یک کودک سابق کارگر 22-YO برنده جایزه جهانی برای در حال اجرا رایگان مدرسه برای بچه های فقیر

Neeraj Murmu ذخیره شده 20 کودک از چنگال خطرناک معادن میکا است که در معرض آنها را به بیماری های تنفسی

ارتقاء

On, 1 جولای Neeraj Murmu از Jharkhand اعطا شد با دیانا جایزه سال 2020 از طریق مجازی و مراسم خود را برای مبارزه با کار کودک.

“آموزش استفاده از هیچ به من اگر من نمی توانم به اشتراک گذاری آن با دیگران است. آن آموزش و پرورش است که کشیده من از میکا معادن و کار کودک. برنده های معتبر دیانا جایزه تنها یک یادآوری است که من به دو تلاش من در آموزش محروم به طوری که آنها نمی رفتن را از طریق آنچه که من از طریق رفت” 22 ساله از گیریدیه را Duliyakaram ایجاد کرد می گوید بهتر است هند.

دیانا جایزه در سال 1999 تاسیس شد و به افتخار کسانی که نشان داده اند نمونه کار انسان دوستانه. Neeraj یکی از 23 جوان هندی که آن را دریافت کرده است این سال است. او حتی شروع یک مدرسه رایگان برای کودکانی که نمی تواند آن را تقبل کنند.

برنده جایزه صلح نوبل Kailash Satyarthi تایید این خبر در توییتر و مورد تحسین قرار گرفته Neeraj که آزاد شد از قید کار کودکان توسط کایلاش بنیاد ده سال پیش.

“چه یک لحظه افتخار برای من و سازمان و هند! پسر من Neeraj Murmu برنده معتبر 2020 دیانا جایزه برای نمونه کار در آموزش و پرورش است. او یک کودک کارگر در خطرناک میکا معادن تا سال 2011” کایلاش گفت.

Neeraj Murmu

پس از او نجات Neeraj به دنبال نقش خود مدل و ‘نجات’ به راه اندازی یک مدرسه محلی برای کودکان در روستای خود در سال 2018 است. در دو سال آخر خود را در مدرسه ‘Kailash Satyarthi) به تحصیل بیش از 200 کودک فقیر و نجات 20 کودک کارگران از شغل خطرناک از معدن میکا.

فرار از فاجعه بار اشغال

Neeraj متولد شد در یک فقیر قبیله ای خانواده که در آن یک وعده غذایی پخته شده بود به اشتراک گذاشته شده توسط یک خانواده هفت در طول روز است. در روز خوب, Neeraj و خواهر و برادر خود را رو دو وعده غذا.

خود کشاورز-پدر تنها نان بگير تا Neeraj شروع به کار در سن نه. در ضمن مادر او کند کار معدن.

در چنین محروم شرایط رفتن به مدرسه از سوال بود و تنها گزینه بود ‘خانواده معدن’ است که بسیار معمول است در بخش هایی از Jharkhand و بیهار. کودکان و والدین حفر معدنی است که می افزاید: درخشش در لوازم آرایشی و رنگ ماشین.

“از آنجا که کودکان باید قاب کوچک و کوچک دست آنها به راحتی می توانید رسیدن به باریک شفت معدن برای مرتب کردن کوله میکا تکه. پدر و مادر از ذهن نیست قرار دادن زندگی فرزند خود را در معرض خطر به عنوان طولانی به عنوان آنها پول می گوید:” راجو سینگ. او در گفتوگو با بال میترا گرم (دوستدار کودک ایجاد کرد) برنامه آغاز شده توسط Kailash Satyarthi کودکان بنیاد (KSCF) در دهه 1960 در سراسر هند برای پایان دادن به کار کودکان. برنامه گسترش آگاهی در مورد کار کودکان و والدین کمک می کند تا ثبت نام کودکان خود در مدارس.

کودکان نیز در معرض آسیب ریه و بیماری های تنفسی از استنشاق گرد و غبار. اغلب افراد زیر سن قانونی مرگ پس از غرق شدن در آوار. همانطور که در سال 2016 رویترز گزارش کودکانی که فوت در معادن گزارش نشده است و برای پایین آوردن میزان مرگ و میر. Neeraj است در میان هزاران نفر از کودکان بودند که به سرقت از دوران کودکی خود را گذراند و روزهای اولیه خود را در excavating مواد خام است.

