4 طرح دادن امید واقعی برای کشاورزان سخت ترین ضربه از تاج مستند

به جای آزادسازی خود را تولید و از دست دادن زندگی خود را پس انداز این طرح در Satara, بنگلور و در توییتر در حال کمک به کشاورزان کسب درآمد در طول COVID-19 مستند. در صورت موفقیت در اجرای این طرح می تواند انقلابی در کشاورزی در هند.

One از مهمترین عواقب ناگوار از سراسر کشور مستند شده است شديد از دست دادن مالی است که کشاورزان باید تا به حال به صورت. قادر به برداشت محصولات خود و فروش آنها را در بازار آنها یا مجبور به ترک خود را تولید و به پوسیدگی در این زمینه و یا تخلیه آن در کنار جاده.

این رمان از طرح های در حال ظهور از گوشه های مختلف از هند که در حال کمک به کشاورزان برای فروش محصولات خود به شیوه ای است که آن را به طور مستقیم مصرف کنندگان می رسد و از بین بردن نیاز به واسطه ها.

در اینجا چهار نفر از آنها:

Farmers
برای بازنمودی اهداف تنها. (منبع: فلیکر/CIAT)

1. برداشت کشاورز شبکه – پان هند, رسانه های اجتماعی

کارآفرین Ruchit Garg شرکت برداشت هند خصوصی محدود اجرا می شود کشاورزان-تنها برنامه به نام برداشت کشاورز, شبکه, مجازی گروه پشتیبانی مشاوره در محصولات کشاورزی و شیوه های. “ما به 10 لاخ کشاورزان در سراسر 22 متحده از طریق برنامه اس ام اس با شماره تلفن رایگان و واتساپ نیز می گوید:” Ruchit.

گیر در Chandigarh در طول مستند او نمی تواند پیدا کردن سبزیجات تازه در هر نقطه. علاوه بر این او از خواندن گزارش از نحوه کشاورزان شد دامپینگ خود را تولید و درد و رنج بی حد و حصر ضرر و زیان به دلیل آنها نمی تواند به فروش برساند.

“در صبح روز 12 آوریل زمانی که من در شستن غذاهای من من به طور همزمان فکر کردن در مورد آنچه که من می تواند انجام دهد برای کمک به این کشاورزان است. آنچه که من تصمیم به انجام راه اندازی یک پروفایل توییتر به نام برداشت کشاورز شبکه (HFN) پست داستان در مورد کشاورزان در برنامه من به دنبال فروش محصولات خود و دیدن آنچه که پاسخ آن elicits در رسانه های اجتماعی می گوید:” Ruchit به بهتر هند.

در نزدیک به دو هفته از باز کردن HFN حساب کاربری در توییتربه او کمک حدود 200 عمدتا کوچک و کشاورزان و فروش محصولات خود و جلوگیری از هر گونه ضرر و زیان عمده. در حال حاضر مشاهیر و سیاستمداران در حال حاضر شروع به پریدن کرد به نزاع.

“در توییتر وجود دارد که مردم را خریداری تن تولید از این کشاورزان است. برخی از خانواده ها از بنگلور به عنوان مثال من می دانم که باید خریداری 300-400 کیلوگرم به ارزش اقلام است. در برخی از موارد ما قادر به بسیج برخی از سازمان های غیر دولتی که کمک کشاورزان مذاکره یک قیمت خوب برای تولید مثل گوجه فرنگی. ما در حال رسیدن به عنوان بسیاری از کشاورزان به عنوان امکان پذیر است ارسال با نیازهای خود و جمع آوری به عنوان بسیاری از مردم در رسانه های اجتماعی برای کمک به تسهیل فروش محصولات خود,” او می گوید.

اولویت خود را برای کمک به کوچک و امرار معاش کشاورزان خواهد شد که احتمالا از دست دادن یک سال تمام ارزش پس انداز اگر آنها نمی پیدا کردن یک خریدار. با این وجود بررسی این که آیا آنها در حال کشاورزان کوچک است که یک فرآیند پیچیده. در حال حاضر این فرایند دستی و بر اساس غریزه روده با پرسیدن از کسانی که کشاورزان به دنبال کمک با اشاره سوالات.

“برای مثال اگر یک کشاورز می گوید:” من باید 500 تن تولید و من می خواهم به فروش’ ما می دانیم که او یک کشاورز یا حداقل یک کشاورز کوچک است که ما در حال هدف قرار دادن. در آینده ما وب سایت (HarvestingFN.com ما خواهد شد راه اندازی یک سیستم است که ایجاد اعتماد بیشتر بین کشاورزان و خریداران آن را به عنوان فرایند کارآمد تر. ما از آنها بخواهید برای ارسال تصاویر از محصول خود را هر ماه و geo-tag مزارع خود در میان سایر مراحل,” او می گوید.

