40 سال پیش Yoda به ما نشان داد حقیقت از زور در ‘Empire’

yoda empire strikes back

همانطور که ما جشن سالگرد 40 از امپراتوری حملات برگشت ما شادی کردن در این فیلم بزرگترین هدیه: Yoda. دیزنی+ تصویر ویرایش شده توسط ناظر

امروز جنگ ستارگان و فیلمهای حق رای دادن سرگرمی آن الهام گرفته شده از کشت خالص; چه بود یک بار در حاشیه سرد است که در حال حاضر جریان اصلی. اما 40 سال پیش و حتی پس از سال 1977 جنگ ستارگان پدیده امپراتوری حملات برگشت هنوز مملو از خطر است. جورج لوکاس کارگردان Irvin Kershner و co-نویسندگان Leigh Brackett و Lawrence Kasdan شد هل دادن سینمایی متوسط به محدوده جدید از امکان. جنگ ستارگان ممکن است محبوب حق دور اما نوآوری است که به ندرت بدون موانع و عمومی است که اغلب تمایل به در آغوش جدید و متفاوت است. در پایان, آن را در زمان دو پا بلند سبز عروسک با عقب نحو برای تبدیل جنگ ستارگان از یک پدیده به یک میراث.

در ’77 را جدید امیدObi-Wan Kenobi به آرامی saunters به قاب و بلافاصله می شود مجرا برای یک گراند جدید اساطیر. الک گینس در همه استادی خود نمایشگاه را فراهم می کند پس زمینه و بافت برای جدی.

“به زور چه به جدی قدرت خود را,” او می گوید لوقا و با گسترش مخاطبان. Obi-Wan توضیح می دهد که چه lightsaber داشته است (“ظریف سلاح از متمدن تر سن”) نشان می دهد را انتخاب کنید و حقایق در مورد لوقا نسب (از یک دیدگاه خاص) و بازگو که جدی شوالیه شد نگهبان صلح و عدالت در جمهوری قدیمی برای یک هزار و نسل است. در اصل او راوی از یک اپرا فضای فانتزی پر خارق العاده امکان. Obi-Wan Kenobi منتقل و همه چیز ما نیاز به دانستن در مورد این کهکشان دور ،

و سپس او درگذشت.

Yoda در ابتدا تصور به عنوان یک قابل اعتماد ایستاده-مربی برای لوقا کسی که به ادامه آموزش خود را در راه زور. اما او به زودی رشد به یک افسانه به عنوان قهرمان ما راهنمای اخلاقی و خودرو برای بزرگترین ایده های پشت جنگ ستارگان.

“من می خواستم Yoda به سنتی نوع شخصیت شما در پیدا کردن در افسانه ها و اساطیر” لوکاس گفت: در Laurent Bouzereau کتاب جنگ ستارگان: مشروح فیلمنامه. “و این شخصیت است که معمولا یک قورباغه یا چروکیده پیرمرد در کنار جاده. قهرمان در حال رفتن به پایین جاده و در این دیدار ضعیف و ناچیز فرد است. هدف یا درس است برای قهرمان برای یادگیری احترام به همه و توجه به فقیرترین فرد به دلیل این که کلید موفقیت او خواهد بود.”

همچنین نگاه کنید به: ‘The Clone Wars” ساخته شده به Darth چکش زدن یا کوبیدن یک تهدید ما می تواند عشق

اگر Obi-Wan عرضه شده زمینه لازم پشت جدی است Yoda در امپراتوری فراهم می کند که این فلسفه است. “درخشان موجودات ما” Yoda می گوید لوقا در تلاش برای گسترش جهان بینی خود و در اصل آشکار شدن اسرار نیروی. وجود دارد یک شعر به Frank Oz را عقب گفتار و rueful حکمت به درس های خود را. آن است که Yoda که برای اولین بار هشدار می دهد که مسیر به سمت تاریک آغاز می شود و با خشم و ترس و پرخاشگری است. آن است که Yoda که بیانگر آن است که جدی استفاده از نیروی دانش و دفاع هرگز برای حمله. آن است که Yoda که سمان جدی به عنوان zen رزمندگان به معنای عمل در تعادل با جهان اطراف آنها را.

فریم Yoda آورده به این مجموعه—از دوران گذشته از مدنیت اشباع شده با فضای سامورایی که تایید اشراف—چه alchemised شوک و ترس از اوایل جنگ ستارگان طرفداران به از خود گذشتگی.

لوقا سفر رشد می کند بیشتر از همیشه پیچیده و قانع کننده در این لحظه سرنوشت خود به ارمغان می آورد X-wing برخورد به Dagobah. Lucas’ شلاق برای جهانی سازی هرگز کانال پس زحمت به آرامی کاربردی از طریق Yoda در عین حال بلافاصله جاذب است. Yoda بزرگ براندازی از انتظارات ما هنگامی که ما برای اولین بار او را ملاقات کند. 800-سال-استاد پیر که نظارت قرن ها جدی است… کمی سبز ، بی حد و حصر عقل کیهان ساکن در… یک cackling کمی شیاد که باعث می شود یک ظرف غذا از لوقا اردوگاه ؟ اما از طریق Yoda ما می آیند به درک بیشتر از آنچه که جدی نشان داده و به کهکشان: یک آرمان ایده آل. به عنوان یک نتیجه, ما پس از آن می آیند به درک دقیقا همان چیزی است که کهکشان را از دست داده است.

