23-YO حیدرآباد مرد ‘ریخته گری’ دستگاه موجب صرفه جویی کشاورز زندگی برای نیمی از هزینه

ارزان و آسان به استفاده از این نوآوری متوقف می شود پمپ های آب از electrocuting کشاورزان – مرگبار نگرانی در زندگی روستایی.

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


منt Makara سانکرانتی از سال 2003 و 6 ساله Satya پرواز بادبادک مانند هر کودک دیگر در محله با دوستان خود.

“من در تراس و من ایستاده بر روی زمین در تلاش برای گرفتن سقوط بادبادک. ناگهان من شنیده ام سر و صدا. هنگامی که سرم را پایین انداختم و دیدم دوست من هنوز هم دروغ گفتن بر روی زمین” یاد می آورد Satya.

پسر کوچک شده بود برق پس از بادبادک باز کردم گرفتار در کابلهای برق.

پس از سانحه, حادثه, Satya به طور طبیعی در زمان زمان طولانی برای غلبه بر ترس خود را از دستگاه های الکتریکی. هفده سال پایین خط Satya Illa, 23, یک جوان مبتکر به طور مداوم در حال رفتن به پیدا کردن راه حل برای کاهش مرگ و میر ناشی از برق گرفتگی در درجه اول با توجه به تعمیر و نگهداری پایین از دستگاه های الکتریکی و یا عدم آگاهی است.

Satya سال را صرف سازماندهی متعدد برنامه های آگاهی در روستاها و تجزیه و تحلیل دلیل افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از برق گرفتگی به ویژه در میان کشاورزان ایجاد کرد. در میان بسیاری از دلایل که او آمد در او یافت می شود که معیوب موتور پمپ های مورد استفاده در آبیاری مزارع باعث شوک و در زمان ثابت می تواند کشنده باشد.

Zeroing در این نقطه او شروع به تحقیق در راه به یک راه حل ارائه دهد. صحبت با کشاورزان بیشتر به او کمک کرد برای ایجاد یک shockproof سه فاز موتور برق پمپ برای جلوگیری از تصادفات منجر به مرگ از اتفاق می افتد. چه چیزی بیشتر است ؟ خود نوآوری می آید در نیمی از قیمت نسبت به گزینه های موجود است.

غلبه بر ضربه از طریق نوآوری

پس از اتمام B. Tech در رشته مهندسی برق از بهارات موسسه مهندسی و تکنولوژی (BIET), حیدرآباد, Satya می خواستم به گسترش درک خود را از مرگ به علت برق گرفتگی و نحوه جلوگیری از آنها را.

“در حالی که در کالج من فرصتی برای کار با موسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) در این شهر که به من عملی قرار گرفتن در معرض. من یاد گرفتم در مورد خطرات ناشی از ضعیف نگهداری سیم برق و مرگ و میر ناشی از آن است. بعد من درگیر در یک پروژه انکوباتور توسط Bala Vikasa مرکز بین المللی حیدرآباد جایی که آنها به من کمک کرد گسترش تحقیقات من در این زمینه” Satya می گوید بهتر است هند (TBI).

به گسترش تلاش های خود را Satya همچنین رفت و به تریواندروم کرالا و پیوست ‘Kanthari’, موسسه برای تغییر اجتماعی است که مجهز به رهبران جوان با حسابداری مالی و برنامه ریزی پروژه. این حرکت به او کمک کرد تا در تماس با مختلف نوآوران از سراسر جهان و به او وضوح بیشتر بر روی اهداف خود.

Satya توضیح محاسن دستگاه خود را به کشاورزان است.

در طول پژوهش خود Satya متوجه شدم که تعداد زیادی از کشاورزان را تحت تاثیر قرار بود هر سال با توجه به کیفیت پایین تجهیزات الکتریکی به خصوص در Telangana.

“این دستگاه های الکتریکی است که کشاورزان باید بیشتر, پیر و نگهداری به طور منظم. این باعث می شود موارد مکرر برق گرفتگی و مرگ و میر” Satya توضیح می دهد.

در این نقطه در گفتگو Satya به یاد می آورد یک حادثه که یک کشاورز Radhika از Kistapur روستای دریافت یک شوک الکتریکی در حالی که تلاش برای خاموش کردن borewell در مزرعه خود را. متاسفانه Radhika نمی تواند آن را به بیمارستان و کشته در راه است.