در حالی که HFN نیز همکاری نزدیک با مقامات ارشد دولتی و حتی مقامات راه آهن هند به منظور تسهیل در حمل و نقل از تولید خود را Ruchit نشان می دهد که خریداران کار با کشاورزان محلی. دومی را می هاپ در کامیون و خود را تولید و در دو-سه ساعت زمانی که حکومت نظامی برداشته شده است.

“ما امیدوار به منظور تسهیل در ورود کشاورزان در سراسر هند است. حرکت رو به جلو ما امیدواریم که کشاورزان به, تصاویر, فیلم ها و پست زمین گزارش به طوری که آنها ایجاد یک رابطه اعتماد با خریداران ما,” او به این نتیجه میرسد.

2. مستقیم به خانه, مدل در Satara, Maharashtra

پس از مشورت با کشاورزان و نمایندگان منتخب و دولت محلی Dr Avinash Pol یک سترا-بر اساس جراح دندان که با این نسخهها کار با Paani بنیاد یک سازمان غیر دولتی آمد تا با یک راه حل که او مطمئن بود که کار را برای هر دو مصرف کنندگان و کشاورزان است.

تصمیم بر آن شد که مازاد تولید خواهد بود جمع آوری شده از کشاورزان و حمل و نقل در وسایل نقلیه به هر یک از 40 بخش در شهرستان.

آنچه این مدل می کند این است که اطمینان از تحویل مواد غذایی تازه را به طور مستقیم به ساکن درب خانه, جلوگیری از جمعیت زیادی در سبزی بازار و اطمینان از کشاورزان برخی از کسب درآمد به جای آنها را وادار به تخلیه خود را تولید و دچار ضرر و زیان.

آن را یک ایده است که جلب توجه Sanchit Dhumal اضافی رئیس افسر سترا شهرداری شرکت.

پس از جمع آوری اسامی کشاورزان جزئیات از رانندگان و وسایل نقلیه او گفت: اجازه خواهد داده شود برای این وسایل نقلیه برای رساندن تولید به طور مستقیم به ساکنان. پلیس محلی مطلع شدند از این ابتکار و خواست تا اطمینان حاصل شود که وجود دارد هیچ موانع برای این تحویل. با مجوزهای لازم به کشاورزان اجازه داده شد برای خرید دیزل از پمپ بنزین به operationalise خود را تحویل مدل می گوید: پل در این ستون برای NDTV.

امروز وجود دارد 100 خودرو, جمع آوری, تولید از کشاورزان سفر به این شهرستان و ارائه آن به ساکنان. برای هر بخش وجود دارد وسایل نقلیه تعیین شده است که فروش سبزیجات. در ضمن محلی شهرداری شرکت ساخته شده یک لیست از کشاورزان با شماره تلفن همراه خود را و کدام بخش آنها را تحویل به. ساکنان به طور مستقیم سفارشات خود را با کشاورزان و سبزیجات در حال تحویل به بخش خود و در مواردی به آستان خود را به عنوان به خوبی.

این مدل تمدید شده است به سنگلی, Solapur و اکولا مناطق به عنوان به خوبی. آیا این زنجیره تامین مدل کار خواهد کرد در دراز مدت قابل بحث است. اما آنچه در آن است برای باز کردن راه های جدید هیجان انگیز از کشاورزان که به مدت طولانی برگزار شد در رحمت واسطه.

از همه مهم تر رابط مستقیم ایجاد شده بین کشاورزان و مصرف کنندگان اجازه می دهد که سابق برای کسب درآمد خود را با توجه و دومی برای دسترسی به این نوع از تولید آنها می خواهند به طور مستقیم از منبع.

Farmers
برای بازنمودی اهداف تنها. (منبع: توییتر)

3. انگور کشاورزان و UAS انجمن فارغ التحصیلان بنگلور

با تشکر از تلاش های دانشگاه علوم كشاورزي (UAS) انجمن فارغ التحصیلان صدها نفر از انگور تولید کنندگان در داخل و اطراف این شهر گرد هم می آیند برای ایجاد یک خط مستقیم به مصرف کنندگان به شهر به جای اجازه دادن به خود را تولید و زوال است.

غلبه بر موانع تعیین شده توسط مستند و بازار در سازه های انگور و تولید کنندگان در حال فروش به طور مستقیم به ساکن انجمن رفاه (RWAs) در این شهر است.

نسبت به 2-3 تن که HOPCOMS دولت-اجرای تدارکات آژانس میدارد از کشاورزان این بازاریابی مستقیم, ابتکار در حال حرکت است 250-300 تن در روز با توجه به این گزارش در دکن کرونیکل.

