50 سال بعد رابرت آلتمن را ‘مشهد’ است که هنوز هم فراموش نشدنی

الیوت گولد (سمت چپ) در گفتگو با با لباس شخصی افسر سیگار کشیدن و دونالد ساترلند (راست) بررسی یک x-ray در تبلیغات هنوز صادر مشهد—سیاه و سفید کمدی به کارگردانی رابرت آلتمن. نقره ای صفحه نمایش مجموعه/گتی ایماژ

نگه داشتن سازمان دیده بان جدید نیمه ستون به طور منظم در جریان تلویزیون و فیلم.

شما به یاد داشته باشید 4077th? Hawkeye, Radar, تله جان هنری و لب ؟

این روزها ذکر خمیر می شود شما تقریبا یکنواخت پاسخ: “Binged آن را در Netflix بکشد.” در عین حال این فیلم و برنامه های تلویزیونی که این باعث که مسلما بیشتر از نظر فرهنگی قابل توجه است. خمیر مسلما اولین “indie” فیلم ساخته شده در داخل studio, سیستم, قطعه ای از سرگرمی ها هنوز سمت splittingly خنده دار, با وجود آن مورخ چشم انداز. آلتمن را فیلم بود فیلم های پرفروش که پشت آن اهمیت حیاتی پشت سر و صدا زمانی که آن است که به معنای چیزی بیش از حد و تغییر فرهنگ است.

اما تماشای آن در سال 2020 بیش از 50 سال پس از آن انتشار گسترده آن را در بهترین حالت یک کمدی در مورد نبرد زخمی مردانگی یا در بدترین حالت آشکارا توهین آمیز. بیایید شیرجه رفتن به چه ساخته شده این فیلم فوق العاده مشکل و فراموش نشدنی است.

Donald Sutherland And Elliot Gould In MASH

ساترلند و گولد بازی ارتش پزشکان که باز کردن از پیچ با شوخی و دور از گلف در جنگ کره. فاکس قرن بیستم/گتی ایماژ

“اگر یک مرد نیست یک مرد دیگر چه او در سمت چپ؟”
–سروان. والتر Kosciuszko “بی درد قطب” Waldowski امتیاز تنوع غذایی

M*A*S*H (آن را به عنوان ذکر شده در پوستر تی شرت و tie-ins) هرگز به معنای علمی کار می کنند. این قرار بود دومین ویژگی در درایو آمریکایی در اواخر شب unserious کم بودجه تلنگر که ممکن است به نوبه خود یک سود کوچک از هیپی جمعیت. وسط کودک از سه 20th Century Fox, جنگ, فیلم, که در سال از MASH تا به حال misfit B-لیست مدیر رابرت آلتمن و یک گروه از بازیگران گمنام کشیده از سان فرانسیسکو تئاتر گروه تئاتر.

ستاره دونالد ساترلند و الیوت گولد nobodies به زودی برای تبدیل شدن به ستارههای شکایت به استودیو کارفرمایان که آلتمن گفت: بازیگران به صحبت کردن بیش از یک دیگر خود را نگه داشته زاویه گسترده و لنز fogged و پنهان هر دو دوربین و میکروفن در سراسر مجموعه. (فقط گولد که در ادامه به چهار فیلم بیشتر با آلتمن بود ببخشند برای شکایت به دلیل آلتمن بعد گفت: این بازیگر در نهایت عذرخواهی کرد.)

Jo Ann Pflug And Elliot Gould In MASH

سرهنگ ماریا “ظرف” اشنایدر (Jo Ann Pflug) تشخیص یک قلب بال بال زدن در تله (گولد). فاکس قرن بیستم/گتی ایماژ

تکان دهنده همه درهم و برهمی شد موفق ترین کمدی سال 1970 یکی از سود آور ترین خواص دهه روباه و اساس یکی از بالا-دارای تلویزیون نشان می دهد از ’70s و 80s در. چگونه خمیر تا پایان فراموش کرده اید ؟ شاید آن را تحت الشعاع قرار بود به مراتب کمتر مرزی سری یا شد و فورا از رده خارج در پی اصلاحیه حقوق برابر. (قطعا آن نیست که خانواده ایده آل شب فیلم در دوران #CancelCulture و #MeToo چه با آن خنده دار درمان آزار و اذیت جنسی و چه خواهد بود به رسمیت شناخته شده به عنوان انجمن انتقام امروز.)