امروز Yoda می ایستد به عنوان یک نماد از سینما. ما در حقیقت با آگاهی از جدی سقوط و Yoda را شکست تنها تقویت درک ما از او به عنوان یک چند لایه بودن exorcising خود شیاطین سمت راست در کنار لوقا.

اما در سال 1980 لوکاس و تیم خود را قمار سرنوشت خود را phenom در قطعا غیر شانه های پهن کوچک, سبز, قورباغه مانند عروسک خیمه شب بازی. جنگ ستارگان شده اند ممکن رو توسط عجیب و غریب, موجودات فضایی منتقله از پروتز و جلوه های ویژه اما هیچ کدام به نیاز به ارائه سرنوشت-تغییر نمایشگاه در حالی که حمل بار عاطفی از یک لژیون قهرمانان به خاک افتاده. که تا حد زیادی به قرار دادن بر روی یک غیر انسان co-star و به درخواست بسیاری از مخاطبان به قبول. حتی اثر هنرمندان آگاه بودند از این حیوان به عنوان آنها به کاوش های بی شماری گزینه های دیگر—از جمله یک میمون با ماسک!—قبل از توسل به puppeteering به گفته J. W. Rinzler کتاب ساخت Star Wars: The Empire Strikes Back.

اما به عنوان Yoda معروف گفت: “آیا یا نه. هیچ امتحان کنید.” امپراتوری حملات برگشت قطعا… انجام داد.

Star Wars The Empire Strikes Back Anniversary

Yoda (Frank Oz) مقابل لوک اسکای واکر (Mark Hamill) در امپراتوری حملات برگشت. لوکاس فیلم

“در محدوده عقل و احساسات Yoda ممکن است در واقع به بهترین عملکرد در فیلم” راجر ایبرت نوشت: در جنگ ستارگان گذشته نگر در سال 1997.

خبرنگار هالیوود‘s آرتور نایت مشترک که تمایلات نوشتن خود را در سال 1980 نقد و بررسی: “من هنوز مشخص نیست که آیا او به طرز ماهرانه ای متحرک عروسکی یا واقعی زندگی انسان است. هر کدام او را یکی از Lucas’ قوی ترین دارایی در این جنگ ستارگان تجسم.” لس آنجلس تایمز‘ چارلز Champin توصیف Yoda در همان سال به عنوان یک “مطلق افسونگر” و “خوشمزه اختراع.”

فراتر از لبه برش طراحی شخصیت Yoda الهی بشریت است و آنچه (تا حدودی) به ما این حق رای دادن—به عنوان در هر فیلم کلاسیک, آن را در نهایت آنچه که لمس قلب ما.

سرگرمی همواره شاهد درگیری بین هنر و تجارت درست مثل لوکاس’ کهکشان همواره شاهد نبرد بین نور و تاریکی است. اما در Yoda, Lucas ایجاد کرده بود نادر شخصیت است که می تواند مبهوت منتقدان فیلم به عنوان یک فنی و موضوعی وحی تبدیل شدن به یک مورد علاقه paragon از فرهنگ پاپ در حالی که همچنین در خدمت به عنوان داغترین فروش اسباب بازی از سال است. او melded خلاقیت و سرمایه داری در راه است که همه خوشحال—عدم امکان در امروز شکسته و تکه تکه اکوسیستم.

یک دلیل وجود دارد Yoda شده است دوباره در هر تصور متوسط پس از. او آزمون زمان ایستاده. او مثالی حکیم پیر مرد به عنوان عمیقی فیلسوف الهام دوستیابی تمام راه برگشت به مرلین و Yoda نفوذ کلاسیک استعاره گسترش رو به جلو به چهره های محبوب مانند بچه کاراته‘s Mr. Miyagi و آواتار: آخرین Airbender‘s Iroh. این فیلم حتی موجب جهانی جنبش مذهبی از انواع در سال 2001. او یک راهنمای نه تنها برای قهرمانان ما است اما برای کسانی از ما که با نفس bated.

وجود دارد بحث شود که جدی و فراگیر اساطیر ترین و پایدار و جذب عناصر در تمام جنگ ستارگان. به طوری که Rian Johnson آخرین جدی برچیده پارادایم به منظور ساخت یک پایه و اساس برای حق رای دادن. هنگامی که ما در نهایت درک Yoda هویت واقعی در قسمت Vاو تجسم این وسیع و با شکوه مجموعه در یک راه است که گسترش این ایده بسیار دورتر از امید جدید. ما درک می کنیم نه فقط عملکرد و مسئولیت بلکه روح یک Jedi.

اگر Obi-Wan ارائه شده که و چه در درک ما از نیروی Yoda عرضه چرا و چگونه. در آن حس او رگ ما حس کنجکاوی و نور است که نشان داد راه ما را به زور.

مشاهده نقاط نیمه منظم بحث از جزئیات کلیدی در فرهنگ ما است.

Star Wars: The Empire Strikes Back جریان است در دیزنی+.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>