80-YO زن ایجاد 500-گیاه جنگل شهری در قلب چنای!

“من 16 سال از زمانی که من ازدواج کرده بود و نقل مکان به چنای با شوهرم. از آن به بیش از 500 گیاهان در این خانه شده است کاملا یک سفر است.”

یک ضخامت تاج پوشش درختان سپر ورودی Saroja Thiyagarajan خانه که واقع شده است در گوشه ای از آنا نگر ب بخش چنای.

ارتقاء

اولین چیزی که یک اعلامیه در هنگام ورود به مکان است که با شکوه نمای ساختمان پوشش داده شده با شاخه و سرخ رنگی جنگل شمعدانی—یکی از اولین گیاهان گلدار.

سپس برکه نیلوفر آبی با ماهی های رنگارنگ و سفید نیلوفرهای آبی (نیمفیا nouchali) در ورودی به شما خوش آمد. از گونه های منحصر به فرد از ترش و adenium تزئینات باغ منطقه به repurposed کشاورزان از کوزه و لیوان های حلق آویز از ایوان کوره هر گوشه یک جشن برای چشم.

این یک نتیجه زیبا از 16 سال کار سخت و صبر است. و آن را همه آغاز شد و تقریبا 60 سال پیش هنگامی که او آمد به چنای بعد از عروسی خود را.

“من 16 سال از زمانی که من ازدواج کرده بود و نقل مکان به چنای با شوهرم. در زمان ما ماندن در نزدیکی ICF (جدایی مربی کارخانه) مستعمره و در فضای محدود وجود دارد, من موفق به رشد کوچک گیاهان گلدانی. از آن به بیش از 500 گیاهان در این خانه شده است کاملا یک سفر می گوید:” 80 ساله Saroja به بهتر از هند است.

باغ ملکه آنا نگر چنای

متولد در Keezh ولور نزدیکی نگپتینم تامیل نادو Saroja سهام چگونه او یک نما سبز در طول سال.

“من در یک خانواده هایی که ریشه در خاک کاملا به معنای واقعی کلمه. پس عشق برای کشاورزی و همه چیز سبز اجرا می شود در ژن من. به علاوه من تا به حال شهریه معلم که اعتقاد بر این است که آگاهی در مورد محیط زیست بسیار مهم بود برای تکمیل آموزش و پرورش, پس, او به طور منظم درگیر من در باغبانی. من فکر می کنم که چگونه من علاقه به رشد را به یک شور بسیار قوی است که آن را به نوعی تعریف می کند که من امروز می گوید:” هشتاد ساله.

در طول سال های شور رشد و شوهر شروع به دریافت بیشتر درگیر.

ارتقاء

“پس از بازنشستگی او از من خواست تا آن را به طور جدی. هر ماه ما را تخصیص یک مقدار مجموعه ای از پول برای گیاهان است. من می خواستم برای نگه داشتن در حال رشد و یادگیری بیشتر در مورد گیاهان. و به همین دلیل شروع کردم به سالانه گاردن پارتی برای به اشتراک گذاشتن بحث و گسترش آگاهی بیشتر در مورد شهری باغبانی” می افزاید: Chennai ساکن ،

امروز او در میان شناخته شده کارشناسان باغبانی در منطقه و برجسته عضو آلی تراس باغبانی (OTG) یک گروه متشکل از علاقه مندان به باغبانی ارگانیک تشکیل شد تقریبا از یک دهه پیش با هدف گسترش اطلاعات ارزشمند در مورد تکنیک های آلی کشاورزی و باغبانی.

“من هرگز احساس تنهایی به دلیل از گیاهان من”

Saroja اشاره می کند که او بیش از 100 گونه از adenium, 10 گونه از سبزیجات و سبزی bonsais گل سرخ و 20 گونه از عصاره گیاهان.

دید از فضل طبیعت هر وقت دانش آموزان و حتی گاهی اوقات معلمان از مدارس محله آمده به جمع آوری افتاده ترش گل برای کلاس گیاه شناسی; او باعث می شود مطمئن شوید که آنها می آیند در داخل و یک تور از خانه سبز. او همچنین راه اندازی کمپوست بخش در خانه او است که با استفاده از مرطوب زباله و باغ زباله به کود آلی برای گیاهان است.

“گفتن و آموزش به مردم در مورد گیاهان همچنان به تحریک من” او فریاد می زند. در سال 2015 Saroja اهدا شد تامیل نادو باغبانی وزارت جایزه برای کمک به باغبانی. بعد از آن در سال 2019 نیز او موفق به دریافت لاکشمی آلی جایزه آنا دانشگاه.

“شوهر من گذشت در سال 2012 و تمام فرزندان من در حال حاضر زندگی در نقاط مختلف کشور است. اما من هرگز احساس تنهایی به دلیل از گیاهان است. من می دانم که آنها همیشه وجود دارد خواهد بود برای من” او نتیجه می گیرد که با یک لبخند.


همچنین بخوانید: 11-YO Girl باعث می شود کشاورزان از ضایعات بطری های پلاستیکی را اهدا 1000 تا کنون!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>