430+ انواع موز: کرالا مرد 3 هکتار مزرعه خرس برداشت به ارزش بیش از یک لاخ

از قد بلند آسام درخت چنار به کوتاه ‘Jahanji,’ Vinod مزرعه به بیش از 430 انواع موز امروز. بین المللی گونه های مانند بانوی انگشت, موز, موز قرمز و آبی جاوا نیز از اعضای مزرعه.

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected](باز می شود در تب جدید) برای جزئیات بیشتر.


Vinod Sahadevan Nair, 60, از Parassala Trivandrum دوست دارد به این باور است که او تاسیس خود موز امپراتوری ندارم!

او ممکن است اشتباه باشد. در طول 30 سال Vinod جمع آوری کرده است و کشت بیش از 430 انواع میوه از سراسر هند و جهان! با تشکر از این در سال 2015 وارد Limca کتاب از سوابق و همچنین با توجه به جایزه برای بهترین کشاورز توسط ICAR-مرکز تحقیقات ملی برای موز.

گسترش مزرعه خود را با منحصر به فرد گونه های درخت چنار

پس از اتمام کارشناسی. در فیزیک, Vinod کار می کرد و بعد شروع به طراحی وب سایت شرکت در Kochi. این شرکت خیلی خوب انجام شده بود اما زمانی که مادر او در گذشت و او تصمیم به تعطیل فروشگاه و بازگشت به Parassala به مراقبت از پدر خود.

“ما متعلق به 3 هکتار از زمین های بی ثمر که قبلا مورد استفاده برای کشت برنج ، من فقط 12 هنگامی که پدر من شروع به کشت موز در زمین و شروع کردم به او کمک کند. به آرامی من به عشق آنقدر که هر روز بعد از مدرسه من را سر راست به مزرعه. حتی پس از من سمت چپ Parassala برای مطالعات من بازگشت در تعطیلات آخر هفته و شامل خودم در کشاورزی کار” توضیح می دهد که Vinod.

این بار Vinod تصمیم به وقف خود را تمام وقت به کشاورزی و به آرامی شروع به گسترش پدرش را کشت درخت چنار.

بر خلاف دیگر خانواده Vinod می خواستم برای ایجاد یک مزرعه است که منحصر به فرد بود و شروع به جمع آوری گونه که دیده می شود معمولا در کرالا است. او شروع به سفر به گجرات, کارناتاکا, ماهاراشترا, Andhra Pradesh, Tamil Nadu بنگال Odisha آسام و مانیپور به منبع گونه است که غیر معمول به یک چاق را tastebuds.

Vinod حتی نزدیک مختلف باغبانی ادارات و موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها در کشور ما به دریافت نگه دارید از هر طیف در دسترس است.

اگر چه بسیاری از موسسات حاضر به کمک به او Vinod نکرد و تصمیم گرفت به نگاه بین المللی انواع موز. او سفر به مالزی و آفریقا و استرالیا و هاوایی و هندوراس در آورده و بسیاری از گونه های نادر است که رشد در سواحل شرایط آب و هوایی.

رشد 430 انواع موز

از قد بلند آسام درخت چنار به کوتاه ‘Jahanji’, Vinod مزرعه به بیش از 430 انواع موز امروز. بین المللی گونه های مانند بانوی انگشت, موز, موز قرمز و آبی جاوا نیز از اعضای مزرعه.

“با توجه به شرایط آب و هوایی در هر منطقه از درخت چنار نیز متفاوت است. این آسام رقم حتی دانه در آنها است که دیده نمی شود در هر طیف دیگر است. Ottamungli, Karingadali, Suryakadali از دیگر هندی گونه که من رشد می کنند. راه این رقم نیز متفاوت است از منطقه ای به منطقه است. در حالی که برخی از آنها به عنوان میوه ها و بسیاری از گونه های در حال استفاده به عنوان سبزیجات و حتی اضافه شده به غذاهای گوشت برای افزایش ارزش تغذیه ای خود را” توضیح می دهد که Vinod.

“هر نوع موز خاص فرهنگی عنصر متصل به آن را به عنوان به خوبی. برای مثال ‘Manoranjitham’ انواع Kanyakumari سرچشمه عطر. بنابراین در گذشته مردم خواهد چسبیدن به آنها را در خانه های خود را در طول مراسم فرخنده ازدواج و جشنواره” Vinod می افزاید.

علاوه بر این موز کشاورزی Vinod همچنین کشت سبزیجات برای نیازهای خانگی و همچنین چهره ی داخلی مرغ—60 جوجه و 20 اردک.

برنامه های آینده

Vinod به فروش می رساند همه برداشت خود را از مزرعه در بازار عمده فروشی و کسب درآمد تا حد Rs 1 لاخ یک ماه. پسرش Ambaneesh V. است که خود را به اتمام MTech نیز به تازگی شروع به کار در مزرعه است.

“من در حال حاضر رفته در بسیاری از اعزامی با پدرم به های مختلف قبیله ای شهرک برای پیدا کردن گونه های نادر. ما تجارت گونه های خود را با آنها به دریافت نگه دارید از جدید نهال. آن است که واقعا یک احساس شگفت انگیز” توضیح می دهد که Ambaneesh.

Vinod و پسر خود را در حال حاضر برنامه ریزی برای گسترش کسب و کار و حتی بیشتر با ایجاد محصولات از برداشت محصول مانند موز و قهوه و سوپ و ترشی.

“مردم در من ایجاد کرد حتی بچه های کوچک, عاشقانه با من تماس ‘Vazhachettan’ (درخت چنار مرد). به صداقت, من بسیار افتخار شناخته شده است که نام. پس از همه, این است که من موز امپراتوری!” او آمده است.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>