“بسیار به سرعت متوجه شدم که آن را نفرت انگیز به زنان شخصیت می گوید:” جینا آرنولد استاد لفاظی و مطالعات رسانه در دانشگاه سان فرانسیسکو می گوید اخیر rewatch. “در آن روز حال و اجزای نفرت انگیز به زنان و به تصویر می کشد صحنه زن و شوهر ایرانی خیلی عادی است که هیچ یک از رابرت آلتمن و یا در غیر این صورت متوجه آن است.”

او می افزاید: “او احتمالا تنها ماندن درست به کتاب اما اوه.”

donald sutherland mash

Hawkeye باعث می شود یک نقطه. فاکس قرن بیستم/گتی ایماژ

“این است که یک بیمارستان آن را به یک تیمارستان.”
–عمده مارگارت “بابا” Houlihan

هر چند تحت آلتمن جهت این فیلم توسط یک گروه قطعه حلقه Lardner جونیور برنده جایزه اسکار اسکریپت است که بدون شک یک وسیله نقلیه برای دو مجزا نر آگهی در هر حس.

تله جان و “Hawkeye” پیرس (با بازی گولد و ساترلند بود) در حال philandering, boozing سطل زباله-صحبت کردن زمین-شکوه-reliving ضد استقرار جراحان مستقر در نزدیکی کره ای ، Gen Z’ers تماشای امروز درد با حسادت بیش از زندگی از این antiheroes—آنها کار ساعت های طولانی و در نظر گرفته untouchable, غیر قابل بحث در مواضع خود را با توجه به مهارت های تخصصی خود. آنها حتی به درستی نوشته شده توسط خود را برتر افسر “هنری.” (این است که چگونه این دو سرکش افسران محبت آدرس سرهنگ سرهنگ بلیک, بازی های برگزار شده توسط شهر دوم از بنیانگذاران راجر بون.) حتی زمانی که بالاتر یو پی اس فشار او را به نظم و انضباط پسران هنری نیست مناسب پرتاب و به جای رول بیش بلافاصله اجازه می دهد ما miscreant قهرمانان به ادامه shenanigans انتخاب نشده است.

Sally Kellerman mash shower scene archival

عمده مارگارت “بابا” Houlihan (Sally Kellerman) در فیلم بدنام صحنه حمام. فاکس قرن بیستم/گتی ایماژ

در ضمن Hawkeye و تله جان دارو Ho-Jon کره ای پسر—بنابراین او نمی تواند پیش نویس. یک زن مهم است و با توجه به “بابا” به عنوان یک نام مستعار و “درآمد” او را تحقیر—پزشکان کشیدن دیوارهای حمام کردن در حالی که او در داخل—برای اینکه یک تهدید برای سلامت عقل و “ارتش روحیه.” یک افسر آنها باج با صحنه عکس از یک زن روسپی شد مستبد به معنای واقعی کلمه در راه خود را طی یک عملیات برای نجات یک کنگره ، این اسناد می تواند بدون اشتباه انجام و برای آنها انتقام بشود چه شکنجه گران خود را پیدا خواهد کرد بیشتر ناراحت کننده است.

مدافعان این فیلم اشاره می کنند که بسیاری از اهداف خود از جمله lampooned پرستاران و کره ای کارمند به نوبه خود فقط خوب به عنوان شکل آلتمن و Lardner. (هر چند در سال 2006 NPR مصاحبه گولد نقل Lardner به عنوان accosting او در نمایش “وجود دارد نه یک کلمه که نوشتم بر روی صفحه نمایش.”)

