“من تا به حال دیده زشت طرف سرطان از محله های نزدیک. من می دانستم که چگونه درمانده بیماری برگ های مردم و دشوار است که چگونه مراقبت می تواند.” #HeroesOfHumanity

ارتقاء

Odisha به ویژه در سرفصل چندین بار برای قلب wrenching موارد از فقر به طوری که اغلب خانواده ها نمی توانیم به ارائه وقار وداع با مرحوم خود عزیزان و مجبور به رها کردن مرده خود را.

Abhimanyu داس 49-سال-کتاب قدیمی-چسب از Cuttack پدید آمده است به عنوان یک ناجی برای مردم در این وضعیت. در تلاش خود را به عزت به مرده او cremates بلامعارض و مراقب بدن و همچنین کمک می کند تا خانواده های فقیر انجام آخرین مراسم از عزیزان خود.

نه تنها این, اما Das نیز مراقبت از هزاران نفر از بیماران مبتلا به سرطان در دهه گذشته بسیاری از آنها بی خانمان رها شده و یا بسیار ضعیف است.

بهتر است هند در تماس با این قهرمان گمنام بشریت که به اشتراک گذاشته شده خود انگیزه چنین فداکارانه کار می کنند.

Abhimanyu دس

یک حادثه و یک تجلی

“این دومین حادثه بزرگ در سال 2002 که رو من به سوی ظهور” آغاز می شود دس.

در حال رشد در Cuttack دس اذعان به هرگز علاقه مند به دانشگاهیان; فوتبال بود و شور و شوق خود را. در سال 1989 در حالی که بازگشت به خانه پس از برنده شدن در مسابقات و او به شدت مجروح در تصادف جاده که متاسفانه پایان دادن به رویاهای فوتبال.

پس از آن او شروع به کار به عنوان دستیار فروش در یک فروشگاه قانونی کتاب. همه چیز داره کاملا هموار برای او تا زمانی که یک روز سرنوشت ساز در ماه فوریه سال 2002.

در خدمت بیماران مبتلا به سرطان حتی در مستند


“من تا به حال به درخواست ترمز اضطراری برای نجات یک کودک در مقابل دوچرخه من اما به جای آن سرنگون و من عمده آسیب رباط. پس از یک جراحی حیاتی و ماه از استراحت در بستر من در نهایت موفق به راه رفتن بر روی پای من سال آینده” سهام دس.

در طول بهبودی, Das introspected در مورد فقیر و درمانده مردم بودند که حتی کمتر خوش شانس از او و احتمالا نمی تواند استطاعت درمان پس از حوادث یا بیماری های عمده.

حمل یک فرد بی خانمان به بیمارستان


بنابراین پس از بهبود دس آن را به یک عادت به پرداخت به طور منظم بازدیدکننده داشته است به Srirama چاندرا Bhanja دانشکده پزشکی.

“در ابتدا من می خواهم ارائه برخی از کمک پولی به بیمارانی که تا به حال هیچ خانواده یا قوم و خویش به بعد از آنها نگاه کنید. مبالغ کوچک می گویند 200-300 تومان خواهد مراقبت از خود دارو یا یک چک آپ. به تدریج من شد یک پرستار برای برخی از آنها.”

با یک سالمند بیمار سرطانی را بخواهد نجات


دس نمی تواند مانع دیدن سالخورده و ناتوان بیماران به شدت گریه برای کمک در مقابل او. پس از تایید از مسئولين بيمارستان و شروع به پرستاری از این بیماران به سلامت. او همچنین تحت برخی از آموزش مختصر در مراقبت از کارکنان بیمارستان.

او را اسکورت آنها را به بیمارستان گاهی از کنار جاده و یا گاهی اوقات از پاره پلاستیک حاجت که آنها به نام خانه. او لباس خود را زخم و پانسمان خود ضایعات. در بیمارستان هر روز او را خوراک آنها آنها و حتی خود را پاک لگن بیمار بستری در موارد بدون هیچ مهار.

“من یک حس عجیب و غریب از قناعت در انجام چنین کاری” او اشاره.

با یک بازمانده سرطان

از دست دادن خود را عزیزترین آنهایی که به سرطان

این زمان دس به حال مواجه می شوند ویرانگر و زیان شخصی ،

“من از دست داده و چهار نفر از نزدیک ترین اعضای خانواده به سرطان ، من عموی پدر در قانون و حتی برادر در قانون تسلیم به این بیماری را یکی پس از دیگری.”

