“هنگامی که شما از آن آویزان شما می تواند به رشد هر چیزی. بنابراین ما آغاز شده با سبزیجات برگ سبزی و گوجه فرنگی می گوید:” Rajeshvaran خود آموخته هیدروپونیک شهری کشاورز. #UrbanGarden

ارتقاء

“Few چیزهایی که به عنوان رضایت بخش به عنوان برداشت میوه های تازه یا سبزیجات از باغ خود را برای آماده سازی یک وعده غذایی” مشاهده مادورای مبتنی بر DD Rajeshvaran که خود را آغاز کشاورزی شهری سفر در سال 2016 شد و یکی از چند شهر به آزمایش و کامل تکنیک رشد محصولات کشاورزی بدون خاک از طریق هیدروپونیک.

“هیدروپونیک است که واقعا یک برکت و رحمت برای مناطقی که لازم نیست یا به اندازه کافی آب یا خاک حاصلخیز برای کشت” او می افزاید.

چهار سال پیش septuagenarian راه اندازی یک اینده خاک کمتر و محدود مبتنی بر آب هیدروپونیک گلخانه در تراس (که اقدامات 800 متر مربع) از خانه اش در Vishwa Shanti نگر با کمک همسرش گریس راجش. او رشد می کند بیش از 20 گونه از میوه ها و سبزیجات بدون خاک صرفا با شناور ریشه های خود را در داخل یک لوله از gurgling معدنی حاوی آب است.

ارتقاء

راه اندازی پروژه رویایی

در سال 2010 Rajesvaran یک تاجر برخورد با الکترونیک و انرژی خورشیدی تجهیزات تصمیم به گسترش کسب و کار مواد غذایی و افتتاح چند رستوران های زنجیره ای در سراسر شهرستان. مشتاق درگیر شدن در تمام مراحل آماده سازی مواد غذایی, او در بر داشت خود را کشیده به باغ شهری است.

“من همیشه صد در صد در هر کاری که من انجام دهد. و باغبانی بود که همیشه بسیار نزدیک به قلب من. کسب و کار مواد غذایی ارائه شده افزایش است که مورد علاقه و شروع کردم به منبع بهترین دانه مواد خواندن در بهترین روش های کشت به کمک من ساخت, سبز, دانش,” او اضافه می کند.

ارتقاء

این ایده را دنبال هیدروپونیک بود و در واقع یک شانس روبرو می شوند.

“در طول یک borewell پروژه را در خانه من متوجه کیفیت آب در اینجا بسیار بد است و در بالای آن نیز وجود دارد که کمبود. این وضعیت باعث شد من برای پیدا کردن یک راه از کشت محصولات کشاورزی با استفاده محدود از آب که زمانی که من آمد در سراسر چندین تکنیک های جالب خودکار از خاک کمتر رشد مانند هیدروپونیک aquaponics و aeroponics. من zeroed در هیدروپونیک—آن را در حال حاضر بسیار رایج در آمریکا و اسرائیل و آغاز تحقیقات من برای کمک به این روند مثبت در هند می گوید:” Rajeshvaran که پس از آن اقدام به راه اندازی سیستم هیدروپونیک در تراس و نام این پروژه در جنوب چشمه هیدروپونیک.

در حالی که او می توانست انتخاب هیدروپونیک تکنیک های مانند باتو سطل یا هلندی سطل سیستم و یا حتی یک سطل آب های عمیق سیستم Rajeshvaran تصمیم به استخدام یک روش پیچیده تر است شناخته شده به عنوان مواد مغذی فیلم تکنیک (NFT). این شامل مخلوط کردن از 16 نوع محلول در آب و خرد و کلان مواد مغذی و عناصر در اقدامات مختلف.

“اعتقاد بر این است که سبزی ها ساده ترین راه برای رشد از طریق هیدروپونیک, اما هنگامی که شما از آن آویزان شما می تواند به رشد هر چیزی. بنابراین ما آغاز شده با سبزیجات برگ سبزی و گوجه فرنگی می گوید:” Rajeshvaran است که تا حد زیادی خود آموخت.

مطمئن نیستید در مورد اول عملکرد Rajeshvaran و همسر او اختصاص داده شده بعد از چند ماه مراقبت از گیاهان است. کار خود را از عشق در نهایت با مته سوراخ کردن میوه زمانی که خود را هیدروپونیک مینی مزرعه استقبال اول آن شورش از رنگ های قرمز و سبز فقط در چهار ماه.

رو با موفقیت Rajesvaran شروع به رشد داخلی و خارجی انواع مانند اسفناج, نعناع, مارچوبه, کرفس, قرمز و سبز, کاهو, جعفری, bok choy انگشت خانمها بادنجان, گوجه فرنگی, لوبیا, هندوانه و خیار. او رشد می کند بیش از چهار رقم گوجه فرنگی از جمله گوجه فرنگی گیلاس و عجیب و غریب نژاد مانند San Marzano از ایتالیا (همچنین به عنوان شناخته شده گوجه فرنگی آلو) و پسر بزرگ از انگلستان (بزرگتر و روشن تر red; بزرگ برای سالاد).

