دبیرستان ترک تحصیل کرالا مرد برنده جایزه ملی برای زندگی خود را-صرفه جویی در دستگاه!

از یک دستگاه است که موجب صرفه جویی در مردم از برق به چرخش به دور انداخته جعبه به رادیو ریشیکش CS واقعا یک استاد از خلاقیت و نوآوری!

Fیا ریشیکش CS ملی برنده جایزه مبتکر حضور در قبل از دانشگاه (PU) کالج (کلاس 11 و 12) احساس اتلاف وقت است.

ارتقاء

به شدت پرشور در مورد الکترونیک, ساکن Muhamma در کرالا Alappuzha منطقه می خواستم به فراتر از محدوده خود کتاب درسی فیزیک که در آن شور و شوق خود را سپرده شد برای فقط یک فصل است.

بنابراین او شروع به پرش کلاس ها و حضور در کلاس درجه در الکترونیک است که نمی بسیار طولانی گذشته و به زودی کاهش یافته است خارج از سیستم آموزش و پرورش رسمی در دسترس نباشد.

“من همچنین کاهش یافته است به دلیل فعالیت های سیاسی مانند حملات منظم نگه داشته و تداخل با مطالعات من. اما فاجعه رخ داد در سال 1995 زمانی که ما در طول امتحانات نهایی اصلی من خواست به ارائه یک پیش نویس تقاضا به مقدار 1,500 تومان به دلیل حضور کمبود. تنها اگر من پرداخت این مبلغ می تواند به من در نوشتن ، من قادر به انجام این کار و در نتیجه نمی تواند حضور من سال دوم قبل از دوره کارشناسی در آزمون می گوید:” ریشیکش به بهتر هند.

پس از این او را به شغل های عجیب و غریب که درگیر تعمیر دستگاه های الکترونیکی مانند ذوب لوله چراغ, روشنایی, مدارات, کوره القایی در سیستم های امنیتی و الکترونیکی چوک.

به عنوان پسر کرالا آب حمل و نقل در بخش کارکنان در یک شهر کوچک تصمیم به رها کردن یک شانس بالقوه در یک کالج آموزش و پرورش در سن 17 بود مملو از خطر است.

اما این نبود که به عنوان یک شگفتی برای کسانی که می دانستند که او بهترین است. به عنوان یک کودک خردسال او را به بازی در اطراف با پدر و مادر خود را’ رادیو ترانزیستور در تلاش برای درک اینکه چگونه آن کار می کرد.

“من هرگز فکر نمی کردم در مورد تبدیل شدن به یک نوآور اما از آنجایی که من یک کودک بود من همیشه نگهداری تکان دهنده شور و شوق برای تکنولوژی به خصوص الکترونیک. مادرم به من گفت که زمانی که من شش سال وجود دارد بنزین موتور پمپ آب در نزدیکی یک مزرعه ماهی من را از نزدیک مشاهده و هر روز لگد کردن سر و صدا در مورد گرفتن که موتور به خانه ما. بود که اولین قطعه از فن آوری است که هیجان زده من,” او می گوید.

به عنوان حس کنجکاوی خود را رشد او شروع به چیدن کتاب های الکترونیک و سرگرمی به تدریج تبدیل به یک عشق عمیق و جاودانه برای این موضوع است.

“من اولین نوآوری اتفاق افتاده و راه برگشت در سال 1991 زمانی که من یک دانش آموز. من تا به حال ساخته شده, باتری-کمتر AM رادیو است که می تواند گرفتن در نزدیکی AM ایستگاه. همکلاسی های من آن را قدردانی و بازی آن را در بین کلاس ها. متاسفانه یک روز معلم ما دیدم دوستان من و من لذت بردن از موسیقی است. او فکر ما را فریب دهد در اطراف و اتلاف وقت. او بدحجابی من و ضرب و شتم ما را با یک چوب. اما در عرض چند دقیقه او متوجه من ساخته شده بود آن را با استفاده از مهارت های نوآورانه و عذر خواهی کرد” او می گوید.

