50-YO استاد را بیرون می کشد Lakh 25 تومان وام حفاری چاه اجدادی ایجاد کرد

“من احساس خوش شانس است که من شده اند در خور من ایجاد کرد. من پس انداز شده است از بین برود اما من مطمئن هستم که یک بار من محصولات شروع باردهی من خواهد بود قادر به روشن کردن بدهی های من می گوید:” پروفسور Kamate.

ارتقاء

یک انسان ساخته شده دریاچه شارژ چاه و طلیعه رفاه در نيمه خشک روستاهای Hattarawat و Manganur در کارناتاکا را Belgavi. آن را به عنوان یک سوراخ آب برای حیات وحش و همچنین حیوانات اهلی.

“آن است که چیزی کمتر از یک معجزه می گوید:” Lagamanna Gouroji 50 ساله که صاحب پنج هکتار در Manganur ایجاد کرد.

او ادامه می دهد: “در گذشته ما به سختی می تواند یک محصول در طول دو ماه از باران. در حال حاضر ما دو محصول است. من رشد و فلفل bajra و آفتابگردان است.”

در حال حرکت در اطراف hamlets در اینجا شما به احتمال زیاد به شنیدن داستان های مشابه از خانواده های دیگر است. این شامل Kulkarnis, Lolasures, Mastihallis, Nimmedars, Haragapures, Gourojis, Hirekudis و دیگران.

کشش وسیعی از موجدار بی ثمر پچ از زمین بدون یک تیغه از چمن اما برای تخته سنگ های پراکنده در اینجا و آنجا. این چیزی است که Hattarawat و همسایه روستای Manganur در چیکدی taluka از Belgavi شده بود.

با زمین قادر به ارائه آنها را با روزى روستاییان به دنبال مشاغل در شهر و یا مهاجرت به کشورهای همسایه شده اند. سالمندان محلی اطلاع رسانی است که این طور بود برای سنین تا 50 ساله پروفسور Sannappa Kamate در زمان ابتکار عمل را شش سال پیش. او حفر یک چاه در یک اجدادی طرح آیش زمین.

هفتاد و پنج متر از Belgavi شهر چیکدی نشسته است نزدیک به مرز ماهاراشترا. شامل 132-عجیب و غریب در روستاها از جمله Hattarawat و Manganur, چیکدی taluka عمدتا وابسته به کشاورزی با نیشکر و تنباکو و پرورش کرم ابریشم اشغال ضروری اماکن در اقتصاد آن است.

فاقد تاسیسات آبیاری کشاورزان در اینجا اقدام به کاشت یک محصول در امید باران خوب شد اما مطمئن نیستید اگر آنها را مناسب برداشت. باران-سایه منطقه روستای خود را دریافت لاشی 744 میلی لیتر بارندگی در طول سال در حال سقوط بر روی زمین های صخره ای, ترکیب این بحران است.

باز کردن چاه حفر شده در Hattarwar ایجاد کرد.

در اوج ناامیدی بسیاری از خانواده ها به دور آبا و اجدادی خود را قطعه مزرعه برای سنگ معدن صاحبان برای عنوان کمی تا 10 ، 000 تومان یک هکتار. در مقایسه توسعه یافته توطئه ارزش بین 10-12 تومان لاخ در هر هکتار در حالی که غیر توسعه یافته آنهایی که در Rs 6-7 لاخ در هر هکتار.

پروفسور Kamate می گوید: “من را دیده اند و مردم در حال حرکت با گاو خود را در جستجوی آب برای 10 متر یا بیشتر است.”

او یک حرارتی مهندس و ارائه اصل Belgavi مبتنی بر Hirasugar موسسه فناوری با آثار منتشر شده در چند مجلات بین المللی.

در اطراف دیوالی در سال 2014 در حالی که بازدید از روستای خود Hattarawat حدود 50 Lambanis مواجه استاد برای یک کار به طوری که آنها می تواند خوراک خود و خانواده خود را. این Lambanis یا banjaras هستند عشایری جامعه است که منجر peripatetic زندگی می کند. آنها شغل های عجیب و غریب — از عصا برش به کار در سایت های ساخت و ساز.

