600+ دانشمندان ایجاد پلت فرم آنلاین به کم ارزش کردن شایعات در مورد مضر COVID-19

“برخی از مردم در دایره اجتماعی را آغاز کرده اند اجتناب از من به خاطر تحقیقات علمی می رود در برابر آنچه آنها می خواهند به این باور. اما دیگران علاقه مند در به روز رسانی. هر دو نشان می دهد که مردم جذاب است. که نشانه خوبی است برای ما.”

ارتقاء

Since Coronavirus در سراسر جهان صورت گرفت, شما احتمالا دریافت پیام مانند زیر:

“خفاش گسترش COVID-19 و ما باید قطع درختان در مسکن مستعمرات به حذف bat مستعمرات.”
“خوردن non-veg مواد غذایی باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری است.”
“سرخپوستان را بهتر ایمنی در برابر COVID-19.”

“مورد علاقه من است که Coronavirus ساخته شده در آزمایشگاه” آغاز می شود Sandhya Koushika یک دانشمند در وزارت علوم زیستی در تاتا موسسه تحقیقات بنیادی (TIFR), Mumbai.

از مارس 26 او نیز داوطلبانه به عنوان یک جعل شکن—رد کردن شایعات و اطلاعات غلط در مورد COVID-19 دادن به استدلال های علمی, توضیح و شواهد است.

با یک تیم از 610+ دانشمندان تصویرگران مترجمان نویسان و غیره. که در حال کار طرفدار بونو برای یک هدف—برای ارائه اطلاعات صحیح در مورد کوروناویروس و اطلاعات غلط جلوگیری از گسترش.

با هم آنها هستند “دانشمندان هند’ پاسخ به COVID-19 (ISRC).

چگونه دانشمندان کار می کند ؟

Indian Scientists' Response to COVID-19
(L) R Ramanujam (C) Sandhya Koushika (R) Aniket Sule
  • آنها خود را بررسی کنید رسانه های اجتماعی دستگیره برای شایعات/مضر یا مطلع هستند توسط کاربران از طریق ایمیل و یا توییتر. هنگامی که آنها بیش از یک تعداد کمی از این شایعات آنها در مورد آنچه باید همگانی. در طول زمان آنها حتی شروع به پرداختن به سوالات به جای صرفا رد کردن اسطوره ها است.
  • “حدود 15 تا 20 نفر کار بر روی هر سوال یا جعل. ما بحث در مورد همه چیز از شواهد علمی به اصطلاحات. یک نفر می نویسد مقاله می فرستد و آن را به دو واقعیت-چک کردن. آنها ارسال آن به دو نفر که بررسی سهولت خواندن و مراجع است. در هر نقطه بر بحث–حتی استفاده از کلماتی مانند ممکن است و یا می توانید به عنوان مثال” Sandhya می گوید TBI.
  • هنگامی که مقاله های تایید شده در آن آپلود شده است در وب سایت خود.
  • “برای یک layperson یک مقاله طولانی ممکن است به عنوان جذاب به عنوان یک دادهنمایی. بنابراین ما در حال حاضر یک تیم از تصویرگران و طراحان را که زیبا پوستر با یک زن و شوهر از مهم خطوط از مقاله” او سهام.
  • زبان های منطقه ای باید بسیار گسترده تر مخاطبان و پس, مقالات انگلیسی ترجمه شده به 16 زبان مختلف از جمله هندی مالایالام مراتی و بنگالی.
  • در صورت وجود هر گونه به روز رسانی در تحقیق اطراف COVID-19 پیر مقالات به روز درآمده است.
  • Sandhya سهام که مجموعه ای از 7-10 مقالات طول می کشد این تیم حدود ده روز به انتشار.

چگونه این گروه گرد هم می آیند?

“ما بسیار irked با اطلاعات غلط که در میان مردم است. پس از 10 ما تصمیم به توسعه یک پلت فرم برای مبارزه با این آغاز شده و درست قبل از این مستند در سراسر کشور اجرا شد. هیچ یک از تیم هسته ای است یک میکروبیولوژیست یا virologist. هنوز هم همه ما باید در زمینه علم و تحلیلی آموزش و تمایل به انجام کاری در طول مستند و اطمینان حاصل شود که layperson دسترسی به اطلاعات علمی می گوید:” Dr R Ramanujam استاد در موسسه علوم ریاضی (IMSc) چنای که مختصات فعالیت های IRSC می گوید TBI.