پس از ترک PU او پرسید چند از دوستان خود که تا به حال موفق به حضور در دانشگاههای خارج از کشور ارسال به سراسر چند کتاب های الکترونیک در حالی که کشاورزی از طریق اینترنت به معدن مواد اضافی. Rishikesh خواندن همه چیز او می تواند دست خود را بر روی. کمی او را می دانم که یک روز شور و شوق خود را به صورت الکترونیک خواهد یک روز صرفه جویی در زندگی در زمان بلایای طبیعی است.

For the story.
Rishikesh CS (سمت چپ) و در داخل سیم برق سنجش دستگاه (سمت راست). (منبع: Facebook & NIF)

فاجعه نوآوری

واقع در میان زیبا افتاده ریشیکش وطن از Muhamma شاهد متعدد هیئت مدیره فجایع و اتفاقات ناگوار است.

در سال 2002 یک چنین تراژدی در محل در محله هنگامی که یک قایق واژگون. آنچه او انجام داد این بود که توسعه اولیه تشخیص سنسور در پایین قایق است که می تواند کمک به کسانی که در آن سنج سطح آب مطلع نگه داشتن آنها و ارسال سیگنال های بی سیم.

سریع به جلو ده سال بعد و این شهر گرفتار در حالت وحشت در مورد چه اتفاقی خواهد افتاد اگر پیری Mullaperiyar سد را پشت سر هم. کارشناسان به نام های طولانی برای آن decommission به دلیل پیری ،

“تنها دولت آگاه است اگر چنین فاجعه رخ می دهد—آنها را به دستگاه ها و داده ها برای اندازه گیری هر ورودی خطر است. در ضمن مردم ساخته شده به صبر کنید تا زمانی که یک هشدار قرمز اعلام شده است به می دانم که اگر آنها در هر گونه مشکل واقعی است یا نه. من سعی کردم به مقابله با این ساختمان کوچک بی سیم ارتعاشی دستگاه است که می تواند مورد استفاده توسط مردم عادی است. البته این نمی تواند کمک به شما در جلوگیری از یک فاجعه است. اما اغلب بزرگتر خطر زمانی است که یک ساختمان فرو می ریزد و بر روی مردم بی گناه. بنابراین مردم باید از این فرصت برای تخلیه آنها را قبل از آن خیلی دیر است,” او گفت: Edex زنده در گفتگو منتشر شده در اکتبر 2019.

این نوآوری است که او را در سراسر کشور توجه شد و با الهام از یکی دیگر از تراژدی.

“در سال 2010 ساخته شده و یک سیم فشار قوی برق آشکارساز (11kv, 66kv, 110 kv 220kv). با استفاده از این دستگاه ما می توانید بررسی کنید که آیا قدرت خطوط فعال هستند (live) یا نه” او می گوید بهتر از هند است.

ارتقاء

“ناگهانی مرگ از دوستان خود را که lineman در دولت برق مدیره با توجه به شوک الکتریکی در حالی که کار بر روی 220V خط (قدرت که رسید از طریق 11kv فیدر خط) در سمت چپ او در مبهوت. پس از آن بود که او فکر ساخت یک دستگاه است که می تواند به جلوگیری از چنین حوادث در آینده است. مرسوم کوچک تست استفاده می شود برای تشخیص جریان الکتریکی مستقیم با بدن انسان تماس بگیرید. Rishikesh آمده است تا با دستی برق دستگاه حساس است که جمع و جور قابل حمل و سبک وزن است. این دستگاه بی سیم است و می تواند حس جریان الکتریکی تا 11 کیلو ولت از 11 متر به دور از (این) زمین است. آن را می توانید بررسی جریان الکتریکی در ترانسفورماتور و پنهان سیم بیش از حد می گوید:” این توضیحات توسط ملی نوآوری بنیاد ملی ابتکار برای تقویت مردمی نوآوری های تکنولوژیک و دانش سنتی

اندازه گیری 8 متر طول دارد و یک دکمه بر روی دستگاه شما می توانید کلیک کنید و یک بوق به شما هشدار خواهد داد که آیا آسیب دیده برق خط هنوز قدرت در حال اجرا را از طریق آن. Rishikesh برنده ملی نوآوری بنیاد جایزه در سال 2015 دریافت کرد که او از پس از آن شماری از تاجران میوه. این جایزه با توجه به اصلی نوآوران در مردمی که هیچ آموزش عالی مدارک.