Roger Bowen and Indus Arthur mash

سرهنگ سرهنگ هنری Braymore بلیک (راجر بون) و سرهنگ لسلی (سند آرتور) دریافت بازدید کننده های غیر منتظره در چادر خود را. فاکس قرن بیستم/گتی ایماژ

“من دکتر جکیل در واقع. این دوست من آقای هاید.”
–سروان. بنجامین فرانکلین “Hawkeye” پیرس جونیور

مشهد خواهد بود در خط مقدم جنگ فرهنگ امروز است. داغ لب در آنچه ممکن است در این فیلم بحث برانگیز ترین حرکت در نهایت می آید در سراسر به سمت پزشکان اذیت و آزار او. او حاجت با سوم-چرخ doc سروان. فارست و نشسته در دامان خود smirking conspiratorially در حالی که پسران نوشیدنی و کارت های بازی تا سحر است. در ضمن philandering Hawkeye متقاعد متاهل پرستار (نام مستعار: “ظرف”) او شده است عشق به خواب با یک محزون دندانپزشک به طوری که دندانپزشک نمی خواهد خود را بکشد. او ملزم و تکان دادن سر خود را بعد خنده به خودش در مورد همه چیز. امروز Hawkeye بدون شک خواهد بود لغو شد.

در مشهدمی گوید: آرنولد “زنان را مردان مناقصه و یا دیگری این کار را نکرده بودند و یا مانند داغ لب متمایل به ریاست مابی یا قدرتمند و نامیده می شدند و برای آن مجازات شوند.”

و آن را نه فقط زنان که یک زمان از آن نسخه ی نمایشی-دانا است. نیز وجود دارد یک بازیکن فوتبال به نام “Spearchucker” یک لکه دار کردن برای مردم آفریقایی تبار. شخصیت در عنوان آورده رینگر برای رقابت بین دو رقیب کارکنان است که در خدمت به عنوان فیلم half-hearted, اوج, می گوید یک پرستار او نام مستعار خود را چرا که او “استفاده می شود به پرتاب نیزه” اما به نظر می رسد خط پرتاب در آن وجود دارد بنابراین آلتمن می گویند: “می بینید ؟ من نمی نژادپرستانه?” (این رمان نویسنده برای ثبت ایجاد شخصیت است.)

mash Tom Skerritt makes last toast John Schuck who plans suicide after Last Supper attended by Carl Gottlieb, David Arkin, Donald Sutherland and Elliot Gould

سروان. Augustus بدفورد “دوک” فارست (Tom Skerritt) toasts سروان. والتر Kosciuszko “بی درد قطب” Waldowski (جان Schuck) که قصد خودکشی پس از آخرین شام با حضور بازیگران. فاکس قرن بیستم/گتی ایماژ

“بازی زندگی سخت است به بازی / من میخوام از دست دادن آن به هر حال”
–از “خودکشی بدون درد” آهنگ تم فیلم و سریال یک #2 آمار تنها (موسیقی توسط جانی مندل و شعر توسط مایک آلتمن رابرت پس از آن-14-ساله پسر)

در اصل چهار ستاره نقد و بررسی فیلم, راجر ایبرت نوشت: “یکی از دلایل ‘مشهد’ است که بسیار خنده دار است که آن را بسیار ناامید. [W]مرغ آنها در گذشته از عامل چادر [شخصیت] وقف زندگی خود را به باقی مانده عاقل. راه آنها که در ‘مشهد’ به توان تقریبا متافیزیکی بی رحمانه است. چیزی است که وجود دارد در مورد جنگ است که الهام بخش عملی جوک و قهرمانان… الهام گرفته و کاملا عاری از احساسات است.”

اما او اشاره می کند: “اگر جراحان نمی باید به صورت روزانه لیست ناقص و مثله شده بدن هیچ یک از بقیه زندگی خود را در هر حس.”