“ببینید چه اتفاقی می افتد این است که با توجه به ضریب قیمت بسیاری از کشاورزان جلوگیری از جای خود موتور پمپ در حالی که بسیاری از دیگران بی نیاز از تعمیر و نگهداری از این دستگاه اضافه می کند که به افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از برق گرفتگی در میان کشاورزان” به اطلاع Satya.

ارتقاء

به عنوان یک راه حل Satya تصمیم به طراحی یک دستگاه است که می تواند در از بین بردن این مشکل به عنوان یک کل.

“بدون آگاهی و نوآوری است کاملا بی فایده”

در سال 2016 پس از ایجاد چهار نمونه های اولیه او آمد تا با یک بودجه کم و کارآمد راه حل است. او طراحی یک ‘برق موتور پمپ استارت’ ساخته شده از الیاف شیشه مواد که در عمل به عنوان یک عایق. همراه با این دستگاه تک فاز و جلوگیری از تجهیزات ایمنی است که محافظت از کشاورزان است.

“آنچه باعث می شود آن را منحصر به فرد است که مدار داخلی که طراحی شده بود با کمک IEEE با نگه داشتن ایمنی به عنوان اولویت. ما نیز در نظر گرفته فاکتور قیمت و ساخته شده آن را به عنوان مناسب که ممکن است بدون جبران در کیفیت” سهام Satya.

در میدان کار می کنند.

Satya دستگاه فقط هزینه های 7,000 تومان نسبت به معاصران در بازار است که می تواند هزینه تا حد Rs. 15,000.

آینده و چالش برانگیز ترین وظیفه بود برای متقاعد کردن کشاورزان سعی کنید تجهیزات جدید. به این منظور Satya نیز شروع به گسترش آگاهی در مورد این موضوع از برق و سازماندهی اردوگاه در سراسر روستاهای مختلف از Telangana.

“بدون آگاهی و نوآوری است که به طور کامل بی فایده است. به عنوان یک سرمایه گذاری اجتماعی من می خواستم مخاطب به طور کامل آگاه از این که چرا آنها باید برای انتخاب کردن دستگاه من و من می خواستم آنها را به آگاهی از این مرگ و میر در اطراف آنها” توضیح می دهد که Satya.

Satya آگاهی اردوگاه ها و درب-به-درب مشاوره به تدریج به مردم کمک خود را جایگزین تجهیزات قدیمی با امکانات جدید.

دیدن نتیجه آگاهی اردوگاه Satya تاسیس ‘Kaanthi’, یک سازمان است که با هدف ترویج ایمنی الکتریکی و توانمند سازی اعضای خانواده از برق قربانیان توسط آنها آموزش در فن آوری های انرژی تجدید پذیر.

دریافت یک جایزه.

“من همه چیز من می توانید مطمئن شوید که پیام رسیده کشاورزان است. همراه با چند داوطلب شروع کردم به تماس با سران جامعه تحصیل کرده و آنها را در زمان کمک های خود را برای رسیدن به این کشاورزان می گوید:” Satya.

“من می توانم با افتخار بگویم که امروز تقریبا 500 کشاورزان با استفاده از دستگاه و برنامه آگاهی رسیده است و بیش از 10 ، 000 روستایی روستاییان” او می افزاید.

برای فعال خم از ذهن و عملی نوآوری های جوان مبتکر موفق به کسب چندین جایزه از جمله جوانان الهام بخش جایزه’ از BIET در سال 2018 و جوانان جایزه دستاورد برای برتری در کار توسعه’ از کشورهای مشترک المنافع در لندن در سال 2019 برای نوآوری است.

بعلاوه برای تلاش های خود در این زمینه Satya هم این فرصت را از Niti Ayog را اتل نوآوری ماموریت (هدف) به ارائه آموزش در زمینه نوآوری و رهبری به مدارس در حیدرآباد.

“من مایل به گسترش Kaanthi کار به کشورهای دیگر و به امید رسیدن به تمام روستاها در هند با پیام من. تنها زمانی که کشاورزان باید یک ایده روشن در مورد عملکرد دستگاه ها و دستورالعمل های ایمنی می تواند به ما می گویند که ما یک تاثیر” Satya نتیجه می گیرد.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>