7 آسان, راه های طبیعی برای خلاص شدن از قارچ ها و قالب از صفحه اصلی خود این موسمی

در موسمی خانه ما تبدیل شده و زمینه برای پرورش قارچ ها و باکتری ها است که به نوبه خود در محیط داخلی محیط های ناسالم. در اینجا چگونه برای مبارزه با قارچ.

ارتقاء

Even در حالی که موسمی به ارمغان می آورد مهلت از گرما و تبدیل همه چیز در مسیر آن شکوه و پر جنب و جوش سبز, افزایش درجه حرارت قالب به ارمغان می آورد که می تواند خود را آسیب اثاث خانه و لباس. اگر شما زندگی می کنند در یک شهر ساحلی مانند بمبئی که چهره های پی در پی باران های موسمی, آن است که مشترک برای دیوار و لباس و غذا و ظروف به مرطوب باقی می ماند و تبدیل به پرورش زمینه را برای قالب. قالب ها و قارچ ها می توانند رشد در هر نقطه – در مبلمان و اثاثه یا لوازم داخلی, لباس و در لوله های سوراخ دار ترک در دیوارها و سقف. آن است که نه تنها ناخوشایند در نگاه به آن نیز بنادر اشکالات و حشرات است.

قالب اسپور شناخته شده به علت و تشدید آلرژی و شرایط تنفسی مانند آسم. این کپک زدگی درجه و کهنه بوی نیز تاثیر کیفیت محیط داخلی به خصوص در ضعیف تهویه فضاهای.

قالب آسیب گران و دشوار است و برای درست پس از آن بهترین را اقدامات پیشگیرانه قبل از باران های موسمی در مجموعه. اما گاهی اوقات مهم نیست که چقدر محتاط هستید و این اجتناب ناپذیر است که چند مقاله و یا مناطق از خانه خود را جذب خواهد کرد و در قالب موسمی.

در اینجا چگونه شما می توانید مقابله با آن را به طور طبیعی و بدون رسیدن به سفید کننده سخت اسیدهای گران قیمت و یا مواد ضد عفونی کننده.

قبل از مراقبت های موسمی

قبل از موسمی مجموعه در یک decluttering درایو. با افزایش رطوبت در هوا هر مقاله می شود میزبان بالقوه برای قالب. خانه خود را از همه ناخواسته و آیتم های بلا استفاده به خصوص کسانی که ساخته شده از مواد مبتنی بر زیستی. این شامل کتاب های, لباس, مبلمان, مبلمان و کفش و اقلام دکور هستند که در معرض رطوبت است.

بهبود جریان هوا در خانه خود را با اطمینان متقابل تهویه. نگه داشتن پنجره های باز در هر زمان ممکن است به اجازه دهید هوای تازه در. جلوگیری از نگه داشتن مبلمان نزدیک به هم و یا در کنار دیوار و کابینت. نگه داشتن درب های کمد و کابینت باز به اجازه دهید هوا در.

رطوبت ساخت است که بالاترین در آشپزخانه و حمام. نصب اگزوز فن در این مناطق به بخار مستقیم و پخت و پز دود خارج است. مطمئن شوید که برای نگه داشتن پنجره های باز در هنگام پخت و پز و شستن ظروف و یا تصفیوی طبقه. پس از حمام و خشک کف حمام بلافاصله برای جلوگیری از قالب از آسیب رساندن به کاشی های حمام و اتصالات. نگه داشتن درب حمام باز کردن پس از حمام کردن یا تمیز کردن اجازه می دهد تا کف و دیوار تا خشک شود. اجتناب از استفاده از پرده های حمام و ضخامت تشک در حمام در طول موسمی آنها به عنوان حفظ رطوبت و توسعه کپک زدن.

استفاده از رنگ ضد آب رنگ برای محافظت از هر گونه داخل دیوار یا سقف به خصوص مستعد ابتلا به آسیب آب تاول و پوست.

مقابله با مناطق مرطوب در خانه شما: شناسایی نقاط مستعد ابتلا به آب رکود. تعمیر هر گونه نشت لوله ها و AC منافذ; بررسی تحت غرق در اطراف تخلیه و کم ارتفاع فضاهای مانند زیرزمین برای شناسایی ترک و جلوگیری از نشت آب و جاری شدن سیل.