با بازارهای بسته و صادرات از سوال با تشکر از مستند چه انجمن را در اوایل ماه آوریل بود به سازماندهی انگور کشاورزان در داخل و اطراف شهرستان با استفاده از WhatsApp به یک جمعی و ساخته شده یک سری از زمین به RWAs در این شهرستان است.

ارتقاء

برای درک بیشتر بازار, اعضای انجمن رفت و به HOPCOMS مرکز در نزدیکی Lalbagh که در آن آنها تهیه انگور برای 45 تومان به ازای هر کیلوگرم از کشاورزان اما فروش آن از طریق این رسانه ها خود را در نزدیکی مرکز خرید خیره کننده 115 تومان در هر کیلوگرم است.

آنها حتی بازدیدکننده داشته است به کشاورزان در نزدیکی کلار و چیککبللپور مناطق و شروع به کار با کشاورزان برای رسیدن در یک قیمت است که برای آنها کار می کند. قیمت آنها وارد شد 55 تومان در هر کیلوگرم است.

پس از اعتصاب یک معامله با RWAs آنها اعزام اولین سفارش خود را از 1.5 تن است. برای مصرف کنندگان به جای خرید انگور در 120 تومان به ازای هر کیلوگرم از بازار آنها در حال حاضر تولید به طور مستقیم برای یک قیمت بیش از 60 تومان در هر کیلوگرم است.

نه تنها مصرف کنندگان پرداخت کمتر اما آنها همچنین دسترسی به کیفیت انگور به طور مستقیم از کشاورز است. توسط جمعه گذشته کشاورزان به پایان رسید تا با فروش بیش از 250-300 کیلوگرم در هر روز در بنگلور به تنهایی.

Farmers
حمل و نقل تولید شده است یک مشکل است. برای بازنمودی اهداف تنها. (منبع: توییتر)

4. Spudnik مزارع ارگانیک, مواد غذایی

Sumeet Kaur, بنیانگذار, کشاورزی ارگانیک-به-جدول سرمایه گذاری Spudnik مزارع بوده است در خدمت صدها نفر از مشتریان در سراسر بنگلور برای بیش از یک سال در حال حاضر. او با شرکای کوچک و حاشیه ای کشاورزان از بنگالور روستایی Mallur, چینتمنی و چیککبللپور به اطمینان حاصل شود که مشتریان خود را دریافت تازه ترین تولید ممکن است.

“همکاری با Spudnik من کمک کرده کشاورزان ضربه بزنید شهری پایه مصرف کننده برای محصولات ارگانیک. ما نیز آنها را با ارائه راهنمایی های فنی و یا کشاورزی بیماریهای گیاهی, مدیریت ارگانیک, کنترل آفات ، بسیاری از آنها شده بود در تمرین, کشاورزی ارگانیک مجدانه برای چندین دهه حتی قبل از مفهوم محبوب در هند” سهام Sumeet, زبان, به, بهتر, هند, در این مقاله.

زمانی که در سراسر کشور مستند اعلام شد, Sumeet اطمینان مشتریان خود را که آنها را در ادامه ارائه سبزیجات و میوه ها. و او نگه داشته که وعده حتی در زمانی که زمانی که زنجیره های خرده فروشی را تعطیل تحویل مواد غذایی.

Farmers
برای بازنمودی اهداف تنها.

در مارس 24, زمانی که کامیون خود را متوقف شد در راه به یک مزرعه وانت او رسیده به مقامات ارشد دولتی در سیستم عامل رسانه های اجتماعی به دادگاه تجدید نظر به آنها کردم و چراغ سبز برای ادامه خدمت. خود کشاورزان نیز کمک کردن به عنوان بسیاری که ممکن است. “هنگامی که یکی از زنان ما کشاورزان شنیده در مورد وخیم کمبود منابع در این شهر او اطمینان من است که او را از ادامه ارسال کالاهای اساسی برای مشتریان خود از سهام در خانه” او می افزاید.

او همچنین اشاره می کند که تحویل همکاران تمام اقدامات احتیاطی لازم—مانند پوشیدن ماسک و دستکش و sanitisers—در حالی که در این کار است. او همچنین معرفی تماس با ما-کمتر تحویل.

بحران این قدر البته دلخراش برای بخش بزرگی از کشاورزان در هند باز کرده است تا فرصت های منحصر به فرد در سراسر کشور است.

کسانی که زنده ماندن COVID-19 ناشی مستند به خوبی ممکن است برای انطباق به سمت استفاده از راه های جدید کسب درآمد است که سود آور تر است و امیدوارم پایدار در دراز مدت است.


همچنین بخوانید: این Odisha بانوی کشاورز است توزیع رایگان سبزیجات به نیازمندان در 15 روستا!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>