در حال حاضر او منتظر است پس از برداشت بسیار سودآور انواع خیار از هلند آمده است که با تنها گل زن و وعده عملکرد بالاتر از انواع دیگر است.

L به R: خیار بادنجان & کلم بروکلی

“این روش با استفاده از 90 درصد آب کمتر از حد معمول اما این فقط در مورد غلبه بر کمبود آب و یا زمین محدودیت های هیدروپونیک نیز کمک می کند تا گیاهان رشد بسیار سریع به عنوان ریشه در حال حاضر نیازی به جستجو برای مواد مغذی در خاک و نه آنها برای مبارزه با آفات و یا اشکالات در خاک است. همچنین مشکل وجین حذف شده است در این روش و گیاهان رشد می کنند تا به هر ارتفاع و حداکثر عملکرد. مثلا من گوجه فرنگی گیاهان رشد حدود 10 فوت قد ارائه یک سپر عملکرد. با برنامه ریزی دقیق در واقع می تواند رشد تقریبا یک هزار گیاهان در یک فضای محدود و 500 متر مربع با استفاده از این سیستم” توضیح می دهد که Rajeshvaran.

غلبه بر موانع به تجاری سازی

Rajeshvaran جنوبی چشمه هیدروپونیک پروژه آغاز شده به عنوان یک سرگرمی و به زودی فارغ التحصیل شد و به یک آزمایشگاه شخصی به درک پیچیدگیهای رشد مواد غذایی را از طریق هیدروپونیک. این سفر آمد با سهم عادلانه خود را از چالش است.

صحبت کردن در مورد این سکسکه او می گوید: “کنترل دما بسیار مهم در هیدروپونیک. در یک محل به عنوان گرم به عنوان مادورای است که یک چالش بزرگ ما تا به حال برای غلبه بر با نصب یک عایق حرارتی و سیستم کنترل دما در گلخانه. موضوع دیگری با این سیستم به حفظ گردش آب در تمام زمانها. اگر پمپ نتواند با توجه به کاهش قدرت و یا دیگر مسائل فنی کل محصول را در ظرف در ساعت. اما با فن آوری های پیشرفته است که اجازه می دهد تا یک سیستم زنگ خطر مانیتور متصل به گوشی های هوشمند این می تواند اجتناب شود. به علاوه ما در مورد ما اجرا کل سیستم در خارج از شبکه انرژی خورشیدی به عنوان بقیه از خانه و برق نگه داشته است در بازگشت به بالا.”

Rajeshvaran سیستم قابل اجرا بر روی 600 وات نیروگاه خورشیدی اجازه می دهد برای موتور به طور مداوم اجرا برای اکسیژن در لوله ها با کمک چهار طرفداران کوچک در داخل محوطه. او با استفاده از به طور منظم آبیاری لوله به صورت مداوم گردش آب غنی شده با مواد مغذی برای گیاهان ریشه. با یک بار هزینه تومان 4 لاخ های NFT هیدروپونیک سیستم طراحی شده است برای ارائه کنترل کامل دما و رطوبت, تغذیه, CO2 و نور و محیط رشد برای تولید کنندگان.

“بر خلاف باور یک سیستم هیدروپونیک است و نه آسان برای حفظ به عنوان یک بار تنظیم تاسیس شده است, همه شما باید انجام دهید این است نگه داشتن آب شیمی متعادل و صحیح ترکیبی از مواد مغذی ارائه دانه و حفظ صحیح pH آب است. به علاوه پس از هر برداشت آن مهم است برای تمیز کردن لوله ها” می افزاید: Rajeshvaran که در حال حاضر آموزش دیده بیش از 15 علاقه مند شهری تولید کنندگان در روش خود را دارد.

او ایجاد یک استارتر کیت تومان ارزش 3800 و تاریخ و کیت به ارزش 10 ، 000 تومان برای مبتدیان به امید درو مزایای هیدروپونیک.

در حالی که استارت این کیت شامل یک 20 لیتری سبد پلاستیکی با پوشش سینی پمپ هوا اکسیژن آب TDS متر برای چک کردن سطح مواد مغذی و مواد مغذی محلول در آب به چهار گروه تقسیم از راه حل های کارشناسی ارشد, انواع دانه ها و گلدان برای ایجاد نهال; تاریخ کیت مینیاتوری آب در گردش سیستم.

تا به حال او فروخته است بیش از 60 قطعه از کیت (عمدتا به دوستان و خانواده) و امیدوار است به مقیاس-تا هنگامی که وضعیت به حالت عادی برمی گرداند.

“پس از چهار سال کار سخت من هنوز هم احساس می کنم مثل من در یادگیری چیزهای جدید هر روز و امیدوارم پس از آرام شدن اوضاع من می توانید شروع فاز 2 از پروژه رویایی با در نظر گرفتن آن به مردم و کمک به آنها را در آغوش این تکنولوژی پایدار در حال رشد است. این آینده است,” او به این نتیجه میرسد.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im