نادر روشن ستاره دنباله دار در حال عبور از آسمان در ماه ژوئیه—در اینجا این است که چگونه به آن را ببینید با چشم غیر مسلح

ستاره دنباله دار NEOWISE درخشان بالاتر از Gran Sasso d’italia انتخاب کنید (Corno گراند) در لاکوئیلا ایتالیا در جولای 7, 2020. لورنزو دی کولا/NurPhoto via Getty Images

در ماه مارس ناسا تلسکوپ فضایی به نام NEOWISE (کوتاه برای نزدیکی زمین شی Wide-field Infrared Survey Explorer) کشف یک دور ضعف دنباله دار در حدود 194 میلیون مایل از خورشید است. این جسم آسمانی رسما فهرست به عنوان C/2020 کلید F3 و با نام مستعار ستاره دنباله دار NEOWISE برای آن کاشف به نظر نمی رسد ویژه در زمان آن رخشان در قدر تنها +17 مورد 25,000 بار ضعیف تر از faintest ستاره است که می توان با چشم غیر مسلح.

اما به عنوان ستاره دنباله دار منتقل شد و نزدیک به خورشید و زمین در هفته های اخیر آسمان gazers در واقع قادر به نگاه خوب در آن است. که تغییر ادراک به طور کامل—برخی از ستاره شناسان فکر می کنم این ممکن است در نهایت توسعه را به یکی از کسانی که یک بار-در-یک-عمر کیهانی رؤیت است.

چه خبر ویژه در مورد ستاره دنباله دار NEOWISE است که بر خلاف دو روشن و ستاره های دنباله دار (اطلس و قو) که دیدم در آسمان در اوایل این سال آن جان سالم به در فرسودگی بر آن نزدیکترین رویکرد به خورشید که اتفاق افتاده در جولای 3. دو روز بعد چند ستاره شناسان آماتور کشف در آسمان بالا آریزونا.

“من به راحتی قادر به دیدن آن با چشم غیر مسلح با حدود یک درجه از دم بصری. زرق و برق دار زرد رنگ در محدوده” Astrophotographer کریس Schur گفت: Space.com. “ستاره دنباله دار همچنان خیره کننده, افزایش دم-اولین فلات برخی از 20 مایل دور.”

“اگر ستاره دنباله دار در آسمان های تاریک در یک ارتفاع مناسب و معقول آن خواهد بود دیدنی دختران چشم شیء” کار شناس ری بروکس که زندگی در آریزونا آسمان روستا در نزدیکی توسان گفت: Space.com.

ستاره دنباله دار NEOWISE خواهد بود قابل مشاهده با چشم غیر مسلح از طریق بقیه از ماه جولای. ستاره شناسان بر این باورند که این می تواند یکی از آن نادر “بزرگ ستاره های دنباله دار” است که نه تنها به اندازه کافی روشن دیده می شود اما همچنین همراه با یک دم. آخرین جمله دنباله دار دیده می شد در سال 1997.

در اینجا تاریخ های مهم و مکان های علامت گذاری اگر شما می خواهم برای دریافت یک نگاه اجمالی از NEOWISE در روزهای آینده.

جولای 11: دنباله دار را در رسیدن به ارتفاع حدود 10 درجه بالاتر از افق شمال شرقی در صبح است. شما باید یک فرصت خوب برای دیدن آن قبل از طلوع آفتاب.

جولای 12: ستاره دنباله دار قابل مشاهده خواهد بود در شب هنگامی که آن را به نظر می رسد کم در شمال غربی آسمان است. ستاره دنباله دار را به تدریج بالاتر صعود در آسمان در روز را دنبال کنید.

جولای 22: در آن روز ستاره دنباله دار خود را نزدیکترین رویکرد به زمین در فاصله 64 میلیون مایل است.

جولای 25: در شب ستاره دنباله دار است که انتظار می رود به نظر می رسد 30 درجه از غرب-شمال غرب افق.

جولای 30 جولای 31: به عنوان ستاره دنباله دار حرکت می کند به دور از زمین و خورشید از آن عبور خواهد بود و به شمال خوب خوشه ستاره ای از Coma Berenices یا Berenice مو.

اگر شما یک فرصت برای دیدن خودتان آن را, در اینجا برخی از عکس های واقعا باور نکردنی است که گرفته شده اند در حال حاضر:

ستاره دنباله دار NEOWISE دیده می شود در آسمان صبح در جولای 3. Schurs Astrophotography

ستاره دنباله دار NEOWISE دیده می شود افزایش بیش از Mogollon Rim در جولای 4. Schurs Astrophotography

ستاره دنباله دار NEOWISE در آسمان صبح در جولای 5 عکس توسط یک کشف علمی AR152mm تلسکوپ. Schurs Astrophotography

ستاره دنباله دار NEOWISE دیده می شود در آسمان صبح در جولای 7. Schurs Astrophotography

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>