69-YO Padma شری کشاورز ارگانیک ‘گلی’ راه حل ممکن است درایو ملخ دور

“همسایه مزارع رنج می برد 1-2% تخریب حتی به عنوان آنها با روشن کردن آتش و پخش صداهای بلند به درایو ملخ دور. از سوی دیگر مزرعه من دچار کاملا بدون از دست دادن.”

ارتقاء

Since مارس 11 سال 2020 swathes گسترده ای از زمین در هند شده اند حمله ملخ swarms. از راجستان به Madhya Pradesh و حتی ماهاراشترا این آفات باید هدفمند سبزی و پالس محصولات ترک کشاورزان بودند که در حال حاضر در وضعیتی وخیم از تاثیر COVID-19 و متعاقب مستندات را ویران کرد.

هستم Bharia یک گیاه افسر حفاظت از ملخ هشدار سازمان صحبت به بهتر هند در مورد اینکه چرا ارتش از این ملخ به هند آمد و چگونه این یکی از مرگبارترین حملات در اینجا. شما می توانید همه چیز در مورد آن را در اینجا.

در حالی که استراتژی های مختلف که به تصویب رسید برای مبارزه با حشرات یک راه یقین به حفاظت از محصولات کشاورزی از تخریب این است که اسپری آنها را با آفت کش ها مضر. اما برای Chinthala Venkat ردی حیدرآباد بر اساس کشاورز این غیر قابل قبول است.

در سال 2004 او تا به حال توسعه یافته آلی روش برای نگه داشتن ملخ و مانند دیگر آفات به دور از مزارع. در این سال او اهدا شد Padma شری برای خود تکنیک های نوآورانه در افزایش عملکرد مزرعه بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی است.

بهتر هند (TBI) صحبت با ردی در مورد “خاک آفت کش ها” تکنیک و چگونه آن را مفید است که برای حفظ ملخ دور. آنچه او به اشتراک گذاشته بود به سادگی شگفت انگیز است.

خاک: یک راه حل برای کشاورزان گلایه?

ردی متولد شد و به کشاورزان و خانواده و به طور داوطلبانه خود را قطع آموزش و پرورش بعد از کلاس 12 برای تبدیل شدن به یک وقت انگور کشاورز. در سال 1982 وجود خشکسالی در منطقه پس او شروع به حفر چاه به آب بیشتر به زمینه خود را. که ایده یک موفقیت بود و به زودی این آب گل آلود شد و جریان خود را در زمینه.

چند ماه بعد او ديده چیزی عجیب و غریب—زمینه داده بود و یک عملکرد بالاتر حتی اگر خشکسالی شرایط بودند ادامه دارد. آن را طولانی نیست قبل از ردی متوجه شدم که خاک از آب تغذیه انگور و شروع به مطالعه و بررسی چگونگی خاک می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای حفاظت از گیاهان از آفات و حشرات و حتی توسعه یک روش ساده برای این کار است.

یکی از اولین این است برای آماده سازی خاک به عنوان یک تغذیه عامل. که برای یک سنگر حدود 4 فوت عمیق حفر کرده و خاک زیر آن جمع آوری شده است. آن را مخلوط با کرچک, کیک, طبیعی کود نیتروژن و خشک شده در آفتاب. این خاک حفظ شده است تحت کارگران برای استفاده در آینده و معمولا بر روی محصولات اسپری بعد از رقیق کردن در آب کافی به نتایج رضایت بخش.

در آینده به استفاده از خاک به عنوان یک آفت کش ها.

یک Padma شری برنده که نشان می دهد کنترل ملخ حملات با خاک:

telangana organic locust pesticide
ردی (سمت راست) بررسی سلامت خاک است. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Chinthala Venkat Reddy

ردی می گوید TBI “یکی باید درک آناتومی حشرات مانند ملخ به می دانم که چه خواهد شد آنها را جذب کند و آنچه را دفع آنها. ملخ ندارند کبد به طوری که آنها نمی تواند هضم رس مطالب. اگر آنها لازم نیست که هر چیزی برای تغذیه در این زمینه من آنها جلوگیری خواهد شد و deroute.”

روش خود را بر اساس دو روش ساده مشاهدات: چگونه یک ملخ می خورد و جایی که آنها نژاد است. اگر محصولات ارائه هیچ توجهی تغذیه, چرا که آنها حمله آن ؟ “بسیار شبیه به یک ارتش می شود یک گزارش اطلاعات از یک منطقه جدید ملخ اول مطالعه پتانسیل یک مزرعه است. اگر آنها نمی بینم هر یک چشم انداز خوب آنها در حرکت است. اگر آنها نمی, غذا, آنها نمی نژاد” 69 ساله کشاورز سهام.

