ارزش آنهایی که مانند سرچماقی ها. او انجام داده است بیش از آنچه بود که انتظار می رود در یک زمان کوتاه است. یکی فقط می توانید تصور کنید آنچه که او می تواند در آینده می گوید:” 38 ساله.

چالش ها و اطرافيان و نگاه به آینده

با وجود پیشرفت در این سفر نشده است عاری از چالش است.

پس از در حال رشد در یک محیط کنترل شده ، سرچماقی ها خشک هستند از طریق یخ-روش خشک کردن و پودر. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Raksha Baid

“هنگامی که ما در آغاز آن را بسیار چالش برانگیز است. ما خواندن هر بیت از ادبیات قارچ است که ما می تواند. وجود دارد چند نفر که کار کرده اند در حال توسعه سرچماقی ها اما تحقیقات هنوز هم نیست گسترده در هند” سهام Dr Sandeep.

این امر آنها را به یادگیری از طریق مدرسه قدیمی آزمون و خطا روش که در زمان.

“همچنین هر عنصر در این مجموعه در کنار هم قرار شد با ما. این نیاز به مقدار زیادی از fine-tuning در این روند,” او می گوید.

در چند ماه گذشته آنها ارائه شده اند خود کپسول سرچماقی ها به مردم در این منطقه است.

“ما ساخته شده این 150 میلی گرم کپسول (که تایید شده توسط FSSAI و ISO) که شامل طراحی سرچماقی ها. یکی می تواند مصرف آنها را به عنوان یک کپسول یا خالی پودر را در یک لیوان آب گرم,” او می گوید.

آنها همچنین آزمایش شده با محصولات غذایی با انواع مختلف صدف قارچ رشد کرده در آزمایشگاه خود را. Dr Sandeep اطلاع که مواد غذایی فناوری در تیم خود شده است و با استفاده از این قارچ را به سوپ مخلوط بیسکویت و کیک papads و حتی rasgullas! این فروخته شده در نمایشگاه مواد غذایی.

او امیدوار است که کشاورزان که رشد قارچ می تواند تدریس روش های پردازش خود را تولید کند. این را تشویق کارآفرینی بیش از حد.

“تمرکز ما به عنوان دانشگاهیان است که به سادگی تمرکز بر سرچماقی ها برای خود ارزش بالا. ما می خواهیم به کشف جدید قارچ و پژوهش موجود است. برای مثال خاص قارچ ممکن است سمی در مصرف اما آن می تواند به عنوان یک درمان برای یک بیماری. وجود دارد بنابراین بسیاری از امکانات و خیلی بیشتر برای کشف,” او می گوید.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر