27-YO وکیل واریز آن همه برای کمک به 2000+ بیهار کشاورزان موفق از طریق جنگل زراعی

“از طریق جنگل زراعی حتی کشاورزان که آیا خود را بزرگ و مزارع می تواند تولید سود بزرگ در دراز مدت است.”

ارتقاء

منf مستند به ما آموخته است هر چیزی آن است که تحقق است که ما غذا را برای اعطا. نه همه از ما شهری کشاورزان و یا آشپزخانه باغ و به جای آن صرفا وابسته به بازار عرضه.

و حتی اگر بیش از نیمی از جمعیت هند وابسته به کشاورزی به عنوان یک منبع اصلی درآمد این بخش است احاطه با مشکلات. بحران آب, استفاده از کود شیمیایی ناکارآمد الگوهای کشت و وابستگی به unorganised منابع اعتباری بودن چند.

محصولات درختان میوه و درختچه و انواع دیگر گیاهان در حال رشد با هم در جنگل زراعی ،

کومار Neeraj از Durdih روستا در بیهار کسی است که اذعان کرد این مشکلات و متوجه اهمیت بهبود زندگی کشاورزان. او از انجام آن با معرفی یک کشاورزی روش این است که سود در بلندمدت آب و هوا-انعطاف پذیر می کند و از آسیب زدن به محیط زیست است.

“من شروع به توجه است که این جامعه کشاورزی از روستای من بود استخراج سود حاصل از کشاورزی است. بسیاری از آنها را به عمل کشت خالص است و نه پایدار برای محیط زیست است. این باعث می شود این محصول در معرض ابتلا به آفت حملات را کاهش حاصلخیزی خاک را کاهش تنوع زیستی حشرات و پرندگان می گوید:” Neeraj.

در ژانویه 2017, او شروع به Khetee یک سازمان غیر دولتی مستقر در خارج از Durdih است که به ترویج توسعه جامعه از طریق زیست محیطی جنگل زراعی و پروژه های آموزشی.

کومار Neeraj ساکن Durdih و بنیانگذار Khetee

انگیزه او برای شروع این سازمان بیشتر ناشی از این واقعیت است که مردم از روستای خود بودند رها کردن کشاورزی در دستیابی به فرصت های دیگر در مناطق شهری است.

و Neeraj می خواستم برای جلوگیری از این مهاجر عمل نشان دهد و کشاورزان که کشاورزی می تواند از نظر مالی گزینه قابل دوام اگر درست انجام شود. او را دیدم بالقوه در جنگل زراعی کشاورزی تمرین که در آن مواد غذایی و محصولات کشاورزی و درختان نخل و بوته ها در حال رشد با هم در همان قطعه از زمین است. “از طریق جنگل زراعی حتی کشاورزان که آیا خود را بزرگ و مزارع می تواند تولید سود بزرگ در دراز مدت است. دلیل این است که کشاورزی این روش باعث بهبود حاصلخیزی خاک در نتیجه بهبود بهره وری کشاورزی با کاهش هزینه های عملیاتی در طول زمان” به اطلاع 27 ساله.

به این منظور Khetee انجام رایگان برنامه های آموزشی برای کشاورزان که در آن آنها می توانند یاد بگیرند اصول و شیوه های جنگل زراعی.

پس از یک روز کاری سخت

علاوه بر این به عنوان بخشی از آن آموزشی پروژه های Khetee همچنین با این نسخهها کار با جوامع روستایی با کمک به راه اندازی جامعه کتابخانه ها و انتشار اطلاعات در کشاورزی به خصوص برای بچه ها. علاوه بر این, آنها درگیر کردن جوامع از طریق کارگاه های آموزشی و جلسات.

از طریق فعالیت های خود را Khetee رسیده است و بیش از 2000 کشاورزان از Durdih و همسایه روستاها تا در حال حاضر!

یک وکیل توسط یک کشاورز در قلب

Neeraj صحبت می کند به چند تن از زنان روستا را در مورد جنگل زراعی.

پس از آموزش و پرورش مدرسه, Neeraj تصمیم گرفت به دنبال قانون و پیوست کارناتاکا دولت قانون در هوبلی در سال 2010. در طول تمام این سال ها از آموزش وجود دارد یکی ثابت در Neeraj زندگی که او را نگه داشته و متصل به ریشه های خود را.

“هر زمان که ما می توانید چند روز از آن عملی نیست برای سفر تمام راه را از خانه و بازگشت. بنابراین من اغلب بازدید از مزارع کشاورزان در روستاها در این نزدیکی هست. من دیدم که اگر چه وجود چالش ها در شرایط آبیاری امکانات فنی آنها به خوبی تنظیم شده برای مقابله با این چالش است. این بود که در مورد بازگشت به خانه که در آن با وجود زمین های حاصلخیز وجود ندارد هر نوع از پیشرفت های فنی,” او می گوید.

Neeraj درک از این تجربیات است که اگر چه او آموزش به یک وکیل قلب او غیر روحانی در جای دیگر. گوش دادن به قلب او اعمال او برای کمک هزینه تحصیلی در Kanthari موسسه اجتماعی تغییر در Trivandrum پیوست و موسسه در سال 2016 پس از اتمام مدرک حقوق خود را.

گوجه فرنگی و خربزه و جردس فلفل و بادنجان رشد از طریق جنگل زراعی تمرین

“موسسه یک محل عالی برای یادگیری به عنوان آنها به من متصل به افراد حرفه ای و ماهر کشاورزی پزشکان که به من کمک کرد درک کشاورزی پایدار تکنیک های. این هم من برای اولین بار معرفی شد به مفهوم جنگل زراعی در جزئیات” او به یاد می آورد.

Neeraj به ما اطلاع داد که در این روش درختان بزرگ و عمل به عنوان یک باد شکن برای محافظت از محصولات کشاورزی در مزرعه. این مدل همچنین کمک می کند تا در حفاظت از آب و مزایای حاصلخیزی خاک. علاوه بر درختان میوه و درختان کاشته شده به صورت الوار در حال سودآور برای کشاورزان در دراز مدت است.

وکیل-تبدیل-کشاورز ادامه داد: مزرعه خود را بازديد و نگاه چگونه کشاورزان بود تمرین کشاورزی ارگانیک در مکان هایی مانند ماندوی, رایچور روستاها در نزدیکی Trivandrum ، او همچنین درک چگونه تک کشتی است که مضر به محیط زیست.

کشاورز آگاهی از برنامه های برگزار شده توسط Khetee.

هنگامی که Neeraj مشغول به کار در این زمینه به عنوان بخشی از ترم او متوجه است که وجود دارد هیچ زمانی بهتر برای شروع کار به سمت مزرعه متمرکز توسعه ارتباطات در روستاها. زمان خود را صرف کار در این زمینه منجر به شکل گیری Khetee در ژانویه 2017.

جنگل زراعی: کمک به کشاورزان یادگیری و رشد راه های جدید

Neeraj می دانستم که وجود دارد سرسخت نیاز به نشان می دهد کشاورزان چگونه موفق جنگل زراعی می تواند از طریق عمل است. اما زمانی که آنها برای اولین بار شروع به کشاورزان بودند مردد به سوئیچ به این روش بلافاصله و باران لوله های خرطومی که نیاز به تمرین این روش نمی شد به آسانی در دسترس است.

بنابراین برای انجام مدل او صحبت کرد به کشاورزان در روستای مورد جنگل زراعی و مزایای آن است. چند کشاورزان سپس موافقت او را با ارائه برخی از زمین که در آن Neeraj و دیگر Khetee اعضا می تواند تمرین جنگل زراعی.

باران شلنگ لوله گذاشته برای آبیاری اهداف است.

حدود ده کشاورزان ارائه سه هکتار زمین در چهار تکه که در آن Khetee است تمرین جنگل زراعی در حال حاضر و در عوض قرار دادن محصول به صاحبان اموال.

این سرزمین نیز تبدیل به جایی که دیگر علاقه مند به کشاورزان یادگیری و دریافت رایگان آموزش تکنیک. علاوه بر این Khetee می پردازد این کشاورزان دستمزد از Rs. 5000 در هر ماه است. هر دسته شامل حدود ده کشاورزان عمدتا کشاورزان بی زمین و آموزش طول می کشد حدود یک سال است.

“در آن 3 هکتار از زمین های ما رشد محصولات کشاورزی مانند برنج و گندم و یک میزبان از سبزیجات است. همراه با این, ما رشد کرده و چوب درختان مانند چوب ماهون چوب ساج shishum و درختان میوه مانند انبه و هسته میوه جات و بتها ا, املا انار guavas. این درختان را به سود کشاورزان در پنج تا 15 سال,” او می گوید.

آموزش محیط زیست برنامه های در حال انجام در مدارس

این عمل از جنگل زراعی است که به طور کامل ارگانیک که بدون استفاده از کود شیمیایی. به جای Neeraj آموخته است کشاورزان برای آماده سازی ‘jeevamrutha’آلی کود ساخته شده از کود گاو, گاو ادرار jaggery خردل خاک و آرد نخودچی. آنها تهیه باران لوله های خرطومی از تامیل نادو که در آن است به آسانی در دسترس است.

علاوه بر این Khetee درگیر در پروژه های انکشافی که فراتر از کشاورزی است. آنها مشغول به کار با دولت های محلی و کمک به ایجاد یک کتابخانه با بیش از 2000 کتاب در سال گذشته در ماه اکتبر. آنها همچنین تعامل با دانش آموزان جوان در طبیعت آموزش مبارزات و کارگاه های آموزشی با هدف بهبود محیط زیست سواد در میان کودکان است.

Khetee نیز همکاری با سازمان از سراسر جهان است که ترویج جنگل زراعی. یکی از نمونه های چنین است که اکوسیستم مرمت کمپ خارج از هلند.