روش را به خاک و آفت کش ها:

telangana organic locust pesticide
جورج بوش ملاقات ردی در یک دیدار خصوصی به هند است. در سال 2006. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Chinthala Venkat Reddy
  • را 15 کیلوگرم از خاک سطحی (جمع آوری شده از دو اینچ عمق از مزرعه خود را) و آفتاب آن را خشک به طور کامل.
  • را 15 کیلوگرم خاک از چهار پا عمق و خورشید خشک این به طور جداگانه. بهتر است به را از خاک خود را درست و به انجام این روش در ماه های تابستان اوج.
  • 15 کیلوگرم مقدار می تواند متفاوت باشد بسته به نوع محصول و منطقه شما تحت کشت. پس از ردی دارای انگور و مزارع این مقدار کافی است برای او. مطمئن شوید که شما در حفظ این نسبت 1:1.
  • یک بار به طور کامل خشک مخلوط این خاک در 200 لیتر آب.
  • مخلوط آنها را با چوب و سپس اجازه دهید تا مخلوط به حل و فصل برای حدود 30 دقیقه. شما متوجه خواهد شد که این گل تا به حل و فصل در پایین.
  • فیلتر بالا آب را با یک پارچه یا غربال و اسپری و یا نم نم بر روی محصول خود را با یک ماشین و یا با دست. انجام این کار در عرض چهار دقیقه از گل حل و فصل. گل را می توان مورد استفاده مجدد قرار به عنوان یک برنامه ریشه برای محصولات خود را.
  • این اسپری باید انجام شود حداقل یک بار در هر 7 تا 10 روز است. برای سبزیجات و انجام آن هر چهار روز یک بار برای بهترین نتایج.
  • لطفا توجه داشته باشید که شما می توانید خشک خاک به صورت فله و حفظ آن را تحت کارگران و مخلوط آن را با آب دسته ای-با-دسته ای به عنوان در هر نیاز شما. مطمئن شوید که خشک شده خاک نمی آید در تماس با آب یا خاک قبل از اینکه شما قصد استفاده از آن را به عنوان آفت کش ها.

“کشاورزان همچنین می توانید از اسپری آب و خاک در شکل خشک و نم نم و یا توزیع مانند کود. که می چسبد به گیاهان و همچنین موجب صرفه جویی در سم پاش از متراکم” ردی می گوید Telangana امروز.

یک ملخ-روش دفع تحسین کشاورزان:

locust attack india
منبع: Rahul مینا/ توییتر

ردی است که در تماس با صدها نفر از کشاورزان از ماهاراشترا, Bihar, Gujarat, Madhya Pradesh, و غیره. بسیاری از آنها اجرا شده اند این روش و تصویب آن را به دوستان خود. در حالی که او به دست آورد حق ثبت اختراع برای این تکنیک در سال 2012 او خوشحال برای به اشتراک گذاری آن با همکار خود کشاورزان به صورت رایگان.

“این اختراع من نیست. این کشور را اختراع. اگر آن را کمک به کشاورزان و کمک به آن است هند و برای این منظور من خوشحالم برای به اشتراک گذاری آن را با همه” او می گوید TBI.

داش علی Narayan است یک کشاورز ارگانیک از, Madhya Pradesh. در 32 هکتار مزرعه او رشد می کند ماش و گندم و نخود و خردل. سه سال پیش با او آشنا شدم با ردی و پس از 2018 او به اجرا در خاک خود آفت کش ها روش.

“من همیشه پاشیده خاک بر روی محصولات. اما که فقط خاک. ردی گرفته است آن را چند گام جلوتر با گرفتن زیر خاک به معادله و من می توانید نتایج را ببینید. کیفیت عملکرد بالا و بیشتر چه در این سال ملخ حملات نشان داد که چگونه موثر این است که به عنوان یک آفت کش ها. همسایه مزارع رنج می برد 1-2 درصد تخریب حتی به عنوان آنها با روشن کردن آتش و پخش صداهای بلند به درایو ملخ دور. از سوی دیگر مزرعه من دچار کاملا بدون از دست دادن” او می گوید TBI و اضافه کرد که او همچنین می افزاید: برخی از چریش روغن به مخلوط به آفت کش ها و حتی بیشتر موثر است.

اگر شما می خواهید برای اتصال با ردی به درک روش خود را در عمق بیشتر شما می توانید با او تماس بگیرید در [email protected]

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>