اتفاقا چند روز قبل آب diviner پست یکی Appasaheb Chougala از Kuthali روستا بازدید کرده بود استاد و شناسایی یک نقطه خاص به حفاری برای آب.

سطح آب های زیرزمینی در taluka کم بود. حتی حفر فراتر از 1,000 ft قبلا نتایج ضعیف به همراه داشت. در چنین سناریو آن را امن نیست به حفاری برای آب. و هنگامی که زمین شناسان مورد بررسی پروفسور Kamte طرح وجود دارد بوده است نه سقط تلاش برای حفاری borewells.

اما نیاز به کمک خود را کشاورز-در این زمینه به عنوان یک نوجوان استاد آیا این غیر قابل تصور است.

منظره از دریاچه.

“نقل مکان کرد توسط مخمصه Lambanis من پرسید که آیا آنها خواهد بود مایل به حفاری تا باز خوبی برای Rs 2.5 لاخ,” recollects پروفسور Kamate.

او دستور Lambanis به خوبی ابعاد و چپ خود را برای کالج چهارم در Nidasoshi, بلگایوم.

“من می خواستم باز خوب در درجه اول برای حیوانات وحشی و گاو. اگر آنها نمی, اعتصاب آب من امیدوار دستمزد خواهد اطمینان را به آنها وعده های غذایی برای برخی از ماه” به اطلاع پروفسور Kamate.

بعد از آن شب او موفق به دریافت یک تماس را به اطلاع او که کارگران بود و آب زده — اولین حادثه از این نوع در محل آب در چنین سطحی سطح به سختی پس از دو ساعت از حفر! مردم بر این باورند که یک بهار پنهان شده اند ممکن است به علت.

اما با هر حفاری خاک اطراف آن سست و زمین مجوف و در چهار ماه سایت شبیه اواسط اندازه دریاچه.

“کار تا به حال ادامه دارد و من به پایان رسید تا هزینه های اطراف تومان 25 لاخ گرفتن یک وام بانکی در برابر خواسته های خانواده من” یاد پروفسور Kamate.

کاوش های باستان شناسی خاک پخش شد در Prof Kamate هشت هکتار مزرعه طرح که در آن می ایستد یک چکه-تغذیه کشت و زرع از انبه, کاستارد, سیب, گیاهان و بتها ا و jamun — نهال منابع از کودکان در Miraj, Solapur, ریپور و Arabhavi.

“من تا به حال با حضور یک روز در کارگاه کاستارد اپل کشت در باغ از مبتکر-کشاورز Navnath Kaspate” او اطلاع.

پروفسور Kamate در مزرعه خود را.

او قبلا تجربه با رشد Moringa و Rs 4.5 لاخ در هر هکتار. کشاورزان از دولت در حال بازدید از مزرعه خود را برای یادگیری در مورد سفر خود را و سمت چپ بعد از گرداندن مراکز فساد دانه های کمتر شناخته شده Moringa انواع Bhagya (KDM1).

یک ماه پس از این دریاچه ایجاد شد Hattarawat شاهد cloudburst و انسان ساخته شده دریاچه سرریز. به زودی همسایه چاه در Manganur پر بودند از آب.

در حال حاضر این آب نگه دارید تا زمانی که ممکن است اجازه می دهد که کشاورزان به رشد کوتاه مدت و بلند مدت محصولات از جمله hayr پنبه in tights و حتی نیشکر که برای آنها اعتباری Sannappa آقا به عنوان پروفسور Kamate است endearingly در اینجا شناخته شده است. نزدیک به 100 کشاورزی خانواده ها بهره برده اند از دریاچه; خود را در چاه شارژ ارائه آنها را با تاسیسات آبیاری به رشد دو محصول است.

ارتقاء

با یک سطح شیب دار در اطراف دریاچه ارائه دسترسی به آن سفر کرده است با طاووس peahens میمون و نمرات از گاو سر.

“من احساس خوش شانس است که من شده اند در خور من ایجاد کرد. من پس انداز شده است از بین برود اما من مطمئن هستم که یک بار من محصولات شروع باردهی من خواهد بود قادر به روشن کردن بدهی های من” نتیجه گیری پروفسور Kamate.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر