این که آیا شما در حال پخت کوکی ها و یا ساخت چهار نان در اینجا چیزی است که آن را همه خوب است – بدون گلوتن.

منf شما تشخیص داده شده است با بیماری سلیاک و حساسیت به گلوتن و یا به دنبال یک رژیم غذایی سرخپوشان این است برای رفتن به مورد علاقه شما. بیشتر از آنچه ما خوردن مقداری از آرد را در آن; شروع از نان به دسر.

برای uninitiated گلوتن پروتئین موجود در گندم و تریتیکاله که آشنایی ارتجاعی به خمیر هنگامی که آن را با آب یا هر مایع دیگر. فاقد گلوتن و آرد همزمان بیشتر تغذیه و سلامت ارزش.

با توجه به آنچه در دسترس است به شما در اینجا برخی از بالا فاقد گلوتن آرد جایگزین که شما می توانید خود را مبادله گندم یا آرد تصفیه شده با. آنها خوشمزه و مغذی و فوق العاده همه کاره است.

1. سیاه آرد برنج

gluten-free flour

به صورت محلی منابع از شمال شرقی و شناخته شده به عنوان آنتی اکسیدان, سیاه, آرد برنج نیز طبیعی سم زدا و منبع خوبی از فیبر. آن را بزرگ برای بیماران دیابتی پس از آن شامل Cyanidin 3 گلوکوزيد است که کمک می کند تا تعادل سطح قند خون. بنابراین اگر شما یک دندان شیرین و نمی تواند انجام دهد بدون دسر سیاه و آرد برنج را می توان مورد استفاده برای ایجاد لذیذ, کیک, کیک های شکلاتی و halwas.

2. آرد نارگیل

coconut flour recipe

ساخته شده از خشک نارگیل, نارگیل آرد است که نه تنها خوشمزه است اما سرشار از فیبر حمایت از هضم و بهبود سوخت و ساز بدن. این شهر همچنین دارای شاخص گلیسمی پایین نگه داشتن سطح قند خون خود را در چک. اگر شما به فکر تعویض خود را از آرد تصفیه شده در حالی که پخت کوکی, کیک های شکلاتی, یا, کیک, آرد نارگیل می تواند یک جایگزین بزرگ است.

3. آرد جو دو سر

gluten-free flour

ساخته شده با پایه غلات جو و آرد جو در هنگام تعویض با آرد همه منظوره در حالی که پخت نتایج در یک chewier, crumblier بافت. Chock-full با محلول فیبر و آنتی اکسیدان ها, آرد جو دو سر دارای مزایای بهداشت و درمان است که در آنها محافظت در برابر بیماری های قلبی و کاهش سطح قند خون. آنها همچنین پشتیبانی از سوخت و ساز بدن و کنترل وزن که شامل به طور منظم در رژیم غذایی است.

4. آرد نشاسته کاساو یا مانیوک

gluten-free flour

ساخته شده از نشاسته مایع استخراج شده از این گونه گیاهان, ریشه, آرد نشاسته کاساو یا مانیوک استفاده می شود در حالی که ساخت کوکوی چهار نان پودینگ و کلوچه. همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان قوام دهنده در سوپ و سس و کیک از آن را ندارد متمایز طعم یا مزه خاص خود را دارد. آن نشاسته مقاوم مطالب مرتبط با بهبود حساسیت به انسولین و کاهش سطح قند خون و دیگر دستگاه گوارش مزایای.

5. گل تاج خروس آرد

gluten-free flour

با خاکی دیوانه طعم گل تاج خروس یا rajgira آرد بیشتر استفاده می شود برای پخت و باید همراه با دیگر آرد برای سازگاری بهتر. می توان آن را مورد استفاده برای ساخت چیپس پای يافته و انواع نان. آن را فوق العاده غنی از ضروری فیبر و پروتئین و ریز مغذی مانند منگنز, منیزیم, فسفر, آهن و سلنیوم است که ترویج مغز و سلامت استخوان.

6. آرد سورگوم

gluten-free flour

همچنین به عنوان شناخته شده hayr آرد این یک منبع بسیار خوبی از فیبر و پروتئین است که به نوبه خود کمک می کند تا سرعت جذب قند. آن را می سازد به بالا-مواد غذایی انرژی و اسیدهای آمینه در سورگوم بر این باور هستند که به راحتی قابل هضم تر از آنهایی که در گندم. این شیرین ملایم با طعم آرد عالی برای ساخت صبحانه کالاهای اساسی مانند dosa, upma و حتی ماکارونی.

7. طبیعی آرد کاساوا

gluten-free flour

بر خلاف آرد نشاسته کاساو یا مانیوک است که ساخته شده از نشاسته مایع استخراج شده از ریشه کاساوا (همچنین به عنوان شناخته شده yucca), آرد کاساوا توسط خشک کردن و پایه کل ریشه. این کربوهیدرات غنی از مواد غذایی است که نگه می دارد شما را برای دیگر فولر در حالی که ارائه گوارشی مزایای. آن را می توان در طیف گسترده ای از مواد غذایی مانند rotis پن کیک و غذاهای پخته شده.

ما می گویند, انواع ادویه از زندگی است. چرا چوب به فقط یک پخت و پز آرد هنگامی که شما می توانید تجربه با بسیاری از?


همچنین بخوانید: 5 دستور العمل های خوشمزه را امتحان کنید با استفاده از فوق العاده مغذی هیمالیا برنج قرمز


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im