300 گونه های گیاهی در 1 هکتار افزایش Mysuru کشاورز سود به 10 Lakhs!

Thammaiah PP از Mysuru اتخاذ کرده است خود کفا مدل که بیشتر می دهد عملکرد با استفاده از آب کمتر و از همه مهمتر نیاز به حداقل فضا.

Fیا سال Thammaiah PP تا به حال به طور مداوم به مبارزه با مشکلات تکراری ضعیف آبیاری و شکست محصول با وجود تمرین کشاورزی ارگانیک از سال 1984. نگرانی اصلی شد و در دسترس بودن آب برای آبیاری خود را در زمینه. در پایان عقل کشاورز از Hunsur taluk از Mysuru (در معرض خشکسالی سالانه) تصمیم به گرفتن یک مسیر غیر متعارف یک زن و شوهر از سال پیش و آزمایش با پنج لایه کشاورزی در یک هکتار از مزرعه خود را – یک مدل است که ثابت شود خود کفا است.

و در حال حاضر 69 سال است که در حال حاضر به دلیل بیم و مزایای بزرگ. آب خود را مصرف می آیند با 50 درصد کاهش و عملکرد را افزایش ده برابر به او سود سالانه از 10 تومان lakhs.

از طریق چند لایه کشاورزی Thammaiah است که رشد 300 گونه از گیاهان از نارگیل jackfruits, millets برگ سبزیجات انبه areca مهره موز به فلفل سیاه فقط در یک هکتار!

این نوع از مزایای که Thammaiah است برداشت چیزی است که یک کشاورز تنها آرزوی اما به سختی قادر به دستیابی به آن است.

بنابراین آنچه که دقیقا پنج لایه کشاورزی ؟

Thammaiah مزرعه در Mysuru

در این روش یک کشاورز رشد گیاهان از ارتفاع های مختلف در همین زمینه در همان زمان به بهینه سازی استفاده از زمین. توضیح در مورد مزایای آن Thammaiah می گوید بهتر است هند:

آن است که خود کفا روش به عنوان زمان اولین محصول برداشت دوم محصول در حال حاضر آماده برای قطع شود. از آنجا که گیاهان در حال رشد در نزدیکی با یکدیگر مقدار آب مورد نیاز برای یک محصول است که به اندازه کافی برای پوشش دو یا بیشتر از محصولات زراعی در نتیجه صرفه جویی در lakhs لیتر آب است.

یک هکتار فضا با پنج لایه کشاورزی مدل

زمانی که او برای اولین بار یاد گرفتم در مورد این روند چند سال پیش او خندید و آن را با توجه به سختی او مواجه زمانی که او در حال غرق شیمیایی کود و روشن به کشاورزی ارگانیک در سال 1984.

“محصولات من آنقدر معتاد به کود شیمیایی است که در آن زمان آنها را تقریبا از یک سال به راحتی با کود آلی است. من تولید کم بود برای اولین بار چند چرخه با وجود داشتن 6 هکتار زمین های کشاورزی. تا زمانی که من آمد در سراسر چند لایه برداشت که اجازه می دهد تا چند گیاهان به همکاری وجود داشته باشد من نمی پرداخت مقدار نیاز. این تنها زمانی بود که من در بازدید از یک همکار کشاورز و دیدم این نظریه تبدیل به یک موفقیت عملی شروع کردم به آن” او اطلاع.

که مایل به آزمایش او اختصاص داده شده و یک هکتار به 5 لایه کشاورزی و بقیه از مزرعه اش او ادامه داد: رشد محصولات کشاورزی در راه متعارف است.

چگونه کار می کند

Thammaiah را آزمایش آغاز شد و با درختان نارگیل و او بداهه از وجود دارد.