Sandhya سهام که با نوشتن اولین مجموعه از مقالات بود منطقی آسان به دلیل آن همه آمد و ارگانیک به آنها. یک بار آنها را piqued است به نفع عموم به کار شد سخت تر است.

اما پس از آن بیشتر دانشمندان از نقاط مختلف هند بودند پیوستن به این تیم است. امروز ISRC است کاربران از موسسات مانند آشوکا دانشگاه آفریقای جنوبی Radio Astronomy Observatory & فصل های جامعه هند موسسه علوم ریاضی (IMSc) موسسه ملی سلامت روان و اعصاب ،

“در حال حاضر ما برخی از دانشمندان هند زندگی در خارج از کشور که تبدیل به فعال همکاران” exclaims Dr Ramanujam.

به زودی مردم شروع به پرسیدن سوال های اطراف COVID-19 بودند که نه مضر. آنها واقعی شک و تردید است. بنابراین یک بخش جداگانه از Q&A تشکیل شد.

به طور مشابه, مقالات و اطلاعات در مورد سلامت روانی اجتماعی و مسائل زندگی روزانه در طول نزدیک به 2 ماه مستند نیز تشکیل قطعات مهم از ISRC پروژه. پروژه بعدی خود است “از یک دانشمند” که در آن خوانندگان می توانند به طور مستقیم آدرس سوال در مورد کوروناویروس.

توسط دانشمندان برای انسان معمولی:

Indian Scientists' Response to COVID-19
Infographics در زبان های مختلف. برای جزئیات بیشتر بررسی کنید ISRC را در Facebook صفحه.

بخش مهمی از این ابتکار ساخت این کار در دسترس برای همه و نه فقط جمعیت انگلیسی زبان. در نتیجه مترجمان نیز اضافه شد به تیم.

Aniket Sule که با این نسخهها کار در هومی Bhabha, مرکز آموزش علوم در TIFR بمبئی دامپزشکان پاسخ و مقالات و ترجمه آنها را به مراتی. صحبت از TBI او می گوید: “من توزیع لینک مقالات انگلیسی به مترجمان و تصویرگران. وجود یک مدیر اختصاص داده شده برای ترجمه هر خلاق است. در اینجا بیش از حد حقایق جملات و اصطلاحات هستند پرچم در هر مرحله از آنجا که ما می خواهیم اطلاعات کامل به بیرون بروید. حتی پس از آن گاهی اوقات خوانندگان ما را به بازخورد و پس از بررسی های به روز رسانی ساخته شده است.”

Aniket ذکر شده است که در حال حاضر این تیم در حدود 80 مترجمان و اگر چه او نگهداری نشده است تعداد ISRC کار می رسد حداقل 10 ، 000 مردم است.

“من ارسال مقالات و infographics به 250 نفر در لیست من. بنابراین برای 610 ما رسیدن به 10 ، 000 نفر است نه یک هدف غیر قابل تصور” او سهام.

نتیجه قابل توجه است. ISRC آب گرفتگی است با پرسش های هر روز و این بدان معناست که دو کار برای دانشمندان است.

“این یک کار از عشق برای ما می گوید:” Sandhya و اضافه کرد که او می خوابد فقط برای چهار ساعت یک روز فوق العاده شلوغ دو وظیفه روز است.

“برخی از مردم در دایره اجتماعی را آغاز کرده اند اجتناب از من به خاطر تحقیقات علمی می رود در برابر آنچه آنها می خواهند به این باور. اما دیگران علاقه مند در به روز رسانی. هر دو نشان می دهد که مردم جذاب است. که نشانه خوبی است برای ما,” او می خندد.

شما می توانید ببینید ISRC با کلیک کردن بر روی این لینک. پیدا کردن پاسخ به تمام سوالات خود را وجود دارد. اگر شما نمی, شما می توانید به آنها در [email protected].com.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>