زمانی که KSCF آمد به Duliyakaram Neeraj یکی از معدود شانس کودکانی که پدر و مادر را درک خطرات و ثبت نام او در مدرسه دولت.

شروع یک ماموریت

Neeraj بستری شد به کلاس هشت. او سهام “پدر من یک کلاس شش ترک تحصیل و او به من آموخت اصول. مدرسه بود که دنیای جدیدی برای من که در آن من دوستان ساخته شده بود اواسط روز وعده های غذایی و البته یک آموزش مناسب. من دوران کودکی من است.”

آن را احتمالا برای اولین بار است که او تا به حال بیش از یک وعده غذایی در یک روز و بازی با کودکان هم سن و سال خود.

متوجه اهمیت آموزش و پرورش او سوگند یاد او را به جلو حمل کایلاش ماموریت. سفر راحت نیست. از شکست در امتحانات او رفت و در کلاس های خود کار راه خود را با مطالعه بر روی خود را با صداقت و فداکاری است.

پس از اتمام تحصیل خود را Neeraj نقل مکان کرد به چنای برای دیپلم در رشته مهندسی در یک بورس تحصیلی ارائه شده توسط یک سازمان غیر دولتی. اما او تا به حال به رها کردن در سال دوم در سال 2017 با توجه به مسائل مربوط به سلامت.

او رفت و برگشت به روستای خود و خود را به اتمام متوسط بخش خصوصی بدون هدایت اضافی. این کار به او اعتماد به نفس برای شروع یک مدرسه یک معلم اعتصاب در اطراف این زمان رو به رویای خود را.

“با توجه به یک معلم در حمله به یک مدرسه دولت بسیاری از دانش آموزان تا به حال به رها کردن و صرف زمان بیشتری را در معادن. بعضی از آنها مستعد ابتلا به کودک کار. من اجاره یک اتاق در یک روستایی خانه و شروع مدرسه من با یک تخته سفید می گوید:” Neeraj که به دنبال لیسانس خود را در علوم سیاسی از Indira Gandhi National Open University.

او می شود در مدرسه برای کلاس 1-8 با خواهر خود که همچنین تحصیل در رشته هنر و اچ. مدرسه ندارد نیمکت اما سه نفر تعیین شده است نگه داشتن شتاب رفتن. Neeraj در حال برنامه ریزی برای درخواست گواهی ثبت نام مدرسه خود را با دولت مدیره.

برای حفظ خود Neeraj طول می کشد خصوصی شهریه.

نجات کودک کارگران & برنامه های آینده

Neeraj پیوست Bal میترا گرم در سال 2013 شده است و یک عضو فعال پس از. او را نجات داده است 20 افراد زیر سن قانونی از چنگال کودک کار با Raju است که مربی خود را.

از متقاعد کردن پدر و مادر در مورد چگونه آموزش و پرورش می تواند کمک به خانواده به مشاوره کودکان که قرار دادن زندگی خود را در خطر ناچیز مقدار Neeraj شده است گسترش آگاهی و ثبت نام این کودکان در مدرسه خود را.

در حال حاضر که روستای خود را تبدیل به کودک پسند Neeraj و تیم متمرکز در روستاهای دیگر در این منطقه است.

تحت تاثیر تلاش های خود را به دولت های محلی سران پیوست او در مبارزه خود را. “گاهی اوقات روستاییان به من منجر شود و در مورد یک کودک کار در معادن به جای رفتن به مدرسه. هدف ما برای رسیدن به این سطح از آگاهی در همه جا” می افزاید: Neeraj.

آن است که حمایت از خانواده و روستاییان و امکان سنجی مانند دیانا جایزه است که نگه می دارد Neeraj انگیزه در خود را الهام بخش تلاش بنابراین آنچه که در آینده برای او ؟

ارتقاء

“پس از تکمیل BA, من می خواهم برای تکمیل B. Ed طوری که من می تواند باز بیشتر مدارس و به یک زندگی جدید به کودکان محروم” می گوید: Neeraj. او آرزوهای خود را به مطالعه بیشتر و قصد ندارد برای جلوگیری از تحصیل و آموزش تا آخرین نفس خود را.

شما می توانید در تماس با Neeraj در [email protected]

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>