شاهد خود را بسته آنهایی که رنج می برند قبل از اینکه چشم خود زخم خورده او را عمیقا. او تصمیم به قرض دادن حمایت خود را فراتر از مرزهای خانه و مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان که در هیچ جای دیگری به نوبه خود. تا کنون از او شده است یک بازدید کننده به طور منظم به Acharya هریهر منطقه ای در مرکز سرطان و مراقبت از حدود 7000 بیماران مبتلا به سرطان تا تاریخ.

بسیاری از آنها در مراحل نهایی بیماری با کمی امید زنده ماندن و نفس گذشته خود را در دست مراقبت از دس. برای بسیاری دیگر Das شده است یک فرشته نگهبان است که آنها را nursed بازگشت به سلامت.

روشنایی یک مراسم تشییع جنازه pyre

خدمت در سراسر ولسوالی های مختلف

در حال حاضر داس اجرا می شود یک کتاب-اتصال کسب و کار با همکاری برادر خود را. پدرش به او کمک کرد تا شروع به کسب و کار پس از سومین حادثه در سال 2008 که در آن او به پایان رسید تا با شکسته زانو.

خانواده اش شامل همسر و فرزند خود را که به دنبال یک BCom درجه. یک روز معمولی برای داس شروع می شود در حدود 9 صبح هنگامی که او مجموعه های خارج برای بیمارستان سرطان. او صرف حدود پنج تا شش ساعت در آنجا حضور به اکثر بیماران درمانده. پس از آن او به خانه برگشت و درگیر در کتاب الزام آور کار تا اواخر شب قبل از فراخوانی آن در روز است.

“هر چه من درآمد نسبتا کافی برای حفظ خانواده من. اما در همان زمان, من مایل به ادامه کمک به یکی کمتر ممتاز از من” خیرخواه قهرمان می گوید.

با خانواده اش

او منتشر شده شماره تلفن خود را در سراسر Cuttack, Ganjam, Kalahandi و چند ولسوالی دیگر از Odisha. دوم از او دریافت یک تماس تلفنی به او می رسد و مقصد خود را پیر Activa روروک مخصوص بچه ها (که دوچرخه خود را ‘آمبولانس’) برای انتقال بیمار به نزدیکترین بیمارستان است. او شده است برای انجام این کار بیش از ده سال در حال حاضر.

تا کنون دس به سوزانده و در اطراف 1300 بدن.

“سوزاندن ghat مردم بپرسید که حدود 900 تا 1000 روپیه برای cremating بدن. بسیاری از مردم نمی توانیم حتی آن بسیار است. برای آنها من این سرویس به صورت رایگان. برخی از آنها اغلب ارائه هر چه کوچک آنها می تواند و اصرار دارند که من آن را. قبول دارم که لطف. در غیر این صورت من نمی هزینه یک روپیه برای هولوکاست خدمات” سهام دس.

در حال اجرا دوچرخه خود را از آمبولانس حتی در مستند

“من هرگز دیده می شود هر کسی به عنوان سخاوتمندانه Abhimanyu دس. Jinka aur کوی nahi hai unke liye دس hai (افرادی که هیچ یک را Das). این مردم هستند که رها شده اند و توسط خود خانواده به سمت چپ به تنهایی به مرگ از بیماری ترمینال. Das نجات به ارمغان می آورد و آنها را به بیمارستان. او طول می کشد مراقبت از آنها را در هر راه ممکن است. او یک انسان می گوید:” Himanshu Mohanty, مباشر مدیر در Acharya هریهر مرکز سرطان.

Das چندین جایزه خود را برای خدمت فداکارانه از جمله Odisha شهروند جایزه بالاترین غیرنظامی جایزه در دولت است.

پذیرش شهروند جایزه از سانتی متر Naveen Patnaik


حتی در مستند Abhimanyu Das تا به حال نه یک لحظه استراحت. در حالی که سایر خدمات ماشین حاضر به کمک به بیماران دس پا کرده است تا به این مناسبت و کمک به آنها را چندین بار. او همچنین ارائه وقار پایان دادن به بلامعارض بدن مرده در خیابان.

Das یک ابر قهرمان واقعی بدون یک اسکودوی کیپ. با یک لبخند بر روی لب های او, او می گوید: “من با خوشحالی انجام کار هیچ کس دیگری حاضر به انجام.”

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de