در آلتمن را مشاهده نبرد دو جنس صرفا موضوعی برای مهار آلتمن تفسیر در یکی دیگر از جنگ ویتنام است. همانطور که شما ممکن است تصور کنید آلتمن بود در برابر جنگ در جنوب شرقی آسیا و اجازه نداشتم به تغییر تنظیمات به روز در حال حاضر و یا به صراحت اظهار نظر در مورد آن را بر روی صفحه نمایش. در اصلی خود را قطع وجود دارد هیچ اشاره ای به کشور است که در خدمت به عنوان یک پس زمینه برای هر صحنه. 20th Century Fox, اما, گرفتار بلافاصله. آنها مجبور مدیر برای اضافه کردن یک خزیدن در باز کردن توالی اولین کلمه است که “کره” و فراهم می کند که غیر ضروری ناگهانی و در نهایت cringeworthy نمایشگاه.

اما اگر شما می خواهید بدانید که آلتمن واقعا فکر مشضد زنان خم در نظر بگیرید که پس از موفقیت فیلم او بعدی با استفاده از قدرت خود را به Brewster McCloud و McCabe & Mrs. Miller در داخل از یک سال و داستان در نهایت توسط لنگر فمینیستی پیام.

و در حالی که او را به ایجاد برخی از سوال هیستریک-زنان-رانده کمدی و bro-y کرایه توجه داشته باشید که سمی مردانگی در کالیفرنیا تقسیم منجر به فروپاشی آن شخصیت های افلاطونی و روابط عاشقانه و 3 زنان از این فیلم به عنوان بیا با هم به شکست خود مردسالار عذاب یا این که فیلیپ مارلو شخصیت در خداحافظی طولانیبه عنوان اسکریپت توسط Leigh Brackett است قوی تر فمینیستی اصول بیش از هر کس در بسیاری از زنان محور کمدی امروز.

mash tv show promo image

جیمی فار, Loretta Swit, David Ogden Stiers هری مورگان مایک فارل, Alan Alda و ویلیام کریستوفر در تبلیغات پرتره برای تلویزیون نشان می دهد خمیرحدود سال 1978. فاکس قرن بیستم تلویزیون/گتی ایماژ

“در نهایت با ما نه؟”
–سروان. John Francis Xavier “تله جان” مک اینتایر

پنجاه سال بعد خمیر‘نفوذ غیر قابل انکار است. این چراغ به خانه حیوانات, طولانی ترین حیاط, Porky را حتی در راه شکارچی گوزن و چهارم-دیوار-ترک خوردگی Blazing Saddles و مونتی پایتون و جام مقدس. آن را ناشی از رقیب Catch-22 به مخزن در دفتر جعبه را—که نیاز به دو کمدی بزن و بکوب جنگ سازگاری?—آلتمن نهایی انتقام در استودیو برای کم بها دادن به او.

در همان ماه در مشهد دریافت گسترده ای انتشار مایلز دیویس قرار داده و از سگ دمبه تازگی مورد ستایش قرار داد به عنوان “بزرگترین آلبوم” رها کردن یک بمب در كشور جاز جامعه از آن هرگز بهبود. دو سال پس از آلتمن را مش آمار سینما و تلویزیون اقتباس عرضه در CBS به دنبال آن spinoff تله John M. D. در سال 1979—تمام پسوندهای از داستان 4077th تلفن همراه ارتش جراحی بیمارستان واحد. سری آخر از MASH “خداحافظی و وداع و امین” است که هنوز هم بالاترین امتیاز تلویزیون در قسمت تاریخچه در سهام رتبه بندی و بینندگان در مجموع. اما در این سه دهه و تغییر پس از تله به پایان رسید, کل ملک به ظاهر از بین رفته و حق رای دادن به عنوان یک کل احساس فراموش شده است. ما محتوا به آن اجازه می میرند ؟

خمیر فیلم و مشهد نشان می دهد در دسترس هستند را به جریان در Hulu.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>