محافظت از foodgrains توسط sun-خشک کردن آنها را بر روی یک بالکن یا تراس قبل از ذخیره سازی آنها را در ظروف مهر و موم شده. خود را نگه دارید و ادویه جات ترشی جات به مدت طولانی خشک مثل آتش و خورشید-خشک کردن آنها قبل از باران در تنظیم و سپس ذخیره آنها را در ظروف مهر و موم شده. حفظ کمتر-استفاده از ادویه جات ترشی جات با نگه داشتن آنها را در یخچال.

مراقبت در طول موسمی

آیا ترک هر گونه مرطوب موارد دروغ گفتن به اطراف: این که آیا آن است که مرطوب, لباس, حوله, تی کفش یا کیف قالب رطوبت را دوست دارد. مطمئن شوید که برای خشک کردن لباس به خوبی قبل از قرار دادن آنها را در ماشین لباسشویی و یا سبد لباس های شسته شده. جلوگیری از ذخیره سازی کفش در بسته کابینت. بهترین کار این است که به هوا مرطوب موارد زیر فن قبل از ذخیره سازی آنها را دور.

لباس به خصوص کمتر مورد استفاده قرار مستعد ابتلا به حمله قارچ در فصل بارانی. لباس است که شما با دقت آهن برابر و فروشگاه دور شدن آهن ربا برای قارچ. در فصل بارانی, هرگز, فروشگاه لباس زمانی که آنها مرطوب است. محافظت از کمد لباس خود را با ضهمدفرس مانند سیلیکا ژل زغال فعال و دیگر رطوبت گیر است که می تواند به حفظ رطوبت از ساختمان.

اجتناب از شستن بیش از حد بسیاری از لباس در یک بار اگر شما برای خشک کردن لباس های شسته شده خود را در داخل خانه. فضا را شسته اقلام و خشک کردن آنها را در یک تهویه فضا. اجتناب از شستن پرده و ملحفه و پتو و حوله ضخیم در موسمی به جای امید بستن به آنها را خشک و تمیز. خیس کردن لباس در یک ضد عفونی کننده خفیف قبل از قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی.

مهم این است که برای جلوگیری از رطوبت به همان اندازه که ممکن است از ساختمان. پوشش ظروف در حالی که پخت و پز برای جلوگیری از بخار از فرار نمی overwater یا غبار در محیط داخلی و گیاهان و جلوگیری از اجازه دادن به آب ایستاده در سطل یا تجمع در ظروف در سینک.

فروشگاه مواد غذایی در ظروف مهر و موم شده به عنوان آنجا که ممکن است. حفظ بسته های غلات و حبوبات را در فریزر یا یخچال برای یک یا دو روز پس از خرید برای جلوگیری از رشد باکتری. Foodgrains ذخیره شده در پلاستیک توسعه قالب سریع تر از اگر آنها ذخیره شده در شیشه یا ظروف استیل.

چگونه به خلاص شدن از شر قالب ها و قارچ ها به طور طبیعی

نور خورشید

روزهای آفتابی نادر در موسمی. اما نور خورشید است و یک ضدعفونی کننده طبیعی به طوری که بسیاری از روز هنگامی که خورشید را با خشک کردن و مرطوب کردن ملحفه ها, لباسشویی, تشک, کتاب و کفش در یک نقطه آفتابی باز کردن پنجره ها و نور خورشید خشک و مرطوب foodgrains.

سرکه

گفته شده است که مقطر و سرکه سفید می تواند کشتن 82 درصد از قالب گونه است. به سادگی بریزید و سرکه را در یک بطری اسپری و اسپری آن را به طور مستقیم در mouldy سطح. اجازه دهید آن را برای نشستن یک ساعت تا سرکه جذب شده توسط قالب. سپس با یک قلم مو و آب داغ. تمیز کردن این منطقه با آب داغ و پاک کردن خشک.

برای لباس های خیس mouldy لباس در یک سطل آب گرم که به آن یک فنجان سرکه سفید اضافه شده است. شما همچنین می توانید اضافه کردن سرکه به ماشین لباسشویی خود را به خلاص شدن از شر بوی کپک از لباس و منسوجات.

برای چرم: اول گرد و خاک کردن تمام کپک از کالاهای چرمی است. بعد پاک کردن آن را با یک دستمال آغشته به سرکه. اجازه دهید آن را خشک.

