پس از Odisha Cyclone, بازنشسته, Jawan صرف بازنشستگی پول به گیاه 50,000 نهال

“صرف lakhs از خود او استفاده می شود به راه رفتن در اطراف و جمع آوری دانه خرما و دفن آنها مانند سبز سدها.”

ارتقاء

Nاوایل 21 سال پیش بازنشسته ارتش جوان Krushna چاندرا Biswal شروع به کاشت نخل jamun انبه و سایر میوه نهال در امتداد خط ساحلی روستای Gundalaba که واقع شده است در Odisha را پوری منطقه.

امروز او کاشته شده در اطراف 50,000 نهال بیش از یک منطقه از 5 متر تا Gumuti Keshab معبد از یک روستا در نزدیکی (Daluakani) با این امید که این تلاش خواهد شد در نتیجه درخت پوشش است که به عنوان سدی در برابر طوفان و کمک به جلوگیری از فرسایش خاک.

“من به خانه آمده بود در یک تعطیلات کوتاه چند روز پس از سال 1999 سوپر گردباد و متوجه شد که آن را تا به حال زده روستای من کل پوری منطقه و چندین بخش دیگر از Odisha. در مقیاس بزرگ خرابی آن باعث شده بود به زندگی انسان, اموال, حیوانات و محیط زیست, شد, قلب شکستن. تن شن و ماسه از نزدیک Astaranga ساحل جاروب شده بود به روستای ما. زمانی بود که من تصمیم به کاشت چند درخت مانند انبه و خرما و casuarina در نزدیکی خانه من و بازگرداندن برخی از سبز به چه شبیه کشش وسیعی از زمین بی ثمر می گوید:” Krushna, زبان, به , بهتر, هندوستان.

در حالی که Krushna فقط کردم به دیدن پس از سال 1999 cyclone او در Odisha در مارس 2019 هنگامی که طوفان Fani رسید و برای اولین بار او را در زندگی واقعی تجربه آنچه در آن مانند برای مواجهه با طبیعت خشم.

“چند روز بعد من در جمع آوری چند بچه ها از من ایجاد کرد و پیشنهاد یک جشن با ظرافتهای محلی اگر آنها توافق کردند که به من ملحق کشت و زرع مبارزات انتخاباتی در امتداد ساحل دریا. وعده یک جشن بود بیش از حد وسوسه انگیز برای آنها. بنابراین با حمایت خود من قادر به گیاه حدود 50000 بذر و نهال در طول فصل موسمی در سه ماه طول 5 کیلومتر. من انتخاب انواع درخت مانند نخل انبه jamun چریش ، که محافظت در برابر فرسایش خاک به عنوان یک جامد حصار در برابر حوادث مانند طوفان و همچنین میوه ها برای افراد گیاهخوار حیوانات و پرندگان از منطقه” او می گوید.

“این بود که پس از بازنشستگی خود را در ژانویه سال 2005 زمانی که Krushna بهایی در زمان حفاظت از محیط زیست. به عنوان بلایای طبیعی سواحل ضربه در زمان های مختلف سال, او شروع به جمع آوری و کاشت نخل دانه در جنگل های منطقه خود را کمتر از 15 سال پیش است که برای اولین بار چنین سرمایه گذاری در سواحل اوریسا. صرف lakhs خود بازنشستگی پول او استفاده می شود به راه رفتن در اطراف و جمع آوری دانه خرما مصرف آنها را با دوچرخه آنها را پوشش 100 متر دور از دریا و دفن آنها مانند سبز سدها می گوید:” Soumya Ranjan Biswal محلی حیات وحش و فعال.

Odisha
Krushna Ranjan Biswal

کاشت و نگهداری شد و چالش ها

اما کل ورزش نبوده است و بدون چالش های آن.

“زمانی که من مشتاقانه شروع به کاشت درختان پس از Fani, جنگل, مقامات اداره تا به حال سوء ظن است که من در تلاش بود تا پنهانی به اشغال دولت زمین. سوء تفاهم شد و با توجه به عدم آگاهی در هر دو بخشی از من و از وزارت جنگل. اما پس از شنیدن من و جسمی بازرسی من ايجاد تلاش آنها متقاعد شدند که من انجام شده بود آن را صرفا به عنوان یک شهروند مسئول و من تا به حال هیچ نیت مخرب” به اطلاع Krushna.

دیگر چالش این بود که تعمیر و نگهداری. بزرگتر و بزرگسالان درختان که ریختن برگ در یا در اطراف نهال آنها کاشته اند پاک می شود از زمان به زمان. او استراحتگاه به معمول خود را جشن فرمول’ به جمع آوری جوان سازگار با محیط زیست-رزمندگان برای این کار است. از ده ها تن از درختان انبه که او کاشته شده پس از سال 1999 cyclone, تنها ده دو جان سالم به در ببرید.

“جنگل اداره آنها را قطع همراه با دیگر درختان وحشی چون آنها نمی دانند که کاشته بود و آنها را. اما این اشکالی ندارد. وجود دارد یک اصل سوء تفاهم است. وجود دارد چند jamun چریش و casuarina درختان هستند که زنده ماندن و کمک به جلوگیری از فرسایش خاک. علاوه بر این درختان در خدمت مواد غذایی برای پرندگان” او می افزاید.

در ضمن آنهایی که Krushna کاشته پست Cyclone Fani هنوز بسیار جوان است و چند سال بیشتر به رشد و محافظت در برابر طوفان و فرسایش خاک ،

او می گوید: او نگهداری نشده است پیگیری از هزینه های متحمل شده است. “من گیاه درختان تنها به انجام وظیفه من به عنوان یک شهروند مسئول. پس از همه, این است که خود من روستا, خانه من,” او می گوید.

Odisha
Krushna Ranjan Biswal کار در کشت و زرع خود را در پوری منطقه Odisha.

“Biswal در حال انجام یک کار باور نکردنی و کشت و زرع خود را کمک به روستاییان برای در امان ماندن از ویران کردن مکش. همچنین کمک می کند تا جلوگیری از فرسایش خاک و هیزم فراهم می کند به روستاییان. بسیاری از کارشناسان محیط زیست اغلب به دیدار او برای کشف راز اشتیاق خود را برای کشت و زرع می گوید:” محیط زیست Jayakrushna Panigrahi صحبت به اوریسا پست.

“حضور درختان نخل نیز کمک می کند کاهش غیر طبیعی مرگ و میر ناشی از رعد و برق در آینده است. همچنین آن می تواند زیستگاه برای ناپدید پرندگان مانند baya ویور و دیگر پرندگان و حیوانات. او همچنین در زمان ابتکار عمل را به کارخانه های مختلف تحمل درختان میوه و درختچه در روستای جنگل با کودکان خود و دوستان آن را حذف کرده است کمبود مواد غذایی از حیات وحش پرندگان ، در تابستان” می افزاید: Soumya.

بود روز وجود دارد که Krushna شد مبارزه برای محافظت از کشور است. امروز او در حال اختصاص زندگی خود را به حفاظت از محیط زیست و می ایستد به عنوان یک سبز امید برای منطقه محلی است.

ارتقاء

Odisha
کار در کشت و زرع خود را.


(با ورودی از راج Sampad)

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>