گوجه فرنگی در حال رشد در این زمینه

“آنها اختصاص داده شده به بازسازی اکوسیستم و حتی می آیند و در اینجا مشغول به کار با ما. آنها از نزدیک کار کرده با ما و همچنین کمک در بهبود ما جنگل زراعی عمل” به اطلاع Neeraj.

همچنین Khetee اجرا می شود برنامه های داوطلبانه برای هر کسی که می خواهید به تماشای یادگیری و همکاری نزدیک با کشاورزان است. این افراد می تواند دانشگاهیان محققان و یا هر کسی که می خواهد به درک جنگل زراعی روش. تا به حال این سازمان کار کرده است با بیش از 100 داوطلب در این سال از عمل.

این سازمان همچنین می فرستد کشاورزان برای برنامه های آموزشی و کارگاه های آموزشی در کشورهای دیگر. را Raju مندل به عنوان مثال کسی که رفت و تمام راه را به تامیل نادو برای 10 روز سمینار سال گذشته است.

یک کشاورز با این نسخهها کار بر روی یک پچ از زمین.

44 ساله یکی از اولین کشاورزان آموزش دیده توسط Khetee. او کار کرده است با آنها از زمان آغاز به کار این سازمان است.

“قبل از اینکه من شروع به کار با Khetee من خود را ندارد و هر زمین. من می خواهم به انجام کارهای عجیب و غریب مانند کار در دیگر زمینه های کشاورزان و یا کار به عنوان یک ماسون انجام کار ساخت و ساز. اما داشتن کار با Khetee من آموخته زیادی در مورد چگونه یکی می تواند رشد کند بسیاری از محصولات در همان زمین است. من هم یاد گرفتم در مورد کودهای آلی و چگونه به آنها می گوید:” راجو که در حال حاضر منجر به کشاورزان در این برنامه آموزش.

او اکنون امیدوار است برای خود یک قطعه زمین که در آن او می تواند تمرین جنگل زراعی برای خودش.

چالش های در راه و غلبه بر آنها

یک کشاورز آماده یک قطعه زمین برای کاشت.

معرفی جدید کشاورزی روش برای کشاورزان شده اند که تمرین متعارف شیوه های کشاورزی را می توان به چالش کشیدن.

“وجود دارد یک مقاومت اولیه بر روی کشاورزان پایان وقتی که می آید به اذعان تکنیک های جدید. علاوه بر این از آنجا که بسیاری از کشاورزان در روستا نیست و کاملا بستگی به کشاورزی به عنوان منبع اصلی درآمد آن را دشوار است به تعامل با آنها را در جنگل زراعی است که نیاز به یک توجه کامل” سهام Neeraj.

او همچنین می افزاید: از آنجا که بازده هستند که بسیار در آغاز کشاورزان که اصلا زمین نمی تواند به سرعت اتخاذ این روش. به همین دلیل است که آنها در حال رسیدن به این کشاورزان و آموزش به آنها در حالی که آنها را وادار به تمرین آن را بر روی زمین Khetee در حال حاضر در حال کار بر روی.

کودکان کار با رشد کیسه های در این روستا است.

پس از سه سال از عملیات Neeraj احساس می کند که این فقط آغاز است و هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی به انجام.

“من متوجه شدم که در این منطقه وجود ندارد بسیاری از کشاورز و تولید کننده سازمان (اعضای این سازمان). از این رو ما می خواهیم به راه اندازی FPOs در آینده همراه با ایجاد بازار خوب ارتباط برای کشاورزان” او سهام. او اضافه می کند که همکاری نزدیک با دولت ها و حصول اطمینان از آن است که کشاورزان سود منافع دولت طرح چیز دیگری است که در آن آنها می خواهم به تمرکز بر.

علاوه بر آن همکاری نزدیک با کشاورزی دانش آموزان و برگزاری کارگاه های آموزشی برای قوم شهرستان است که می تواند پرداخت هزینه برای آموزش کمک خواهد کرد که آنها کسب درآمد است که به اطمینان حاصل شود آنها را حمل بر آموزش و آموزش بیشتر کشاورزان است.

Khetee نیز درگیر کودکان در طبیعت مبارزات به بهبود محیط زیست سواد.

یکی دیگر از چیزی Neeraj اشاره به این است که آنها می خواهند برای راه اندازی واحدهای فرآوری برای افزودن ارزش. برای مثال پردازش کاساوا برای تبدیل آن به محصولات مانند sabu دانا.

“من نه ترویج یک محصول اما یک سیستم که در آن ما می تواند مقابله با تغییر آب و هوا ایجاد اشتغال و درآمد برای کشاورزان است. در دراز مدت ما امیدواریم که که ما می توانیم در مقیاس ما جنگل زراعی مدل در هر منطقه بیهار و آن را بیشتر مناطق تحت این روش. من می خواهم کشاورزان به درک که از طریق جنگل زراعی می تواند راه اندازی محصولات کشاورزی موفق عمل است که هم برای محیط زیست خوب,” او می گوید: امضای کردن.


همچنین بخوانید: بمبئی زن هنگام راه اندازی به فروش می رساند 300+ غذاهای ارگانیک از 10,000+ کشاورزان!


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>