جوش شیرین

شما همچنین می توانید با استفاده از سرکه در ترکیب با جوش شیرین برای بهبود اثربخشی آن است. جوش شیرین بپاشید بر روی یک mouldy پچ یا اسپری محلول 1 قاشق چای خوری جوش شیرین و 2 فنجان آب داغ به طور مستقیم در قالب. اجازه دهید آن را برای نشستن یک ساعت قبل از شستشو با برس و شستشو کردن باقی مانده است. به منطقه نهایی اسپری سرکه برای ضد عفونی کردن آن و جلوگیری از رشد مجدد. پاک کردن خشک.

چریش

آن خواص ضد قارچی را چریش بزرگ برای نگه داشتن قالب ها و قارچ ها به دور است. آن را نیز یک راه موثر برای جلوگیری از لباس خود را از کنه و بید کاغذ هجوم و خلاص شدن از شر کهنه بو و بدون ترس از discolouration. قبل از باران مجموعه در خشک حدود 10-15 مجموعه ای از برگ چریش در سایه. سایه خشک شدن حفظ اسانس در برگ و افزایش اثر خود را. خود را ضد قارچی کیسه بسته بندی چند برگ چریش در یک پارچه و قرار دادن آنها را در کمد لباس خود را و قفسه. شما می توانید محل آنها را در میان پشته از لباس و یا در جیب و کت و پیراهن و شلوار در چوب لباسی.

لیمو

5% اسید در آب لیمو باعث می شود آن را خفیف طبیعی عامل سفید کننده و تمیز کننده قالب. آن موثر است قالب دافع برای تعدادی از سطوح – از کاشی های حمام به لباس. برای تمیز کردن mouldy کاشی و طبقه اول شستن ناحیه با آب داغ. شستشو و درخواست آب لیمو به طور مستقیم به قالب قبل از شستشو با یک پد تمیز کاری و یا قلم مو. آن عطر باعث می شود آن را موثر در کپک زدگی-بو کردن لباس های شسته شده ، خیس کردن لباس های خود را در آب گرم را با 1/2 فنجان آب لیمو قبل از شستشو. شما همچنین می توانید اضافه کردن ½ فنجان آب به یک بار از لباس های شسته شده و شستشو با مواد شوینده به طور منظم.

لیمو نیز حذف لکه های کپک روی لباس, اما این اعمال باید با احتیاط از آن سفید کنندگی و می تواند باعث رنگ به محو شدن. بنابراین بهترین استفاده در سفید لباس یا روی لباس با سریع رنگ. مالیدن آب لیمو روی نقاط آسیب دیده. اجازه دهید آن را برای نشستن نیم ساعت قبل از شستشو. متناوبا, خیس خوردن یک تکه پارچه را در آب لیمو و محل آن را بر روی لکه. اجازه می دهد آن را به خیس کردن به مدت نیم ساعت. حذف پارچه و نم نمک به شدت اثر از لیمو. شستشو مورد و خشک به طور معمول.

ارتقاء

یک راه حل از آب لیمو و جوش شیرین و سرکه را می توان مورد استفاده برای تمیز کردن mouldy لوازم خانگی مانند اجاق بلندر و قهوه ماشین آلات.

کافور

کافور با این نسخهها کار به عنوان یک آفت دافع و غیر سمی جایگزین برای نفتالین توپ. همانطور که در مورد چریش را کیسه حاوی چند قرص کافور و برخی از میخک. محل بوکس در کمد لباس خود را, قفسه کفش و یا قفسه کتاب برای محافظت از آنها و آنها را به یک بوی دلپذیر. کافور دود نیز شناخته شده است به شکل یک زنگ پیشگیرانه پوشش و آن را موثر برای جلوگیری از آسیب به ابزار و دیگر مواد معدنی.

نور

قارچ ها و کپک رشد در تاریک و مرطوب مناطق ضعیف تهویه مناسب. تا نوری که اتاق خود را دریافت جایگزین ضخیم و پرده تاریک با مواد سبک و رنگ. شما همچنین می توانید مبارزه با کمبود نور طبیعی در موسمی با نصب یک لامپ در تاریکی فضاهای مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی کمد لباس های شسته شده مناطق و آشپزخانه. نگه داشتن آن روشن برای چند ساعت در روز در باران. گرما و نور تولید شده توسط لامپ می تواند کاهش رطوبت در این مناطق و جلوگیری از قارچ از گرفتن نگه دارید.

مکمل های طبیعی خود را تمیز کردن روال سازگار با محیط زیست غیر سمی پاک کننده از خانه بهتر. آنها سخت در خاک بدون آسیب رساندن به سلامت خود و یا که از این سیاره است. کشف طیف کامل در اینجا.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>