400 گیاهان آلی و 100+ گلدان های ساخته شده از زباله: Haryana مرد باغ خیره کننده است!

زباله مانند لاستیک و پلاستیک بطری بودند eyesore برای او. بنابراین او upcycled آنها را در راه های خلاق — راه هایی است که در حال حاضر الهام بخش 39000+ اعضای Facebook, گروه, ‘تراس نکات باغبانی’!

Tدر اینجا لحظات زندگی—متصل به مکان ها و بوها و احساسات—که ما فایل دور در برخی از گوشه ای از ذهن ما به یاد می آورد در اوقات فراغت. گاهی این خاطرات ترک ما مشتاق, در زمان بی توجه است. برخی از خاطرات الهام بخش ما برای انجام کاری به ما کمک کند کار به سمت یک هدف و افروختن آتش در قلب ما را به یک تغییر دهید.

ارتقاء

برای راجندرا سینگ بازنشسته مامور دولت آن حافظه از سفر خود به Chandigarh معروف راک باغ که رو به او برای تغییر چهره خود را در تراس بوده و تا دو سه سال پیش یک دامپینگ جایی برای زباله ساخت و ساز.

امروز سینگ 100 فوت مربع-باغ در سونیپات, Haryana, دارای بیش از 2000 گلدان بسیاری از آنها ساخته شده از زباله و یا دور انداخته مواد و 400 گونه از گیاهان از جمله سبزیجات, زینتی, گل, cactus and succulents.

گرفتن الهام از Chandigarh راک باغ

هر روز صبح سینگ صرف یک ساعت یا بیشتر در میان خود سبز تراس است که پرتکاپو با صدها نفر از گیاهان است. او برداشت سبزیجات تازه و سپس آب گیاهان خود را. در شب او تکرار می روند.

“صرف 3-4 ساعت در صلح و آرامش است و راه من از مراقبه است. این تاثیر مثبت سلامت من. باغبانی بوده است و شور و شوق برای من از دوران کودکی است. با توجه به کمبود زمان من نمی توانستم نشستم من تمایل به حفظ یک باغ آشپزخانه و به تعدادی از گونه های گیاهان” سینگ می گوید بهتر است هند (TBI).

دوباره با هدف بطری های پلاستیکی که رفته اند به محل های دفن زباله

بهترین از زباله

این بود که اگر سینگ به حال هرگز دیده می شود این مقدار عظیم از زباله ریختن او تراس اما یک روز چشمان خود را واقعا در زمان در چشم درد او تراس تبدیل شده بود و او می دانست که او تا به حال به انجام کاری درباره آن.

“معمولا من خواهد بود و راه رفتن در حیاط خانه ما و به ندرت هر یک از ما را به بازدید از تراس. که یک روز در سال 2017 که من به بازدید از تراس چیزی رو به من و من تصمیم به استفاده مجدد از این ضایعات و تبدیل آن به یک باغ می گوید:” سینگ.

بعد از چند ماه سینگ بازدید محلی kabadiwalas و جمع آوری زباله ظروف و بطری های پلاستیکی لاستیک و غیره به نهال.

راجندرا میوه کار

سینگ به حال درک مفهوم بهترین از اتلاف زمانی که او برای اولین بار بازدید Chandigarh معروف باغ سنگ ساخته شده است به طور کامل از صنعتی و ضایعات و دور انداخته موارد در جوانان خود را. زیبا مجسمه های دستکاری شده از سرامیک گلدان شیشه ای النگو با بطری برق زباله و کاشی و او را مجذوب.

مصرف برگ راک باغ سینگ استفاده از بطری های پلاستیکی و شیشه ها و لیوان سطل و سرامیک گلدان برای گیاه باغ خود را. به کمی دانش او در مورد گیاهان سینگ حتی پیوست چند باغبانی گروه در Facebook و آمد در تماس با فروشندگان xerophytes.

او آنقدر درگیر در باغبانی موضوعاتی که او خریداری 60 مجلات قدیمی از جامعه هند برای Succulents و کاکتوس در دهلی نو و خواندن آنها را به خیس خوردن به عنوان بسیاری از دانش به عنوان او می تواند در مورد این گیاهان است.

ارتقاء

راجندرا مجموعه ای از Xerophytes

تعامل با افراد همفکر در رسانه های اجتماعی نیز به او اعتماد به نفس به منظور گیاهان آنلاین از کودکان در سراسر هند است.

“من خریداری می succulents از جمله cacti و euphorbias. من 90 گونه از euphorbias با من که من از دهلی نو, اوتار پرادش, Uttrakhand, West Bengal, کرالا و تامیل نادو” او می گوید.

برای به اشتراک گذاشتن تخصص خود را و ادامه فرایند یادگیری او حتی ایجاد یک گروه باغبانی در Facebook به نام “تراس نکات باغبانی” در ژوئن 2018 که در حال حاضر بیش از 39000 اعضای.

امروز راجندرا غرور و شادی شامل euphorbia, وار pachyphytum, Gymnocalycium, opuntia, آلوئه, گیاه آگاو Senecio Kalanchoe Senseveiria, Haworthia در میان دیگر گیاهان از گل و شاخ و برگ.

میوه ها از کار

در میان محصولات کشاورزی که سینگ رشد می کند در تراس باغ و تربچه و شلغم و اسفناج و شنبلیله بادنجان و چغندر ریشه در طول فصل زمستان و اسفنج تنبل کدو تنبل, تربچه, بامیه, لوبیا فرانسوی به نام چند در طول فصل تابستان است. او حتی کاشته تحمل درختان میوه مانند انبه و لیمو و گیاهان و بتها در خانه’ حیاط خلوت.

برای حفاظت از تلاش ها و گیاهان راجندرا با استفاده از کود آلی ساخته شده از زباله های آشپزخانه.

سینگ همچنین با یک روش آبياری که او موجب صرفه جویی در آب “آبیاری بسیاری از گیاهان با یک لوله و یا با استفاده از یک شیشه مصرف هزاران لیتر آب در هر روز است. بنابراین من آمد تا با خود سیستم آبیاری.”

سینگ repurposed یک لوله متصل است و یک سر لوله با ضربه بزنید. او بسته و در انتهای دیگر. بعد او حفر سوراخ کوچک در لوله به منظور تسهیل جریان آب به گیاهان است. بنابراین در حال حاضر هر زمان سینگ می خواهد به آب است و گیاهان و او باز می شود ضربه بزنید و تنظیم لوله در اطراف گیاهان به آبیاری و آب به طور مستقیم می رسد هر گیاه از طریق لوله.

در حالی که در یک طرف سینگ غرق می شود هر بار که او متوجه می شود که ماهانه عملکرد خود را از تراس باغ برآورده شدن نیازهای تغذیه ای چهار عضو خانواده او نیز احساس می کند ناراضی در مورد فضا.

“با بسیاری از گیاهان تراس است در حال اجرا از فضا. باغ من به نظر می رسد ناقص به من ندارد و بسیاری از گیاهان دیگر. چند هفته پیش من در بر داشت یک راه حل در باغبانی عمودی” او می افزاید.

زمانی که سینگ تصمیم به سرمایه گذاری به باغبانی او تا به حال هیچ تجربه قبلی و نام گیاهان بودند همه یونانی به او. برنامه اصلی خود برای خلاص شدن از شر زباله که در نهایت تبدیل به یک دیدنی باغبانی ابتکار که او را گرامی برای بقیه عمر خود را.


همچنین بخوانید: ماهاراشترا انسان با استفاده از Chiku در 16+ راه بدست آورده گردش تومان 1 کرور در یک سال!


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>