  • او برای اولین بار کشت درختان نارگیل در شرق و غرب زمین در فاصله 30 فوت است.
  • در بين درختان نارگیل او کاشته chiku درخت. در فضای بین نارگیل و chiku او کاشته درخت موز.
  • در زیر درختان نارگیل او کاشته شده areca آجیل و فلفل سیاه. در بین این درختان او کاشته ادویه جات ترشی جات.
  • در شمال و جنوب میدان او کاشته درختان مانند انبه Jamun عصرانه چوب اپل.
  • لایه دوم تحت انبه و خرما درختان شامل moong dal, لیمو, درخت, drumstick.
  • او همچنین کشت سبزیجات سبز و millets. آنها جلوگیری از رشد علف های هرز توسط پوشش خاک است.
  • در زیر زمین وجود دارد, زردچوبه, فیل, یام, زنجبیل هویج و سیب زمینی.

دیگر گیاهانی که Thammaiah رشد می کند شامل 140 دارویی گیاهان, املا, موقرمز , گیلاس, قهوه, چوب بلسان بنفش, کاستارد, سیب, صندل و نيشکر در میان دیگران.

سیستم بستگی به همزیستی – هر گیاه کمک دیگر به رشد است.

“زردچوبه کنترل رشد باکتری ها با توجه به خواص ضد میکروبی و سبزیجات و جلوگیری از رشد علف های هرز, ادویه جات ترشی جات هستند که در بین آنها کمتر نیاز به نور خورشید. در ضمن درختان نارگیل کمک از نفوذ نور خورشید به گیاهان دیگر و در همان ارائه سایه به طوری که آنها در معرض نور برای مدت طولانی” به اطلاع Thammaiah.

در هنگام برداشت به جای برش گیاهان او uproots آنها که اجازه می دهد تا نور خورشید و آب و اکسیژن به نفوذ عمیق تر در نتیجه بهبود کیفیت خاک.

مزایای پنج لایه کشاورزی

“اوه! هستند بسیاری وجود دارد” اشاره Thammaiah

برای شروع با استفاده از آب پایین می رود به طور قابل توجهی به عنوان درختچه خزندگان و سبزیجات حفظ آب و سایه درختان بزرگ بیشتر مانع از تبخیر.

“اگر در یک هکتار یک کشاورز معمولی با استفاده از بیش از 20 ، 000 لیتر آب در هر چرخش, من باید کمتر از 6000 لیتر” ادعا می کند Thammaiah.

علاوه بر این او نیز ساخته شده شش حوضچه آب (هر یک با ظرفیت ذخیره 25 لاخ لیتر آب) است که صرفه جویی در آب باران نتیجه از بین بردن این مشکل از کمبود آب. یکی دیگر از مزایای این مدل است عملکرد سال دور از او رشد می کند که محصولات مختلف برداشت دوره.

“یک درخت به من می دهد 300 نارگیل به طور منظم برداشت چرخه موز و برخی از سبزیجات است که یک هفته. در ضمن فصلی محصولات کشاورزی و میوه های تولید شده در سراسر سه فصل است. و گیاهان دارویی برداشت شده در هر روز” به اطلاع Thammaiah.

هر چند او چرخ سود حاصل از فروش تولید و در بازار در طول سال Thammaiah است جایگزین درآمد گزینه های به عنوان به خوبی.

او حفظ نارگیل و گیاه دارویی مهد کودک و باعث می شود ارزش-علاوه بر این محصولات مانند روغن بادام زمینی و ترشی.

به طور کلی صحبت Thammaiah مدل مزرعه به ثبت یک کاهش در سرمایه گذاری های ضرب سود آب حل مشکلات شارژ آبهای زیرزمینی در حالی که به او عاری از آفت سالم مواد غذایی در حداقل فضا.

در کشوری مثل هند که در حاشیه کشاورزان در حال مبارزه برای به دست آوردن یک زندگی مناسب و معقول و فروش مواد شیمیایی تزریق شده است شایع Thammaiah آلی مدل می تواند یک راه حل موثر است.

اگر Thammaiah داستان الهام بخش شما در تماس با او را در اینجا.


همچنین بخوانید: 25 کیلوگرم Cauliflowers 3-Ft غذا خوردن & Padma شری: این 72-YO کشاورز است که واقعا شگفت انگیز


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>