اما وجود دارد بیشتر به آمده است.

دو سال بعد او را در آن هنگام چهار نفر در خطوط راه آهن عبور Eramalloor ایجاد کرد که یک قطار در حال اجرا بر روی یک موتور الکتریکی زد بیش از آنها را. روشن و نه یک منحنی تیز روستاییان در دو طرف هرگز آن را شنیده آینده.

آنچه او انجام داد این بود که ساخت یک فرستنده بی سیم است که می تواند رله اطلاعات از یک قطار در حال عبور از هر پنج ثانیه بر اساس سیگنال های آن را دریافت از قطار.

با اینحال او را مهم ترین نوآوری وارد سال گذشته و این خطاب عمده نگرانی های ایمنی.

For the story.
Rishikesh نشان دادن دستگاه خود را به رئیس جمهور سابق از تاجران میوه.

صرفه جویی در زندگی

بسیاری از مردم در کشور از دست داده اند و زندگی خود را در فصل بارانی به عنوان یک نتیجه از برق پس از خطوط قدرت ضربه محکم و ناگهانی و سقوط بر روی زمین.

در تلاش برای پرداختن به این نگرانی ریشیکش اختراع شده است یک دستگاه است که با استفاده از سیگنال های بی سیم به طور خودکار ضربه محکم و ناگهانی عبور از برق هنگامی که قدرت خط crashing پایین می آید.

صحبت های جدید هندی, بیان, او می گوید: “این دستگاه می توان ثابت در هر دو به پایان می رسد از برق خط. یک گیرنده می تواند ثابت نزدیکی ترانسفورماتور واحد و یک فرستنده می توان ثابت در پایان خط. زمانی که خط قطع می شود, گیرنده دریافت خواهد شد یک سیگنال از فرستنده در عرض چند ثانیه و ترانسفورماتور به طور خودکار قطع می شود. واحد مونتاژ می تواند برای کمتر از 5000 تومان.”

در حال حاضر ثبت اختراع خود را در گفت دستگاه در حال پردازش و در نتیجه بسیار مشتاق به اشتراک گذاشتن هر گونه اطلاعات بیشتر. اما دولت کرالا برق مدیره (KSEB) ابراز علاقه واقعی در اتخاذ دستگاه خود را.

For the story.
Rishikesh ارائه دادن.

فراتر از نوآوری

Rishikesh کار نیست و صرفا محدود به هیجان انگیز نوآوری ها و اختراعات. او باعث شده است که دولت مورد حمایت کمپین در شهر خود که تلاش برای بهره وری انرژی و حفاظت از محیط زیست.

خود را در ورودی که شامل ارائه مشاوره به ساکنان عاقلانه مصرف کننده قدرت بازی بخشی در کمک به این شهر دریافت ساعت برق در زمانی که بار ریختن یک اتفاق معمول در دولت است. او نیز انجام مبارزات در حفاظت از انرژی با مدارس و پلیس محلی و دیگر گروه خودیاری نیز هست.

در بسیاری از ریشیکش است که نه فقط علم بلکه از مردم است. با استفاده از خود را در عمق دانش الکترونیک و میل شدید برای نوآوری او خدمت کرده و آنها را تحسین.

و که نمی کند نیاز به یک مدرک دانشگاهی.


همچنین بخوانید: صفحه اصلی بالای یک خودکار ؟ TN انسان ایجاد کامل کاروان با آشپزخانه و توالت!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>